T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 887
113
Joker, gondolom úgy mérhetjük hogy nem lesz t72extra tuning hanem valami új
Pont ez az ami nem tiszta. Lesz két lánctalp, egy test, egy torony, egy elsődleges ágyú, egy kisebb ágyú, aktív védelem vagy lesz vagy nem, elkülönített lőszertartó valószínűleg lesz, ezt jóformán ráhúzhatod T-72-től (kivéve a lőszertartót) kezdve a Leo2A7-ig mindegyikre. Ezen a téren újat nem lehet alkotni, ha harckocsiról van szó, mert a 2. VH-ban is ilyen volt egy harckocsi nagyvonalakban. Az elektrónikája meg valószínűleg fejlett, de hogy konkrétan mit tudnak a rendszerei az titkos.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Joker. Akkor majd a májusi felvonuláson elkötünk egyet közben integetve putyinnak eltününk az éjszakában, reggelre már a gyászjelentésbe leszünk.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Nagyon egyszerű:

@hiryu ajánlotta a fogadást, határozza meg a konkrét és kizárólagos feltételeket. Utána lehet fogadni vagy nem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A gond, hogy az ördög mindíg a részletekben bújuk meg. Hihába minden extra, ha a valóságban nem képes arra amit evárnak tőle, mert pl a minőség elmarad.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ez oké Hiryu, de áruld már el, ha netán bukod a játékot, akkor hol és hogyan fogod átadni a jogos jussunkat, amit esetleg szeretnénk majd rögvest lehörpinteni? ;D

Boki
Engem is érdekel a dolog, kíváncsi vagyok rá. A Pak-Fa például eleinte egyáltalán nem tetszett, mostanra változott a véleményem, főleg a kékesszürke festéssel (nem a szögletes foltokra gondolok).
Szerintem van annyi tapasztalatuk is ismeretük az oroszoknak (beleértve a külföldi technikákat is), hogy a saját ipari lehetőségeikhez képest valószínűleg képesek ütős tankot gyártani. Én legalábbis ezt még megszavazom szerencsétleneknek, ha már rendes repülőt és rakétát képtelenek gyártani.


… csak vicc volt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 840
113
Egyet azért elárulok.:)
A május 9.-én felvonuló Armata még nem a kész Armata lesz. Csak proto-teszt példányok. Sok fejlesztés még nincs kész hozzá. A teljes tankot 2016-ra igéri az UVZ.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 498
113
Én is csatlakozom Montezuma és a többiek mellé, ennyit nekem is megér. Ha vesztünk maximum Hiryu nagyon sokáig lesz illuminált állapotban.
Viszont akkor egy időpontot is adjunk meg, mondjuk a hadsereg rendelésének dátumáig, de legkésőbb 2016 elejéig.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Nem tudom a videón látható tank mennyire fedi a valódi Armatát. Majd kiderül, mindenesetre nagy tűzerőt fog képviselni, ha a felvételeken látott tank lesz az.
A kiegészítő fegyverzet a torony két oldalán, szerintem kicsit meg fogja határozni a további harckocsi fejlesztési irányt másoknak is.
Az elektronikáról nem tudunk, de nem hinném hogy meg tudják haladni az Orosz elektronikai ipar lehetőségeit, korlátait.
Vagyis, ott nem várok semmi extrát.
Majd meglátjuk.
A tank hírverése, a vele párhuzamosan tettetett Oroszos titkolózással együtt fokozza a várakozásokat.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Hmm.. csak ami az eszembe jutott:
- hozza-e újabb nyugati páncélosok 80%-t?

Lesz-e
- megfelelő teljesítményű, megbízható motor és hajtáslánc pletykaszinten hallottam, hogy az UVZ ugyan emelt a teljesítményem hogy javuljon a fejlesztéseinél lóerő-tömeg arány, de ez azzal járt hogy "elfogy" a motor -pletykaszinten hallottam olyanról hogy 300 üzemóra után mehet nagyjavításra ?
-elektronika, tűzvezető rendszer
- a löveg teljesítménye- tudtommal csak a "régi" lőszereket használhatják hozzá. újak kifejelesztéséről nem hallottam -ugye visszanyul a sztori még 105-ös lövegre tervezett t-64-ig..

-az általuk ígért tömeg és méretadatokba hogy akarják beleszorítani a megfelelő páncélvédettséget?
-aktív és passzív védelmi rendszerek?
-C4? Integrált hadezetés?

Na még agyalok.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 498
113
Nem akarok magam ellen beszélni, de a legalább 80 %-t a T-90, főleg az MS is hozza. Ettől azért sokkal durvábbnak kell lennie az Armata-nak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Egy 20 tonnás harckocsiba nem kell 1500 lóerős motor így ez a motoros kitétel hülyeség.Sokkal ésszerűbb lenne azt számon kérni,hogy legyen olyan menettulajdonsága mint a legmodernebb harckocsiknak(bár ezt az elavult T-72 is tudja...).
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Szerintem politikai és egyéb okokra hivatkozva nem lesz armata májusban. Talán valami makett, de azért nem fogadok.

Vagy egyszerűen a nagy titkolózásokban elfelejtik kivinni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 498
113
Bármi lehet, viszont már elkezdhetjük a centit vágni, május 9-ig kb. 100 nap van hátra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 840
113
Ott lesz az Armata május 9-én, hulyét nem csinálhat magábol az UVZ ... a 70. évforduló csak egyszer van.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
2016
ha jól emléxem ezt már 2013-ban megígérték...
http://www.armyrecognition.com/november_2013_defense_industry_military_news_uk/new_russian-made_armata_main_battle_tank_of_uralvagonzavod_will_be_in_production_for_2016_2411132.html