T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
de a T14 értékelő szempontból semmilyen generációs ugrást nem hajt végre


Csak azért jön be nekem a t-14 mert mert nem egy lyukon bámul az irányzó, nem kell töltőkezelő ,és nem melletted vannak a lőszerek.
24:20-tól a képalkotó rendszere .

Nem becsülöm túl de nem is tudom lenézni .Mert az m1a2 és a "fejlett" leoprd-hoz képest egy luxusjármű .


De ha rajtam múlt volna akkor a t-14 így nézett volna ki . Na ez már páncélozott torony Mivel a t-14 a tornyát gyengének találom .
57430e35c461884b5b8b458b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Csak azért jön be nekem a t-14 mert mert nem egy lyukon bámul az irányzó, nem kell töltőkezelő ,és nem melletted vannak a lőszerek.
24:20-tól a képalkotó rendszere .

Nem becsülöm túl de nem is tudom lenézni .Mert az m1a2 és a "fejlett" leoprd-hoz képest egy luxusjármű .


De ha rajtam múlt volna akkor a t-14 így nézett volna ki . Na ez már páncélozott torony Mivel a t-14 a tornyát gyengének találom .
57430e35c461884b5b8b458b.jpg

A tornyát semmi sem védi az APS-en kívül, kvázi feláldozhatónak tervezték, mint a régi csatahajóknál az all or nothing páncélozás.
 
S

speziale

Guest
Azt sem tudod mit tud az Afganit ember!Nem tud drónt megsemmisiteni csak detektálni!Fejezd már be az észosztást T-14 ügyben mert látszolag semmit nem tudsz róla.


Szerinted csak annyi,hogy beépítem és kész?Tölteni ki fogja a 130 ágyút?Mennyi lőszer es hová fog elférni?

ne haragudj de a felvetéseimre semmit nem reagáltál...
vagy meg sem sikerült értened...hol írtam olyat, hogy az Afganit képes lelőni a drónt?

Szerinted talán ez a mondatom erre utal: "milyen szögben van beépítve az Afganit érzékelője? mekkora az antenna méret? milyen hullámsávon dolgozik? annak milyen a légköri elnyelődése? és akkor térjünk majd vissza arra, hogy mire jó az afganit radarja és mire nem" ??

a 130-as ágyút meg senki nem fogja tölteni mivel van hozzá autoloader:

Rheinmetall from Germany unveils new Main Battle Tank MBT with 130mm cannon

kiemelés tőlem a szövegből: "Combined with a state-of-the-art auto-loader, this system is the latest evolvement in Rheinmetall’s,"

azért ha az RM azt mondja, hogy bele lehet rakni a leo2-be, és már beletették egy Chally2-be is, akkor hajlamos vagyok nekik elhinni, hogy bele lehet tenni...
 
S

speziale

Guest
Mondjuk egy techdemót kész fegyverként felrakni egy már amúgy is túlsúlyos hkra csak egy csettintéssel. Hát ez merész...

1) az l55a1 nem techdemo....a mi a7-seink is ilyennel jönnek...az armata ágyúja sanszosan azt sem übereli
2) az armata hol is áll rendszerben?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
ne haragudj de a felvetéseimre semmit nem reagáltál...
vagy meg sem sikerült értened...hol írtam olyat, hogy az Afganit képes lelőni a drónt?

Szerinted talán ez a mondatom erre utal: "milyen szögben van beépítve az Afganit érzékelője? mekkora az antenna méret? milyen hullámsávon dolgozik? annak milyen a légköri elnyelődése? és akkor térjünk majd vissza arra, hogy mire jó az afganit radarja és mire nem" ??

a 130-as ágyút meg senki nem fogja tölteni mivel van hozzá autoloader:

Rheinmetall from Germany unveils new Main Battle Tank MBT with 130mm cannon

kiemelés tőlem a szövegből: "Combined with a state-of-the-art auto-loader, this system is the latest evolvement in Rheinmetall’s,"

azért ha az RM azt mondja, hogy bele lehet rakni a leo2-be, és már beletették egy Chally2-be is, akkor hajlamos vagyok nekik elhinni, hogy bele lehet tenni...

Mit vetettél fel?Egy még proto szinten létező löveget?Összehasonlitasz egy kizárólag APS rendszert egy kvázi multifunkcióssal ugy,hogy még APS-nek is gyengébb?

Mi a generációváltás?Azt kell megérteni,hogy a harckocsi páncélja nem a harckocsi védelme hanem a kezelők védelme miatt létezik és ebben generációs ugrás a T-14 mintahogy generaciós ugrás a benne alkalmazott rendszerek teljes összekapcsolás,leanykori néven szenzorfúzió is.
Nem érted azt,hogy a T-14 új felépitése/elrendezése már önmagában generációs ugrás mert azt a védelmiszintet nem lehet elérni hagyományos módon csak extrém tömeggel és a főfegyverzethez sem tudsz elég lőszert málházni értelmes toronyméret mellett.Egész egyszerűen modern a jövőben is értelmezhető tűzerőt és védelmet a hagyomanyos elrendezéssel nem lehet megvalósítani.
 
S

speziale

Guest
Csak az fájdalom 120as. És nem 130as. Az L51 a 130as, ami viszont az.

és? az alapkérdés az volt, hogy hoz-e generációs előrelépést az armata lövege a nyugati lövegekhez képest...
én erre írtam, hogy sanszos, hogy az l55a1 szintjét sem éri el....miközben az RM már azért testbed-re építve teszteli a valóban jelentős (+50%) előrelépést hozó 130mm-est
 
T

Törölt tag 4082

Guest
és? az alapkérdés az volt, hogy hoz-e generációs előrelépést az armata lövege a nyugati lövegekhez képest...
én erre írtam, hogy sanszos, hogy az l55a1 szintjét sem éri el....miközben az RM már azért testbed-re építve teszteli a valóban jelentős (+50%) előrelépést hozó 130mm-est
Neeem, az alapkérdés az volt, hogy az armata hoz-e generációs ugrást. Btw valamivel azért jó lenne az alap kijelentést is alátámasztani, de úgyse fogod. Annyi a lényeg, hogy az orosz szar.
Az L51 pedig nincs. Egy techdemó.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ez egy uprgade csomag, és mivel nem emelték ki az optikát, az ott egy gyenge pontja a toronynak.
A T14 tornya meg direkt kevésbé páncélozott mert nincs benne személyzet.

@Roni csak azt kívánta bemutatni, hogy milyen kiegészítő páncélzati csomagot lehet egy toronyra ráaggatni.
A T-14-esnél (legalábbis eddig) nem láttunk hasonlót.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
@Roni csak azt kívánta bemutatni, hogy milyen kiegészítő páncélzati csomagot lehet egy toronyra ráaggatni.
A T-14-esnél (legalábbis eddig) nem láttunk hasonlót.

Köszönöm szépen mester hogy kifejtetted jobban amit írtam :)
Ez egy uprgade csomag,

Igen valóban az méghozzá a leo24-hez .De csorog a nyálam azért a szép nagy futurisztikus szögletes védett toronyért :oops::oops:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113

Ugyanazért amiért oltva vagyok ha tankokat upgrade-elnék? Ott bemegy a skullancs, talál 600-660 mm páncélt, aztán egy parancsnokot, aztán a hátsó tarktust a toronyban. Igaz, hogy az elméleti upgradem több verzióban számolt az optika kiemeléssel és rápáncéélozással, de az ki lett kiáltva gyengének mára, így ez se legyen több. :rolleyes:

@Roni csak azt kívánta bemutatni, hogy milyen kiegészítő páncélzati csomagot lehet egy toronyra ráaggatni.
A T-14-esnél (legalábbis eddig) nem láttunk hasonlót.

Gondolom háborús esetre egyből előkerül majd egy rendes armor kit. Ha ilyen tankot gyártanék, békeidőben ezzel flangálna, de nem véletlenül csak 55 tonna. Simán van 15 tonna mozgástér, szerintem rég kész van a kit.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Ugyanazért amiért oltva vagyok ha tankokat upgrade-elnék? Ott bemegy a skullancs, talál 600-660 mm páncélt, aztán egy parancsnokot, aztán a hátsó tarktust a toronyban. Igaz, hogy az elméleti upgradem több verzióban számolt az optika kiemeléssel és rápáncéélozással, de az ki lett kiáltva gyengének mára, így ez se legyen több. :rolleyes:



Gondolom háborús esetre egyből előkerül majd egy rendes armor kit. Ha ilyen tankot gyártanék, békeidőben ezzel flangálna, de nem véletlenül csak 55 tonna. Simán van 15 tonna mozgástér, szerintem rég kész van a kit.

Nem hinném, hogy ennyire túlméretezték a felfüggesztést, erőátvitelt stb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ugyanazért amiért oltva vagyok ha tankokat upgrade-elnék? Ott bemegy a skullancs, talál 600-660 mm páncélt, aztán egy parancsnokot, aztán a hátsó tarktust a toronyban. Igaz, hogy az elméleti upgradem több verzióban számolt az optika kiemeléssel és rápáncéélozással, de az ki lett kiáltva gyengének mára, így ez se legyen több. :rolleyes:



Gondolom háborús esetre egyből előkerül majd egy rendes armor kit. Ha ilyen tankot gyártanék, békeidőben ezzel flangálna, de nem véletlenül csak 55 tonna. Simán van 15 tonna mozgástér, szerintem rég kész van a kit.

Van mögötte páncél,ilyen alapon barhol bemehet.