Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Fip7
fizetéskor tegyél ki az asztalra 47000,- Ft-ot, ebből élj/etek meg, (örülni!) a többit dugd el, 3 hónap múlva megbeszéljük....

Gergő, valós, ledolgozott órabérre mennyi is jön ki? Vannak kivételek, de a többség jó, ha napi átlag 3-4 óra hasznos tevékenységet végez (és akkor örül az ember ha mindezt nagyobb cirkuszolások nélkül eléri), mondom mindezt úgy, hogy van rálátásom.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 728
113
Fip7!
Nagyon véded az államot! HOL VAN 1,5 MILLIÓ MUNKAHELY? ?

Azt mondod tanulni? !
Persze, így van, csak még nem vágták a p..-ba, hogy túlképzett vagy, és túlkoros, NEM KELLESZ!
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 728
113
Phaidros!
Nekem is van rálátásom, - belűlről- is!
Az biztos, hogy nem a közmunka a leghatékonyabb munkaszervezet, a 8 óra ott is 8 óra.
Rághatjuk a témát még, de az biztos, hogy emberhez méltatlan ez a bánásmód. Szerintem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A röghöz kötést abban a tekintetben vizsgáljátok, hogy az orvosképzés <b>legdrágább</b> felsőoktatási forma. A hat év 12-15 mFt-ba fáj az államnak, vagyis nekünk, adófizetőknek, akik majd még egyszer kénytelen zsebbe nyúlni, miközben vonják tőlük a járulékot.
A nyugati országok agyelszívása még a gazdasági térnyerésnél is rosszabb, teljesen kisemmizi, és véglegesen megfosztja a felzárkózás lehetőségétől az egyébként is szegény államokat.
Ez egy ördögi kör, és az ördög Brüsszelben lakik.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
A röghöz kötést abban a tekintetben vizsgáljátok, hogy az orvosképzés <b>legdrágább</b> felsőoktatási forma. A hat év 12-15 mFt-ba fáj az államnak, vagyis nekünk, adófizetőknek, akik majd még egyszer kénytelen zsebbe nyúlni, miközben vonják tőlük a járulékot.
A nyugati országok agyelszívása még a gazdasági térnyerésnél is rosszabb, teljesen kisemmizi, és véglegesen megfosztja a felzárkózás lehetőségétől az egyébként is szegény államokat.
Ez egy ördögi kör, és az ördög Brüsszelben lakik.

Jól mondod! Nekem semmi bajom azzal, ha valaki pénzt akar keresni külföldön, vagy nem érdekli a hazája sorsa...DE! Fizessen vissza minden forintot, amit az állam vagyis én te ő adott neki, hogy okosabb lehessen, azt se bánom ha többet nem jöhet haza.
Nekem mindig ez az idézet jut eszembe amikor bárki is szidja az országot:
„Ne azt kérdezd, mit tehet érted a hazád, hanem hogy mit tehetsz te a hazádért”.
Tudom nem népszerű gondolat, de tessék mindenkinek adót fizetni és nem csalni vele, akkor lesz elegendő bevétel és lehet fizetni többet, lehet támogatni többet és épülhet minden. De amíg a fekete és a szürke gazdaság bővül ne várjunk változást.
Persze tudom ellopják a politikusok, kimutyizzák és hasonló kifogások vannak. Igaz lopnak ezek is azok is és a feltörekvő harmadik is fog, de egyrészt mindenki a maga becsületét tartsa szem előtt és ne adja el a lelkét egy új autóért vagy tévéért másrészt ha mindenki fizetne rendesen adót, vagy be lenne jelentve rendesen a munkáltatója által nem lenne annyi politikus aki el tudná lopni azt a rengeteg pénzt, És ha mégis lenne akkor tiszta lelkiismerettel lehetne számon kérni és kötéllel kínálgatni. Nem véletlenül hagyták illetve építették ki úgy a rendszert az átkosban, hogy akkor tudj megélni ha csak azt nem lopod el ami le van betonozva, mert így semmi erkölcsi alapod nincs számon kérni őket. Nincs kis lopás és nagy lopás, csak lopás van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Phaidros!
Nekem is van rálátásom, - belűlről- is!
Az biztos, hogy nem a közmunka a leghatékonyabb munkaszervezet, a 8 óra ott is 8 óra.
Rághatjuk a témát még, de az biztos, hogy emberhez méltatlan ez a bánásmód. Szerintem.

Én is voltam -ha igen rövid ideig is- benne is, meg a másik oldalán is.
Ennek a közmunkának, így, ebben a formában semmi értelme, még annál is lerombolja a munkamorált, akiben az megvolt.
 
T

torsen

Guest
De az állam nem adhat minden dolgozójának kétszer annyi pénzt máról holnapra, mert nincs miből.
Ennél jobban az államot eladósítani meg életveszélyes.

Nem csak a meglévő pénz számít, hanem egy kiszámítható perspektíva megléte. És itt nálunk csak két dolog hibázik, a perspektíva és a kiszámíthatóság...
Számomra a legdurvább dolog amit ez a kormányzat megtett, és meg mert tenni, a magánnyugdíjpénztári vagyon lenyúlása. Bebizonyították, hogy a befizetések milyen keveset érnek, vagyis a pénztárak "elherdálják" az emberek pénzét, és látszólag igazuk volt mert akkor minden befektetés keveset ért a válság miatt. Vajon kiszámította valaki, hogy az akkori pénztári portfóliók most mennyit érnének? Nem, és ebben van a bűne az ellenzéknek, ott ülnek a széles seggükön és nincs tehetségük "ellenzéknek" lenni. Szóval, ha egy ilyen tételt zsebre vág az állam, és alig nyifog valaki, akkor itt bármit meg lehet tenni. Én 13 évig fizettem... Szóval, ha egy orvospalántának azt mondod, hogy igaz nem 1,5mFt lesz a fizud, hanem MOST netto 300, ami 15 alatt, amikor a csúcson leszel szakmailag felmegy 750-re, (ami a norvég fele) akkor tuti itthon marad. A magyar ilyen, szemben mondjuk a lengyellel. De ígéret sincs... Egyébként pl. a norvégok nem is képeznek orvosokat, mindet importálják. Gondolj bele, hogy ez jó-e egy adott országnak.
Egyébként többször irtuk már, hogy van itt pénz, csak nem ilyenekre. S honvédelem, se egészségügy, se oktatás, se közösségi közlekedés...utak is csak azért épülnek mert túl lehet számlázni. Nem kicsit. A "sportlétesítményekől" nem is besélve.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Bebizonyították, hogy a befizetések milyen keveset érnek, vagyis a pénztárak "elherdálják" az emberek pénzét, és látszólag igazuk volt mert akkor minden befektetés keveset ért a válság miatt. Vajon kiszámította valaki, hogy az akkori pénztári portfóliók most mennyit érnének?
... Szóval, ha egy orvospalántának azt mondod, hogy igaz nem 1,5mFt lesz a fizud, hanem MOST netto 300, ami 15 alatt, amikor a csúcson leszel szakmailag felmegy 750-re, (ami a norvég fele) akkor tuti itthon marad. A magyar ilyen, szemben mondjuk a lengyellel. De ígéret sincs... Egyébként pl. a norvégok nem is képeznek orvosokat, mindet importálják. Gondolj bele, hogy ez jó-e egy adott országnak.
Egyébként többször irtuk már, hogy van itt pénz, csak nem ilyenekre. S honvédelem, se egészségügy, se oktatás, se közösségi közlekedés...utak is csak azért épülnek mert túl lehet számlázni. Nem kicsit. A "sportlétesítményekől" nem is besélve.

Na álljunk meg egy szóra.
A manyup létrejöttét a bokros-csomag keretében az IMF írta elő a horn-kormánynak a hitelért cserébe.
Tehát ez praktikusan azt jelentette, hogy 6, majd 8 %-ot, a megszüntetéskor már havi <b>20 milliárd</b> forintot kellett átutalnia <b>a magyar államnak külföldi tulajdonú biztosítótársaságok számláira</b>.
Namost ezek a multinacionális cégek mindent csináltak, csak nem a <b>befizetők érdekében</b> fialtatták a pénzt. Voltak ott ilyen-olyan hozamígéretek, három-négy portfólió is, de erre <b>senki</b> még ők sem vállaltak garanciát, de még reális lehetőséget sem, csak némi halovány ígéretet. Csak belegondolásképpen: egy húsz-harminc év múlva lejáró biztosítási ügyletet a választott részvények, ipari és más papírokba beforgatott értékének vizsgálata után számszerűsítse már valaki, és miután személyre szóló befizetések voltak, a kockázati része is érdekes, annak tükrében, hogy a világgazdasági folyamatokat sem előrejelezni sem modellezni nem lehet ilyen hosszú távon.
<b>Ez egész egyszerűen egy vagyonátcsoportosítás volt a multik zsebébe, akik ezért voltak zabosak a megszüntetéskor. Tehát hagyjuk már ezt az "én pénzem" című műsorszámot, mert nem is a befizetőé volt, mivel az állami költségvetésből lett átutalva. A delikvens maximum arról rendelkezett, hogy melyik multit támogatja a később soha viszont nem látható befizetéssel.</b>

A másik felvetés, miszerint van itt pénz, csupán annyit jegyeznék meg, át kell olvasni valamelyik éves költségvetési törvényt, hogy mennyi kiadása is van a magyar államnak, már ami a működését illeti.
Egyből nem olyan rózsás a kép.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
243
759
93
Nos elmondok egy titkot.Magyarország egyik legnagyobb cégénél dolgozok/sima droid/:a páromnak én is csináltam fizetem a nyugdily számláját/cafetéria/.Igen buktam az egy időben,fönökeim is sirtak elvesz apénz kikel veni elveszi az állam, de láttam akik acég javaival gazdálkodnak,sirnak de nem veték ki és most már az ivászatokon elmondják hogy ebből járnak nyaralni-teleni,én pl tavaly a hozamból szigeteltetem a házat .Nagyon sokan horták be az örökségüket autóba,aztán az újjab kocsira már hitel ment! Hát igen!
Akinél régen pénz volt annál most is pénz van csak figyelni kell.
Nem mondom hogy jó a rendszer de én nem bízom az Államban több lábon tartalékolok.Figyelem a nagyokat.Akik azt mondják a mostani eladósodás se jó tehát spóroljunk,mert egyszer ezek a javakis apró pénzért el árúba lesznek bocsájtva.Én Így vettem kp ra házat-autót. Semmi örökség! csak kicsi spórolás mikor egyesek költöttek!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Namost ezek a multinacionális cégek mindent csináltak, csak nem a <b>befizetők érdekében</b> fialtatták a pénzt. Voltak ott ilyen-olyan hozamígéretek, három-négy portfólió is, de erre <b>senki</b> még ők sem vállaltak garanciát, de még reális lehetőséget sem, csak némi halovány ígéretet. .
Akkor nagyon szar biztositonal voltal.
Nekem 3,2 millas befizetesre csinaltak 3,7 milla profitot. Ebbol 2,1 milla real hozamot kaptam meg. Olyan brutal profitokat csinaltak, hogy majdnem sirtam mikor ki kellett venni, de hat ezt mar nyugdijkent soha nem fogja az ember megkapni.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
http://index.hu/gazdasag/2015/12/16/csok/
khm.. ezt most mégis hogyan... Persze, nem lesznek csalások, senki nem nyeli be ezeket a pénzeket és az építőipar egycsapásra tiszta lesz.

1 gyerek után semmi, 3 után 10millió. Ha eddig ment a nagyüzemi pulyagyártás a segélyért, na akkor el lehet képzelni mi lesz ezután
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">

Namost ezek a multinacionális cégek mindent csináltak, csak nem a <b>befizetők érdekében</b> fialtatták a pénzt. Voltak ott ilyen-olyan hozamígéretek, három-négy portfólió is, de erre <b>senki</b> még ők sem vállaltak garanciát, de még reális lehetőséget sem, csak némi halovány ígéretet. .
Akkor nagyon szar biztositonal voltal.
Nekem 3,2 millas befizetesre csinaltak 3,7 milla profitot. Ebbol 2,1 milla real hozamot kaptam meg. Olyan brutal profitokat csinaltak, hogy majdnem sirtam mikor ki kellett venni, de hat ezt mar nyugdijkent soha nem fogja az ember megkapni.
</blockquote>

Az meglehet. 120e reálhozamot kaptam, úgy hogy végig náluk voltam, ("A" betűs társaság) olyan 1,5-1,6 mft után. Ez a kötelező volt, az önkéntes az más.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://index.hu/gazdasag/2015/12/16/csok/
khm.. ezt most mégis hogyan... Persze, nem lesznek csalások, senki nem nyeli be ezeket a pénzeket és az építőipar egycsapásra tiszta lesz.

1 gyerek után semmi, 3 után 10millió. Ha eddig ment a nagyüzemi pulyagyártás a segélyért, na akkor el lehet képzelni mi lesz ezután

Igen, megint nem belőlünk lesz több.
Bár már akkora a baj és akkora területeken, hogy vagy belőlük lesz kevesebb vagy adjuk fel az egészet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 875
113
A magánnyugdíjt, meg az önkéntes pénztárakat ne keverjük!
Az állami nyugdíj elég sok évtizede bizonyítja azt, hogy stabilan fizet, szerintem nem is keveset, és az elmúlt 10 évben azért arra is törekedtek, hogy ne csökkenjen a kifizetések reál értéke.

Ezekre a magánnyugdíjban semmi garancia nem volt, ráadásul az egész rendszer több száz milliárdos lyukat ütött a költségvetésen minden évben ami egyszerűen tarthatatlan volt!

Aki hosszú távra tervez , a stabil állami nyugdíj mellet nyugodtan lehet önkéntes pénztár tag. Szerintem megéri, ez a valódi több lábon állás.


Az új "fészekrakó programról" nekem is az a véleményem, hogy sok lesz a milliomos kokeró.
Csak olyannak adnék ilyen támogatást akinek X éve van bejelentett munkája.
A lakások ÁFÁ-jának csökkentése pedig szerintem nagyon jó dolog! Mind az eladó, mind a vevő jól jár majd.


Egyébként ha rajtam múlna, akkor születésszabályozás lenne.
Ha egy családban nincs meg X jövedelem akkor nem lehet Y-nál több gyerek. Ha mégis jön egy akkor a szülés után már a kórházban elköttetném az anyát.
Meg 3 gyerek után mindenki számára ingyenes lenne a petevezeték elkötés.
Továbbá 18 év alatti anya esetén se családi, se csok, se semmi.
Szerintem ez szükségszerű lenne.