T-80

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 750
113
Mondjuk az oroszok helyében én sem adtam volna jobbat a svédek kezébe, mert az azonnal Amcsiban, meg a németeknél kötött volna ki.

A T-80U is csak azért mehetett ki, mert korábban az angol titkosszolgálat beszerzett belőle 5 db-ot. Bár elég zavaros a sztori. Valamelyik Észak-Afrikai országot használták fedésnek ha jól emlékszem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Itt.

"Däremot pekade inte den erhållna informationen om 125 mm ammunitionens prestanda på något avgörande sätt skulle ha varit bättre än den planerade uppgraderingen av Centurion och Strv 103"
Ez ha nem csalódom annyit tesz, hogy nem találtak információt/bizonyítékot arra, hogy erősebb, mint a tervezett 105ös lövedékek.

ez azért erősen nem az, mint amit mondasz.
 
S

speziale

Guest
Ez ha nem csalódom annyit tesz, hogy nem találtak információt/bizonyítékot arra, hogy erősebb, mint a tervezett 105ös lövedékek.

ez azért erősen nem az, mint amit mondasz.

na, ezért nem magyarra kell google fordítózni, hanem angolra...

"However, the information obtained on the performance of the 125 mm ammunition did not in any decisive way indicate that it would have been better than the planned upgrade of Centurion and Strv 103."


ez "kicsit" mást jelent mint amit te írsz
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Mondod te, aki a Leopard-1 védelmét valami 400mm körülire teszed...

Látod a Leo-1 páncélzatáról @fip7 simán meggyőzött. Hozott hihető forrásokat, utánaszámoltam az ismert szovjet páncéltörő lőszerekkel adott távolságokra, és kijött a Leo-1A1..4 torony változataira egy-egy érték, ami meglehetősen jól közelítette az általa becsültet.
Az egy értékes vita volt.
:hadonaszos:

A 400mm is amúgy a "В.А. Григорян, Защита танков" orosz nyelvű könyvből volt (nem én találtam ki), de az simán lehet, hogy benéztem és valami Leo-2AV prototípusról szólt.

2021-09-19-08-23-28-P-nc-lt-r-k-pdf-Adobe-Acrobat-Reader-DC-32-bit.jpg
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Mondod te, aki a Leopard-1 védelmét valami 400mm körülire teszed...

No megtaláltam, a "В.А. Григорян, Защита танков" könyvet a Moszkvai Állami Műszaki Egyetem "МГТУ им. Н.Э. Баумана" adta ki, és a következőt tartalmazza:

2021-09-19-08-38-28-Zaschita-Tankov-pdf-Adobe-Acrobat-Reader-DC-32-bit.jpg

2021-09-19-08-38-53-Zaschita-Tankov-pdf-Adobe-Acrobat-Reader-DC-32-bit.jpg


Szóval nem én gondolom a Leo-1A1 páncélvédettségét akárhány mm-nek (nem szoktam ugyanis colostokkal harckocsikat méregetni), hanem a Moszkvai Állami Műszaki Egyetem által kiadott könyvben szerepelt a fenti érték. Az írásomban megtalálod forrásként hivatkozva.

Ők tévedhettek egy német harckocsival kapcsolatban? Simán!

Ezért tudott @fip7 a német hihető külalakú forrásával meggyőzni.
És ezért nem tudsz a félig-angol félig-svéd nyelvű Slide-okkal meggyőzni, mivel egyrészt egy rakat ön-ellentmondást tartalmaz, másrészt egy svéd értékelés svéd nyelven íródik. Ők egy büszke nép, náluk még a Leo-2 sem Leó-2, hanem Strv-121 és Strv-122.
Nézd csak meg a tényleges svéd értékelést, egyetlen kukk angol szót sem fogsz találni benne!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az igazi tornyot nem, az az alapján épített modellt igen (mint az Abrams esetén).
Ugye most csak viccelsz te tanktudományok doktora ! Ami úgy néz ki kívülről az még nem lesz olyan belülről ! Honnan a pacomból tudták mi vagyon a torony belsejében és milyen anyagból ? Őrület milyen sokra tartod magadat és tankos tudásodat aztán írsz egy ilyen baromságot !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Talán lehet, hogy mégiscsak fip7-nek van igaza... Eléggé el vagy szállva magadtól. Lehet, hogy légvédelemben jó vagy, ezt elismerem, de ne képzeldd, hogy mindent mindenkinél jobban tudsz. Különösen, hogy okosabbnak hiszed magadat az Obrum mérnökeinél is... Tudod ők veled ellentétben nem hobbiból foglalkoznak ilyen dolgokkal...
Amikor két személyeskedésből *5-ös tálentum megvitatja a tudását ! Hihetetlenek vagytok !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Itt.

"Däremot pekade inte den erhållna informationen om 125 mm ammunitionens prestanda på något avgörande sätt skulle ha varit bättre än den planerade uppgraderingen av Centurion och Strv 103"
Azért ferdítesz ám rendesen !

Tehát az exportra ajánlott Szu cucc a BM 15 nem tudta bebizonyítani , hogy nagyobb a páncélátütése mint egy TERVEZETT/TERVEZÉS ALATT ÁLLÓ majd valamikor , talán rendszeresítésre kerülő 105mm-es cucc ! Hurrá éljen a független tájékoztatás ! Na ezért nem kellene idegen nyelven íródott prezentációkat összeollózgatva Magyarra fordítani mert nem biztos (sőt) , hogy az lesz a Magyar fordításban amit az eredeti publikálók közölni akartak !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
na, ezért nem magyarra kell google fordítózni, hanem angolra...

"However, the information obtained on the performance of the 125 mm ammunition did not in any decisive way indicate that it would have been better than the planned upgrade of Centurion and Strv 103."


ez "kicsit" mást jelent mint amit te írsz
Ugyanazt hozza !
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 4082

Guest
gyanítom te sem tudsz angolul...a fenti angolra fordított svéd szöveg ugyanis távolról sem azt jelenti, amit @Redgreg írt:

" Mert a nincs adat, hogy jobb lett volna, és a megállapították nagyon nem ugyanaz"
Apró szépséghibája a dolognak, hogy
1. A nincs adatot @Hpasp fordításából vettem.
Tudom, neked derogál olvasni...
"
A kapott információk azonban nem utaltak arra, hogy a felajánlott 125 mm-es lőszerek
páncélátütése nagyobb lett volna, mint a 105mm-es Centurion és az Strv 103 a korszerűsítése
után képes volt"
2. A svéd szöveg alapján írtam amit írtam, amit mellékesen köszönök Hpaspnak, ahogy a fordítást is.
3
Kérlek mutasd már meg az angol szövegben a megállapították összehasonlító tesztlövészettel részt. Mert az információk jelenthetik ezt is, de jelenthetik azt is, hogy megkapták a lövedék gyári adatait, és az alapján mondtak valamit, összehasonlítva a gyár által prognosztizált 105ös fejlesztések adataival.


(Btw amúgy a BM15ösre, az elérhető információk alapján igaz, csak ugye a szöveg még mindig nem ezt jelenti, amit bele akarsz látni)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Apró szépséghibája a dolognak, hogy
1. A nincs adatot @Hpasp fordításából vettem.
Tudom, neked derogál olvasni...
"
A kapott információk azonban nem utaltak arra, hogy a felajánlott 125 mm-es lőszerek
páncélátütése nagyobb lett volna, mint a 105mm-es Centurion és az Strv 103 a korszerűsítése
után képes volt"
2. A svéd szöveg alapján írtam amit írtam, amit mellékesen köszönök Hpaspnak, ahogy a fordítást is.
3
Kérlek mutasd már meg az angol szövegben a megállapították összehasonlító tesztlövészettel részt. Mert az információk jelenthetik ezt is, de jelenthetik azt is, hogy megkapták a lövedék gyári adatait, és az alapján mondtak valamit, összehasonlítva a gyár által prognosztizált 105ös fejlesztések adataival.


(Btw amúgy a BM15ösre, az elérhető információk alapján igaz, csak ugye a szöveg még mindig nem ezt jelenti, amit bele akarsz látni)

Megkapták az orosz BM15-ös adatait (szóban), és azt hasonlították a 105mm-es löveggel szerelt saját modernizált lőszereikhez.
Nem lőttek ténylegesen a T-80U-val.
 
S

speziale

Guest
Apró szépséghibája a dolognak, hogy
1. A nincs adatot @Hpasp fordításából vettem.
Tudom, neked derogál olvasni...
"
A kapott információk azonban nem utaltak arra, hogy a felajánlott 125 mm-es lőszerek
páncélátütése nagyobb lett volna, mint a 105mm-es Centurion és az Strv 103 a korszerűsítése
után képes volt"
2. A svéd szöveg alapján írtam amit írtam, amit mellékesen köszönök Hpaspnak, ahogy a fordítást is.
3
Kérlek mutasd már meg az angol szövegben a megállapították összehasonlító tesztlövészettel részt. Mert az információk jelenthetik ezt is, de jelenthetik azt is, hogy megkapták a lövedék gyári adatait, és az alapján mondtak valamit, összehasonlítva a gyár által prognosztizált 105ös fejlesztések adataival.


(Btw amúgy a BM15ösre, az elérhető információk alapján igaz, csak ugye a szöveg még mindig nem ezt jelenti, amit bele akarsz látni)

nem igazán tudlak követni. @Hpasp állítása ez volt:

"Meg is állapították a svédek, hogy az oroszok által említett páncélátütési értéket a 105mm-es löveggel felszerelt S-tankjuk, meg a Centurion is simán tudja"

mire te ezt írtad vissza:

"Mert a nincs adat, hogy jobb lett volna, és a megállapították nagyon nem ugyanaz"

viszont amit @Hpasp berakott svéd szöveg, annak az az angol fordítása, amit én betettem:

"However, the information obtained on the performance of the 125 mm ammunition did not in any decisive way indicate that it would have been better than the planned upgrade of Centurion and Strv 103."

azzal kezdődik, hogy "Azonban a 125mm-es lőszerről megszerzett információk...." (...semmilyen döntő bizonyítékot nem szolgáltattak arra, hogy jobb lenne mint amit tervezett Centurion és Strv 103 upgrade tud)

akkor miről beszélsz itt, hogy nincs adat....
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
S

speziale

Guest
3
Kérlek mutasd már meg az angol szövegben a megállapították összehasonlító tesztlövészettel részt. Mert az információk jelenthetik ezt is, de jelenthetik azt is, hogy megkapták a lövedék gyári adatait, és az alapján mondtak valamit, összehasonlítva a gyár által prognosztizált 105ös fejlesztések adataival.
Azért látom itt már megy a kihátrálás az eredeti állításból...mert már azzal jössz, hogy szerinted mi is az "információ"
 
T

Törölt tag 4082

Guest
nem igazán tudlak követni. @Hpasp állítása ez volt:

"Meg is állapították a svédek, hogy az oroszok által említett páncélátütési értéket a 105mm-es löveggel felszerelt S-tankjuk, meg a Centurion is simán tudja"

mire te ezt írtad vissza:

"Mert a nincs adat, hogy jobb lett volna, és a megállapították nagyon nem ugyanaz"

viszont amit @Hpasp berakott svéd szöveg, annak az az angol fordítása, amit én betettem:

"However, the information obtained on the performance of the 125 mm ammunition did not in any decisive way indicate that it would have been better than the planned upgrade of Centurion and Strv 103."

azzal kezdődik, hogy "Azonban a 125mm-es lőszerről megszerzett információk...." (...semmilyen döntő bizonyítékot nem szolgáltattak arra, hogy jobb lenne mint amit tervezett Centurion és Strv 103 upgrade tud)

akkor miről beszélsz itt, hogy nincs adat....
Na akkor fussunk neki ennek, bár az esetedben ez felesleges...

Igen ez volt az állítás:
Meg is állapították a svédek, hogy az oroszok által említett páncélátütési értéket a 105mm-es löveggel felszerelt S-tankjuk, meg a Centurion is simán tudja.
Erre kérdeztem rá, hogy ez honnan van, mert a fordításban ezt írta:
A kapott információk azonban nem utaltak arra, hogy a felajánlott 125 mm-es lőszerek
páncélátütése nagyobb lett volna, mint a 105mm-es Centurion és az Strv 103 a korszerűsítése
után képes volt
Ez pedig nem azt jelenti amit leírt, hanem azt, hogy nem volt rá adatuk, hogy mást tudna.

Erre @Hpasp megadta az eredeti szövegből, hogy honnan vette az állítsát, ami még mindig nem azt jelenti,amit ott leírt. Amúgy még mindig köszönöm neki.
Megkapták az orosz BM15-ös adatait (szóban), és azt hasonlították a 105mm-es löveggel szerelt saját modernizált lőszereikhez.
Nem lőttek ténylegesen a T-80U-val.
Ahogy ezt is.
Neki válasz: én is így értelmeztem amit fordítottál/írtál, és ez alapján erősnek vettem amit írtál. De a "wotos" fórumokról vett átütési értékek alapján igazad van, és ezt el is ismerem. A BM15 nem volt jobb, mint az akkori tervezés alatt lévő,vagy néhány esetben már elkészült 105 mmes lövedékek.

Azért látom itt már megy a kihátrálás az eredeti állításból...mert már azzal jössz, hogy szerinted mi is az "információ"
Nézd, amit neked válaszoltam az a fellengzős tanulj meg angolul kijelentésre vonatkozott. Szóval kérlek mutasd meg, hol van az angol szövegben az, amit oly sommásan állítasz.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
No most már találtam pár másik forrást is a szovjet lőszerek páncélátütésére...
... klasszul ellentmondanak egymásnak:
:D

Средства поражения и боеприпасы Учебник - А.В. Бабкин, В.А. Велданов, Е.Ф. Грязнов и В.В. Селиванова. - МГТУ им. Н.Э. Баумана - 2008
2008-1.jpg


Т-64 Oсновной боевой танк - Cаенко Mаксим
2021-09-19-12-43-16-T-64-Osnovnoi-boevoi-tank-Saenko-Maksim-ammo-jpg-F-nyk-pek.jpg



Lőszerreklám:
2021-09-19-12-50-13-12-Ammunition-and-Ordnance-djvu-Win-Dj-View.jpg

2021-09-19-12-50-39-12-Ammunition-and-Ordnance-djvu-Win-Dj-View.jpg