T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Generációs ugrás. Mennyivel jobb az f22 mint a 4. Generáció? Harcban nem derült ki, ha hihetünk, és mivel az amerikai reptechnika millió helyen bizonyított azt gondolom hihetünk annak amit az USA mond róla megváltoztatja a játékot.
Mennyivel jobb az armata mint az előző generáció?
Harcban nem derült ki, ha hihetünk az oroszoknak, és mivel a szárazföldi technikájuk millió helyen bizonyított ugyqnúgy megváltoztatja a játéjot.
Védettebb személyzet, erősebb páncél, akár beérkező lövedéket is leszedni képes aktív védelmi rendszer.

nagyon nem lehet összevetni a T14-et és az F22-őt...

az f22 nem azért volt overkill mert az amcsik azt mondták, hanem nagyon is jól körülírható műszaki okok miatt:
- szupercirkálás,
- aesa radar
- stealth

a helyzet az, hogy az f22-őn kívül jelenleg sincs rendszerben olyan gép, ami ezt a 3-at tudná egyszerre

és mi következett ezekből:
1) a stealth+aesa miatt az f22-é a "first look"
2) a szolgálati magasság és szupercirkálás miatt az f22 olyan távolságból dobálhatta az amraam-okat, ahonnan az ellen biztosan nem tudta érzékelni
...és mindezek folyományaként ha csak nincsen DAS szerű MAWS-od, amivel időben ki tudod szúrni a feléd jövő rakétát, akkor csak annyit látsz, hogy a semmiből amraam-ok potyognak rád...

ellenben a T14 miben is hoz ilyen típusú előrelépést?

- a lövege csak ledolgozza az orosz lemaradást...de nem vagyok benne biztos, hogy az l55a1+dm73 kombó nem jobb-e még így is...elég tanulságos megnézni, hogy pl. a dm63 szórásképe mennyit javult a dm53-hoz képest a temperature independent töltet miatt. megjegyzem az RM 130-asa ami 50%-os torkolati energia növekedést hoz, beépííthető a leo2-be is
- aligha hiszem, hogy célfelderítés+tűzvezetés terén az armata jobb lenne mint akár a leclerc XXI vagy Leo2a7
- az aps megintcsak nem valami olyasmi, mint annak idején az f22 aesa radarja vagy a steaéth...már számos helyen áll belőle rendszerben...ráadásul az armata esetében a rendszer beépítése elég komoly korlátokat is jelent...az meg, hogy jó-e APFSDS ellen leginkább hit kérdés...mármint hogy elhiszed-e az oroszos nagyotmondást (az RM évekkel ezelőtt bemutatta a leopard "technologietragert" amin van APS, de a VFJTS-be szánt leo-k is megkapják a trophy-t, az M1-ekre is szerelik fel ezeket)
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Hány kilő Abramset mutassak mint bizonyitékot,hogy semmivel sem jobb mint a T-90?
Ne legyél már olyan primitív,hogyha kilőnek egy orosz harckocsit az szar ha meg kilőnek egy nyugatit akkor meg az belefér.

Objektivitásról meg ne beszélj mert még annyi sincs bennned mint hozzáértés.

?

Előbb olvass, utána írogass!
Senki nem mondta, hogy nyugati tankot nem lehet kilőni. A kép a T-90-es sebezhetőségét mutatta, hogy a legutolsó generációs orosz tank sem lett szupertank. Az M1 és a Leo 2 sem az.
Azt sem mondtam, hogy szar. A meseszerű misztikus képet kellene reálisabban látni, erre céloztam.

Ha fontos szerinted a hozzáértés, akkor miért szólsz bele? o_O
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Ez egy kicsit felesleges vita. Már, hogy melyik a legjobb tank a legjobbak közül?

Melyik a legjobb teherautó?

Nüanszokban mérhető különbségekről beszélünk, ami persze jelenthet életet és halált, de egyértelmű válasz úgysem lesz erre, csak a harcmezőn.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
nagyon nem lehet összevetni a T14-et és az F22-őt...

az f22 nem azért volt overkill mert az amcsik azt mondták, hanem nagyon is jól körülírható műszaki okok miatt:
- szupercirkálás,
- aesa radar
- stealth

a helyzet az, hogy az f22-őn kívül jelenleg sincs rendszerben olyan gép, ami ezt a 3-at tudná egyszerre

és mi következett ezekből:
1) a stealth+aesa miatt az f22-é a "first look"
2) a szolgálati magasság és szupercirkálás miatt az f22 olyan távolságból dobálhatta az amraam-okat, ahonnan az ellen biztosan nem tudta érzékelni
...és mindezek folyományaként ha csak nincsen DAS szerű MAWS-od, amivel időben ki tudod szúrni a feléd jövő rakétát, akkor csak annyit látsz, hogy a semmiből amraam-ok potyognak rád...

ellenben a T14 miben is hoz ilyen típusú előrelépést?

- a lövege csak ledolgozza az orosz lemaradást...de nem vagyok benne biztos, hogy az l55a1+dm73 kombó nem jobb-e még így is...elég tanulságos megnézni, hogy pl. a dm63 szórásképe mennyit javult a dm53-hoz képest a temperature independent töltet miatt. megjegyzem az RM 130-asa ami 50%-os torkolati energia növekedést hoz, beépííthető a leo2-be is
- aligha hiszem, hogy célfelderítés+tűzvezetés terén az armata jobb lenne mint akár a leclerc XXI vagy Leo2a7
- az aps megintcsak nem valami olyasmi, mint annak idején az f22 aesa radarja vagy a steaéth...már számos helyen áll belőle rendszerben...ráadásul az armata esetében a rendszer beépítése elég komoly korlátokat is jelent...az meg, hogy jó-e APFSDS ellen leginkább hit kérdés...mármint hogy elhiszed-e az oroszos nagyotmondást (az RM évekkel ezelőtt bemutatta a leopard "technologietragert" amin van APS, de a VFJTS-be szánt leo-k is megkapják a trophy-t, az M1-ekre is szerelik fel ezeket)

Akkor nagyon rosszul hiszed mert pl a T-14 radarjai és elektrooptikai rendszerei nem csak az APS-t szolgálják ki hanem alkalmasak célfelderítésre,tüzérség tűzvezetésére es egy halom dologra még.Ami a löveget illeti,ott nem a 125-ös a nagy dolog hanem 152-es majd ha belerakják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
?

Előbb olvass, utána írogass!
Senki nem mondta, hogy nyugati tankot nem lehet kilőni. A kép a T-90-es sebezhetőségét mutatta, hogy a legutolsó generációs orosz tank sem lett szupertank. Az M1 és a Leo 2 sem az.
Azt sem mondtam, hogy szar. A meseszerű misztikus képet kellene reálisabban látni, erre céloztam.

Ha fontos szerinted a hozzáértés, akkor miért szólsz bele? o_O

Mert marhaságokat írsz!Jössz pl a 2A46 löveg lőtáblázatával épp csak azt sem tudod,hogy nincs fent neten modern orosz löveg és a hozzá tartozó lőszer lőtáblazata.Szóval mit is nézegessen bárki?
És ez csak a legarcpirítóbb azok közül amit írtál.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Én nem tartom annyira szuper harckocsinak a T-72B3-at, talán a pár utolsó változat az, ami valóban összemérhető a Leopard-2/Leclerc/Abrams harckocsikkal. Az a másik három is kétséges szerintem, mert üzemeltetési problémákkal küzdenek, a fegyverzet teljesítményében pedig egyre biztosabb vagyok, hogy alulmulják az utolsó generációs orosz harckocsik a nyugati társaikat. Elsősorban az éjszakai harcképesség és a nagyobb lőtáv miatt, a nyugati harckocsikat tartom jobbnak. Az oroszoknak nagyon kellene valami új, ami előnyt jelent. De marad a mennyiségi kompenzálás a minőségi helyett.
Nem baj, jó ez így, majd visszavesznek az arcukból, ahogy esik a kőolaj meg a gáz ára. :D
Az F-22 viszont rendszerben van (és öregszik), míg az Armata mindig annyira van a rendszeresítéstől, mint mi az euró bevezetéstől. o_O

Mit? Hogy a t72b3 megfelel a kor harcterein, habár ma már van ami képes lekűzdeni?
Igen, kiderült. Szíriának hívják, donbasnak hívják stb.
Hogy van 3 jobb tankjuk? T-80, T-90 T-14
Hogy a T-14eshez hasonló újgenerációs tank még a kanyarban sincs nyugaton? Mutasd ha van.
Hogy egyformán képzett hadseregek összecsapásakor a keleti tankok felmosták a nyugatiakkal a padlót? Irak-Iráni háború.
Hogy miután nincs jelenleg 140es nyugati harckocsiágyú olyat kijelenteni, hogy az orosz 152es tuti rosszabb lesz, szóval ezért nem építik be? Mutasd a 140es nyugati ágyút, amire ez igaz. Sőt mutass bármilyen nyugati harckocsi ágyút amire igaz, hogy reggelire eszi az orosz 125ösöket. Nem igazán van.
A rm L55 áll szembe az armata 2A82esével és kiugró különbségek nincsenek.
Szóval muti azt az európai szárazföldi fegyvert ami jobban muzsikál, és utána lehet olyan veretes kijelentéseket tenni, amire válaszoltam.

A németek úgy ítélik hogy a jelenleg top páncéltörő nyíllövedékük, a DM63 nem elegendő a harmadik generációs orosz reaktív páncéllal(Relikt) felszerelt harckocsik ellen, így új lőszer fejlesztésébe kezdenek, egyelőre KE2020Neo néven.

"im Haushalt 2021 die Restentwicklung und Qualifikation der Munition 120mm KE2020Neo für den KPz Leo-pard 2 einzuplanen und unverzüglich einen Vertrag abzuschließen. Dem Verteidigungsausschluss ist bis spätestens 31. März 2021 über die Umsetzung zu berichten. Begründung:



1. Das in Nutzung befindliche System Panzerkanone L55 mit 120 mm in Verbindung mit der KE DM63 ist heute nicht mehr in der Lage, den modernisierten Teil der russischen KPz-Flotte (mehrere Tausend Fahrzeuge) in der Duellsituation erfolgreich zu bekämpfen.



2. Die Entwicklung neuer 120 mm Munition (KE2020Neo) würde die Fähigkeitslücke zur VJTF 2027 deutlich reduzieren und die technologische Grundlage zur Schließung dieser Lücke darstellen.



3.Die aktuelle Kampfpanzergeneration Leopard 2 nutzt derzeit eine KE-Munition mit einer Penetrator-Technologie aus dem Jahr 1995. Moderne Reaktivpanzerungen (Explosive Reactive Armour; ERA) wie die 3. Generation ERA (Relikt), die bei russischen Kampfpanzern auch älterer Bauart nachgerüstet sind und werden (z.B. Verwendung in KPz T72B3, KPz T90M/MS), können mit der bestehenden KE-Munition nicht mehr erfolgreich bekämpft werden. Daher besteht eine akute Fähigkeitslücke der gesamten Leopard-Flotte in Deutschland und in der weltweiten 120 mm Nutzergemeinschaft inklusive aller NATO Partner.)"



https://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/233/1923326.pdf

EojbB7SW8AAp7Nc

Ennyi.
 
S

speziale

Guest
Akkor nagyon rosszul hiszed mert pl a T-14 radarjai és elektrooptikai rendszerei nem csak az APS-t szolgálják ki hanem alkalmasak célfelderítésre,tüzérség tűzvezetésére es egy halom dologra még.Ami a löveget illeti,ott nem a 125-ös a nagy dolog hanem 152-es majd ha belerakják.

bocs, de nem tudtam, hogy a leopardon az elektro-optikai eszközök csak dísznek vannak...azt hittem azok is célfelderítésre szolgálnak...
de a beírásodból aztán az meg végképp nem derül ki, hogy ezek miért lennének jobbak, mint amik a nyugati tankokon vannak...
az F22 esetében az aesa game changer volt, amit mindenki könnyen megérthet ha utána néz a hagyományos mecha és az aesa radar felépítésének/működésének...
a t14 esetében semmi ilyesmiről nincsen szó

azt meg nem tudom pontosan mire alapozod, hogy az APS radarjai az APS kiszolgálás kívül mire jók még...tudom ment a topikokban a pörgés, egyesek már drón elleni tűzvezetésre is akarták használni...de nem tudom, hogy puszta okoskodáson kívül ez bárhonnan egy megerősített infó lenne (érstd: valami komolyabb szaklap írt erről)
azt meg végképp nem értem, hogy ha az afganit radarja képes erre, akkor a leo-ra vagy m1-re kerülő trophy radarja miért ne lenne képes ugyanerre....abba meg már bele sem megyek, amiről itt szintén volt már korábban szó, hogy azért nem életbiztosítás folyamatosan világító APS radarral rohangálni, mert bemérhető
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Kár a vita fiúk, a tankok között nincs annyira nagy különbség mint a vadászgépek közt
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 4082

Guest
az f22 nem azért volt overkill mert az amcsik azt mondták, hanem nagyon is jól körülírható műszaki okok miatt:
- szupercirkálás,
- aesa radar
- stealth
Bocsánat, nem áll szándékomban semennyire se degradálni az F-22est. Háborúban nem bizonyított. De ahogy írtam, miután az USA reptechnikája ezerszer bizonyított, így szó nélkül elhiszem nekik, hogy igaz.
..és mindezek folyományaként ha csak nincsen DAS szerű MAWS-od, amivel időben ki tudod szúrni a feléd jövő rakétát, akkor csak annyit látsz, hogy a semmiből amraam-ok potyognak rád...
Leszámítva, hogy a mig 31esbe begórt PESA radar jó esélyel érzékeli az amraamot. De igen. Ha nincs megfelelő technikád ellene, akkor baszhatod. Ezért is írtam le, mert leírtam, hogy megváltoztatja a játékot.
- a lövege csak ledolgozza az orosz lemaradást...de nem vagyok benne biztos, hogy az l55a1+dm73 kombó nem jobb-e még így is...elég tanulságos megnézni, hogy pl. a dm63 szórásképe mennyit javult a dm53-hoz képest a temperature independent töltet miatt. megjegyzem az RM 130-asa ami 50%-os torkolati energia növekedést hoz, beépííthető a leo2-be is
Te mutass már 2A46nál újabb szórásképet orosz ágyukra. Kiváncsi lennék rájuk, mert valahol szánalmas, hogy 50 éves orosz ágyukat hasonlítgatunk a legújabb nyugatihoz.
megjegyzem az RM 130-asa ami 50%-os torkolati energia növekedést hoz, beépííthető a leo2-be is
És aminek az első techdemóját már be is mutatták. Egy T4-B nehéz hk (lázadók szövetsége) dupla nehézlézerét ne hozzuk ide? Az is kilövi...
Amúgy nem van sok kedvem keresgélni, de:
Elég sok időmet elvette most ez az adat gyűjtés, sok forrást átnyálaztam és törekedtem a legnagyobb pontosságra az adatok tekintetében. Ettől függetlenül az adatok "tájékoztató jellegűek", az életemet nem tenném fel rájuk.
Sajnos 2000's évek béli modern orosz lőszerről nem találtam infót, de még nevet sem!
- az aps megintcsak nem valami olyasmi, mint annak idején az f22 aesa radarja vagy a steaéth...már számos helyen áll belőle rendszerben...ráadásul az armata esetében a rendszer beépítése elég komoly korlátokat is jelent...az meg, hogy jó-e APFSDS ellen leginkább hit kérdés...mármint hogy elhiszed-e az oroszos nagyotmondást (az RM évekkel ezelőtt bemutatta a leopard "technologietragert" amin van APS, de a VFJTS-be szánt leo-k is megkapják a trophy-t, az M1-ekre is szerelik fel ezeket)
Tekintve, hogy az Irak-Iráni háború volt az egyetlen, ahol utoljára egyformán képzett legénységgel top keleti és nyugati hkk összecsaptak, és ott úgy mosta le az orosz tech a nyugatit, hogy azóta kb még az emlékét is inkább kitörölte a nyugati szaksajtó, így igen, én hajlamos vagyok elhinni, hogy az orosz szfi technika tudja, amit mondanak róla. Bocsánat,
Nekem ez inkább egy átlátszó magyarázat a szegénységi bizonyítványukra, hogy miért is nem kell az a 152 mm-es ágyú, aminek nincs pénz a befejezésére, meg az átfegyverzésre.
Na meg ha lépnek, akkor jöhet a 130/140-es európai (én az npzk140 fejlesztett verziójára tippelek, ami valószínűleg jobb mutatókat fog produkálni mint az orosz 152-es), ami azonnal véglegesen zárójelbe teszi az összes armatánál régebbi harckocsit.
Innen indultunk. Ez az orosz technika nagyon nagyon durva lenézése, amire a modern harcterek baromira nem adnak alátámasztást.
A hőkép fontos, de egy Leopard 2, vagy Leclerc ebben sem rosszabb, mint az orosz. Na meg ugye van T-80U is. A hőkép a növénytakaró és a domborzat miatt nem látszik 4-5 kilométerről.
Minden általam ismert forrás szerint az orosz éjjellátó készülékek képesek 4 kmről detektálni egy harckocsi méretű célt. Hol van akkor a beképzelt előny?
Pár évtizedig orosz technikán szolgáltam ..... Ezért sem nézem le az orosz harckocsikat. Ezért látom őket kicsit másképp esetleg mint te, a fellengzős dumáddal.
Bevallom ez az az érv, amivel sose tudtam mit kezdeni. Mert:
a, valamelyik VSz hadseregben szolgáltál, ez esetben lehet tapasztalatod modern nyugati tankkal, de még modern szovjettel se igazán.
b, az orosz föderáció föderáció fegyveres erőinél szolgáltál. Ez esetben lehet tapasztalatod modern orosz vasakkal, de modern nyugatival semmi.
2A46 harckocsiágyú lőtáblázatát,
Ez alapján amúgy nagyon nem az orosz föderáció játszik, hanem valamelyik vsz kohószökevény gyűjtemény.
A Trophy rendszerben van, ha nem hallottál róla. A SHTORA az egy aktív zavaró rendszer, nem egy kategória a TROPHY-val, ne keveredj össze.
A trophy izraeli rendszer, nem véletlenül az USAt kérdeztem. Mert azt emlegetted, hogy már hadrendben áll. Ja hogy nem?
A T-90 a T-72B modernizált utódja. A hegesztett tornyos változat páncélvédelme valószínűleg jobb, mit a korábbiaké, de ettől függetlenül nem mutat jobb teljesítményt mint elődei. SHTORA-val sem.
Khm khm khm. Egy, ez így igaz, modernizált utód. Itt is le lett vezetve, hogy amúgy miért mégis új típus. Ezzel az erővel, a leo2 csak a leo 1 modernizált utódja. Kettő Szíria. Egy olyan harctér, ahol kevesebb t-90es sült meg, mint leo
És a jemeniek is elég jól eszik az ambramset.
Senki nem mondta, hogy nyugati tankot nem lehet kilőni. A kép a T-90-es sebezhetőségét mutatta,
Ami azért jó, mert senki nem állított olyat, hogy a t-90es kilőhetetlen. Vagy azt, hogy az orosz tankok sebezhetetlenek. Ahonnan indulunk, és amire jött a deanyugatitankokreggelireazoroszt szépen becsomagolt dumád az, hogy még a T-72B is megállta a helyét a modern harctereken, és ennél az oroszoknak három modernebb tankja is van.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
csak szerintem egy ponton túl a kaliber növelés már nem opció. Nem tudom, hogy egy 140 mm-es ágyú esetén hogyan alakul a lőszerkészlet egy 120mm-es hez viszonyítva...

Ez az, ami miatt az ETC lövegek opciók a jövőre nézve. Egyébként a Leclerc 140mm-es kísérleti változata 31 lőszert tud vinni, szemben a 120mm-es lövegnél általános 40db-al. A svájci 140mm-es Leopard 2 prototípus hasonló mennyiséggel, 32 lőszert befogadó tárolóval bírt.

illetve ami számomra még érdekes kérdés, hogy OK, hogy egy 140 mm-es torkolati energiája mennyivel nagyobb mint egy 120mm-sé, de mi van a torkolati sebességgel

A torkolati sebesség kapcsán az APFSDS lövedékeknél a "sweet point", vagyis az optimális kompromisszum olyan 1700m/s plusz / mínusz 150m/s körüli. Ez független az űrmérettől. Az amerikai M829A3 120mm-es lövedék torkolati sebessége "mindössze" 1555m/s, a 140mm-es ukrán 'Bagira' kísérleti lövegnek 2012-ből 1870m/s volt a jelentett torkolati energiája, míg egy nagyon hosszú csövű kínai 125mm-es kísérleti ágyúnak közel 2000m/s.

és ez hogyan hat mondjuk az APS-el való leküzdhetőségre (az APFSDS lőszerek leküzdéses APS-el jóval nehezebb, mint az ATGM-é, mert sokkal nagyobb a sebessége, és jóval kisebb felületű a céltárgy, ráadásul a penetrádor rúd jóval keményebb célpont is)

Az APS-ek többsége nagyjábból 700-800m/s körüli lövedéksebességig képesek reagálni a beérkező veszélyforrásokra, mivel az ATGM-ek ellen tervezték őket. Az Afganit az egyedüli APS, amelynél ennél magasabb lövedéksebességet emlegetnek (1750m/s), de nem tudjuk, ez mennyire reális és mennyire képes adott esetben valóban semlegesíteni egy beérkező APFSDS lövedéket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
bocs, de nem tudtam, hogy a leopardon az elektro-optikai eszközök csak dísznek vannak...azt hittem azok is célfelderítésre szolgálnak...
de a beírásodból aztán az meg végképp nem derül ki, hogy ezek miért lennének jobbak, mint amik a nyugati tankokon vannak...
az F22 esetében az aesa game changer volt, amit mindenki könnyen megérthet ha utána néz a hagyományos mecha és az aesa radar felépítésének/működésének...
a t14 esetében semmi ilyesmiről nincsen szó

azt meg nem tudom pontosan mire alapozod, hogy az APS radarjai az APS kiszolgálás kívül mire jók még...tudom ment a topikokban a pörgés, egyesek már drón elleni tűzvezetésre is akarták használni...de nem tudom, hogy puszta okoskodáson kívül ez bárhonnan egy megerősített infó lenne (érstd: valami komolyabb szaklap írt erről)
azt meg végképp nem értem, hogy ha az afganit radarja képes erre, akkor a leo-ra vagy m1-re kerülő trophy radarja miért ne lenne képes ugyanerre....abba meg már bele sem megyek, amiről itt szintén volt már korábban szó, hogy azért nem életbiztosítás folyamatosan világító APS radarral rohangálni, mert bemérhető

A Leopardon 2 ektrooptikai rendszer szolgál célfelderítésre nem pedig 6db...Szóval igen nem tudtad...
Amit tudok a T-14-ről azt onnan tudom ahohonnan mindenki más tudása is van:internet.
És igen nem belevizionálnak ilyesmit az Afganitba hanem ezeket tudja,ez az előnye annak ha integrált a rendszer nem pedig utólag felaggatott.

Miért nem képes rá a Trophy?Mert nem volt cél,hogy képes legyen rá,ilyen egyszerű.A Trophy kizárólag APS az Afganit meg egy többfeladatú védelmi rendszer egyik eleme.Még egyszer mondom: ilyen az ha valami integrált az első pillanattól.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
nagyon nem lehet összevetni a T14-et és az F22-őt...

az f22 nem azért volt overkill mert az amcsik azt mondták, hanem nagyon is jól körülírható műszaki okok miatt:
- szupercirkálás,
- aesa radar
- stealth

a helyzet az, hogy az f22-őn kívül jelenleg sincs rendszerben olyan gép, ami ezt a 3-at tudná egyszerre

és mi következett ezekből:
1) a stealth+aesa miatt az f22-é a "first look"
2) a szolgálati magasság és szupercirkálás miatt az f22 olyan távolságból dobálhatta az amraam-okat, ahonnan az ellen biztosan nem tudta érzékelni
...és mindezek folyományaként ha csak nincsen DAS szerű MAWS-od, amivel időben ki tudod szúrni a feléd jövő rakétát, akkor csak annyit látsz, hogy a semmiből amraam-ok potyognak rád...

ellenben a T14 miben is hoz ilyen típusú előrelépést?

- a lövege csak ledolgozza az orosz lemaradást...de nem vagyok benne biztos, hogy az l55a1+dm73 kombó nem jobb-e még így is...elég tanulságos megnézni, hogy pl. a dm63 szórásképe mennyit javult a dm53-hoz képest a temperature independent töltet miatt. megjegyzem az RM 130-asa ami 50%-os torkolati energia növekedést hoz, beépííthető a leo2-be is
- aligha hiszem, hogy célfelderítés+tűzvezetés terén az armata jobb lenne mint akár a leclerc XXI vagy Leo2a7
- az aps megintcsak nem valami olyasmi, mint annak idején az f22 aesa radarja vagy a steaéth...már számos helyen áll belőle rendszerben...ráadásul az armata esetében a rendszer beépítése elég komoly korlátokat is jelent...az meg, hogy jó-e APFSDS ellen leginkább hit kérdés...mármint hogy elhiszed-e az oroszos nagyotmondást (az RM évekkel ezelőtt bemutatta a leopard "technologietragert" amin van APS, de a VFJTS-be szánt leo-k is megkapják a trophy-t, az M1-ekre is szerelik fel ezeket)


Hát , hogy te mit gondolsz az a valóságot nem nagyon érdekli . Fogalmunk se lehet a fegyverek valós teljesítményéről mint ahogyan a fejlettségükről se . De azért azt mondani a reszelgetett több mint 40 éves technikákról , hogy mindenben jobbak mint egy friss még fejlesztés alatt lévő - a világ összes jelenleg hadrendben álló és majd szóba jöhetők adatait mind figyelembe veszik - technika az simán naiv túlzás .
Sokan olyan biztosan állítanak -amúgy titkos- adatokat , paramétereket mintha napi szinten üzemeltetnék azokat . Jó lelkesnek lenni és még az se elítélendő ha valaki elhiszi magáról mennyire nagy tudású de ne akarjon meggyőzni .
Az Armatának a legnagyobb előnye a felépítése mivel jelenleg a legnagyobb passzív biztonságot nyújtja kezelhető tömeg mellett . Mellesleg az esetében kukázható az összes felülről támadó ATGM mert a legfontosabbat nem érik el azaz a személyzetet ami a legnagyobb érték .

A tanult ember úgy van vele minél többet tanul a világról annál jobban rájön valójában milyen keveset is tud !
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hát , hogy te mit gondolsz az a valóságot nem nagyon érdekli . Fogalmunk se lehet a fegyverek valós teljesítményéről mint ahogyan a fejlettségükről se . De azért azt mondani a reszelgetett több mint 40 éves technikákról , hogy mindenben jobbak mint egy friss még fejlesztés alatt lévő - a világ összes jelenleg hadrendben álló és majd szóba jöhetők adatait mind figyelembe veszik - technika az simán naiv túlzás .
Sokan olyan biztosan állítanak -amúgy titkos- adatokat , paramétereket mintha napi szinten üzemeltetnék azokat . Jó lelkesnek lenni és még az se elítélendő ha valaki elhiszi magáról mennyire nagy tudású de ne akarjon meggyőzni .
Az Armatának a legnagyobb előnye a felépítése mivel jelenleg a legnagyobb passzív biztonságot nyújtja kezelhető tömeg mellett . Mellesleg az esetében kukázható az összes felülről támadó ATGM mert a legfontosabbat nem érik el azaz a személyzetet ami a legnagyobb érték .

A tanult ember úgy van vele minél többet tanul a világról annál jobban rájön valójában milyen keveset is tud !

Ezzel együtt azért pár dolog esetén vitatkoznék. ;)

  1. Az Armata passzív biztonsága csak a személyzet terén kiemelkedő. Korábban elemeztük a torony védelmét, az például messze elmarad a hagyományos harckocsikétól. Persze ennek is köszönhető, hogy ilyen, viszonylag kicsi lehet a torony.
  2. A felülről érkező veszélyforrásokat én nem kukáznám. Egy harckocsi esetén a harcképesség megszüntetése a legfontosabb, márpedig ha megrongálod a fegyverzetet, a toronyra szerelt EO/IR rendszereket, akkor a T-14 is harcképtelen lesz.
  3. A személyzet szerintem elérhető fentről. Oké, eléggé valószínűtlen, hogy egy fentről támadó ATGM pont a torony előtt csapódjon be, de a képek alapján nem vastagabb a személyzet kapszulájának teteje, mint mondjuk a Leopard 2A7 tornyának teteje.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezzel együtt azért pár dolog esetén vitatkoznék. ;)

  1. Az Armata passzív biztonsága csak a személyzet terén kiemelkedő. Korábban elemeztük a torony védelmét, az például messze elmarad a hagyományos harckocsikétól. Persze ennek is köszönhető, hogy ilyen, viszonylag kicsi lehet a torony.
  2. A felülről érkező veszélyforrásokat én nem kukáznám. Egy harckocsi esetén a harcképesség megszüntetése a legfontosabb, márpedig ha megrongálod a fegyverzetet, a toronyra szerelt EO/IR rendszereket, akkor a T-14 is harcképtelen lesz.
  3. A személyzet szerintem elérhető fentről. Oké, eléggé valószínűtlen, hogy egy fentről támadó ATGM pont a torony előtt csapódjon be, de a képek alapján nem vastagabb a személyzet kapszulájának teteje, mint mondjuk a Leopard 2A7 tornyának teteje.

Amiket írtam arra hegyeztem ki , hogy a jól képzett személyzet szvsz a legfontosabb mert azt a legnehezebb pótolni . Szerintem vastagabb a kapszula de ezt innen eldönteni nem lehet . Az egész írásomnak csak az volt az alapja , hogy ne állítsunk biztosan olyat amiről csak hiányos esetleg megtévesztő információnk van ! Az mind csak saját vélemény lehet semmi más !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ezzel együtt azért pár dolog esetén vitatkoznék. ;)

  1. Az Armata passzív biztonsága csak a személyzet terén kiemelkedő. Korábban elemeztük a torony védelmét, az például messze elmarad a hagyományos harckocsikétól. Persze ennek is köszönhető, hogy ilyen, viszonylag kicsi lehet a torony.
  2. A felülről érkező veszélyforrásokat én nem kukáznám. Egy harckocsi esetén a harcképesség megszüntetése a legfontosabb, márpedig ha megrongálod a fegyverzetet, a toronyra szerelt EO/IR rendszereket, akkor a T-14 is harcképtelen lesz.
  3. A személyzet szerintem elérhető fentről. Oké, eléggé valószínűtlen, hogy egy fentről támadó ATGM pont a torony előtt csapódjon be, de a képek alapján nem vastagabb a személyzet kapszulájának teteje, mint mondjuk a Leopard 2A7 tornyának teteje.

Mindenhol a kezelőket tekintik elsődlegesen védendőnek,még a hagyományos felepítésű harckocsiknál is.A harcko si páncélja nem a harckocsit védi elsősorban hanem a kezelőket(és csak a fő irányokból).
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
S

speziale

Guest
A Leopardon 2 ektrooptikai rendszer szolgál célfelderítésre nem pedig 6db...Szóval igen nem tudtad...
Amit tudok a T-14-ről azt onnan tudom ahohonnan mindenki más tudása is van:internet.
És igen nem belevizionálnak ilyesmit az Afganitba hanem ezeket tudja,ez az előnye annak ha integrált a rendszer nem pedig utólag felaggatott.

Miért nem képes rá a Trophy?Mert nem volt cél,hogy képes legyen rá,ilyen egyszerű.A Trophy kizárólag APS az Afganit meg egy többfeladatú védelmi rendszer egyik eleme.Még egyszer mondom: ilyen az ha valami integrált az első pillanattól.

Még mindig nem érted a lényeget.
az F22 esetében a stealth+szupercirkálás adta a generációs ugrás alapját...amikor a gép megjelent akkor az AESA radar is generációs ugrást jelentett az érzékelő technikában...
az elmúlt kb. 2-2,5 évtizedben minden típusú érzékelőnél történt generációs ugrás: radar: aesa, IR: képalkotás, optika: CCD...

de a T14 értékelő szempontból semmilyen generációs ugrást nem hajt végre...attól, hogy raksz még plusz 2 darab érzékelőt rá, hogy 360 fokos legyen az állandó lefedettség, attól ez nem generációs ugrás...főleg, hogy az orosz lemaradást ismerve az optikai érzékelők terén az sem biztos, hogy ezek az érzékelők bármennyivel is jobbak, mint a jelenlegi nyugati hk-kon lévők
attól, hogy az aesa-t átpakoltad az F15-re még nem lett egyenértékű az F22-vel...mert ott generációs különbség van...

az aps rendszer esetében is csak annyit mondasz, hogy hű de mennyi mindenre jó...de mire is konkrtéan? azért mert hirtelen mindenki beszart a kis drónoktól és az oroszok amolyan oroszosan jöttek azzal, hogy az afganit ez ellen is jó attól még nem lesz az...
ahogy Molni szokta mondani meg kellene nézni a műszaki tartalmat: milyen szögben van beépítve az Afganit érzékelője? mekkora az antenna méret? milyen hullámsávon dolgozik? annak milyen a légköri elnyelődése? és akkor térjünk majd vissza arra, hogy mire jó az afganit radarja és mire nem

de önmagában az, hogy van a T14-en APS nem okoz generációs ugrást...mert az van több más tankon is...olyanok amik védenek mondjuk top attack ATGM ellen is (attól, hogy az F16-ra raksz vontatott csalit még nem lesz F35)

és a fő fegyver esetében is igaz az, hogy ott sem történik generációs váltás (mármint az oroszoknál lehet, mert ott ugye a penetrátor korábban méret korlátokba ütközött)...nem lett az armata ágyújának toroklati energiája 20-30-40%-kal nagyobb, mint a már elérhető l55a1-é (sőt simán lehet, hogy még azt sem éri el)....és közben meg itt van már az RM 130-asa ami 50%-kal nagyobb torkolati energiával bír...amit ha nagyon kellene beépíthetnének a leo2-be is nem kellene vele megvárni az MGCS-t
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Még mindig nem érted a lényeget.
az F22 esetében a stealth+szupercirkálás adta a generációs ugrás alapját...amikor a gép megjelent akkor az AESA radar is generációs ugrást jelentett az érzékelő technikában...
az elmúlt kb. 2-2,5 évtizedben minden típusú érzékelőnél történt generációs ugrás: radar: aesa, IR: képalkotás, optika: CCD...

de a T14 értékelő szempontból semmilyen generációs ugrást nem hajt végre...attól, hogy raksz még plusz 2 darab érzékelőt rá, hogy 360 fokos legyen az állandó lefedettség, attól ez nem generációs ugrás...főleg, hogy az orosz lemaradást ismerve az optikai érzékelők terén az sem biztos, hogy ezek az érzékelők bármennyivel is jobbak, mint a jelenlegi nyugati hk-kon lévők
attól, hogy az aesa-t átpakoltad az F15-re még nem lett egyenértékű az F22-vel...mert ott generációs különbség van...

az aps rendszer esetében is csak annyit mondasz, hogy hű de mennyi mindenre jó...de mire is konkrtéan? azért mert hirtelen mindenki beszart a kis drónoktól és az oroszok amolyan oroszosan jöttek azzal, hogy az afganit ez ellen is jó attól még nem lesz az...
ahogy Molni szokta mondani meg kellene nézni a műszaki tartalmat: milyen szögben van beépítve az Afganit érzékelője? mekkora az antenna méret? milyen hullámsávon dolgozik? annak milyen a légköri elnyelődése? és akkor térjünk majd vissza arra, hogy mire jó az afganit radarja és mire nem

de önmagában az, hogy van a T14-en APS nem okoz generációs ugrást...mert az van több más tankon is...olyanok amik védenek mondjuk top attack ATGM ellen is (attól, hogy az F16-ra raksz vontatott csalit még nem lesz F35)

és a fő fegyver esetében is igaz az, hogy ott sem történik generációs váltás (mármint az oroszoknál lehet, mert ott ugye a penetrátor korábban méret korlátokba ütközött)...nem lett az armata ágyújának toroklati energiája 20-30-40%-kal nagyobb, mint a már elérhető l55a1-é (sőt simán lehet, hogy még azt sem éri el)....és közben meg itt van már az RM 130-asa ami 50%-kal nagyobb torkolati energiával bír...amit ha nagyon kellene beépíthetnének a leo2-be is nem kellene vele megvárni az MGCS-t

Azt sem tudod mit tud az Afganit ember!Nem tud drónt megsemmisiteni csak detektálni!Fejezd már be az észosztást T-14 ügyben mert látszolag semmit nem tudsz róla.


Szerinted csak annyi,hogy beépítem és kész?Tölteni ki fogja a 130 ágyút?Mennyi lőszer es hová fog elférni?