1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-72

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Szittya nem szólt. Úgyhogy megteszem én. Ha esetleg van időd leírni engem is érdekelne.

Szittya likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

De jó,hogy említetted,napközben eszemben volt...

Szittya likes this.
  3. Ocses

Ocses Well-Known Member

Én ezzel aludtam el tegnap:D

Szittya likes this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

A Malahit nevű ERA elektrodinamimus elven működik azaz érzekeli a bejövő fenyegetés elektromágneses mezejét és ez indítja el a robbanást, azaz még be sem csapódott a HEAT vagy APFSDS a kazetta már működesbe lép.Ezzel azt érték el,hogy kevesebb robbanóanyaggal sokkal hatásosabb mint pl a hagyomanyos elven működő Relikt.Továbbá az eddigi ERA nagy lökeshullamot generált a harckocsira ami akár veszélyes is lehetett a kezelőkre(beveri a fejét stb)de ez már nincs hisz nem a pánceltesten működik el egy pár kilós HEAT harci rész hanem 40cm-re előtte(ez a Malahit megsemmisítési távolsága).Igen jól értitek kvázi az ERA is úgy működik mint egy hard kill rendszer robbanótöltete.Másik hozadéka ennek,hogy a tetőre is ez került így a top atack raketákat is gyakorlatilag kukára vagja mielőtt azok harci része elműködne vagy annyira tönkreteszi a kialakuló kumulatív sugarat,hogy az hatástalan lesz.A rendszer képes APFSDS lőszerek ellen is elműködni a gyártó adatai szerint 1800m/s sebességű célokat 95% valószínüséggel semmisit meg(azaz 95% az esélye,hogy mielőtt becsapódik az APFSDS elműködik a Malahit).

anonim999, fishbed, Ocses and 4 others like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

He ez így nem érthető akkor leírom máskent hátha úgy érthetőbb lesz.

6. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Érthető, de egy APFSDS nyíllövedék milyen elektromágneses mezőt generál?:confused:

LMzek 2.0 likes this.
  7. dudi

dudi Well-Known Member

Fémből van szóval olyan elektromágneseset mint bármi ami fém.Ne kérdezd,hogy ehhez milyen erzékelő/gyújtó kell vagy,hogy mi a tudományos alapja annak,hogy az APFSDS-re elműködik a 12,7-es nehez-géppuska lőszerre meg nem(bár gondolom a kettőnek nem ugyanolyan az elektromágneses mezeje).

Szittya likes this.
  8. Robur

Robur Well-Known Member

Már bocsánat, de ez az egész nálam, a hiszem ha látom kategória.

2ndt and LMzek 2.0 like this.
  9. pöcshuszár

Nem kételkedek benne, hogy ezt olvastad/hallottad, de nekem ez egy erősen kamunak tűnő PR fogásnak tűnik az oroszok részéről.
    Elektromágneses teret maximum - más nem lévén a repülő lövedék körül - a Föld mágneses tere generálhat, a nyíllövedékben, de ez a lövedék sebessége ellenére is olyan kicsi, hogy nincs az a szenzor, ami ezt kellő távolságból érzékeli.

Én ezt találtam:
    Malachit Reactive Armor
    The Armata also boasts the new Malachit explosive reactive armor (ERA), thought to be an evolution of the earlier Relikt ERA. Reactive armor involves an array of explosive bricks set on the hull of a tank that blast outward to disrupt and deflect incoming shaped charge warheads. Traditional ERA is useful against missiles, rockets and HEAT shells, which project a jet of molten metal into the target when impacted. However, traditional ERA is largely ineffective against kinetic shells. Relikt and now Malachit use a radar system to detect incoming shells and detonate the reactive armor before the moment of impact. Relikt also differs from earlier forms of ERA by using small explosives between reactive armor plates that feed the metal plates laterally into the path of a projectile, causing the penetration rods of sabot shells to warp and possibly shatter. Thus, Russia claims that Relikt and its successor Malachit are both effective at degrading kinetic tank shells. Relikt is also a dual-layer ERA intended to counteract tandem charge warheads. Details of how Malachit differs from Relikt are scant. The U.S. Army developed the new M829A4 120 millimeter sabot shell as means to counteract Relikt ERA, so perhaps the new reactive armor may be designed to counter the latest American shell.

Azaz ez nem csak olyan mint egy hard-kill megoldás, de az is. ;)

2ndt likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Hitéleti vitát nem folytatok. ;)

11. dudi

dudi Well-Known Member

Még egyszer mondom:a tudományos alapjáról nem tudok nyilatkozni,ellenben MAD detektorokat vagy 50 éve alkalmaznak ;).Igen azért írtam kvázi hard kill rendszernek.

Szittya likes this.
  12. pöcshuszár

:)
    ....tengeralattjárók felderítésére, de nem kilőtt APFSDS lövedék ellen.
    Én passzolok! :)

LMzek 2.0 likes this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

Ez is csak egy olyan ötlet volt ami már létezik valamilyen formaban.

Szittya likes this.
  14. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azt hiszem, hogy valami ilyesmoről van szó.

Szittya and fip7 like this.
  15. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

??? :eek: ???

Sci-fi! (Szerintem),
    ...vagy :) : Reagen-nek ez a trükk bejött a "Csillag-háborús tervekkel: fegyverkezési verseny "next level""(+Szaudi olaj-ár manőver)->>SzU/Varsói-szerződés gazdasági összeomlása.
    Ha ezen múlik az Armata, akkor "kicsit" elhúzódik majd...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
    Ha pedig majd megcsináltak, jól fog mutatni a díszszemléken az a pár tucat. (Nem arany-ára lesz: gyémánt!)

16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én a rajz alapján, amit találtam, azt mondanám, hogy ez agy egyszerűbb hard kill rendszer. Van hozzá valamilyen milliméteres radar, az ERA lapokat meg elektromosan indítják be. Gondolom annyi előnye lehet a dolognak, hogy ha valami oknál fogva mégsem működne a rendszer, az ERA lapok attól még működhetnek "hagyományos" módon is, csak kevesebb védelmet nyújtva.

Szittya and pöcshuszár like this.
  17. dudi

dudi Well-Known Member

A radar bem működik folyton és nem is a Malahit része hanem az Afganité.A malshit csak akkor "kapcsol be"ha az Afaganit nem pusztította el a fenyegetést.

Szittya likes this.
  18. fip7

fip7 Well-Known Member

LMzek 2.0

Úgy látom ismét megvillant a szakértelem! :)
    Esetleg válaszolhatnál a pár oldallal korábban feltett kérdéseimre amiket szándékosan elkerültél. :rolleyes:

https://tanks-encyclopedia.com/modern/Iraq/t-55-enigma/

A csoda páncélod belülről:

Üreges többrétegű acéldoboz. Ez a 60's évek Nyugat német technológiája. (Csak szarabb acélminőséggel megépítve)

Ennél például sokkal modernebb páncél a szovjet BDD ami egy olcsó János megoldás, de a célnak (RPG-7 elleni védelem) tökéletesen megfelelő:

De, hogy láss valami hatékonyat és modernet is, itt van a T-72B NERA páncélzata a 80's évekből:

A teknő front páncéljában is ilyen NERA váltotta a "textolitot", ami egy BDD-hez hasonló megoldás volt a 70's évekből:

Gondolom nem lövök le nagy poént azzal, hogy az Iraki "Enigma" páncélzat mindegyiknél primitívebb.
    Volt belőle NERA-s próbálkozás is, de nagyon nem sikerült nekik. Ugyanis a NERA kicsit bonyolultabb annál, mint , hogy két acéllap közé beraksz valami gumi lapot. Ugyan így az ERA sem csak Semtex egy dobozban ;)

Ocses and LMzek 2.0 like this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Ráadáskén mindenhol kiemelik az elektrodinamikus működési elvet amihez nem kell a radar.

20. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Sajnos nem az enyém ("...a csoda páncél...:(), mert akkor tettem volna bele meg valami egyedit, és szabadalmaztatom (és akkor Mallorca-ról irogatnék ide ;) .

A lényeg nem ez: hanem hogy működik!!!
    Gondolom te is megtaláltad:
    - megfogott 3(!!) Milan ATGM-t,
    - megfogta az urános űrméret-alattit: ha nem tudjuk melyiket (Abrams lőszer), akkor is qrvq jó.
    Az eredmény!
    Az miért is baj, hogy pár "fa-ék" egyszerű dolgokat kombináltak össze, és működik???
    Az angolok "benyelték" a teszt eredményeit, mert rajtuk és az agyon favorizált Chobham páncéljukon röhögött volna a szakma. ...amikor a király meztelen! :D
    A szekérvár is primitív, de amikor jól alkalmazták több-száz évvel a "feltalálása után is okozott meglepetést.
    Ez tipikus "marketing" :)confused:) érv, hogy: régi, primitív, hasonlóak...
    Téged is ezek az érvek befolyásolnak? :(

...és valóban hülyék voltak az irakiak egyébként:
    - mert nem csináltak eleget,
    - és nem mutatták meg a katonáiknak, hogy milyen qrva jó,
    - akkor nem szaladtak volna el mikor jöttek a szövetséges csapatok.
    ...iraki harci-morál->O (béka segge alatt)

Akkor most már kb. érted, hogy miért mondtam, hogy ezt a technikát itthon kellene -továbbfejlesztés után- gyártani/alkalmazni, nem pedig a qrva drága, embargózható, külföldi technikát az egekbe magasztalni (erős nyelvcsapásokkal)!

u.i: végre valaki nem lusta pöcs, ment a like

Ezen oldal megosztása