T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Nem feltétlen, a nagyobb űrmérettel az elérhető torkolati energia növelhető meg könnyebben (torkolati energia = lövedék tömege és lövedék sebessége a torkolatnál). Kisebb kalibernél is megoldható, csak akkor a csőnek nagyobb nyomást kell kibírnia, a hajítótöltetnek pedig jobban irányított égésének szükséges lennie. Lásd a németek nagyjából 20MJ torkolati energiát várnak a 130mm L/51 lövegtől, ami korábban inkább a 140-152mm-es lövegektől elvárt teljesítmény volt (az 1990-es évek béli kísérleti 140mm-es Rheinmetal löveg tudott nagyjából ennyit a pletykák szerint).

A célon lezajló hatás (ie.: hogy a lövedék átüti a páncélzatot) nagyon leegyszerűsítve annak a küzdelme, amikor a lövedéket készítők minél nagyobb mozgási energiájú lövedéket próbálnak a célhoz küldeni, a harckocsi tervezője pedig minél trükkösebb megoldásokkal próbálja ezt az energiát szétszórni, szétbontatni, ha lehetőleg ne egy ponton adja azt át a lövedék.

Szóval itt nem feltétlen a lövedék sebessége a meghatározó, hanem a torkolati energia.

Persze aztán ezer változó próbálja ezt a küzdelmet befolyásolni, a lövedék átütő rúdját vékonyra és hosszúra csinálják, hogy ne pattanjon le olyan könnyen a ferde felületekről. A megoldás erre az lett, hogy különféle trükkökkel megpróbálják a rudat eltörni vagy több felé "vágni", amire a lövedéktervezők válasza az lett, hogy egy ellenálló köpenybe burkolták a rudat, amely ellenáll ezeknek. És ez csak egy kiragadott példa.

A lényeg tehát az, hogy per pillanat egy harckocsi páncélzatát úgy tudod hatásosabban átütni, ha több energiát leadó páncéltörő lövedéked van. Ehhez a legegyszerűbb út jelenleg a nagyobb űrméretű löveg.

egyébként az ETC ágyúkról van valakinek valamilyen infója? Az nem úgy tűnik, hogy óriási technológiai ugrás kellene, hogy azt meglépjék mégse van nagyon hír róla
mi okozhat ott nehézséget?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
egyébként az ETC ágyúkról van valakinek valamilyen infója? Az nem úgy tűnik, hogy óriási technológiai ugrás kellene, hogy azt meglépjék mégse van nagyon hír róla
mi okozhat ott nehézséget?

Létezik, csináltak belőle működő verziókat már az 1980-as év 90-es években. A gond csak annyi, hogy bonyolultabb a löveg és a lövedék, mint a jelen technológiájú "sima" lövegeké. Ezért a rendszeresítést igyekeztek eddig elhúzni, főleg, hogy ha egyszerűbb megoldásokkal (hosszabb lövegcső, hatásosabb hajítótöltetek, modernebb lövedékek) eddig meg tudták oldani azt, hogy a potenciális ellenfelek páncélzatát (várhatóan) átüssék.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bleroka

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 958
113
Egyszerűbb az ok, nincs rá szükség, viszont ha megteszik, akkor azzal mindenkit belelöknek egy fejlesztési spirálba. A mai harctereken még a t72b3 is megállja a helyét, annál meg 3 jobb típussal rendelkeznek már, és nem is látszik még igazán kihívó az armatának. Kb mint az f22 az usának. Akkor meg minek csináljanak drednautot?

Ehhez mondjuk nem ártana, ha létezne olyan európai fegyver ami jobban muzsikál mint az orosz...
Nem kötözködésként, de nyilvánosságra kerültek a ma használt és a fejlesztés alatt álló tankok műszaki-technikai paraméterei (például a páncélvédettség valódi értéke), hogy ezt ekkora biztonsággal ki lehet jelenteni?
 
S

speziale

Guest
Létezik, csináltak belőle működő verziókat már az 1980-as év 90-es években. A gond csak annyi, hogy bonyolultabb a löveg és a lövedék, mint a jelen technológiájú "sima" lövegeké. Ezért a rendszeresítést igyekeztek eddig elhúzni, főleg, hogy ha egyszerűbb megoldásokkal (hosszabb lövegcső, hatásosabb hajítótöltetek, modernebb lövedékek) eddig meg tudták oldani azt, hogy a potenciális ellenfelek páncélzatát (várhatóan) átüssék.

csak szerintem egy ponton túl a kaliber növelés már nem opció. Nem tudom, hogy egy 140 mm-es ágyú esetén hogyan alakul a lőszerkészlet egy 120mm-es hez viszonyítva...
illetve ami számomra még érdekes kérdés, hogy OK, hogy egy 140 mm-es torkolati energiája mennyivel nagyobb mint egy 120mm-sé, de mi van a torkolati sebességgel és ez hogyan hat mondjuk az APS-el való leküzdhetőségre (az APFSDS lőszerek leküzdéses APS-el jóval nehezebb, mint az ATGM-é, mert sokkal nagyobb a sebessége, és jóval kisebb felületű a céltárgy, ráadásul a penetrádor rúd jóval keményebb célpont is)
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Egyszerűbb az ok, nincs rá szükség, viszont ha megteszik, akkor azzal mindenkit belelöknek egy fejlesztési spirálba. A mai harctereken még a t72b3 is megállja a helyét, annál meg 3 jobb típussal rendelkeznek már, és nem is látszik még igazán kihívó az armatának. Kb mint az f22 az usának. Akkor meg minek csináljanak drednautot?

Én nem tartom annyira szuper harckocsinak a T-72B3-at, talán a pár utolsó változat az, ami valóban összemérhető a Leopard-2/Leclerc/Abrams harckocsikkal. Az a másik három is kétséges szerintem, mert üzemeltetési problémákkal küzdenek, a fegyverzet teljesítményében pedig egyre biztosabb vagyok, hogy alulmulják az utolsó generációs orosz harckocsik a nyugati társaikat. Elsősorban az éjszakai harcképesség és a nagyobb lőtáv miatt, a nyugati harckocsikat tartom jobbnak. Az oroszoknak nagyon kellene valami új, ami előnyt jelent. De marad a mennyiségi kompenzálás a minőségi helyett.
Nem baj, jó ez így, majd visszavesznek az arcukból, ahogy esik a kőolaj meg a gáz ára. :D
Az F-22 viszont rendszerben van (és öregszik), míg az Armata mindig annyira van a rendszeresítéstől, mint mi az euró bevezetéstől. o_O
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem kötözködésként, de nyilvánosságra kerültek a ma használt és a fejlesztés alatt álló tankok műszaki-technikai paraméterei (például a páncélvédettség valódi értéke), hogy ezt ekkora biztonsággal ki lehet jelenteni?
Mit? Hogy a t72b3 megfelel a kor harcterein, habár ma már van ami képes lekűzdeni?
Igen, kiderült. Szíriának hívják, donbasnak hívják stb.
Hogy van 3 jobb tankjuk? T-80, T-90 T-14
Hogy a T-14eshez hasonló újgenerációs tank még a kanyarban sincs nyugaton? Mutasd ha van.
Hogy egyformán képzett hadseregek összecsapásakor a keleti tankok felmosták a nyugatiakkal a padlót? Irak-Iráni háború.
Hogy miután nincs jelenleg 140es nyugati harckocsiágyú olyat kijelenteni, hogy az orosz 152es tuti rosszabb lesz, szóval ezért nem építik be? Mutasd a 140es nyugati ágyút, amire ez igaz. Sőt mutass bármilyen nyugati harckocsi ágyút amire igaz, hogy reggelire eszi az orosz 125ösöket. Nem igazán van.
A rm L55 áll szembe az armata 2A82esével és kiugró különbségek nincsenek.
Szóval muti azt az európai szárazföldi fegyvert ami jobban muzsikál, és utána lehet olyan veretes kijelentéseket tenni, amire válaszoltam.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 958
113
Mit? Hogy a t72b3 megfelel a kor harcterein, habár ma már van ami képes lekűzdeni?
Igen, kiderült. Szíriának hívják, donbasnak hívják stb.
Hogy van 3 jobb tankjuk? T-80, T-90 T-14
Hogy a T-14eshez hasonló újgenerációs tank még a kanyarban sincs nyugaton? Mutasd ha van.
Hogy egyformán képzett hadseregek összecsapásakor a keleti tankok felmosták a nyugatiakkal a padlót? Irak-Iráni háború.
Hogy miután nincs jelenleg 140es nyugati harckocsiágyú olyat kijelenteni, hogy az orosz 152es tuti rosszabb lesz, szóval ezért nem építik be? Mutasd a 140es nyugati ágyút, amire ez igaz. Sőt mutass bármilyen nyugati harckocsi ágyút amire igaz, hogy reggelire eszi az orosz 125ösöket. Nem igazán van.
A rm L55 áll szembe az armata 2A82esével és kiugró különbségek nincsenek.
Szóval muti azt az európai szárazföldi fegyvert ami jobban muzsikál, és utána lehet olyan veretes kijelentéseket tenni, amire válaszoltam.

Akkor lehet nem voltam egyértelmű.
"...és nem is látszik még igazán kihívó az armatának. Kb mint az f22 az usának..."
Ezt mire alapozod? Mennyivel lessz jobb -ha elkészül-mint a leo, abrams, leclerc stb?
(Abban biztos vagyok nálam jobban tudod, lòvegstabilizátor, tűzvezetö számítógép, stb stb nélkül hajadra kenheted a lòveget
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Mit? Hogy a t72b3 megfelel a kor harcterein, habár ma már van ami képes lekűzdeni?
Igen, kiderült. Szíriának hívják, donbasnak hívják stb.
Egyik helyen sem, tehát se Donbasszban , se Szíriában nem volt T-72B3 obrazec 2016. Mindkét helyen volt mutatóban néhány darab B3-as obrazca 2011.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Mennyivel lessz jobb -ha elkészül-mint a leo, abrams, leclerc stb?
Generációs ugrás. Mennyivel jobb az f22 mint a 4. Generáció? Harcban nem derült ki, ha hihetünk, és mivel az amerikai reptechnika millió helyen bizonyított azt gondolom hihetünk annak amit az USA mond róla megváltoztatja a játékot.
Mennyivel jobb az armata mint az előző generáció?
Harcban nem derült ki, ha hihetünk az oroszoknak, és mivel a szárazföldi technikájuk millió helyen bizonyított ugyqnúgy megváltoztatja a játéjot.
Védettebb személyzet, erősebb páncél, akár beérkező lövedéket is leszedni képes aktív védelmi rendszer.
Én nem tartom annyira szuper harckocsinak a T-72B3-at, talán a pár utolsó változat az, ami valóban összemérhető a Leopard-2/Leclerc/Abrams harckocsikkal.
Ami tekintve hogy az alapmodell majd 20 évvel régebbi azthiszem mindent elmond arról, hogy hol volt előrébb a harckocsi fejlesztés. Amúgy én se tartom szuper harckocsinak. Mert nem az, egy kiöregedőben lévő másodvonalas cucc.
fegyverzet teljesítményében pedig egyre biztosabb vagyok, hogy alulmulják az utolsó generációs orosz harckocsik a nyugati társaikat. Elsősorban az éjszakai harcképesség és a nagyobb lőtáv miatt, a nyugati harckocsikat tartom jobbnak.
Valami bizonyíték rá? Vagy megint ott vagyunk, hogy a T-55 infrafényszóróját hasonlítod össze a még nem is létező EMBT tervezett passzív érzékelőivel. Amúgy lőtávban biztos nem, tekintve, hogy lövegcsőből indítható páncéltörő rakéta elég egyoldalúan lesz tárázva, és az nem a nyugati oldal.
Az oroszoknak nagyon kellene valami új, ami előnyt jelent. De marad a mennyiségi kompenzálás a minőségi helyett.
Mondjuk új aktív védelmi rendszer? Esetleg teljesen automata torony? Netalántán új era?
Az F-22 viszont rendszerben van (és öregszik), míg az Armata mindig annyira van a rendszeresítéstől, mint mi az euró bevezetéstől.
Hat ez remek, a bemutatástól a teljesen harcképesig eltelt 10 év. Viszont így 15 évvel később már jönnek az első nem amerikai 5. gen gépek. Na kb ennyivel jár az Armata is a többiek előtt
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyik helyen sem, tehát se Donbasszban , se Szíriában nem volt T-72B3 obrazec 2016. Mindkét helyen volt mutatóban néhány darab B3-as obrazca 2011.
Arra emlékeztem, hogy az o 2011et kivitték, illetve, hogy donbasban is volt. De akkor pláne igaz, amit írok. A B változat ma is megfelelő, persze messze nem sebezhetetlen, vagy csúcs.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Generációs ugrás. Mennyivel jobb az f22 mint a 4. Generáció? Harcban nem derült ki, ha hihetünk, és mivel az amerikai reptechnika millió helyen bizonyított azt gondolom hihetünk annak amit az USA mond róla megváltoztatja a játékot.
Mennyivel jobb az armata mint az előző generáció?
Harcban nem derült ki, ha hihetünk az oroszoknak, és mivel a szárazföldi technikájuk millió helyen bizonyított ugyqnúgy megváltoztatja a játéjot.
Védettebb személyzet, erősebb páncél, akár beérkező lövedéket is leszedni képes aktív védelmi rendszer.

Ami tekintve hogy az alapmodell majd 20 évvel régebbi azthiszem mindent elmond arról, hogy hol volt előrébb a harckocsi fejlesztés. Amúgy én se tartom szuper harckocsinak. Mert nem az, egy kiöregedőben lévő másodvonalas cucc.

Valami bizonyíték rá? Vagy megint ott vagyunk, hogy a T-55 infrafényszóróját hasonlítod össze a még nem is létező EMBT tervezett passzív érzékelőivel. Amúgy lőtávban biztos nem, tekintve, hogy lövegcsőből indítható páncéltörő rakéta elég egyoldalúan lesz tárázva, és az nem a nyugati oldal.

Mondjuk új aktív védelmi rendszer? Esetleg teljesen automata torony? Netalántán új era?

Hat ez remek, a bemutatástól a teljesen harcképesig eltelt 10 év. Viszont így 15 évvel később már jönnek az első nem amerikai 5. gen gépek. Na kb ennyivel jár az Armata is a többiek előtt

Valakivel összekeversz. Én nem hasonlítottam így soha.
A csőből indítható rakéták páncéltörő képessége korlátozott, emiatt a nyugat harckocsik páncélzatát szemből nem viszik át.
A nyugati 120 mm-es ágyú, illetve lőszerek pontosabbak, mint az orosz 125 mm-es különösen 2000 m felett. Orosz űrméret alattival nem is igen érdemes ettől messzebb lőni. A nyugatiak - megfelelő körülmények domborzati, és látási viszonyok között - ettől nagyobb távon lépesek leküzdeni az orosz harckocsikat. EZ szerintem egy nehezen kihasználható előny, de attól még az. A csőből indítható rakéta másik korlátja egyébként ugyan ez.
Mielőtt még ideológiai vitákba mennénk bele, én amúgy az orosz harckocsikat tartom jobbnak, de hát eljárt felettük az idő, az oroszok lemaradtak.
Az Armata lehetne a jövő harckocsija, de szerintem nem 125 mm-es ágyúval.

Az aktív védelmi rendszer igazából nyugaton van rendszerben (USA, Izrael), az oroszoknál nem hiszem, hogy rendszeresített harckocsin van ilyen. Jó volt a Drozd, az Aréna, de egyik sem került rendszerbe. Tehát nincs az sem.
Az Armatán lesz....
Majd .....
 
  • Tetszik
Reactions: Roni
T

Törölt tag 4082

Guest
Valakivel összekeversz. Én nem hasonlítottam így soha.
Oké. Szóval konkrétan kérem, hogy honnan veszed, hogy a modern orosz célzórendszerek nem képesek még bőven az effektív lőtáv előtt érzékelni a nyugati hkkat. Különös tekintettel arra, h az orosz vasak kisebbek, a motorjuk ebből következőleg kisebb, és pl az abrams gtje olyan hőképpel rendelkezik, hogy ha nevadában beröffentik Arkansasban is látszik...
A csőből indítható rakéták páncéltörő képessége korlátozott, emiatt a nyugat harckocsik páncélzatát szemből nem viszik át.
900 mm RHAt adnak meg a 80as évek eleji változatra nem viszi át? Hát én azért nem csücsülnék benn... Csak azért mert ennél gyengébb rakéták is sütöttek már meg leopardot...
A nyugati 120 mm-es ágyú, illetve lőszerek pontosabbak, mint az orosz 125 mm-es különösen 2000 m felett.
Ami azért jó, mert 2000 m felett nem találsz el mozgó célpontot nem irányított fegyverrel. Meg ha eltalálod se marad ereje kinyitni a konzervet.
Orosz űrméret alattival nem is igen érdemes ettől messzebb lőni. A nyugatiak - megfelelő körülmények domborzati, és látási viszonyok között - ettől nagyobb távon lépesek leküzdeni az orosz harckocsikat.
Valami bizonyíték rá? Vagy csak ezt olvastad a kozmóban? És bocs, de erre nem vagyok hajlandó komolyabban válaszolni. Mert ez olyan szintű lenézése az orosz technikának, amire tényleg valami alátámasztás is kéne a fellengzős dumán kívül...
Az aktív védelmi rendszer igazából nyugaton van rendszerben (USA, Izrael),
Mutasd már az usa hard-kill rendszerét. Vagy ha azt nem látod, (mert nincs is rendszerben) akkor a sthora az ugyan mi? És miért intézzük el a drozdot és a többieket?
És ha a leo2nél fiatalabb T90 felett eljárt az idő, akkor mi a helyzet a leo2vel?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Oké. Szóval konkrétan kérem, hogy honnan veszed, hogy a modern orosz célzórendszerek nem képesek még bőven az effektív lőtáv előtt érzékelni a nyugati hkkat. Különös tekintettel arra, h az orosz vasak kisebbek, a motorjuk ebből következőleg kisebb, és pl az abrams gtje olyan hőképpel rendelkezik, hogy ha nevadában beröffentik Arkansasban is látszik...

900 mm RHAt adnak meg a 80as évek eleji változatra nem viszi át? Hát én azért nem csücsülnék benn... Csak azért mert ennél gyengébb rakéták is sütöttek már meg leopardot...

Ami azért jó, mert 2000 m felett nem találsz el mozgó célpontot nem irányított fegyverrel. Meg ha eltalálod se marad ereje kinyitni a konzervet.

Valami bizonyíték rá? Vagy csak ezt olvastad a kozmóban? És bocs, de erre nem vagyok hajlandó komolyabban válaszolni. Mert ez olyan szintű lenézése az orosz technikának, amire tényleg valami alátámasztás is kéne a fellengzős dumán kívül...

Mutasd már az usa hard-kill rendszerét. Vagy ha azt nem látod, (mert nincs is rendszerben) akkor a sthora az ugyan mi? És miért intézzük el a drozdot és a többieket?
És ha a leo2nél fiatalabb T90 felett eljárt az idő, akkor mi a helyzet a leo2vel?

A hőkép fontos, de egy Leopard 2, vagy Leclerc ebben sem rosszabb, mint az orosz. Na meg ugye van T-80U is. A hőkép a növénytakaró és a domborzat miatt nem látszik 4-5 kilométerről.

A 900 mm ma már kevés szemből egy Leopard 2A5/6/7 ellen.

A kozmót nem ismerem.
Pár évtizedig orosz technikán szolgáltam ..... Ezért sem nézem le az orosz harckocsikat. Ezért látom őket kicsit másképp esetleg mint te, a fellengzős dumáddal.
Alátámasztásként javaslom a 2A46 harckocsiágyú lőtáblázatát, lapozgassad. Aztán keresd meg a német Rh 120-as löveg hasonló adatait. Biztos tudod hol keresd, mert nagyon hamar kiosztottál engem a véleményem miatt, csak is szakértő lehetsz.

A Trophy rendszerben van, ha nem hallottál róla. A SHTORA az egy aktív zavaró rendszer, nem egy kategória a TROPHY-val, ne keveredj össze.

Melyik orosz harckocsin is van rendszerben a drozd? Esetleg az Aréna?
:eek:
Ja, fellengzős duma, ugye?
Valóban.

A T-90 a T-72B modernizált utódja. A hegesztett tornyos változat páncélvédelme valószínűleg jobb, mit a korábbiaké, de ettől függetlenül nem mutat jobb teljesítményt mint elődei. SHTORA-val sem.
679548_original-1.jpg



Szeretem az orosz technikát, tisztelem is, de objektíven kell látni a dolgokat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A probléma mindig ott van hogy a t14 drozd féle aps nem képes kivedeni a spike/javelin párost, viszont az új arena-m már a t90m tervezik es erre irjak hogy képes lekuzdeni a felülről jövő rakétát. Apfsds lövdeket lekuzdheti a t14 de elobb fog szembe kerülni felülről érkező atgm-el
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Arra emlékeztem, hogy az o 2011et kivitték, illetve, hogy donbasban is volt. De akkor pláne igaz, amit írok. A B változat ma is megfelelő, persze messze nem sebezhetetlen, vagy csúcs.

Volt egy kép amin egy lerepült torny volt látható amire az ukránok azt írták, hogy T-72B3. Viszont a T-72B obrazca 1989 tornya is hasonló. A T-72B3(M) 2016 egész jó csomag(az alap B3-hoz képest) főleg ár-érték arányban. Ettől függetlenül a T-90M a legjobb orosz harckocsi jelenleg, ami harci szolgálatban van. A T-80BVM-ek a gázturbina miatt északra kerültek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
A hőkép fontos, de egy Leopard 2, vagy Leclerc ebben sem rosszabb, mint az orosz. Na meg ugye van T-80U is. A hőkép a növénytakaró és a domborzat miatt nem látszik 4-5 kilométerről.

A 900 mm ma már kevés szemből egy Leopard 2A5/6/7 ellen.

A kozmót nem ismerem.
Pár évtizedig orosz technikán szolgáltam ..... Ezért sem nézem le az orosz harckocsikat. Ezért látom őket kicsit másképp esetleg mint te, a fellengzős dumáddal.
Alátámasztásként javaslom a 2A46 harckocsiágyú lőtáblázatát, lapozgassad. Aztán keresd meg a német Rh 120-as löveg hasonló adatait. Biztos tudod hol keresd, mert nagyon hamar kiosztottál engem a véleményem miatt, csak is szakértő lehetsz.

A Trophy rendszerben van, ha nem hallottál róla. A SHTORA az egy aktív zavaró rendszer, nem egy kategória a TROPHY-val, ne keveredj össze.

Melyik orosz harckocsin is van rendszerben a drozd? Esetleg az Aréna?
:eek:
Ja, fellengzős duma, ugye?
Valóban.

A T-90 a T-72B modernizált utódja. A hegesztett tornyos változat páncélvédelme valószínűleg jobb, mit a korábbiaké, de ettől függetlenül nem mutat jobb teljesítményt mint elődei. SHTORA-val sem.
679548_original-1.jpg



Szeretem az orosz technikát, tisztelem is, de objektíven kell látni a dolgokat.

Hány kilő Abramset mutassak mint bizonyitékot,hogy semmivel sem jobb mint a T-90?
Ne legyél már olyan primitív,hogyha kilőnek egy orosz harckocsit az szar ha meg kilőnek egy nyugatit akkor meg az belefér.

Objektivitásról meg ne beszélj mert még annyi sincs bennned mint hozzáértés.