T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 661
79 898
113
A Vacuum-2 esetén emlegetnek 1000mm @0° RHA átütési képességet. Ezzel annyi a baj, hogy az oroszok amúgy általában @60°-al szoktak számolni...
Hogy mi igaz ebből, azt szerintem átlag egyorrú ember itt nem fogja neked megválaszolni.

For the record: Az, hogy egy APFSDS lövedéknek mennyi az RHA átütési értéke, ma már kb. semmit sem jelent. Nincs modern harckocsi, ahol ilyen érték mérvadó a rétegelt, NERA és ERA megoldásokkal megerősített páncélzatok miatt. Itt pedig nem csak a nyers átütési energia számít, de a nyíllövedék átütő magjának keresztirányú erőkkel szembeni ellenállása is, például.

Éppen ezért van egy kényszer, hogy valahogy "jelezzék" az újabb, modernebb lövedékeknél azt, hogy hatásosabbak, mint az elődeik. Így jönnek a mindenféle egyre magasabb RHA értékekkel, "mutatva", hogy nézzétek, mennyivel jobb, mint a többi, holott valódi RHA értékek terén nem (lenne) jobb...
60 fok 1000mm 2000m méteről az kb isteni csoda,nyugodtan elfelejthetjük,talán a 152 tudhatja,de a 125-ös biztosan nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
60 fok 1000mm 2000m méteről az kb isteni csoda,nyugodtan elfelejthetjük,talán a 152 tudhatja,de a 125-ös biztosan nem.
A Vakuum-2 átvitte, tesztelték... Probléma az, hogy 900 mm hosszú, hogyan tölti be az Armata automata töltője.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 876
113
A képen az arányokat nézve biztos meg van a külső borítás 20 mm vastag:
T-14-Armata-Tank-turret-top-2.jpg

Az érzékelők se sebezhetőbbek, mint más tank esetén.

Szépen integrált ERA, nagyon jó fedéssel:
T-14-Armata-Tank-armor.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Azért eléggé vérciki hogy a lassan 30 éve létező javlin-re nincs válasz
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Az AFGHANIT érzékelője ad egy 360 fokos buborékot. 12 indítós,forgatható vetőkből meg akármit is indíthatnak. Igaz függőleges indítókat eddig csak a T-15ön láttam. A T-14en még nem.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Elnézést.....Javítok,megtaláltam a torony tetején a függőleges indítókat.
Szemből nézve a gépet, a toronyon jobb oldalon lévő 12 csöves horizontális indító mögött van a toronyba süllyesztve. 2x12 vertikális.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
van a toronyba süllyesztve. 2x12 vertikális.
De az füstgránát nem? Én is láttam már de a hozzá értők szerint azok füstgránátok .
miért, van bárki másnak iylen?

Nem is röhögtetné senki magát olyan fos ötlettel .
Kína 360 fokban lefedő APS tervez nem iylen füstölőt mint a t-14 van
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 876
113

Roni


A javelin akkor találja el a célt ha látja, ha nem látja nem talál.
Ez nem szegénységi bizonyítvány, próbálj te úgy pontosan lőni, hogy közben bele világítok a szemedbe egy lámpával, vagy becsűrök a lőtérre egy füstgránátot. Egyből értenéd miről van szó.
E mellet ott a tetőpáncélon az ERA.
A személyzet felülről történő eltalálásának esélye pedig matematikailag elég csekély. (keskeny sáv)
A legtöbb nyugati tanknál ennek a töredéke sincs meg! Ennyit arról ki milyen szegény :)
(Ui.: Még mindig nem léteznek legyőzhetetlen harckocsik! ;))
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
De az füstgránát nem? Én is láttam már de a hozzá értők szerint azok füstgránátok .


Nem is röhögtetné senki magát olyan fos ötlettel .
Kína 360 fokban lefedő APS tervez nem iylen füstölőt mint a t-14 van
Nézd......Ha hadihajókat eltakarnak "Szecska"-val.......akkor működnie kell kisebb célpont esetén is.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ez a legütősebb cucc.
Jöhet hellfire javelin spike ennél reszelnek a rakétának ;)
Ilyet tervez kína és a pl-01 is ez volt 1:45-től van mozgása
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 592
113
De az füstgránát nem? Én is láttam már de a hozzá értők szerint azok füstgránátok .


Nem is röhögtetné senki magát olyan fos ötlettel .
Kína 360 fokban lefedő APS tervez nem iylen füstölőt mint a t-14 van
Konkrétan a füstgránát a lehető legalapabb módja a lézeres irányzású rakéták megzavarásának, a legtöbb MBT-ben az érzékelő azonnal indítja a füstöt magától amint megfestik lézerrel.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Ráadásul egy füstgránát egy Javelinhez mérten gyakorlatilag ingyen van.... Szóval nem kell azt gondolni, hogy a Javelin egy csodafegyver. A modern MBTkkel szemben meg aztán végképp nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7