T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 799
113
Érdekes dolgok vannak a felvételen, egyrészt mintha a T-72B3M tetőpáncéljára felpakolt ERA blokkok is vastagabbak lennének a sztenderd Kontakt-1-nél, másrészt meg a T-90M frontjára felpakolt Relikt blokkok a T-80BVM mintájára alul jobban túllógnak mint felül. Ilyen Habsburg-féle kilógó áll szerűen.

Tudja valaki miért lehet ez? Mert fixen nem véletlen a dizájnváltás
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 173
113
Érdekes dolgok vannak a felvételen, egyrészt mintha a T-72B3M tetőpáncéljára felpakolt ERA blokkok is vastagabbak lennének a sztenderd Kontakt-1-nél, másrészt meg a T-90M frontjára felpakolt Relikt blokkok a T-80BVM mintájára alul jobban túllógnak mint felül. Ilyen Habsburg-féle kilógó áll szerűen.

Tudja valaki miért lehet ez? Mert fixen nem véletlen a dizájnváltás
A B3 verzión Kontak-5 van nem 1, nem is vot rajutuk 1. A jobban túllógást hol látod?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 778
28 799
113
A B3 verzión Kontak-5 van nem 1, nem is vot rajutuk 1
0:23-nál mondom a tetőpáncélt a B3-nál, hogy az Kontakt-1 méretű, de annál mintha vastagabb lenne. De lehet csak optikailag néztem be
A jobban túllógást hol látod?
0:13-nál ha kimerevíted jól látszik, hogy az alsó sor ERA kilóg a felsőhöz képest vízszintesen, meg 0:18-nál mikor lő

Ui: Én voltam balfasz és mindeddig rosszul néztem a 90M frontális ERA kazettáit, mert ez az underbite mindig is megvolt a típuson és a 90A volt az, ahol pontosan összeértek a blokkok. Mondjuk így a kérdés még mindig fennáll, hogy miért változtattak a dizájnon
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 173
113
0:23-nál mondom a tetőpáncélt a B3-nál, hogy az Kontakt-1 méretű, de annál mintha vastagabb lenne. De lehet csak optikailag néztem be

0:13-nál ha kimerevíted jól látszik, hogy az alsó sor ERA kilóg a felsőhöz képest vízszintesen, meg 0:18-nál mikor lő

Ui: Én voltam balfasz és mindeddig rosszul néztem a 90M frontális ERA kazettáit, mert ez az underbite mindig is megvolt a típuson és a 90A volt az, ahol pontosan összeértek a blokkok. Mondjuk így a kérdés még mindig fennáll, hogy miért változtattak a dizájnon
A tornyon tetején a kazetták engem semmiben nem emlékeztet a Kontakt-1-re.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 173
113
Kontakt-1:
56678-rd.jpg
Kontakt-5:
22-era-kontakt5-render.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 034
124 007
113
Én voltam balfasz és mindeddig rosszul néztem a 90M frontális ERA kazettáit, mert ez az underbite mindig is megvolt a típuson és a 90A volt az, ahol pontosan összeértek a blokkok. Mondjuk így a kérdés még mindig fennáll, hogy miért változtattak a dizájnon
Gondolom fennált a veszélye, hogy pont úgy talál be valami hogy a 2 ERA sor illesztéseit éri és nem működnek el ezért csináltak egy átfedést.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 755
80 173
113
Az ERA ERA-zással kapcsolatban, pedig azért ezt barokkos túlzásnak érzem, mert csak a robbanókazetták tölteteit rakják fel, a fémbetétet nem.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo