T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Fade: </b>
Igazad van, de finomabban is elküldhetsz legközelebb a PCS-ba, értek én a szóból.
Ez van, az én agyam máshogy fertőzött, de előre szóltam és elnézést is kértem.

<b>Dudi:</b>
Elhiszem, amit a célzásról és lövésről írsz, de alapvetően én sem látom elvi technológiai akadályát annak, hogy egy másik tank vagy UAV vagy akárki által detektált célt továbbított adatok alapján egy, a célhoz képest célzási holttérben (fedezékben) lévő tank csapja meg. Nyilván ennek a legfontosabb előfeltétele, hogy adott eszköz pozíciója a tűzkiváltás szempontjából ne legyen holttérben illetve a lőszer elégségesen irányítható legyen (városi hadviselés körülményei).
Ettől függetlenül egy ilyen képesség inkább csak hab a tortán és sokkal inkább a taktikai, semmint a stratégiai jelentősége nagy.
Szerintem.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Kezdenek megjelenni az Armatás hírek a nyugati sajtoban is.
http://bigstory.ap.org/urn:publicid:ap.org:016c7003cb1741bc9718ba9ac84e3c60
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Viszont gránátokat szórhat fedezékből is. Azért az sem elhanyagolható tűzerő.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Montezuma

Mindennel lehet közvetett irányzással lőni(ami valamilyen lövedéket lő ki)csak van amivel tök felesleges ilyen pl a harckocsi vagy a pisztoly.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Én is azt írtam, hogy lehetséges közvetett irányzással lőni, nem azt ,hogy az a legjobb.
Még is ki fog tüzérségként használni tankot?Meg mi értelme?
Mondjuk egy olyan haderő, amelyiknek nincsen tüzérsége (12-15db). Ismer valaki ilyet?
Vagy teszem azt, ha nincs éppen a körzetben elérhető tüzérség, viszont néhány tank igen. Repesszel az is lőhet, ott nem kell akkora pontosság.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Meghallgatva Oleg Bocskarevot az orosz hadipari komplexum helyettesét megerosítést nyert, amit korábban írtam, mely szerint az Armata fejlesztése még nincs befejezve. A katonai parádé után visszaviszik a gyárba befejezésre. A katonai tesztek csak 2016 második félévében kezdodnek. Legyártanak osszesen 96 darab T-14 és T-15 Armatát 3 év alatt , majd 2019-ben kezdodhet a sorozatgyártásuk. Az Armata tomege pedig nem lesz tobb mint 50t.
Szavaiból itélve Oo egy nagyszabású háborúra készul !

Amire nem kaptam választ, hogy 2019-ig milyentankokat fognak átadni a hadseregnek?! Maradnak az évi 300 drb modernizált T-72B3-nál vagy netán az SzM-et rendelik meg(ami jobb megoldás lenne)

http://www.echo.msk.ru/programs/arsenal/1537562-echo/
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
olyan nincs, hogy egy új tanknál ne terveznének a hálózatalapú hadviseléssel. hogy nincs még kész, vagy, hogy mi, hogy adja az intelt mi hordozza ami az intelt adja az más kérdés.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ha nincs mivel hálózaatalapú hadviselni, akkor hiába terveznek bele...

Nekem az az gondolatom támadt, ennek a helyére "etették meg" a radart az illetékesekkel... UVZ ebben nagy mágus.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="Mackensen">Szerintem is kamu ez a fedélzeti UAV.

Ki állította, hogy lesz az Armatán fedélzeti UAV ?</blockquote>

Én inkább csak reméltem és ecseteltem egy kicsit az előnyeit egy ilyennek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 664
79 903
113
Még is mi a fenének minden harckocsiba 1?Századonként bőven elég egy darab.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Bevonulták Moszkvába.....ma első próba:

1430324578_416697703.jpg