1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-72

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

u.i: végre valaki nem lusta pöcs, ment a like

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Látom nem esik le. A kommentelést a többség a röhögés vagy arcának kezébe temetése miatt nem tudja folytatni.

Bleroka and Rotten878 like this.
  3. LMzek 2.0

Túl sok a témához kötődő szakmai érved. Elismerem, bár "fáj"( :rolleyes: ) : itt te vagy a szakértő :cool: !

u.i: Nálad nem működik az "ignore". Megígérted b+ :mad:

Last edited: 2020. május 6.
  4. LMzek 2.0

Azért a Reagen-csapat a (fake-átveres)Csillag-háborús tervekhez csinált 3D-s, ... animaciókat.
    Az orosz "csapatnak" csak egy "kiszivágott -titkos ?- vázlatra" futja? :(

:D

5. LMzek 2.0

Azért a Reagen-csapat a (fake-átveréses)Csillag-háborús tervekhez csinált 3D-s, ... animaciókat...
    Az orosz "csapatnak" csak egy "kiszivágott -titkos ?- vázlatra" futja? :(

:D

6. Veér István

Veér István Well-Known Member

A föld mágnese tere nem homogén, abban gyorsan mozgó vezetőben örvényáramok indukálódhatnak, amiknek maguknak is van mágneses tere. Ez viszont szerintem annyira gyenge, hogy azt nagy biztonsággal kellő távolságból (az elektronika átviteli ideje miatt) egy EM zajos harctéren nem lehet érzékelni, ex has a térerők nagyságrendjébe belegondolva. Főleg, hogy a nyíl alakja, mozgásiránya miatt a kialakuló őrvényáram mértéke nagyon nagyon picike.
    Esetleg ha a kilövés során valamilyen hatás miatt feltöltődik elektromosan... De akkor sem hiszem, hogy elég erős EM teret gerjeszt, hogy passzívan érzékelni lehessen ehhez a feladathoz.

waterloo, Mackensen and pöcshuszár like this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Javaslom,hogy Malahit témaban hasznaljuk a T-14 topikot.

pöcshuszár likes this.
  8. Terminator

Terminator Well-Known Member

tonyo likes this.
  9. tonyo

tonyo Well-Known Member

Modernebb lőszerhez jobb ágyú is dukálna. Így csak felemás megoldás szerintem.

10. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Mire nem képesek a T-72 használók.

11. aquarell

aquarell Well-Known Member

Ez legalább egy szellemes válasz! Nagy like! :)

12. LMzek 2.0

molnibalage said:
    Látom nem esik le. A kommentelést a többség a röhögés vagy arcának kezébe temetése miatt nem tudja folytatni.

Ohhhh, a "szakértó" és az "udvartartás" :rolleyes:

... ismét humor és "humor-értés" nélkül :p szinte meg vagyok lepődve :eek:

... most pedig az értékesebb témára szánok időt -ha hagyjátok- :

T-72M4 -
    The Czech Comprehensive T-72 Upgrade Version, Equivalent To Russia's T-90

13. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy ez a legjobb valóban befutott T-72 upgrade. A T-90-el való egyenlőségjelben azért erősen bizonytalan vagyok. A csehek is most szarban vannak, mert nincs pénzük eddig úgy tűnik új MBT-re. És 30 db M4CZ-t kicsit modernizálni kéne (elektronika satöbbi) mivel ezek késői 90-es évek 2000-es elei színvonalat képviselik, viszont az erdeti programban részt vett cégek jó része már nem létezik és újrateremteni a programot meg baromi drága a végeredményhez képest és vakaróznak rajta már vagy 2 éve mi legyen.

ogretankHU and pöcshuszár like this.
  14. phaidros

phaidros Well-Known Member

És másnak nincs rá modernizációs csomagja, ami jó lenne nekik? 30 darabra külön programot indítani, ráadásul ezek szerint jelentős részt majdnem nulláról, kicsit luxus, nem? Ha Magyarországnak van rá pénze, akkor a gazdaságilag jobban álló Cseheknek, hogyhogy nincs?

15. krisss

krisss Well-Known Member

Amiért az összes beszerzési programjuk nem akar sikerülni évek óta és a saját bevallásuk szerint nincs pénzük rá.

16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Hát a 8 multiradar végülis is öszejött, de nem nagyon tudnék most fejből olyat mondani a nagyobb volumenűekből, ami botrány nélkül lement...
    Talán a mostani CZ beszerzés...
    Nem is igazán pénz kérdés, inkább a túl nyilvános megközelítés, meg a pech.
    Pl. a Pandurok külön rendben lennének, meg lehet, hogy a tornyaik is, aztán valahogy náluk együtt nem adta ki.
    A 8+4-es helikopterbeszerzés!
    Az IFV kabaré. A sisak botrány. Stb.
    Mi meg max. úgy vagyunk vele, mint a mérges kismalac. Mi így szoktunk leszálni! :p:D
    De hogy ne legyek teljesen OFF.
    Én sem értem, hogy annak idején mire gondolt a költő ezzel a 30db-os modernizációval. o_O
    Mert azért itt, csak maguknak csinálták?! Így kizárt, hogy ne lett volna rá lóvé.

Pogány likes this.
  17. krisss

krisss Well-Known Member

Készültek többre is csak volt egy világválság közben aztán elmaradtak a dolgok.

18. Ocses

Ocses Well-Known Member

Ezek mik? És mely nemzeté?

19. tonyo

tonyo Well-Known Member

20. megazez

megazez Well-Known Member

Szíria, hogy fejlevágós moderált isis-es vagy kormánypárti azt már nem tudom

Pogány and Ocses like this.

Ezen oldal megosztása