T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Aki a kétcsövű vadászpáncélost kirakta Leo 3-nak, az legyen szíves zarándokoljon el, Koblenzbe és nézze meg, hogy mi. Néha nevetséges milyen hülyeségeket írnak, raknak ide egyesek.
Egyébként Koblnezben ott van fenti harcjármű mellett, egy Leo 2 protó is, meg a MBT70 protója a mely a Leo és a M1 őse is volt.
Ja én voltam ott, tehát legalább tudom mit írok le..
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 514
113
Nem is értem ezt a vitát :) Az Armata már régen kész....
574701
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 514
113
A kép nem akar megjelenni... link : http://indafoto.hu/hiperlajhar/image/22358359-cd333b2e/574701
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 486
113
keletipisti
Jó neked, hogy te eljutottál Koblnezbe, én csak Berlin-ig jutottam 1989-ben.
Már leírtam: nem tudom ki és mi alapján adta a nevet anno, úgy 20-25 éve, amikor megjelentek ezek a képek erről a páncélosról, nem én neveztem el így. Az interneten így nevezik "Kampfpanzer 3" - Tank 3. Mivel német gondolom nem Chellenger 3, vagy Abrams M3, ....
Pl. a Tu-22M repülőgépet is hívták Tu-26-nak.
Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást és a kioktatást, mindent tudó TANÁR ÚR!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Elnézést, nem akartam kioktató lenni. A szárazföldi fegyverekhez is keveset értek, Koblenzben azonban ott van ez a "harckocsi" proto. Én inkább páncélvadásznak mondanám a Stug III meg a háború utáni panzerkanone utolsó reinkarnációjának.. ( Ott még videót és alkalmazási grafikát is vetítenek az embernek róla. Nos eléggé elvetélt ötlet volt, szerintem mikor egy hivatásos páncélostábornok megnézte a terepen, elkaszáltatta a programot. Ugy gondolták, hogy a szovjet hk-k páncélját úgy lövik át, hogy a két löveg egyidejűleg tüzel, a tankágyúk lövedékei pedig keresztezik egymás vagy másfél km-re, aztán közösön átlyukasszák. Nem tudták megoldani sem az egyidejű tüzelést, és ezzel oda lett a pontos célzás, ráadásul erősen fejnehéz volt a jármű, terepen nehezen manőverezett, szóval valami brutális marhaság volt. Mindenesetre érdekes technikai dolog. Koblenzben van egyébként egy akkor csapatszállító, (kb 3 méter magas) kerekeken gurul, belül meg úgy néz ki, mint az Allien2-ben a kerekes harcjármű, bőrülésekkel stb. abból is egy pld. készült, de olyan nagy méretű, hogy mindenki simán ki tudta volna lőni...)
érdemes elmenni oda, különösen mert be akarják zárni..
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Itt van egy pár kép. Rajta a 2 csövű is.

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=498499
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mintha már láttam volna ez a képet. Valami mintha nem stimmelne, csak nem tudom, hogy mi???
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Egy friss kép (kozeli) a T-95-rol
1820938_original.jpg

Itt láthattad. Szerintem innen "nyúlta le" az origos ficko a képet. Itt volt az Armata topikban, azért írta a kép alá-T-14.
A kép forrása is stimmel. :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 865
113
kvízjátékból:

...részt vesz a május 9.parádén. Állítolag ez a 3D modell nagyon kozel a valosághoz, mivel a készítoje részt vett a zártkoru kiállításokon ahol prezentálták.
Remélem azért a T-14 is megjelenik, az Armata beharangozása után égő lenne ha csak az IFV-t vinnék ki.