Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 192
15 869
113
<b>Hódít a PC híveinek körében a túlérzékenység</b>
A polkorrektség szószólói már a nyílt vitát is korlátozzák

http://mno.hu/kulfold/hodit-a-pc-hiveinek-koreben-a-tulerzekenyseg-1311984
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Demográfiai zuhanás: 8 évünk van, hogy kitaláljunk valamit
http://mno.hu/tarsadalom/demografiai-zuhanas-8-evunk-van-hogy-kitalaljunk-valamit-1312261
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 192
15 869
113
Demográfiai zuhanás: 8 évünk van, hogy kitaláljunk valamit
http://mno.hu/tarsadalom/demografiai-zuhanas-8-evunk-van-hogy-kitalaljunk-valamit-1312261

Már kitalálták régen, úgy hívják, hogy gyerek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 902
113
silurusglanis

A csávó "dizájnerdrog" hatása alatt állt. Szerintem a fórumban senki nem érvelt az ilyen szerek mellet.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
silurusglanis

A csávó "dizájnerdrog" hatása alatt állt. Szerintem a fórumban senki nem érvelt az ilyen szerek mellet.

+1
És amellett sem, hogy bárkit is, aki módosultan bűnt követ el, azt nem kéne megbüntetni. Legyen az részeg, belőtt, beszívott, stb. Szóval a hírben szereplő embernek is simán jár a Lord Gazember által említett munkatábor, vagy hasonló, "teljesidős" foglalkoztatás pár évig.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Demográfiai zuhanás: 8 évünk van, hogy kitaláljunk valamit
http://mno.hu/tarsadalom/demografiai-zuhanas-8-evunk-van-hogy-kitalaljunk-valamit-1312261

Sajnos ez igaz, hogy az emberek életről alkotott felfogásán kellene változtatni. Csakhogy egy személyes példával éljek. A barátnőmmel tegnap szakítottam. 3 évig éltünk együtt, de ő sem házasodni nem akart sem gyereket vállalni. Az ok az, hogy ő megakarja valósítani önmagát és ez számára fontosabb szempont mint a család alapítás. Ő 28 éves én meg 37. Sajnos az a baj társadalmunkkal, hogy a benne élő fiatal nők és férfiak többsége önző és számukra huszadrangú kérdés, hogy legyen családjuk vagy gyerekük. Ezzel nem csak saját magukat teszik tönkre hanem az országot is.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Arra akartam reflektálni, hogy bármilyen liberalizációnak ez lesz az eredménye. Bátrabban fogják használni ha az állam engedi? Igen. Megnő az ilyen esetek száma? Minden bizonnyal követi a drogfogyasztás alkalmainak emelkedett számát az ilyen bűncselekmények előfordulási valószínűsége.
Magam részéről maradnék a reális keretek között, mert jelenleg nem a munkatábor mint intézmény, hanem a legalizált kábítószerezés mint társadalmi norma kezd fenyegetően közeledni.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Arra akartam reflektálni, hogy bármilyen liberalizációnak ez lesz az eredménye. Bátrabban fogják használni ha az állam engedi? Igen. Megnő az ilyen esetek száma? Minden bizonnyal követi a drogfogyasztás alkalmainak emelkedett számát az ilyen bűncselekmények előfordulási valószínűsége.
Magam részéről maradnék a reális keretek között, mert jelenleg nem a munkatábor mint intézmény, hanem a legalizált kábítószerezés mint társadalmi norma kezd fenyegetően közeledni.

Az az igazság hogy az a szer amit a fickó használt valószínűleg nem illegális. A "dizájnérdrogok" lényege az hogy a kémiai vegyületet olyan szinten módosítják hogy törvényileg ne legyen illegális. Amikor a kormány reagál egy drogra, frissíti a listát, a terjesztők megváltoztatják egy kicsit a kémiai szerkezetet és így az új anyagra már nem érvényesek a szabályok.
A legtöbb ilyen ruhámat letépem drog új, vannak régiek is mint az angyalpor, de a lényege az hogy pont azért jönnek létre mert a törvény tiltja a mezei kanabisz árusítást.
A fűtől nem tudsz ilyen állapotba kerülni, mi, legalábbis én ezért érveltem a múltban a legalizálás mellett. Akkor is megemlítettem hogy az ilyen szerekekel kereskedő köröket megfojtaná a szabad piac a legalizálást követően.
Szerintem olvass utána hogy milyen drog milyen hatást vált ki az emberből és megérted, hogy milyen hatalmas különbségek vannak közöttük.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Lord Gazember">Demográfiai zuhanás: 8 évünk van, hogy kitaláljunk valamit
http://mno.hu/tarsadalom/demografiai-zuhanas-8-evunk-van-hogy-kitalaljunk-valamit-1312261

Sajnos ez igaz, hogy az emberek életről alkotott felfogásán kellene változtatni. Csakhogy egy személyes példával éljek. A barátnőmmel tegnap szakítottam. 3 évig éltünk együtt, de ő sem házasodni nem akart sem gyereket vállalni. Az ok az, hogy ő megakarja valósítani önmagát és ez számára fontosabb szempont mint a család alapítás. Ő 28 éves én meg 37. Sajnos az a baj társadalmunkkal, hogy a benne élő fiatal nők és férfiak többsége önző és számukra huszadrangú kérdés, hogy legyen családjuk vagy gyerekük. Ezzel nem csak saját magukat teszik tönkre hanem az országot is.</blockquote>

Szomorú. Nem próbáltad felvilágosítani, hogy majd öreg korában a fene sok pénzét kire fogja hagyni, ha gyereke sem lesz? Egyébként egy házasság miért nem fér bele az önmegvalósításba? Az egyáltalán nem akadályozza a karrierépítést.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Lord Gazember">Demográfiai zuhanás: 8 évünk van, hogy kitaláljunk valamit
http://mno.hu/tarsadalom/demografiai-zuhanas-8-evunk-van-hogy-kitalaljunk-valamit-1312261

Sajnos ez igaz, hogy az emberek életről alkotott felfogásán kellene változtatni. Csakhogy egy személyes példával éljek. A barátnőmmel tegnap szakítottam. 3 évig éltünk együtt, de ő sem házasodni nem akart sem gyereket vállalni. Az ok az, hogy ő megakarja valósítani önmagát és ez számára fontosabb szempont mint a család alapítás. Ő 28 éves én meg 37. Sajnos az a baj társadalmunkkal, hogy a benne élő fiatal nők és férfiak többsége önző és számukra huszadrangú kérdés, hogy legyen családjuk vagy gyerekük. Ezzel nem csak saját magukat teszik tönkre hanem az országot is.</blockquote>

Szomorú. Nem próbáltad felvilágosítani, hogy majd öreg korában a fene sok pénzét kire fogja hagyni, ha gyereke sem lesz? Egyébként egy házasság miért nem fér bele az önmegvalósításba? Az egyáltalán nem akadályozza a karrierépítést.</blockquote>

Számára a munka a karrier fontosabb kb mindennél. Úgy érzi egy házasság és gyerekek révén fel kellene adnia mindazt amit elért (szerintem ez hazugság de erről nem tudtam meggyőzni) és azt fajta életet amit jelenleg is él (rengeteg munka sok tárgyalás, fontosnak mondott emberekkel való találkozás). Nekem ebből lett elegem. Pedig nem volt mindig ilyen. Volt idő amikor az egyik legfontosabb dolog az életében mi voltunk. Sajnos ez megváltozott és már nem érek számára annyit, hogy változtasson az életén miattam, miattunk. Ez van. Nem vagyunk egyformák és aki menni akar az menjen.
UI: Bocsánat, ha valakit zavart a válaszom.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 195
10 737
113
Feldmár mondja, hogy ha egy férfi és egy nő összeáll, akkor az ÉN és a TE megszűnik és egy új minőség, a MI jön létre.
Akinek ez nem megy, had menjen.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Arra akartam reflektálni, hogy bármilyen liberalizációnak ez lesz az eredménye. Bátrabban fogják használni ha az állam engedi? Igen. Megnő az ilyen esetek száma? Minden bizonnyal követi a drogfogyasztás alkalmainak emelkedett számát az ilyen bűncselekmények előfordulási valószínűsége.
Magam részéről maradnék a reális keretek között, mert jelenleg nem a munkatábor mint intézmény, hanem a legalizált kábítószerezés mint társadalmi norma kezd fenyegetően közeledni.

Jelenleg is van legalizált kábítószerezés. Ivásnak, berúgásnak hívják, amitől rengetegen agresszívek lesznek és/vagy elveszítik az önkontrolljukat. Szóval az a társadalmi norma már rég itt van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 192
15 869
113
<b>Yale: leüvöltötték a szabad szólás párti professzort</b>
2015. november 8. 11:52

Egy színes bőrű diáklány hisztérikusan kelt ki a szabad önkifejezést védő professzora ellen a Yale Egyetem campusán.





A Daily Mail közölte a videót, amelyben diákok üvöltenek a Yale Egyetem egy professzorával. Nicholas Christakis a Yale Silliman College-jának a tanára azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a diákoknak e-mailt küldött, amiben arra kérte a diákokat: engedjék meg társaiknak, hogy olyan jelmezt viseljenek Halloween alkalmával, amilyet szeretnének, még akkor is, ha az esetleg támadó, sértő, hiszen ez is a szólásszabadság részét képezi.

A videó azt mutatja, amikor csütörtökön több tucatnyian körbeállják a férfit, aki azt igyekszik elmagyarázni, miért hisz abban, hogy az emberek olyan ruhát viseljenek, amilyet szeretnének. Ekkor egy színes bőrű diáklány üvöltözni kezdett, és megmondta férfinek, hogy fogja be a száját.

http://mandiner.hu/cikk/20151108_yale_leuvoltottek_a_szabad_szolas_parti_professzort
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 869
113
Sugárban kell okádnom a polkorrektség láttán/hallatán...

Mit kell eufeminizálni állandóan? Addig ügyeskedtek, míg sokaknak a kötelesség jutott, a kisebbségnek pedig a privilegizált jutattások, törvény előtti pozitív diszkrimánció, szájkosár-törvények... Fúj
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/forradalmat_csinalhatnak_a_finnek.605465.html
"A finn kormány hamarosan beterjeszti a parlament elé az állampolgári alapjövedelem bevezetéséről szóló törvényjavaslatát. A szakértők körében vitatott juttatás - amely kiváltja az összes többi szociális támogatást - a tervek szerint havi 800 euró lehet.

A 800 eurós alapjövedelem az évente 52,2 milliárd euró állami kiadással járna az 5,4 milliós országban, miközben a kormány 49,1 milliárd euró bevétellel számol 2016-ra"

Nem tudtam, hova rakjam, ezért ide tettem.
Na a finnek sem normálisak. Honnan fognak ennyi pénzt előteremteni? Szerintem ha ezt bevezetik, csődbe is megy az ország. Csak ez a kiadás több lenne, mint a teljes állami bevétel. Ok, hogy az összes többi szociális kiadást megspórolnák, de az államnak rengeteg egyéb kiadása is van ezen kívül.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 195
10 737
113
Nem csak a szoc. kiadásokon lehet spórolni, hanem az azt elosztó/ellenörző államaparátuson is. Ezt ki szokták hagyni amikor az alapjövedelemről beszélnek.
Ajánlott irodalom: Eric From Létezni vagy birtokolni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/forradalmat_csinalhatnak_a_finnek.605465.html
"A finn kormány hamarosan beterjeszti a parlament elé az állampolgári alapjövedelem bevezetéséről szóló törvényjavaslatát. A szakértők körében vitatott juttatás - amely kiváltja az összes többi szociális támogatást - a tervek szerint havi 800 euró lehet.

A 800 eurós alapjövedelem az évente 52,2 milliárd euró állami kiadással járna az 5,4 milliós országban, miközben a kormány 49,1 milliárd euró bevétellel számol 2016-ra"

Nem tudtam, hova rakjam, ezért ide tettem.
Na a finnek sem normálisak. Honnan fognak ennyi pénzt előteremteni? Szerintem ha ezt bevezetik, csődbe is megy az ország. Csak ez a kiadás több lenne, mint a teljes állami bevétel. Ok, hogy az összes többi szociális kiadást megspórolnák, de az államnak rengeteg egyéb kiadása is van ezen kívül.

Mondjuk onnan, hogy megadóztatod a tőkejövedelmeket. De:

Az alapjövedelem a tőkések érdekét is szolgálja, mivel oda jutottunk, hogy az embereknek annyira nincs pénzük, hogy csak hitelből tudnak vásárolni. Viszont a felgyülemlő sok-sok hitel x évenként világgazdasági válsághoz vezet. Most próbálják elkerülni a következőt.

Gondold végig a következőt:

ha veszel valamit hitelre X pénzért, akkor X+kamat pénzt kell visszafizetned. Viszont, ha nem hitelre veszed (hanem mondjuk az alapjövedelemből), akkor ugyanaz az áru csak X pénzbe kerül, kamat nélkül. Na most képzeld el ezt az egész gazdaságra vetítve. Megnő a kereslet, mivel az eddig kamatra költött pénzt is vásárlásra lehet költeni. Ebből több bevétele lesz az államnak is.

Hasonlat:

mész felfelé a hegyen autóval, lefulladóban van a motor. Mit csinálsz? Fékezel (=megszorítások), hogy az autó ne guruljon vissza a lejtőn, vagy gázt adsz (=alapjövedelem), hogy az autó motorja ne fulladjon le?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 902
113
Az alapjövedelem kivitelezhetetlen dolog. Minimális utánaszámolásból ez tökéletesen látszik.
Finnek esetén is jól látszik, egyszerűen nincs annyi pénz a közösben, hogy abból osztogatni lehessen csak úgy.