T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Aminek mégis mi köze egy MAGYAR fórumhoz?
Akkor mostantól Moscow lesz, meg Danube?
Botrányos, hogy fejekben is mennyire gyarmat lettünk.
Nem tűnt még fel, hogy az angol a világnyelv? Lehet ennek a ténynek hátat fordítani vagy küzdeni ellene, csak nincs értelme. Ha megkérhetlek, akkor a kitudja honnan jövő komplexusaidat/frusztrációdat ne a fórumon éld ki ilyen hülyeségen lovagolva.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Nem tűnt még fel, hogy az angol a világnyelv? Lehet ennek a ténynek hátat fordítani vagy küzdeni ellene, csak nincs értelme. Ha megkérhetlek, akkor a kitudja honnan jövő komplexusaidat/frusztrációdat ne a fórumon éld ki ilyen hülyeségen lovagolva.
Ez nem hülyeség. Ez a nyelvünk ápolása. Magyarországon, egy magyar nyelvű fórumon, nagyon mókás, hogy egy orosz eszköz nevénél szerinted helyes az angol átirat, de akkor menj el szépen Angliába, és élj ott. Itt meg beszélj magyarul.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 970
113
Ez nem hülyeség. Ez a nyelvünk ápolása. Magyarországon, egy magyar nyelvű fórumon, nagyon mókás, hogy egy orosz eszköz nevénél szerinted helyes az angol átirat, de akkor menj el szépen Angliába, és élj ott. Itt meg beszélj magyarul.
Amúgy aki a rendszerváltás után született legtöbbször tarka fingja a nincs a cirill betűs szavak helyes átiratáról. (Nekem se)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Hát leírtam hogy legtöbbször.

Általánosban mindvégig a Német volt erőltetve. Angolt autodidaktán tanultam. És az Orosz is érdekel.

Aki napi szinten foglalkozik a Szovjet / Orosz gépekkel, azért illik egy minimálisat konyítania, nem pedig hibás / tökéletlen Angol átírással kísérletezni ?
 
W

Wilson

Guest
Ez nem hülyeség. Ez a nyelvünk ápolása. Magyarországon, egy magyar nyelvű fórumon, nagyon mókás, hogy egy orosz eszköz nevénél szerinted helyes az angol átirat, de akkor menj el szépen Angliába, és élj ott. Itt meg beszélj magyarul.
Na akkor gépi fordítós szöveget tettem be ami természetesen S-nek fordítja, mivel nem gondoltam,hogy ez ekkora problémát jelent és nem volt időm kijavítani így S-t maradt benne, de mivel látom,hogy ez komoly gondot jelent neked ígérem a jövőben a magyar átíratnak megfelelően fordítom le.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Rég volt T-90A. Már azt hittem az oroszok kivonták ezeket a frontról:



Az első elöl füstölgött,beletolatott az árokba,járt a motor,forgott a lánc,a búvók nyitva,szóval lehet át sem ütötte ami eltalálta,a személyzet lelépett.
A sofőr búvója is nyitva. ;)
A másodiknak hiányzik a bal lánca,meg a futógörgői,és égett is a talaj mellette, de azon is nyitva vannak a búvók, lehet mégsem akkora szarok ezek....:oops:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Az első elöl füstölgött,beletolatott az árokba,járt a motor,forgott a lánc,a búvók nyitva,szóval lehet át sem ütötte ami eltalálta,a személyzet lelépett.
A sofőr búvója is nyitva. ;)
A másodiknak hiányzik a bal lánca,meg a futógörgői,és égett is a talaj mellette, de azon is nyitva vannak a búvók, lehet mégsem akkora szarok ezek....:oops:

Én is azt néztem, hogy pánikba estek a fiúk, aztán össze vissza tolatgatva beb@lfaszkodták magukat ezekbe a helyzetekbe.
A mai új gyártású harckocsikon a tolatókamera megléte ezért nagy bónusz.
A legtöbb ma szolgálatban lévő tankban 0 hátralátása van a sofőrnek ilyen harchelyzetben.
Ezért nem is értem sokszor, amikor az alacsony hátrameneti sebességet kritizálják a fórumon....
Ez nem személy autó, itt nem látsz hátra. Ha meg nem látsz hátra, akkor ne akarjál 20-30km/h-val tolatni egy 40-60 tonnás járművel, mert abból csak tragédia lehet. Ezért lehetet a régi tankokkal csak lassan hátrálni.
De még így is össze lehet azt hozni amit a videón látni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Én is azt néztem, hogy pánikba estek a fiúk, aztán össze vissza tolatgatva beb@lfaszkodták magukat ezekbe a helyzetekbe.
A mai új gyártású harckocsikon a tolatókamera megléte ezért nagy bónusz.
A legtöbb ma szolgálatban lévő tankban 0 hátralátása van a sofőrnek ilyen harchelyzetben.
Ezért nem is értem sokszor, amikor az alacsony hátrameneti sebességet kritizálják a fórumon....
Ez nem személy autó, itt nem látsz hátra. Ha meg nem látsz hátra, akkor ne akarjál 20-30km/h-val tolatni egy 40-60 tonnás járművel, mert abból csak tragédia lehet. Ezért lehetet a régi tankokkal csak lassan hátrálni.
De még így is össze lehet azt hozni amit a videón látni.
A modern tankokon 360fokos kamerarendszer van nem tolatókamera.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
Én is azt néztem, hogy pánikba estek a fiúk, aztán össze vissza tolatgatva beb@lfaszkodták magukat ezekbe a helyzetekbe.
A mai új gyártású harckocsikon a tolatókamera megléte ezért nagy bónusz.
A legtöbb ma szolgálatban lévő tankban 0 hátralátása van a sofőrnek ilyen harchelyzetben.
Ezért nem is értem sokszor, amikor az alacsony hátrameneti sebességet kritizálják a fórumon....
Ez nem személy autó, itt nem látsz hátra. Ha meg nem látsz hátra, akkor ne akarjál 20-30km/h-val tolatni egy 40-60 tonnás járművel, mert abból csak tragédia lehet. Ezért lehetet a régi tankokkal csak lassan hátrálni.
De még így is össze lehet azt hozni amit a videón látni.

Ha az állam csóró vagy nemtörődöm, akkor a katonák kalapozzák össze közösen a gép költségét. A Chally 2-es az 1998-as, és mégis felszerelik mindenféle segédkamerával a harckocsizói. A T-90-esnél és társainál is hasonló intézkedések kellettek volna.

A Brit harckocsizó fizetése mennyivel jobb, mint az Oroszé ?

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Ez komolyan kérdezed? :eek:



Hát,kizárnám,hogy többet keres békeidőben egy britt harckocsizó,mint egy jó szakmunkás britanniában,az Orosz életszinvonal kb megegyezik a Magyarral,ebből kiindulva nem keresek 2x annyit mint otthon, max a 400as euró miatt,1 évvel ezelőttig nagy jóindulattal kerestem a dupláját,szóval max 2-2.5x annyit kereshet 1 britt harckocsizó,mint 1 Orosz,nem mellesleg ha mindenki otthon költi el a fizuját,akkor még ekkora különbség sincs szerintem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát,kizárnám,hogy többet keres békeidőben egy britt harckocsizó,mint egy jó szakmunkás britanniában,az Orosz életszinvonal kb megegyezik a Magyarral,ebből kiindulva nem keresek 2x annyit mint otthon, max a 400as euró miatt,1 évvel ezelőttig nagy jóindulattal kerestem a dupláját,szóval max 2-2.5x annyit kereshet 1 britt harckocsizó,mint 1 Orosz,nem mellesleg ha mindenki otthon költi el a fizuját,akkor még ekkora különbség sincs szerintem.
Most másfél m Ft a bakák fizetése, ha Ukrajnában vannak. + juttatások.