Bebizonyították, hogy a befizetések milyen keveset érnek, vagyis a pénztárak "elherdálják" az emberek pénzét, és látszólag igazuk volt mert akkor minden befektetés keveset ért a válság miatt. Vajon kiszámította valaki, hogy az akkori pénztári portfóliók most mennyit érnének?
... Szóval, ha egy orvospalántának azt mondod, hogy igaz nem 1,5mFt lesz a fizud, hanem MOST netto 300, ami 15 alatt, amikor a csúcson leszel szakmailag felmegy 750-re, (ami a norvég fele) akkor tuti itthon marad. A magyar ilyen, szemben mondjuk a lengyellel. De ígéret sincs... Egyébként pl. a norvégok nem is képeznek orvosokat, mindet importálják. Gondolj bele, hogy ez jó-e egy adott országnak.
Egyébként többször irtuk már, hogy van itt pénz, csak nem ilyenekre. S honvédelem, se egészségügy, se oktatás, se közösségi közlekedés...utak is csak azért épülnek mert túl lehet számlázni. Nem kicsit. A "sportlétesítményekől" nem is besélve.
Na álljunk meg egy szóra.
A manyup létrejöttét a bokros-csomag keretében az IMF írta elő a horn-kormánynak a hitelért cserébe.
Tehát ez praktikusan azt jelentette, hogy 6, majd 8 %-ot, a megszüntetéskor már havi <b>20 milliárd</b> forintot kellett átutalnia <b>a magyar államnak külföldi tulajdonú biztosítótársaságok számláira</b>.
Namost ezek a multinacionális cégek mindent csináltak, csak nem a <b>befizetők érdekében</b> fialtatták a pénzt. Voltak ott ilyen-olyan hozamígéretek, három-négy portfólió is, de erre <b>senki</b> még ők sem vállaltak garanciát, de még reális lehetőséget sem, csak némi halovány ígéretet. Csak belegondolásképpen: egy húsz-harminc év múlva lejáró biztosítási ügyletet a választott részvények, ipari és más papírokba beforgatott értékének vizsgálata után számszerűsítse már valaki, és miután személyre szóló befizetések voltak, a kockázati része is érdekes, annak tükrében, hogy a világgazdasági folyamatokat sem előrejelezni sem modellezni nem lehet ilyen hosszú távon.
<b>Ez egész egyszerűen egy vagyonátcsoportosítás volt a multik zsebébe, akik ezért voltak zabosak a megszüntetéskor. Tehát hagyjuk már ezt az "én pénzem" című műsorszámot, mert nem is a befizetőé volt, mivel az állami költségvetésből lett átutalva. A delikvens maximum arról rendelkezett, hogy melyik multit támogatja a később soha viszont nem látható befizetéssel.</b>
A másik felvetés, miszerint van itt pénz, csupán annyit jegyeznék meg, át kell olvasni valamelyik éves költségvetési törvényt, hogy mennyi kiadása is van a magyar államnak, már ami a működését illeti.
Egyből nem olyan rózsás a kép.