T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 428
113
Azért az oroszoknál kicsit más a hideg, mint nálunk. Ott akár -40 vagy az alatti hőmérséklet is előfordulhat.
Nincs erről manuálom, de sok helyen olvastam, hogy a dízel járműveket 30-40 perc beindítani abban a hidegben. A GT-s tankokat 3-5 perc körül írták.
Az jelentős különbség.
De ezeket csak olvastam az adott témában. Nem láttam róla hivatalos kezelési utasítást. Próbálni meg nem próbáltam :D



30 éve még minden télen volt otthon mínusz 20 körüli cug,kicsit alatta, vagy felette,de volt,kint, a csába,ahol ezek a gépek dolgoztak,vagy a bányató mellett,gci hideg tudott lenni,akkoriban, a téli kenyőcékkel ezt sinán vette a szovjet technika, értem, hogy okkal vannak a gt-s hk-k a hidegebb részeken,nem azt vitatom,csak jeleztem, hogy az olajok,üzemanyag nem probléma,főleg ma már,azok miatt nem kellett melegíteni,vagy bármi extra,beindult,5 perc,és mehetett dolgozni.
Az is igaz,hogy a mínusz 20-25,az nem mínusz 40,vagy alatta.
A tank gt-jébe nem kell más olaj,mint a kopterekébe,repülőgépekbe,és azok is üzemelnek fent még.komolyabb mínuszban is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azért az oroszoknál kicsit más a hideg, mint nálunk. Ott akár -40 vagy az alatti hőmérséklet is előfordulhat.
Nincs erről manuálom, de sok helyen olvastam, hogy a dízel járműveket 30-40 perc beindítani abban a hidegben. A GT-s tankokat 3-5 perc körül írták.
Az jelentős különbség.
De ezeket csak olvastam az adott témában. Nem láttam róla hivatalos kezelési utasítást. Próbálni meg nem próbáltam :D

Náluk a gázolaj másabb a kutakon is, ukrajnában a "simát" -20°C-kal, téli -40°C-kal árulták.
De szűrők stb elfagyhatnak az üzemanyagban lévő minimális víz miatt, így pl. Magyaroszágon anno előírás volt -10°C alatt buszok 3 óránkénti beindítása, dízelmozdonyokat meg eleve le se állítják, csak ha nagyon muszáj.
IFA-knál meg le kellett csapolni a hűtővizet leállításkor, indítás előtt meg fel kellett tölteni forró vízzel.
Mondjuk ezek nem tankok :)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 906
15 188
113
Az egyik orosz feliratkozóm küldte a videót, aki mozgósítottként ott van a fronton. :
Szvjatovo-Kremennaja térsége,ahol a T-90M Proriv megerősített ukrán állásokat lőtt szét. Mikor az ukránok ATGM-et lőttek a tankra a védelmi rendszere automatikusan bekapcsolta a ködgránátok kilövését. A legénység sértetlen, folytatják a harcot.

Twitteren is :


Uralvagonzavod. Készülnek a T-90M-ek

FmHen-jXkAAVj6O

FmH9Bw3XwAAPdD7
FmH9BwwWQAAls_4

FmH9BwsXkBQZ96O
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az egyik orosz feliratkozóm küldte a videót, aki mozgósítottként ott van a fronton. :
Szvjatovo-Kremennaja térsége,ahol a T-90M Proriv megerősített ukrán állásokat lőtt szét. Mikor az ukránok ATGM-et lőttek a tankra a védelmi rendszere automatikusan bekapcsolta a ködgránátok kilövését. A legénység sértetlen, folytatják a harcot.

lejárt a deeplink :(
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha jól láttam, ez a videó még nem volt egészében, ha mégis, akkor bocs:
Uralvagonzavod gyár:
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Amúgy van arról hiteles, dokumentumokkal alátámasztott becslés (tól-ig tartomány), hogy mennyi T-90M került eddig átalakításra?
(Tudtommal letárolt T-90ből készülnek és nem vadiúj építésűek.)
Illetve mennyi kellett volna, hogy elkészüljön papírforma szerint 2022 végéig?
Én úgy tudom, hogy eredetileg az összes aktívat akarták 5 év alatt modernizálni, kezdve 2021 elejétől, szóóóval gondolom valahol 120-150 körül, ha arányosítani kéne. De érdekel, hogy van-e valami konkrétabb számadat?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Amúgy van arról hiteles, dokumentumokkal alátámasztott becslés (tól-ig tartomány), hogy mennyi T-90M került eddig átalakításra?
(Tudtommal letárolt T-90ből készülnek és nem vadiúj építésűek.)
Illetve mennyi kellett volna, hogy elkészüljön papírforma szerint 2022 végéig?
Én úgy tudom, hogy eredetileg az összes aktívat akarták 5 év alatt modernizálni, kezdve 2021 elejétől, szóóóval gondolom valahol 120-150 körül, ha arányosítani kéne. De érdekel, hogy van-e valami konkrétabb számadat?
Ha az évek során megkötött megrendelést összevonjuk, akkor 600 darab T-90M-et kell legyártani/modernizálni, tehát az orosz hadsereg aktív állományában és raktáron lévő T-90/A mindegyike modernizálva lesz. Volt egy 10 darabos tétel, amit a 0-ról gyártottak, ami eléggé elhúzódott és drágábban jött ki mint a modernizált verzió. Pontos számokat nem ismertetnek érthető okokból, de kb negyedévente adnak át (2022-től) 8-12 darabos mennyiséget. A szám növekedni fog, mert új embereket keresnek és 3 müszakban nyomják az ipart. Ne feledjük, hogy a T-72b tankok B3M2 modernizálása is ott(UVZ) folyik.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Ha az évek során megkötött megrendelést összevonjuk, akkor 600 darab T-90M-et kell legyártani/modernizálni, tehát az orosz hadsereg aktív állományában és raktáron lévő T-90/A mindegyike modernizálva lesz. Volt egy 10 darabos tétel, amit a 0-ról gyártottak, ami eléggé elhúzódott és drágábban jött ki mint a modernizált verzió. Pontos számokat nem ismertetnek érthető okokból, de kb negyedévente adnak át (2022-től) 8-12 darabos mennyiséget. A szám növekedni fog, mert új embereket keresnek és 3 müszakban nyomják az ipart. Ne feledjük, hogy a T-72b tankok B3M2 modernizálása is ott(UVZ) folyik.
A Military Balance 2021 szerint (közben utánanéztem) 2021 elején 10 db volt. Akkor ha ahhoz hozzáadjuk a negyedévente átlag 10-et, akkor körülbelül 90-nél tarthatunk. Nyilván a Militay Balance 2021 nem szentírás, de most mást nem tudok kiindulási alapnak venni.
Ha valakinek van jobb becslése, akkor írja meg :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
A Military Balance 2021 szerint (közben utánanéztem) 2021 elején 10 db volt. Akkor ha ahhoz hozzáadjuk a negyedévente átlag 10-et, akkor körülbelül 90-nél tarthatunk. Nyilván a Militay Balance 2021 nem szentírás, de most mást nem tudok kiindulási alapnak venni.
Ha valakinek van jobb becslése, akkor írja meg :)
Az a 10 darab volt a teljesen új, a 0-ról épített változat. Pár évet késtek az átadással. :)