T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 565
77 414
113
Az Armatára tervezett aktív védelmi rendszer is képes APFSDS sebességű célok leküzdésére.Itt szerintem nem is ez a nagy dolog mert 2km-ről van a rendszernek 1-2sec-je reagálni ami ma már elég(ez azt feltételezi,hogy nem pont a másik irányba néznek a töltetek vetőcsövei hanem kb jó felé)a nagy kérdés tehát az,hogy mekkora távolságból képes erre azaz mekkora a rendszer reakcióideje.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 348
113
A T-90-hez visszatérve. Ha már T-90 topik ;)

A T-90A páncélzatának a nagy része pont ugyan úgy acél, mint bármelyik nyugati MBT-jé.
A fontosabb részeken pedig a T-90A/MS páncélzata is összetett, kompozit. Van benne kerámia is (korund).
Már a T-72B páncélzata is kompozit volt.
Már a T-64A páncélzata is tartalmazott kerámiát.
Nem tudom mi olyan meglepő ebben egyeseknek :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 202
113
A T-90-hez visszatérve. Ha már T-90 topik ;)

A T-90A páncélzatának a nagy része pont ugyan úgy acél, mint bármelyik nyugati MBT-jé.
A fontosabb részeken pedig a T-90A/MS páncélzata is összetett, kompozit. Van benne kerámia is (korund).
Már a T-72B páncélzata is kompozit volt.
Már a T-64A páncélzata is tartalmazott kerámiát.
Nem tudom mi olyan meglepő ebben egyeseknek :)
Én úgy olvastam, hogy mintha a T-64-nek csak a torornypáncélzatában lettek volna korund golyók, míg a harckocsi többi részén csak textolittal volt megerősítve az alap páncélzat.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 433
55 348
113
Nyugger

Én is úgy tudom. De ezzel így is 10 évvel előzte meg a nyugati tankokat-e téren.

Be rakok pár ábrát a páncélzatokról, hogy látszódjon a fejlődés. (T-90-é titkos még mindig)
T-64 és korai T-80 modellek:
1427025025-soviet-tanks-glacis-armor-layout.jpg


T-72:
1427025065-t-72-hull-armor-layout.jpg


T-80UD:
T-80UD%2520hull.png


A ballisztikus tesztek alapján már az alap T-90 páncélzata is jobb volt, mint a T-80 bármelyik verziójáé. A T-90A-nál pedig széles körben alkalmaztak korundot, alumínium habot és műanyag betéteket.
T-90 torony páncél, csak a méret adatok:
14mfc42.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113
Nyugger

Én is úgy tudom. De ezzel így is 10 évvel előzte meg a nyugati tankokat-e téren.

Be rakok pár ábrát a páncélzatokról, hogy látszódjon a fejlődés. (T-90-é titkos még mindig)
T-64 és korai T-80 modellek:
1427025025-soviet-tanks-glacis-armor-layout.jpg


T-72:
1427025065-t-72-hull-armor-layout.jpg


T-80UD:
T-80UD%2520hull.png


A ballisztikus tesztek alapján már az alap T-90 páncélzata is jobb volt, mint a T-80 bármelyik verziójáé. A T-90A-nál pedig széles körben alkalmaztak korundot, alumínium habot és műanyag betéteket.
T-90 torony páncél, csak a méret adatok:
14mfc42.jpg

Ezeket a szendvics páncélokat mennyire lehet szétkapni?

Úgy értem pl. alapos modernizáció során a betétrészt hatékonyabbra cserélni.

Vagy ez olyan macera lenne, hogy egy új gyártás jobban megérné?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 202
113
Nyugger

Én is úgy tudom. De ezzel így is 10 évvel előzte meg a nyugati tankokat-e téren.

Be rakok pár ábrát a páncélzatokról, hogy látszódjon a fejlődés. (T-90-é titkos még mindig)
T-64 és korai T-80 modellek:
1427025025-soviet-tanks-glacis-armor-layout.jpg


T-72:
1427025065-t-72-hull-armor-layout.jpg


T-80UD:
T-80UD%2520hull.png


A ballisztikus tesztek alapján már az alap T-90 páncélzata is jobb volt, mint a T-80 bármelyik verziójáé. A T-90A-nál pedig széles körben alkalmaztak korundot, alumínium habot és műanyag betéteket.
T-90 torony páncél, csak a méret adatok:
14mfc42.jpg
Nem véletlen kapott a tervező Morozov elvtárs Lenin-díjat érte :D
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 717
113

Oké, ez magas labda volt.

Hát a kukára vágott Abramsoknál biztos így volt amit haza kellett vinni a gyárba megjavítani(félig ujjá építeni).

Ez eszembe sem jutott. Azt hittem ilyenkor az egész blokkot cserélik. Arra gondoltam, hogy pl. T72 vagy LeoA4 modernizáció során szóba jöhet-e, vagy irreálisan megdrágítaná/megbonyolítaná.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 202
113
Elvileg ezek a lengyel gyártású T-72M1-ek teknőpáncélzatának részei szerintem is gyári körülmények között simán cserélhetőek, de a modernizációnál én inkább az utólagos kiegészítő páncélzatot (ERA/NERA, grillrács Ahmed TOW-ja ellen stb.) mondanám
wLZOjam.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
In the United States, the Abrams tanks are not the best in the world, the T-90 is almost equal to them


"I think the Abrams are still among the best in their class in terms of combat systems, so there's parity," Murray continued. At the same time, he noted, Israel, Britain and Russia have similar machines. "I think the T-90 may be very close (to the Abrams), people talk about the Armata tank, but it, as far as I understand, has not yet been commissioned," the Pentagon spokesman said.

He also warned that now the technological development of the Abrams tank has "reached its limit". "So it's time for us to start thinking about a new generation tank, I'm worried that now, in the foreseeable future, I do not see any breakthrough technologies that would allow us to get a lighter tank." I thought I had to build a new 75-ton tank Would be a mistake, as long as the requirements for its protection remain the same, "Murray concluded.