T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ez is jobb, mint a wiki:
http://www.kotsch88.de/m_125_mm_d-81.htm

Itt sem látom a fantasztikus orosz lőszereket, amelyek 7.5 MJ helyett 15-20 MJ mozgási energiával képesek kilőni a 125 mm-es lövedékeiket.

Lenézem őket? :rolleyes:
Nem, csak műszaki szemmel kritikus vagyok a csodafegyvereket illetően.

Mutass már ilyen 120-as löveget meg lőszert...
20MJ-t tartanak reálisnak a németek a 130-as ágyúval és lőszerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül
S

speziale

Guest
Mutass már ilyen 120-as löveget meg lőszert...
20MJ-t tartanak reálisnak a németek a 130-as ágyúval és lőszerrel.

az l55-re 14 mj-t szoktak mondani...ami olyan szempontból reális, hogy a 130-asra azt mondják, hogy 50%-os növekedést hoz...vagyis az 21 mj lenne, ami kb. annyi mint a 90-es évek elején a 140mm teljesítménye...
az l55a1 esetében az RM szerint 20%-kal növelték a töltényűri nyomást...nem tudom, hogy ezt mennyire lehet egy az egyben lefordítani torkolati energiára, de 14*1,2 az is 16 mj felett van
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
"Это не единственная подобная разработка отечественного ОПК — СМИ сообщали, что специально для новейшего танка Т-14 "Армата" созданы и испытаны БОПС "Вакуум-1" длиной 900 миллиметров. Их бронепробиваемость вплотную приблизилась к метру."

Na kérem szépen itten vagyon a lényeg. Az Armatához jön a 3BM69 "Vakuum-1" APFSDS, aminek az átütését 1000 mm körülire tippelik, de olvasni 2 kilométeren 7-800 milliméteres értéket is (by Topwar). Természetesen mivel zsír új fejlesztésről vagyon szó Grísa nem fogja a világ tudtára adni mégis mik a tényleges képességek. Jelenleg ez a legmodernebb orosz APFSDS, ám itt jött elő az a probléma, amivel már korábban foglalkoztunk, nevezetesen a hossz immár 900 milliméterre nőtt. Ez már a T-72-80-90 vonal autotöltőinek felső határát jelenti, egyelőre csak az Armata tudja kezelni, ám ahogy @boki írta korábban a T-90 topikban dolgoznak egy kísérleti megoldáson, hogy a T-72B3 obr. 2016, T-80BVM és T-90M is képes legyen használni.

Ami a 2A82-1M torkolati energiáját érinti, szintén nem fogtok pontos adatokat találni, mivel titkos információ. Ami a lényeg az alap nem egy úgymond 2A46 sokadik leszármazott, hanem teljesen új fejlesztés volt még a 80-90-es évek fordulóján a másodvonalas harckocsikhoz. Első vonalba ment volna a 152-es 2A83, másodvonalba átfegyverzésnek a 2A82, ám ahogy a kaliberváltás a SzU széthullásával elmaradt a projektet jegelték, majd modernizálták az Armata számára. Amúgy magáról a 125 milliméteres 2A82 családról illetve 152-es 2A83-ról itt írtam korábban, meg lehet lesni.
2A83/LP-83
https://forum.htka.hu/threads/t-90.224/page-103#post-666932
T-80BV alapra szerelt verzió volt az Objekt 292, aminek a tornya egyrészt kompatibilis volt a sztenderd T-80 toronnyal és az alváz is elbírta a megnövekedett terhelést, de csak 16 lőszert tudott elmálházni, ami akcióban kb nem sokra elég. Illetve a SzU szétesése miatt a programot törölték.

Objekt 292
Object_292_2.jpg


A 152 millis harckocsiágyú fejlesztésnél is két úton indultak el a tervezők. Az Objekt 292 a leningrádi Kirov által fejlesztett LP-83 ágyúval volt felszerelve ami nem ugyanaz a T-95-ön alkalmazott 2A83-al. Előbbinek ugyanis tervezték a huzagolt csövű változatát, ám az a forráshiány miatt nem épült meg, illetve ha jól olvastam több Ukrán SzSzK-ban gyártott részegységre alapult. A 2A83 pedig hazai UVZ (pontosabban jekatyerinburgi) fejlesztés volt, kiiktatva az ukránokat, és alapként a Mszta-Sz 2A65 lövegét véve. Ahogy boki is írta kifejezetten az Objekt 195 számára készült. Az LP-83 torkolati energiája a 125 millis 2A46-hoz képest kb másfélszeres volt, amit plusz csillapítók beépítésével tudtak úgy redukálni, hogy ne szedje szét a T-80 alvázát. Ugyanis az az előzetes számítások szerint az csak kb 140 milliméteres kalibert tudott volna nagyobb deformációk nélkül elviselni. A 2A83-t egy személyzet nélküli tornyú T-72 alvázon tesztelték viszont jobb eredménnyel (20-25 MJ torkolati energia), nagyobb csőnyomás elviselésére volt képes (7000 vs 7900-8000 kg/cm2) és 1980-2000 m/sec-el tudta indítani az APFSDS lőszert (szemben a 2A46 1800 m/sec értékével), ami 2 kilométeren is még 1900 m/sec-t ért el. Továbbá vannak olyan leírások, mi szerint a Krasznopol lézerirányítású tüzérségi lövedék indítására is alkalmas volt.

2A83 T-72 alvázra szerelve
scale_2400


Mindkét ágyú alkalmazásához viszont az automata töltőrendszer átépítésére volt szükség, hogy képes legyen a nagyobb űrméretet befogadni és kezelni. Ekkora átépítésnél (lövegcsere, toronycsere, autotöltő csere) viszont gazdaságilag inkább megéri egy teljesen új harckocsi kifejlesztése az új lőszer alkalmazására tervezve, melyet a jövőben könnyebben lehet továbbfejleszteni. Ha a Szovjetunió egy kicsivel tovább még kitart (olyan 5-8 év), akkor szerintem meglépték volna a kaliberváltást. Az LP-83 programot törölték, de a 2A83 még a jelek szerint létezik, viszont sok hír nem érkezik vele kapcsolatban. Az Armata alváza biztosan alkalmas a befogadására, de szerintem a nagyobb volumenű sorozatgyártás megkezdéséig nemigen fogunk hallani a kaliberváltásról. Na meg itt is leginkább az anyagiak a legfőbb akadály.
2A82 (rosszul írtam pár helyen 1M helyett M-1-et)
https://forum.htka.hu/threads/t-90.224/page-105#post-670650
Az autoloader kérdése az eléggé érdekes, mert hivatalosan kompatibilis a 2A82 löveg a T-széria korábbi tagjaival. Ugyanis eredetileg a '90-es években azok modernizációjának részeként kezdték el tervezni a löveget a 2A46 széria leváltására, míg a jövőbeli új fő fegyverzet a 152 millis 2A83 lett volna. Viszont az egyik T-90-el kapcsolatos ábra szerint (márpedig Hlopotov az egyik legjobb orosz szakértő ezen a téren) nem teljesen ugyanazok a 2A82-vel és 2A46M-5-el felszerelt (eredeti ágyú) T-90 töltőgépjének paraméterei. Én úgy gondolom átalakításra biztosan szükség van az új löveg installálása esetén. Az Armata a jelenlegi 2A82M-1-el viszont egy teljesen új tervezésű töltőgépet kapott, de ott pont az új típus miatt nem voltak meg azok a kötöttségek, mint a korábbi modellekben.
t-90s-latest-avatar-4.jpg
Itt pedig egy táblázat a 2A46M, 2A82, L55 és XM291 adataival tömeget és torkolati energiát illetően. Megint fontos megjegyezni ez még az eredeti 2A82, nem az Armatához tartozó modernizált M-1
6408618_original.jpg


Többieknek üzenném, néha érdemes keresgélni a fórumon, mert bizonyos témák időről-időre előjönnek :rolleyes:
 
S

speziale

Guest
Neeem, az alapkérdés az volt, hogy az armata hoz-e generációs ugrást. Btw valamivel azért jó lenne az alap kijelentést is alátámasztani, de úgyse fogod. Annyi a lényeg, hogy az orosz szar.
Az L51 pedig nincs. Egy techdemó.

1) az a gond, hogy nem tudom miért de úgy tűnik, hogy itt sokan csak fekete-fehérben tudnak gondolkodni...szerinted az az állításom, hogy a T14 nem hoz generációs ugrást a Leclecr XXI vagy Leo2A7-hez képest, az miért egyenlő azzal, hogy szar lenne az orosz technika?

2) te kezdted az egészet azza, hogy ha az amcsik azt mondják, az F22-re, hogy generációs ugrás akkor elhiszed, mert az amcsik értenek a légiharcászathoz....csakhogy a generációs ugrás az nem bemondásos alapon megy (max a marketing anyagokban)...leírtam, hogy az F22 esetében a következő műszaki paraméterek jelentették a generációs ugrást:
- stealth,
- szupercirkálás
- aesa radar+szenzorfúzió (ezek egyedülállóak voltak, amikor megjelent az f22, azóta régebbi gépek upgrade-jei is kaptak hasonló képességet, de ettől nem lettek 5. generációsak)

ezzel szemben a T14 esetében egyszerűen nem látom, hogy pontosan mi az a terület, ami az esetében generációs ugrást jelentene
- az érzékelői nem jelentenek semmiféle előrelépést a nyugati technikához képest (generációs ugrások az érzékelő technikában a következők voltak: radarok: aesa, IR: képalkotás, optika: CCD) a T14 esetében semmi ilyesmiről nincsen szó...attól, hogy többet pakoltál rá, az még nem jelent generációs ugrást...főleg, hogy a leo2a7 rendelkezik C4i rendszerrel aminek az a lényege, hogy a midnenféle helyről bejövő információkat szintetizálva mutassa neked a helyzetképet

- löveg: ezen szerintem már sokat rugóztunk a fentiekben...itt sem látszik semmiféle generációs előrelépés a nyugati ágyúkhoz képest

- az, hogy van rajta APS megint csak semmiféle generációs előnyt nem hoz, mert az M1-eket meg a leo-kat is szerelik fel ilyennel....viszont azért azt is látni kell, hogy az afganit hardkill eleminek a beépítése elég komoly korlátokat okoz...pl. nincs védelem felülről jövő ATGM ellen, de a beépítése miatt a multi direction kapacitása is minimum kérdéses

- lehet a személyzet túlélőképesésge jobb, viszont sokkal könnyeb harcképtelenné tenni...azért a nyugati mbt-k tornya szemből nagyon masszívan van páncélozva...azt nem olyan könnyű szétcsapni, mint az Armata tornyát...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
az l55-re 14 mj-t szoktak mondani...ami olyan szempontból reális, hogy a 130-asra azt mondják, hogy 50%-os növekedést hoz...vagyis az 21 mj lenne, ami kb. annyi mint a 90-es évek elején a 140mm teljesítménye...
az l55a1 esetében az RM szerint 20%-kal növelték a töltényűri nyomást...nem tudom, hogy ezt mennyire lehet egy az egyben lefordítani torkolati energiára, de 14*1,2 az is 16 mj felett van
Ehhez nem kell nagy fizika tudás. Mozgási energia = sebesség a négyzeten x tömeg/2.

DM33: 1650x1650x4,6/1000000=6,26 MJ. Nem 9,8.
DM53A1/DM63 köpennyel együtt: 1750x1750x8,45/1000000=12,94 MJ. Ez nagyjából stimmel, így valószínű, hogy a DM33-nál is köpennyel együtt számolták, hogy nagyobbnak tűnjön az adat.
3BM42: 1700x1700x4,85/1000000=7,01 MJ. Ez stimmel, azaz köpeny nélkül adták meg.
3BM42M: 1750x1750x4,85/1000000=8,12 MJ. Kicsit több is, mint a megadott adat, de ezt betudjuk a kerekítésnek.
Érdemes azon a környéken olvasgatni...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
az a gond, hogy nem tudom miért de úgy tűnik, hogy itt sokan csak fekete-fehérben tudnak gondolkodni...szerinted az az állításom, hogy a T14 nem hoz generációs ugrást a Leclecr XXI vagy Leo2A7-hez képest, az miért egyenlő azzal, hogy szar lenne az orosz technika?
Ez önmagában még semmiért de...
te kezdted az egészet azza, hogy ha az amcsik azt mondják, az F22-re, hogy generációs ugrás akkor elhiszed, mert az amcsik értenek a légiharcászathoz....csakhogy a generációs ugrás az nem bemondásos alapon megy (max a marketing anyagokban)...leírtam, hogy az F22 esetében a következő műszaki paraméterek jelentették a generációs ugrást:
- stealth,
- szupercirkálás
- aesa radar+szenzorfúzió (ezek egyedülállóak voltak, amikor megjelent az f22, azóta régebbi gépek upgrade-jei is kaptak hasonló képességet, de ettől nem lettek 5. generációsak)
Stealh: nem látod értelmezhető harctávolságból szfi technikában nem tudod kilőni értelmezhető harctávolságból. Nos ez egy gyakorlatilag páncélozatlan tornyú nyugati hkknál még mindig kisebb felülerű vadonatúj eraval felszerelt hk esetén azt gondolom nem túl merész feltételezés.
Szupercirkálás igen, ezt nehéz értelmezni szfi technikában, de talán az, hogy az előbb elmondottak ellenére nem kell neki megerősített vasúti híd a folyóátkeléshez azt hiszem megfeleltethető ennek.
Aesa radar+szentorfúzió: dudi már írta neked h jé pont ezt jelentik az afganit érzékelői, és azok összekapcsolása. Szóval megint egy pipa.
Más kérdés, hogy a generációs ugrás a stealh. Minden más kis túlzással a bf-109be is begórható, ami attól nem lesz 5. Gen.
- löveg: ezen szerintem már sokat rugóztunk a fentiekben...itt sem látszik semmiféle generációs előrelépés a nyugati ágyúkhoz képest
Ahogy az f-22 fegyverzete se volt más mint a 4. Gen vadászoké. Mert ugye a generációs ugrás nem a fegyverzet volt...
- az, hogy van rajta APS megint csak semmiféle generációs előnyt nem hoz, mert az M1-eket meg a leo-kat is szerelik fel ilyennel....
Mármint olyannal ami a nyíllövedéket is meg tudja fogni? Kanyarban nincs ilyen nyugati fejlesztés.
lehet a személyzet túlélőképesésge jobb, viszont sokkal könnyeb harcképtelenné tenni...azért a nyugati mbt-k tornya szemből nagyon masszívan van páncélozva
Mivel benne ül a személyzet. Ami viszont nincs rajta páncélozva, az pont az érzékelők. Amiknélkül pont ugyanúgy harcképtelen mint az Armata. A dolog szépséghibája hogy ehhez kb nagyságrendel nagyobb felület jön...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2016/02/m829a3-apfsds-penetration-power-common.html

Milyet? Olyan teljesítményűt, mint az orosz 125 mm?
DM63?
DM63A1 ?
120 mm-es löveg L/55-ös csővel.
Vagy M829A3 M256-al?

Nem lehet, hogy ti nézitek le a nyugati harckocsi fegyvereket? Objektivitás csak a ti véleményetek lehet?

Álomvilágban élsz ha elhiszed,hogy 20MJ körül létezik 120-as ágyú és lőszer...

A 130-as német jelenleg még ott sem tart mint a T-14 azaz még bőven prototípus fázisban van így azzal érvelni blődség.

az l55-re 14 mj-t szoktak mondani...ami olyan szempontból reális, hogy a 130-asra azt mondják, hogy 50%-os növekedést hoz...vagyis az 21 mj lenne, ami kb. annyi mint a 90-es évek elején a 140mm teljesítménye...
az l55a1 esetében az RM szerint 20%-kal növelték a töltényűri nyomást...nem tudom, hogy ezt mennyire lehet egy az egyben lefordítani torkolati energiára, de 14*1,2 az is 16 mj felett van

De még a 16 is olyan messze van a 20-tól mint Makó Jeruzsálemtől.Itt meg azt akarják nekem bemesélni,hogy a németek tök feleslegesen bohóckodnak a 130-as löveggel mert az amik vagy 10 éve megcsinálták 120-asban ugyn azt a teljesítményt...
 
S

speziale

Guest
Álomvilágban élsz ha elhiszed,hogy 20MJ körül létezik 120-as ágyú és lőszer...

A 130-as német jelenleg még ott sem tart mint a T-14 azaz még bőven prototípus fázisban van így azzal érvelni blődség.



De még a 16 is olyan messze van a 20-tól mint Makó Jeruzsálemtől.Itt meg azt akarják nekem bemesélni,hogy a németek tök feleslegesen bohóckodnak a 130-as löveggel mert az amik vagy 10 éve megcsinálták 120-asban ugyn azt a teljesítményt...

te figyelj már, ott van fentebb, hogy az armata ágyúja 15 mj-t tud...az L55 13-at...az nem nagyságrendi eltérés...főleg, hogy az l55a1 már rendszerben áll 20%-kal nagyobb töltényűri nyomással...
azt nem tudom, hogy a dm53a1 ezt képes-e kihasználni (valszeg nem), de fejlesztés alatt van ugye a dm73 vagy más néven KE2020...és azért az armatát eladni, mint rendszerben álló tankot az is minimum az erős kategória..szóval ameddigre az armata nagyobb számban elterjedhetne ott is lesz ellene az l55a1+dm73 kombó...
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Álomvilágban élsz ha elhiszed,hogy 20MJ körül létezik 120-as ágyú és lőszer...

A 130-as német jelenleg még ott sem tart mint a T-14 azaz még bőven prototípus fázisban van így azzal érvelni blődség.



De még a 16 is olyan messze van a 20-tól mint Makó Jeruzsálemtől.Itt meg azt akarják nekem bemesélni,hogy a németek tök feleslegesen bohóckodnak a 130-as löveggel mert az amik vagy 10 éve megcsinálták 120-asban ugyn azt a teljesítményt...

Valamit összekevertél, én nem mondtam ilyeneket. Az RM 130-as löveg kísérleti ágyú, nem sok lehet belőle. A 2A82M-ből sem sokkal több, bár biztos könnyebb lesz gyártásba vinni, mint a vadi új űrméretű 130-mm-est.


A 130-as akkor fog megjelenni, ha a 152-es vagy valami, ami nagyobb az orosz 125 mm-nél megjelenik sorozatgyártásban. Az a cikk arról, szólt, hogy az oroszok szerint nem kell a 125 mm-től nagyobb. Én erre azt mondtam, hogy nagyon helyes, nem kell. Így vleg nem lesz 130-mm-es se nyugaton, emiatt sokáig korszerű maradhat az L55A1-es RM ágyú, ami a mi harckocsijainkon lesz.
Egyébként szerintem csak a SABOT nélküli lövedéktömeget kellene figyelembe venni, hisz az az, ami becsapódik, ami kifejti hatását a célon. Sok helyen az egész szerelt lövedéktömeggel számolnak, ami torkolati energiának jó, de nem az hasznosul a célban.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
te figyelj már, ott van fentebb, hogy az armata ágyúja 15 mj-t tud...az L55 13-at...az nem nagyságrendi eltérés...főleg, hogy az l55a1 már rendszerben áll 20%-kal nagyobb töltényűri nyomással...
azt nem tudom, hogy a dm53a1 ezt képes-e kihasználni (valszeg nem), de fejlesztés alatt van ugye a dm73 vagy más néven KE2020...és azért az armatát eladni, mint rendszerben álló tankot az is minimum az erős kategória..szóval ameddigre az armata nagyobb számban elterjedhetne ott is lesz ellene az l55a1+dm73 kombó...

Jövőre kezdik átadni az orosz hadseregnek a T-14-et,ennyit az erős túlzásról.

Kiszámolgattak neked az előbb fent,hogy nagyjábol mit tudnak a német lövegek és lőszerek,egyik sincs 20 MJ környékén...Elhiszem,hogy ez neked valamiért fáj de ez van ezt kell szeretned.

Vagy ma vagy tegnap jelentették be az új lőszert de te már érvelsz vele,hát ehez azért már ne haragudj de pofa kell.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Valamit összekevertél, én nem mondtam ilyeneket. Az RM 130-as löveg kísérleti ágyú, nem sok lehet belőle. A 2A82M-ből sem sokkal több, bár biztos könnyebb lesz gyártásba vinni, mint a vadi új űrméretű 130-mm-est.


A 130-as akkor fog megjelenni, ha a 152-es vagy valami, ami nagyobb az orosz 125 mm-nél megjelenik sorozatgyártásban. Az a cikk arról, szólt, hogy az oroszok szerint nem kell a 125 mm-től nagyobb. Én erre azt mondtam, hogy nagyon helyes, nem kell. Így vleg nem lesz 130-mm-es se nyugaton, emiatt sokáig korszerű maradhat az L55A1-es RM ágyú, ami a mi harckocsijainkon lesz.
Egyébként szerintem csak a SABOT nélküli lövedéktömeget kellene figyelembe venni, hisz az az, ami becsapódik, ami kifejti hatását a célon. Sok helyen az egész szerelt lövedéktömeggel számolnak, ami torkolati energiának jó, de nem az hasznosul a célban.

Igazad van valóban félre ment.
 
S

speziale

Guest
Jövőre kezdik átadni az orosz hadseregnek a T-14-et,ennyit az erős túlzásról.

Kiszámolgattak neked az előbb fent,hogy nagyjábol mit tudnak a német lövegek és lőszerek,egyik sincs 20 MJ környékén...Elhiszem,hogy ez neked valamiért fáj de ez van ezt kell szeretned.

Vagy ma vagy tegnap jelentették be az új lőszert de te már érvelsz vele,hát ehez azért már ne haragudj de pofa kell.

Figyelj neked valami súlyos szövegértelmezési problémád van...

@nyugger által berakott táblázatból látszik, hogy az l55 torkolati energiája 13 mj...az RM azt mondja, hogy a 130mm-es 50%-os növekedést hoz...13*1,5 az kis kerekítéssel 20 mj

"a tegnap bejelentett lőszer"-el kapcsolatban meg javaslom az idegen nyelvtudás fejlesztését....

a @Ruby de Puteaux által berakott cikkből: "die Restentwicklung und Qualifikation der Munition 120mm KE2020Neo"

google fordítóval menni fog, hogy ez mit jelent?

az RM már évekkel ezelőtt bemutatta az MBT technológiatragert, amivel kapcsolatban felvázolták a közép-távú MBT fejlesztési elképzelésüket...abban szerepelt az l55a1+új lőszer, ami 20%-os penetráció növekedést okoz...gondolod ők azóta semmit nem csináltak?

https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2016/02/rheinmetall-to-develop-130-mm-gun-and.html

ez a ke2020neo nem más mint a DM73

és ha a 13 mj-ot megtoldom 20%-kal az 15,6-ra jön ki...az A82 mennyit tud? 15 mj a táblázat alapján...nem látom a generációs ugrást/előnyt
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Figyelj neked valami súlyos szövegértelmezési problémád van...

@nyugger által berakott táblázatból látszik, hogy az l55 torkolati energiája 13 mj...az RM azt mondja, hogy a 130mm-es 50%-os növekedést hoz...13*1,5 az kis kerekítéssel 20 mj

"a tegnap bejelentett lőszer"-el kapcsolatban meg javaslom az idegen nyelvtudás fejlesztését....

a @Ruby de Puteaux által berakott cikkből: "die Restentwicklung und Qualifikation der Munition 120mm KE2020Neo"

google fordítóval menni fog, hogy ez mit jelent?

az RM már évekkel ezelőtt bemutatta az MBT technológiatragert, amivel kapcsolatban felvázolták a közép-távú MBT fejlesztési elképzelésüket...abban szerepelt az l55a1+új lőszer, ami 20%-os penetráció növekedést okoz...gondolod ők azóta semmit nem csináltak?

https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2016/02/rheinmetall-to-develop-130-mm-gun-and.html

ez a ke2020neo nem más mint a DM73

és ha a 13 mj-ot megtoldom 20%-kal az 15,6-ra jön ki...az A82 mennyit tud? 15 mj a táblázat alapján...nem látom a generációs ugrást/előnyt

A 130-as tud 20MJ körül(ezt le is írtam) nem a 120-as épp csak a 130-as csak proto szinten létezik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
és ez pontosan mit fog jelenteni a gyakorlatban...
mert az USA-ban már 100 darab f35 repkedett mégsem volt hivatalosan szolgálatba állítva...más részről meg ismerjük az ilyen alacsony darabszámos IOC képességes rendszerbe állításokat is...

Ez azt jelenti,hogy alkalmas a sorozatgyártásra. Amíg nem lesz minimum egy zaszlóaljnyi belőle értelmetlen harcoló erőként tekinteni a T-14-re.