T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 437
79 441
113
Azért annak örülök, hogy nem szerény személyem ellen viselnek hadat, hanem bárki ellen aki nem hitgyülis. Komolyan kezdtem azt hinni, hogy a személyem a probléma, nem pedig az amit gondolok (bár őszintén megvallva, pont ugyanolyan jót aludtam eddig is mint ezután...).
 
  • Vicces
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 854
122 966
113
Kriss, ne hazudj. Dudi és Negan tudta, hogy szar, azért.
Majd ÉN soroltam, hogy mi egyéb indokolhatja, nem pedig TI. De én nem tudom.
Legalább annyival tiszteld meg a másikat, hogy ne hazudj.
Bocs.
Véleményem szerint hisztizel.
Bocsi.
Véleményük szerint valamit elbasztak az én véleményem szerint meg valami történt ami indokolja a komoly áttervezést és megmagyaráztam, hogy szeritem egy toronycsere az komoly változásnak számít amit nem szívesen szokott venni a hasonló programok katonai fele.
Az iparit őszintén szólva nem tudom az a te asztalod.

Te meg személyes sértésnek veszed, hogy szerintük elbasztak valamit és hős lovagként véded a UVZ becsületét.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
720
2 531
93
How a bare T-14 Armata turret looks like without its components
how-a-bare-t-14-armata-turret-looks-like-without-its-v0-t4x34ahlw4ad1.webp
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 854
122 966
113
Azért annak örülök, hogy nem szerény személyem ellen viselnek hadat, hanem bárki ellen aki nem hitgyülis. Komolyan kezdtem azt hinni, hogy a személyem a probléma, nem pedig az amit gondolok (bár őszintén megvallva, pont ugyanolyan jót aludtam eddig is mint ezután...).
Azért a személyed is eléggé problémás tud lenni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 320
113
Véleményem szerint hisztizel.
Bocsi.
Véleményük szerint valamit elbasztak az én véleményem szerint meg valami történt ami indokolja a komoly áttervezést és megmagyaráztam, hogy szeritem egy toronycsere az komoly változásnak számít amit nem szívesen szokott venni a hasonló programok katonai fele.
Az iparit őszintén szólva nem tudom az a te asztalod.

Te meg személyes sértésnek veszed, hogy szerintük elbasztak valamit és hős lovagként véded a UVZ becsületét.

Szerintem ezen kár össze veszni.
Csak tényleg jó lenne ha a fórum elengedné a dudizmust, ahol az alap prekoncepció az, hogy az orosz hülye/balfasz/ellopta/nem ért hozzá...
Én úgy gondolom, hogy a harci tapasztalatok nem igazolták azokat a feltételezéseket, ami alapján az ipar a harckocsit fejlesztette.
És úgy tűnik, hogy a T-14-es legalább akkora szopó roller, mint annak idején a T-64-es. Valahogy ezek a 4-es végződésű harckocsi projektek eléggé el vannak átkozva az utóbbi 50+ évben. (T-44/64/84/14)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 854
122 966
113
de az a baj ,hogy tényként írják. ...egy kamionos...meg egy tisztecske......és 100-ból 100 szar bármi amit keleten csinálnak.
Nagyon sok dolgot állít tényként itt nagyon sok mindenki ami egyébként csak hitéleti tètel valójában.

Az a gond, hogy azok utàn hogy nagy s
csinnadrattàlval beharangozzák, hogy a torony fogadja a nagyobb kalibert gond nèlkül utàna meg a nagyobb kaliberhez tornyot kell cserélni mégis az elég cink.

Ezek után nem csoda hogy rosszmàjú megjegyzések születnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 437
79 441
113
Azért a személyed is eléggé problémás tud lenni.
Egy ezredik senki (mert itt azok vagyunk a másiknak nagyon kevés kivételtől eltekintve) az internet másik oldalán? El nem tudom képzelni, hogy milyen gyerekszobájavolt annak akinek itt bárkinek a személyével baja van. Vagy szerinted ez normális? A buszon is nekiállsz utálni valakit azután, hogy meghallgattad egy beszélgetését és nem értesz vele egyet? Ilyet normális ember nem csinál, helyett leszarj, mert mit is kéne foglalkoznia egy ezredik senkivel a buszról? Tanuljuk már meg helyén kezelni a dolgokat. Még csak azt sem tudom mondani, hogy emberi kapcsolatokat, hisz itt még emberi kapcsolatokról sem beszélhetünk az esetek 99,9%-ban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 919
113
Èn csak annyit tudok hogy megyek csucsókálni.

Azt finoman.

Holnapra senki ne legyen egy vízszintes vonallal áthúzva. :D

UI.: @Negan ha előkotorsz nekem valami búr prototípust esküszöm megkereslek ès kiszúrom az egyik kerekedett.
Rooikat 120 torony erdekes.Vagy a jodran Falcon- ami igazabol a Denel gyartmanya,az elobbi leszarmazottja :D
U.I.Nem problema,nincs potkerekem.Majd kijon a gumis,es kicsereli...
Igen és beszélgetünk, róla, hogy mi indokolhatja a váltást te meg hisztizel.
Egy katonai projektben ilyen jellegű változtatás elég drasztikusnak számít és emiatt csodálkozunk.
dudi meg dudul.

Jó példa, hogy van egy univerzális tornya az oroszoknak ami a jelenlegi (T-72, T-80, T-90) családra rámenne (Burlak torony) és mégsem lépték meg a toronycserét egyiknél sem pedig a lőszer elhelyezése védettebb mint a jelenleg használt tornyukban.

Ezért gondolom én, hogy valami komoly indok van a változtatás mögött.
Nem feltétlen elbaszták, csak a drónkorszak minden velejáróját nem láthatták előre és inkább áttervezik.
Armata Afganit APS rendszere direkt a toronyhoz van tervezve.Es nem ved felulrol támadó eszkozok ellen.Dronok elleni onlegvedelem is nehezkesen oldható meg a jelenlegi toronnyal .Plusz a torony vedettsege is eleg kerdeses
Szoval a lovegen kivul is van boven ok az ujratervezesre.
Maganvelemenyem meg tovabbra is az,hogy ez az egesz pancelkapszullas,ember nelkuli torony elrendezése meglehetosen kerdeses.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 919
113
Kriss, ne hazudj. Dudi és Negan tudta, hogy szar, azért.
Majd ÉN soroltam, hogy mi egyéb indokolhatja, nem pedig TI. De én nem tudom.
Legalább annyival tiszteld meg a másikat, hogy ne hazudj.
Bocs.
Valahol ittam olyat,hogy szar? Keresd mar ki, és idezd be,legy oly jo.
Egyszeruen nem vagyok muszkafan ruszkiseggnyalo.Attol nem lesz jó valami,mert ruszki.
De rossz se.Es boven vannak olyan muszka rszkozok,miket rendszeresitenek,lekoppintanak.T72 korszerusitve valo rendszerbentartasat meg folyamatosan propagalom.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 268
26 198
113
Nekem már az elejétől nem volt szimpatikus a T-14 tornya, igazából nem tudom miért, de ez van. Állítólag Ukrajnában bevetették a harckocsit, szereztek vele tapasztalatokat. Én valószínűnek tartom, hogy a hadsereg elvárásai is nagymértékben változtak és ez alapján sok mindent át kell tervezni. A jövőnek szánják és nem a múltnak kell megfelelni.