T-72

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
1 602
2 321
113
Sajnos nem az enyém, mert akkor tettem volna bele meg valami egyedit, és szabadalmaztatom (és akkor Mallorca-ról irogatnék ide ;) .

A lényeg nem ez: hanem hogy működik!!!
Gondolom te is megtaláltad:
- megfogott 3(!!) Milan ATGM-t,
- megfogta az urános űrméret-alattit: ha nem tudjuk melyiket (Abrams lőszer), akkor is qrvq jó.
Az eredmény!
Az miért is baj, hogy pár "fa-ék" egyszerű dolgokat kombináltak össze, és működik???
Az angolok "benyelték" a teszt eredményeit, mert rajtuk és az agyon favorizált Chobham páncéljukon röhögött volna a szakma. ...amikor a király meztelen! :D
A szekérvár is primitív, de amikor jól alkalmazták több-száz évvel a "feltalálása után is okozott meglepetést.
Ez tipikus "marketing" :)confused:) érv, hogy: régi, primitív, hasonlóak...
Téged is ezek az érvek befolyásolnak? :(

...és valóban hülyék voltak az irakiak egyébként:
- mert nem csináltak eleget,
- és nem mutatták meg a katonáiknak, hogy milyen qrva jó,
- akkor nem szaladtak volna el mikor jöttek a szövetséges csapatok.
...iraki harci-morál->O (béka segge alatt)

Akkor most már kb. érted, hogy miért mondtam, hogy ezt a technikát itthon kellene -továbbfejlesztés után- gyártani/alkalmazni, nem pedig a qrva drága, embargózható, külföldi technikát az egekbe magasztalni (erős nyelvcsapásokkal)!

u.i: végre valaki nem lusta pöcs, ment a like

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
1 602
2 321
113
Látom nem esik le. A kommentelést a többség a röhögés vagy arcának kezébe temetése miatt nem tudja folytatni.

Túl sok a témához kötődő szakmai érved. Elismerem, bár "fáj"( :rolleyes: ) : itt te vagy a szakértő :cool: !

u.i: Nálad nem működik az "ignore". Megígérted b+ :mad:

Last edited:

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
1 602
2 321
113
Azt hiszem, hogy valami ilyesmoről van szó.

Azért a Reagen-csapat a (fake-átveres)Csillag-háborús tervekhez csinált 3D-s, ... animaciókat.
Az orosz "csapatnak" csak egy "kiszivágott -titkos ?- vázlatra" futja? :(

:D

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
2 292
3 863
113
Nem kételkedek benne, hogy ezt olvastad/hallottad, de nekem ez egy erősen kamunak tűnő PR fogásnak tűnik az oroszok részéről.
Elektromágneses teret maximum - más nem lévén a repülő lövedék körül - a Föld mágneses tere generálhat, a nyíllövedékben, de ez a lövedék sebessége ellenére is olyan kicsi, hogy nincs az a szenzor, ami ezt kellő távolságból érzékeli.

Én ezt találtam:
Malachit Reactive Armor
The Armata also boasts the new Malachit explosive reactive armor (ERA), thought to be an evolution of the earlier Relikt ERA. Reactive armor involves an array of explosive bricks set on the hull of a tank that blast outward to disrupt and deflect incoming shaped charge warheads. Traditional ERA is useful against missiles, rockets and HEAT shells, which project a jet of molten metal into the target when impacted. However, traditional ERA is largely ineffective against kinetic shells. Relikt and now Malachit use a radar system to detect incoming shells and detonate the reactive armor before the moment of impact. Relikt also differs from earlier forms of ERA by using small explosives between reactive armor plates that feed the metal plates laterally into the path of a projectile, causing the penetration rods of sabot shells to warp and possibly shatter. Thus, Russia claims that Relikt and its successor Malachit are both effective at degrading kinetic tank shells. Relikt is also a dual-layer ERA intended to counteract tandem charge warheads. Details of how Malachit differs from Relikt are scant. The U.S. Army developed the new M829A4 120 millimeter sabot shell as means to counteract Relikt ERA, so perhaps the new reactive armor may be designed to counter the latest American shell.

Azaz ez nem csak olyan mint egy hard-kill megoldás, de az is. ;)
A föld mágnese tere nem homogén, abban gyorsan mozgó vezetőben örvényáramok indukálódhatnak, amiknek maguknak is van mágneses tere. Ez viszont szerintem annyira gyenge, hogy azt nagy biztonsággal kellő távolságból (az elektronika átviteli ideje miatt) egy EM zajos harctéren nem lehet érzékelni, ex has a térerők nagyságrendjébe belegondolva. Főleg, hogy a nyíl alakja, mozgásiránya miatt a kialakuló őrvényáram mértéke nagyon nagyon picike.
Esetleg ha a kilövés során valamilyen hatás miatt feltöltődik elektromosan... De akkor sem hiszem, hogy elég erős EM teret gerjeszt, hogy passzívan érzékelni lehessen ehhez a feladathoz.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 289
4 417
113
Modernebb lőszerhez jobb ágyú is dukálna. Így csak felemás megoldás szerintem.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
1 602
2 321
113
molnibalage said:
Látom nem esik le. A kommentelést a többség a röhögés vagy arcának kezébe temetése miatt nem tudja folytatni.

Ez legalább egy szellemes válasz! Nagy like! :)

Ohhhh, a "szakértó" és az "udvartartás" :rolleyes:

... ismét humor és "humor-értés" nélkül :p szinte meg vagyok lepődve :eek:

... most pedig az értékesebb témára szánok időt -ha hagyjátok- :

T-72M4 -
The Czech Comprehensive T-72 Upgrade Version, Equivalent To Russia's T-90

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
10 011
23 231
113
molnibalage said:

Ohhhh, a "szakértó" és az "udvartartás" :rolleyes:

... ismét humor és "humor-értés" nélkül :p szinte meg vagyok lepődve :eek:

... most pedig az értékesebb témára szánok időt -ha hagyjátok- :

T-72M4 -
The Czech Comprehensive T-72 Upgrade Version, Equivalent To Russia's T-90

Amúgy ez a legjobb valóban befutott T-72 upgrade. A T-90-el való egyenlőségjelben azért erősen bizonytalan vagyok. A csehek is most szarban vannak, mert nincs pénzük eddig úgy tűnik új MBT-re. És 30 db M4CZ-t kicsit modernizálni kéne (elektronika satöbbi) mivel ezek késői 90-es évek 2000-es elei színvonalat képviselik, viszont az erdeti programban részt vett cégek jó része már nem létezik és újrateremteni a programot meg baromi drága a végeredményhez képest és vakaróznak rajta már vagy 2 éve mi legyen.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
3 878
4 720
113
Amúgy ez a legjobb valóban befutott T-72 upgrade. A T-90-el való egyenlőségjelben azért erősen bizonytalan vagyok. A csehek is most szarban vannak, mert nincs pénzük eddig úgy tűnik új MBT-re. És 30 db M4CZ-t kicsit modernizálni kéne (elektronika satöbbi) mivel ezek késői 90-es évek 2000-es elei színvonalat képviselik, viszont az erdeti programban részt vett cégek jó része már nem létezik és újrateremteni a programot meg baromi drága a végeredményhez képest és vakaróznak rajta már vagy 2 éve mi legyen.
És másnak nincs rá modernizációs csomagja, ami jó lenne nekik? 30 darabra külön programot indítani, ráadásul ezek szerint jelentős részt majdnem nulláról, kicsit luxus, nem? Ha Magyarországnak van rá pénze, akkor a gazdaságilag jobban álló Cseheknek, hogyhogy nincs?

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
10 011
23 231
113
És másnak nincs rá modernizációs csomagja, ami jó lenne nekik? 30 darabra külön programot indítani, ráadásul ezek szerint jelentős részt majdnem nulláról, kicsit luxus, nem? Ha Magyarországnak van rá pénze, akkor a gazdaságilag jobban álló Cseheknek, hogyhogy nincs?
Amiért az összes beszerzési programjuk nem akar sikerülni évek óta és a saját bevallásuk szerint nincs pénzük rá.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 243
8 818
113
Amiért az összes beszerzési programjuk nem akar sikerülni évek óta és a saját bevallásuk szerint nincs pénzük rá.
Hát a 8 multiradar végülis is öszejött, de nem nagyon tudnék most fejből olyat mondani a nagyobb volumenűekből, ami botrány nélkül lement...
Talán a mostani CZ beszerzés...
Nem is igazán pénz kérdés, inkább a túl nyilvános megközelítés, meg a pech.
Pl. a Pandurok külön rendben lennének, meg lehet, hogy a tornyaik is, aztán valahogy náluk együtt nem adta ki.
A 8+4-es helikopterbeszerzés!
Az IFV kabaré. A sisak botrány. Stb.
Mi meg max. úgy vagyunk vele, mint a mérges kismalac. Mi így szoktunk leszálni! :p:D
De hogy ne legyek teljesen OFF.
Én sem értem, hogy annak idején mire gondolt a költő ezzel a 30db-os modernizációval. o_O
Mert azért itt, csak maguknak csinálták?! Így kizárt, hogy ne lett volna rá lóvé.

• Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
10 011
23 231
113
Hát a 8 multiradar végülis is öszejött, de nem nagyon tudnék most fejből olyat mondani a nagyobb volumenűekből, ami botrány nélkül lement...
Talán a mostani CZ beszerzés...
Nem is igazán pénz kérdés, inkább a túl nyilvános megközelítés, meg a pech.
Pl. a Pandurok külön rendben lennének, meg lehet, hogy a tornyaik is, aztán valahogy náluk együtt nem adta ki.
A 8+4-es helikopterbeszerzés!
Az IFV kabaré. A sisak botrány. Stb.
Mi meg max. úgy vagyunk vele, mint a mérges kismalac. Mi így szoktunk leszálni! :p:D
De hogy ne legyek teljesen OFF.
Én sem értem, hogy annak idején mire gondolt a költő ezzel a 30db-os modernizációval. o_O
Mert azért itt, csak maguknak csinálták?! Így kizárt, hogy ne lett volna rá lóvé.
Készültek többre is csak volt egy világválság közben aztán elmaradtak a dolgok.