T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 464
37 980
113
Az Armata tankokat jövőre kezdik szállítani a csapatoknak

A harckocsikat a különleges műveletekben szerzett tapasztalatok alapján módosítják, majd meg kell kezdeni a tankok sorozatos szállítását a csapatoknak, mondta☄️☄️☄️ Viktor Murakhovsky katonai szakértő
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 890
31 456
113
Az Armata tankokat jövőre kezdik szállítani a csapatoknak

A harckocsikat a különleges műveletekben szerzett tapasztalatok alapján módosítják, majd meg kell kezdeni a tankok sorozatos szállítását a csapatoknak, mondta☄️☄️☄️ Viktor Murakhovsky katonai szakértő
Azokat a különleges műveletben szerzett tapasztalatokat a T-63/72/80/90-el szerezték vagy a T-14-gyel? Persze tudom melyikből van több, de mennyire releváns egy másik tankkal szerzett harci tapasztalat a T-14 esetén?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 253
81 634
113
Azokat a különleges műveletben szerzett tapasztalatokat a T-63/72/80/90-el szerezték vagy a T-14-gyel? Persze tudom melyikből van több, de mennyire releváns egy másik tankkal szerzett harci tapasztalat a T-14 esetén?
Ezek nem elsősorban technikai tapasztalatok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 890
31 456
113
Ezek nem elsősorban technikai tapasztalatok.
Arra gondolok, hogy egy új generációs vadászgépnél új eljárások vannak, egy elég forradalmi új tanknál is ilyenek kellenek. Az, hogy egy T-90-ben mit tehetsz meg, milyen az aktív, félaktív, passzív védelmed az a T-14-nél megint csak eltérő. Most hogy ültetsz át egy ezrével használt régebbi tank tapasztalataiból olyanba, amibe pl lehet teljesen új rendszerek vannak már jelenelg is. T-14-nek meg nem tudom mennyi "munkaórája" lehet Ukrajnában, valósznínűleg védettebb helyeken bevetették őket, de most az is mennyire valós ahoz képest ahol a T-63...90 járt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 253
81 634
113
Arra gondolok, hogy egy új generációs vadászgépnél új eljárások vannak, egy elég forradalmi új tanknál is ilyenek kellenek. Az, hogy egy T-90-ben mit tehetsz meg, milyen az aktív, félaktív, passzív védelmed az a T-14-nél megint csak eltérő. Most hogy ültetsz át egy ezrével használt régebbi tank tapasztalataiból olyanba, amibe pl lehet teljesen új rendszerek vannak már jelenelg is. T-14-nek meg nem tudom mennyi "munkaórája" lehet Ukrajnában, valósznínűleg védettebb helyeken bevetették őket, de most az is mennyire valós ahoz képest ahol a T-63...90 járt.
A harcászati tapasztalatok relevánsak. Nem lesz új motor, vagy nem is tudom micsoda, lehet, hogy a rácsot elhagyják a motortérnél és ott is ERA lesz, lehet, hogy több APS indítót kap (most csak előre és srégen előre vannak indítók) stb.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 890
31 456
113
A harcászati tapasztalatok relevánsak. Nem lesz új motor, vagy nem is tudom micsoda, lehet, hogy a rácsot elhagyják a motortérnél és ott is ERA lesz, lehet, hogy több APS indítót kap (most csak előre és srégen előre vannak indítók) stb.
Ha csak ennyi, akkor ezt tudták 40 éve is az oroszok, hogy miket kell ráaggatni, és az azóta fejlesztett rendszereik meg olyanok amilyenek eddig is voltak. Amiben eltérést látok, az a drónok használata, habár egy kurva lassú felülről támadó ATGM-től az sem különbözik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az Armata tankokat jövőre kezdik szállítani a csapatoknak

A harckocsikat a különleges műveletekben szerzett tapasztalatok alapján módosítják, majd meg kell kezdeni a tankok sorozatos szállítását a csapatoknak, mondta☄️☄️☄️ Viktor Murakhovsky katonai szakértő
Azt hiszem pár hete erről írtam !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha csak ennyi, akkor ezt tudták 40 éve is az oroszok, hogy miket kell ráaggatni, és az azóta fejlesztett rendszereik meg olyanok amilyenek eddig is voltak. Amiben eltérést látok, az a drónok használata, habár egy kurva lassú felülről támadó ATGM-től az sem különbözik.
Nem ! Nem tudták a puding próbája az evés ! Ilyen nyílt teszt és ennyire közel 78 éve nem volt Orosz anyácskához ! Hülyék lettek volna kihagyni a friss tapasztalatokat !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 253
81 634
113
Ha csak ennyi, akkor ezt tudták 40 éve is az oroszok, hogy miket kell ráaggatni, és az azóta fejlesztett rendszereik meg olyanok amilyenek eddig is voltak. Amiben eltérést látok, az a drónok használata, habár egy kurva lassú felülről támadó ATGM-től az sem különbözik.
Azért került a motortérhez rács (amit most váltottak le ERA-val), mert olcsóbb és könnyebb mint az ERA, de a háború rámutatott, hogy az olcsó János hozzáállásnak tanktemető a vége.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 787
4 265
113
Annyiban igen, hogy a T-72 az 7+1 sebességes, míg a T-80 ahogy te is mondod vszeg a turbina sajátosságai miatt 4+1-es
Szia,

Lehet, hogy tul egyszeruen latom a vilagot, de ha a T-80U-nal a 0-tol 80 km/h-ig tarto sebessegtartomanyt lefedi a 4 sebesseg, az nekem hasonlonak tunik, mintha a T-72 0-75 kozotti sebessegtartomanyhoz tartozo 7 sebesseghez lenne 2 hatrameneti fokozat.

Mas szavakkal ugyanez: ha 0-80 kozott eleg 4 fokozat, akkor 2-szer olyan szeles kihasznalhato sebessegtartomany tartozik minden fokozathoz, mintha 7 fokozat kellene a 0-75-hoz.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 029
12 380
113
Az ARMIA-2023 -on bemutatták az új X elrendezésű 2V-12-3A kódnevű diesel motort az Armata-hoz.

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 890
31 456
113
Az ARMIA-2023 -on bemutatták az új X elrendezésű 2V-12-3A kódnevű diesel motort az Armata-hoz.

S ez megoldja azt, ami a réginek a baja volt anélkül, hogy egyéb betegségei lennének? Tudnak belőle sorozatgyártani, elég erős és megbízható? Mikorra rakják be a tankokba?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
3 029
12 380
113
S ez megoldja azt, ami a réginek a baja volt anélkül, hogy egyéb betegségei lennének? Tudnak belőle sorozatgyártani, elég erős és megbízható? Mikorra rakják be a tankokba?
Erről nincs szó a hírben, mindenesetre valószínűleg jobb az elődjénél, így biztos kiküszöböli az elődje néhány baját, mert rosszabbat nem lenne értelme fejleszteni.

Sorozatgyártás? Megbízhatóság? Paraméterek? - egyenlőre nulla infó, de majd csak megjelenik arról is infó. Mindenesetre csak ahírt magát raktam be, ennyi és nem több, nekem sincs varázsgömböm.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 502
56 814
113
Szia,

Lehet, hogy tul egyszeruen latom a vilagot, de ha a T-80U-nal a 0-tol 80 km/h-ig tarto sebessegtartomanyt lefedi a 4 sebesseg, az nekem hasonlonak tunik, mintha a T-72 0-75 kozotti sebessegtartomanyhoz tartozo 7 sebesseghez lenne 2 hatrameneti fokozat.

Mas szavakkal ugyanez: ha 0-80 kozott eleg 4 fokozat, akkor 2-szer olyan szeles kihasznalhato sebessegtartomany tartozik minden fokozathoz, mintha 7 fokozat kellene a 0-75-hoz.



Szerintem a megoldás, hogy a dízelmotoroknak van egy fordulatszám tartománya,ahol leadja a maximális teljesítményét,és ez egy elég szűk tartomány lehet,ráadásul száraz.kuplungja van,nem hidrodinamikus,azért kell ahhoz annyi sebesség fokozat,hogy mindig-ha sietsz-a megfelelő fordulatszámon tarthasd a motort.
A gt- hez meg ajtómata váltó van,ami hidrodinamikus tengelykapcsolóval van,ami úszik,mivel nincs fix kapcsolat a motor,és a sebesség váltó között, hanem az olaj adja át a hajtást,vagyis rálépsz a gázra,felpörög a motor,és hajt,de nem fixen, hanem pont annyit, hogy áthidaljon 2 fokozatnyi sebességet.
A gt-Ben Megvan ehhez a nyomaték, folyamatosan.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 924
49 265
113
Elnézést, de nem láttam ezeket a képeket, pedig jók (az Armatába tervezett dízel, a 2V-12-3A):
Army-2023-Part4-023RM-X2.jpg


Army-2023-Part4-024RM-X2.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 890
31 456
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 253
81 634
113
Mondjuk érdekes ez a "minden védtelen". Az érzékelők, radarok, vetőcsövek melyik másik tankon védettek? Max vékony repeszfogó péncélt kaphatnak, de azt is max elöl-hátul-oldalt.
Tényleg érdekelne, hogy milyen más megoldás létezik még. Ha lepáncélozod az érzékelőt, akkor nem fog érzékelni.