T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
zsolti

<i>"Ha 900mm-ert meg tud fogni Kontakt-5 el, az azért elég jónak tűnik nekem, egy ilyen tömegű, méretű/magasságú HK-tól. Mit tudhat egy Abrams akkor, ami azért jóval masszívabbnak néz ki, meg tudjuk hogy jócskán nehezebb is? Azt lehet hogy szemből nem is érdemes lőni, csak oldalról, meg felülről, mint pl. a Javelin csinálja?"</i>

Ezt már régebben a fórumon kitárgyaltuk. A T-90 védendő felület/tömeg aránya lényegében azonos a nyugati harckocsiékkal.
comparison_abrams_t90_leopard_UPDATE.png2.png
Ebből akkor az következik, hogy kb. a frontális védelmi képesség is azonos, ha azonos anyagminőség, dőlésszögek vannak számomra. Az nem hangzik rosszul. Viszont akkor nem igazán értem, hogy ha tudnak ilyet olcsóbban, kisebben, mint az Armata, akkor arra miért volt szükség?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ismétlés a tudás anyja, megint a videó, hogy ne kelljen visszakeresni a felpörgött fórumban.
https://www.youtube.com/watch?v=-BK1WvA6Y0E
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<blockquote rel="Mackensen">Igen, viszont ott sok találat oldalból történt. Itt a harckocsi legerősebb pontját kapta el, amire Kontak-5 ERA lapokat is szereltek.

Egyrészt, illetve a legtöbb kilőtt szír hk. a videón T-55/62 volt amennyire emlékszem. Azokat minden szirszar ATGM megfekteti, szemből is.</blockquote>

nem is értem miért nem pakolnak rá az iraki engimákhoz hasonló rátétet, bár nem tudom az mennyire lenne hatásos manapság
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 267
113
A harckocsi személyzete látta az indítást lőtt is rájuk a parancsnok az NSZVT-vel.

Lőni lőttek. De az már erősen kétséges, hogy a rakéta kezelőire lőttek-e. A torony nem mozdul. Nem vált célt. Nem úgy tűnik, hogy valamire reagáltak volna.

Ha meg látták az indítást, akkor nagy kérdés, hogy miért nem lőtték ki a füstgránátokat? Miért nem mozdították meg a harckocsit? Miért nem lőttek az ágyúval? (Ha csak a rakétás jóember közelében csapódik be egy ágyúlövedék már az is valószínűleg eléggé megzavarja a cél elvesztéséhez, ráadásul a torkolattűz és a füst pár másodpercre takarja a harckocsit.) Volt közel 5 másodpercük. Ez azért ahhoz sok, hogy semmit ne csináljanak, ami reakciónak értékelhető.

Szerintem nem vették észre az indítást. Egyszerűen a közelben lévő többi ellenségre lövöldöztek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="Mackensen">Igen, viszont ott sok találat oldalból történt. Itt a harckocsi legerősebb pontját kapta el, amire Kontak-5 ERA lapokat is szereltek.

Egyrészt, illetve a legtöbb kilőtt szír hk. a videón T-55/62 volt amennyire emlékszem. Azokat minden szirszar ATGM megfekteti, szemből is.</blockquote>

nem is értem miért nem pakolnak rá az iraki engimákhoz hasonló rátétet, bár nem tudom az mennyire lenne hatásos manapság</blockquote>

Az Enigmák jól bírták a gyűrődést. Állítólag olyan is volt ami kibírt 105 milliméteres találatot.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@zsolti

"Viszont akkor nem igazán értem, hogy ha tudnak ilyet olcsóbban, kisebben, mint az Armata, akkor arra miért volt szükség? "

Azert, mert a T-90 feltehetoen elerte a hatarait fejlesztesi szempontbol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
laiki

Kb szemben állt a torony ezen kívül az NSZVT mozgatáshoz nem kell mozogni a toronynak.A videón hallatszik a lövedékek hangja így biztosan a környéken csapódtak be a lövedékek.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Üdv.
Mint keleten,mint nyugaton most a hétvégén ez a téma vezet,és mindkét fél dicséri szidja:)
Mit is láttunk:egy nyugati páncéltörő rakéta ,arab kezelővel VS orosz páncélos arab kezelőkel.
A rakétát célra irányították,TALÁLT.A harckocsit eltalálták és MEGVÉDTE személyzetét. Mért nem voltak begombolkozva,nem működöt a Stora? Hát mert több éve háborúznak egy olyan ellen félel szemben aki nem a konvencios háború szabályai szerint ÖL.
Biztos nem újoncok kaptál meg a 90est, de ők lőnek mindenre,és ha eltalálnak,pucolás,nem szivessen lettem volna harckocsizó mostanában szírben,nem más mint egy mozgó sütő tepsi.
Egy mocskos előnye van ennek a történetnek/az oroszok is elbeszélgetnek a személyzet-ekkel biztos!/Bizni fognak a segük alá tett technikába-oroszokban,a szírek:)
 
M

molnibalage

Guest
Egyetértek azokkal,akik a kezelő személyzet mulasztását valószínűsitik.Sajnos az arab katonák köztudottan nem a világ legjobbjai.
A videón honnan tudtátok beazonosítani, hogy arabok használják? Az oroszok átadnák csak így a legkorszerűbb bevethető harkocsijukat a szíreknek?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
<blockquote rel="guderian">Egyetértek azokkal,akik a kezelő személyzet mulasztását valószínűsitik.Sajnos az arab katonák köztudottan nem a világ legjobbjai.
A videón honnan tudtátok beazonosítani, hogy arabok használják? Az oroszok átadnák csak így a legkorszerűbb bevethető harkocsijukat a szíreknek?

</blockquote>

Korábban írtam, hogy a szír T-72-es harckocsizók kaptak kb 1 hónapos kiképzést a T-90-hez.
 
M

molnibalage

Guest
Ha 900mm-ert meg tud fogni Kontakt-5 el, az azért elég jónak tűnik nekem, egy ilyen tömegű, méretű/magasságú HK-tól. Mit tudhat egy Abrams akkor, ami azért jóval masszívabbnak néz ki, meg tudjuk hogy jócskán nehezebb is? Azt lehet hogy szemből nem is érdemes lőni, csak oldalról, meg felülről, mint pl. a Javelin csinálja?
Az RHA egyenérték önmagában nem perdöntő. Lehetne 1100 mm RHA is, ha nem tandem fejes, mert a ERA blokk széveti a sugarat. A TOW2a viszont elvileg már ERA ellen lett kifejlesztve és tandem robbanófejes. Ennek fényében vagy a ERA teljesített túl, vagy a rakéta alul vagy nem TOW2A volt.
 
M

molnibalage

Guest
A mostani eset inkább azt mutatja, hogy a Kontakt-5 a nyerő, de lehet, hogy egyszerűen csak szerencsés volt a tank számára a találati szög.
Én azon a véleményen vagyok, hogy az ERA túltejesített és mázli is lehetett. Laiki kommentje alapján TOW2A a valószínű, ha már elfekvőben nincs régebbi TOW.

(Ebben azért nem vagyok biztos, mert ha itthon van olyan szovjet ATGM, ami '70-es évek beli... A Konkurszra gondolok, bár a gyártásiu évüket nem ismerem.)
 
M

molnibalage

Guest
Stora akkor most milyen harckocsikra is került rá valaha? A rendszer akkor is forgatja a tornyot, ha éppen célt küzdene le a hk? Tehát minden mást felülír a rendszer és forgatja a tornyot? Mi van, ha forgatás közbe beleverne valamibe a lövegcső? A rendszer olyankor mivel próbálkozna? A harckocsi testét is megpróbálhatja forgatni?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én csak T-90-en láttam. Szerintem itt az ERA teljesített jól. Ennlél már számoltak a tandem töltettel, meg nyíllövedékekkel is. Azért is fejlesztettek újat az amik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Stora akkor most milyen harckocsikra is került rá valaha? A rendszer akkor is forgatja a tornyot, ha éppen célt küzdene le a hk? Tehát minden mást felülír a rendszer és forgatja a tornyot? Mi van, ha forgatás közbe beleverne valamibe a lövegcső? A rendszer olyankor mivel próbálkozna? A harckocsi testét is megpróbálhatja forgatni?

T-90, T-80UK, BMP-3 egyes verzióira, T-84(ukrán).
Legjobban aT-90-en terjedt el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
molnibalage

Vagy minden fasza volt és nem tudta átütni a T-90 páncélját mert az HEAT ellen többet nyújt mint 900mm homogén acél.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ej babák nehogy itt is az legyen mint a szu-27 topicban mert agyf.szt kapok:DDD
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 267
113
<blockquote rel="zsolti">Ha 900mm-ert meg tud fogni Kontakt-5 el, az azért elég jónak tűnik nekem, egy ilyen tömegű, méretű/magasságú HK-tól. Mit tudhat egy Abrams akkor, ami azért jóval masszívabbnak néz ki, meg tudjuk hogy jócskán nehezebb is? Azt lehet hogy szemből nem is érdemes lőni, csak oldalról, meg felülről, mint pl. a Javelin csinálja?
Az RHA egyenérték önmagában nem perdöntő. Lehetne 1100 mm RHA is, ha nem tandem fejes, mert a ERA blokk széveti a sugarat. A TOW2a viszont elvileg már ERA ellen lett kifejlesztve és tandem robbanófejes. Ennek fényében vagy a ERA teljesített túl, vagy a rakéta alul vagy nem TOW2A volt.
</blockquote>

Reaktív páncél és reaktív páncél között van különbség. A BGM-71E a Kontak-1-el minden valószínűség szerint megbirkózik. De nem véletlenül öltek munkát és pénzt az oroszok a Kontak-5 fejlesztéséve. Utána meg a Reliktbe. Az hogy a T-72B3-ra a korszerűsítésnél most is a Kontakt-5-öt használják (nem a Reliktetet, nem a Kaktust és nem az Armatához fejlesztett Malahitot), valamint hogy a T-90-eseken sem cserélték le tömegesen a Kontak-5-öt, azt mutatja, hogy elégedettek a Kontakt-5 védelmével. Úgy tűnik, nem alaptalanul.

A Kontak-5 nem túlteljesített, hanem hozta, ami hoznia kellett.