Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Felhív kora este egy ügyfelem, hogy szívességet kérne egy kedves valakije nevében. El kellene kísérni vásárolni ma este. Este? Igen, kinyitják neki, a cím a Kohlmarkt 5. -darálja. Mondom az a Gucci, ember. Jaaah… És kinyitották. És válogat. És körbe ugrálja az üzletvezető valami fos olasz pezsgővel meg San Pellegrino citromos vízzel… betegegyfaszfejvilágvan.
234IMG_9310.jpeg
Te voltál?

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Teljes agyhalál ennél a generációnál?
Bizonyára te már tizenéves korodban olyan bölcs és megfontolt voltál, hogy egy ilyen ingyenpénz osztogatásos eseményt élből elutasitottál volna.

Nyomorult dolog nem vitatom, de ez a kisúj eltartós "agyhalál generaciós" fikázás is legalább annyira az. A téged-minket megelőző generáció ugyan hasonló lesajnálással tekintett ránk. Ez a világ rendje.
Az mutatja mennyire vén vagy, hogy egyre több dolog irritál. :)

Aki meg össze szedett egy mondjuk 10ezret -és volt aki többet is, már lehetett egy jó estéje..
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 199
113
Nem, csak nem vagyok hajlandó a jaj, hát a kényelem kórushoz csatlakozni, hanem az embert annak nézem ami. Egy szupraindividuális objektumnak. Avagy, 1900ban a népesség 3/4e jobban élt mint ma a felső középosztálynak csúfolt alsó munkás/zsellér osztály. Csak a technológiai fejlődés miatt azt gondoljuk, hogy nem.


Mármint ha le kell mondani arról, ami dédnagyanyónak az alap volt 12 gyerekkel, akkor nem lesz gyerek? Igen. Ahogy nem volt a Dunántúlon sem, amikor ez előállt.


Miért is? Mert te azt mondod? Csak ugye 200 ezer év populációdinamikája meg azt, hogy a falvak nem jók.


Volt neki. Ma meg nincs. Persze értem én, de te örököltél apucitól, aki megkapta mert rendszerváltortunk, és innentől minden szupi szuper.
De ha már linkek:
1980ban az átlagfizu cc 5500 ft volt. Egy átlag lakás 600 ezer. Ez picit több mint 100 havi fizu.
Ma a nav szerint 285 netto az átlagkereset. Egy hasonló újépítésű lakás meg 120 milla. Ez több mint 420 havi kereset.
Na akkor mégis miről beszélsz?
Vicces, ugyanis ma egy hajléktalan jobb orvosi ellátáshoz fér hozzá mint az általad emlegetett században a top király (antibiotikumok, diagnosztika, stb.). Ezt legfeljebb egy debil vitatja ma.
Nyilván a várható élettartam is poénból nő.

A 200 ezer évre van forrás vagy csak a hangok a fejedből súgják? Nem azért kell a falvakat tolni, mert én ezt mondom, hanem mert ez szolgálja az emberek érdekét; ideális településméret intelligencia fejlődés szempontjából 8 ezer fő körüli. Egy városi nagyfokú kényelem elég gyors mentális leépüléshez vezet, ráadásul fenntartható gazdálkodáshoz ember is kell (monokultúra helyett).

Képzeld nem örököltem, ugyanis nem volt mit. Ugyanis az általad említett kádár halálra ítéltette az egyik nagyapám és mindkét ág teljes vagyonelkobzást kapott (itt jegyzem meg, h élőben próbálnád ilyen foghegyről elővezetni, nem sok jót ígérne). Amink van, azt a párommal raktuk össze. Igaz volt, h 2 állást toltunk, meg nem piázunk, cigizünk, de a kommented után már nem is szánom a Mensáros László által leírt embertípust: a prolit!

Csúsztatni meg ügyesen: 120 milláért Balatonparti lakást kapni.

U.i.: van, aki elhiszi a dumád? Mármint a borszagú talponálló galerin kívül? :D
A falvakban milyen munkalehetőségeket tudsz ajánlani? Tőlünk a többség bejár dolgozni a városba "ingázik" (persze ez egyelemes minta)
Mint írtam, kivezetni a monokulturát. Mellé a biogazdálkodás, regeneratív gazdálkodást, fok gazd., stb. helyi feldolgozó ipar (mosó, csomagoló, menzákra termelni). Nekem senki ne mondja, h az a jövő, h 4-8 ezer km-ről rentábilis ide utaztatni kb. mindent (hústól, zöldségig). Ipari beszállítók megint települhetnek falvakba, távmunka (informatikus, mérnök simán), stb.
Egyébként eddig Szeged is ilyen "alvó település" volt; gyakorlatilag egy óriási nyugdíjas otthon. Nyaranta látni, h mennyire kevés a helyi fiatal. Ipar nulla.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
944
2 629
93
Vicces, ugyanis ma egy hajléktalan jobb orvosi ellátáshoz fér hozzá mint az általad emlegetett században a top király (antibiotikumok, diagnosztika, stb.). Ezt legfeljebb egy debil vitatja ma.
Nyilván a várható élettartam is poénból nő.

A 200 ezer évre van forrás vagy csak a hangok a fejedből súgják? Nem azért kell a falvakat tolni, mert én ezt mondom, hanem mert ez szolgálja az emberek érdekét; ideális településméret intelligencia fejlődés szempontjából 8 ezer fő körüli. Egy városi nagyfokú kényelem elég gyors mentális leépüléshez vezet, ráadásul fenntartható gazdálkodáshoz ember is kell (monokultúra helyett).

Képzeld nem örököltem, ugyanis nem volt mit. Ugyanis az általad említett kádár halálra ítéltette az egyik nagyapám és mindkét ág teljes vagyonelkobzást kapott (itt jegyzem meg, h élőben próbálnád ilyen foghegyről elővezetni, nem sok jót ígérne). Amink van, azt a párommal raktuk össze. Igaz volt, h 2 állást toltunk, meg nem piázunk, cigizünk, de a kommented után már nem is szánom a Mensáros László által leírt embertípust: a prolit!

Csúsztatni meg ügyesen: 120 milláért Balatonparti lakást kapni.

U.i.: van, aki elhiszi a dumád? Mármint a borszagú talponálló galerin kívül? :D

Mint írtam, kivezetni a monokulturát. Mellé a biogazdálkodás, regeneratív gazdálkodást, fok gazd., stb. helyi feldolgozó ipar (mosó, csomagoló, menzákra termelni). Nekem senki ne mondja, h az a jövő, h 4-8 ezer km-ről rentábilis ide utaztatni kb. mindent (hústól, zöldségig). Ipari beszállítók megint települhetnek falvakba, távmunka (informatikus, mérnök simán), stb.
Egyébként eddig Szeged is ilyen "alvó település" volt; gyakorlatilag egy óriási nyugdíjas otthon. Nyaranta látni, h mennyire kevés a helyi fiatal. Ipar nulla.
Ráadásul Szeged és környéke telis téli van bolsival,a mai napig.Pol Pót vármegye.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 870
30 562
113
Amúgy amikor megszülettem, magyarországon minden ami nem 15 perces város volt, azt tanyának hívták.
Miért érzde úgy, hogy neked az emberhez méltó élet ellen kell tűntetned, miért gondolod azt, hogy neked nem csak jogod, hanem kötelességed napi 3 órát autózni ahhoz, hogy vegyél egy zsömlét?
Viszonylag egyszerű az oka. Éspedig az, hogy aki a bolttól, fodrásztól, bevásárlóközponttól 15 percre lakik, az nem fog sosem gondolkodni előre, és egész élete impulzusvásárlások tömkelégévé válik nagy eséllyel. Ha 3 órás autóút a feltétele akkor 3 szor is meggondolom, hogy elmenjek a "ri-nyál-barbársoppba", inkább előkapon az ükapám rozsdás, életlen fringiáját és azzal nyúzom meg a pofámat, vagy torzonborz maradok...nem élek kiszolgáltatottan a szolgáltatóiparnak...akik mindent csinálnak, csak nem szolgálnak...nem hívok villanyszerelőt, hanem vagy megcsinálom magam, vagy lefexem a tikokkal. (Amúgy rengeteg mentális problémát okoz a mesterséges világítás, telekommunikációs kényszer.)
Amit nem tudsz/akarsz te magad megcsinálni, arra valószínűleg nincs is szükséged.
Ha 3 órára vagy a "civilizációtól" akkor kénytelen vagy okosan, előre tervezned, vagy inged-gatyád rámegy a furikázásra. Én gyalog(!) 15 percre lakom a vasúttól, 20 percre a bolttól. De inkább laknék messzebb (3 órára) csak ne lássak embert magam körül. Inkább tyúkot tartok, csak a tojásért, disznót vágok, nyullal vesződöm, kenyeret sütök, fával fűtök, főzök, sütök, és próbálom a gyerekeimnek is ezt a szemléletet továbbadni.
"Magad uram, ha nincsen szolgád!"
A magam ura akarok lenni, ha nincs benzin akkor nem megyek/visznek autóval (nincs jogsim-az ivást választottam), vagy elmegyek bringával. Ha pedig el kell gondolkodnom,.hogy érdemes-e elmennem, akkor valószínűleg ez csak egy múló impulzus volt, amit tudok helyettesíteni mással, vagy le tudok mondani róla egy vállvonással.
Éppen most tervezek mégkijebb költözni a civilizációból, lehetőség szerint legalább 3 órányi gyaloglásra...az kb.15km.
Röviden...nem szabad unatkozni és ráérni...mert az unalom szüli a rossz gondolatokat....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Teljes agyhalál ennél a generációnál?
Mi a bajod a CSOK-osok gyerekeivel?

Milyen pályázatokért tapossák egymást az emberek? Hűtőszekrény pályázat megvolt?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 669
55 396
113
Kb, 4 éve írtam, hogy a felsőfokú oktatásban figyelembe kellene venni , hogy ezek az évek a nők legjobb éveit veszi el a családtól és ezen keresztül a társadalomtól, mert elsődleges a "bulikázás", az önérvényesítés, a "közösségi élmények" --ez itt a hányós emoji helye--, és egyebek...
Utána meg jön a "kapuzárás", --nem csak pánik, hanem a ketyegő biológiai-óra miatt a valódi biológiai esemény is--, a rohanva-szülés 40+ körül, sokszoros kockázattal, a kor miattatána gyorsan elhízva, ami miatt utána jön a válás, ezzel tönkretéve általában mindkét felet és egyúttal a következő generációt!

Nem látom erre a hazai válaszokat, pedig lassan 100 éves a folyamat, és 14. évben nemhogy javulást nem látok, de a Látszat mögé pillantva romlik a --demográfiai-- helyzetünk!!!
Nem érdekel az erre menetrendszerű válasz, hogy más --szomszédok-- helyzete sem jobb, mert nem ők az etalon és ellenfél, hanem az arab/zsidó mutatók!
Nem a tuti-vesztesekkel kell(ene) egyszinten lennünk --mint "látsza-győztes köztük, és velük bukni"--, hanem a történelmi tapasztalotokból látott győztesekkel, fennmaradókkal!

.
Már a kirâlyaink sem tudtak elegendö utódról gondoskodni, pedig nekik aztân nem volt gond az "exisztencia megalapozâsa".Ki is haltak. Bezzeg a Habsburgoknak nem volt ilyen gondja... :)

A fejekben van a gond szerintem, nem a gazdasági környezetben. Nem vagyunk egy család és gyerekbarát társadalom, annak ellenère, hogy pl az osztrákokhoz, németekhez kèpest azok vagyunk. De pl az amerikaiakhoz képest nem.
Szerintem, természetesen.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 509
46 476
113
Jobb is nekik! Mint a bölcsi is mennyivel jobb a gyereknek mint anyu! Érted jöttünk elvtárs, nem ellened!
Melyik anyu? Amelyik a 3. otthon töltött év felénél már vagy az alkoholizmusba borul, vagy amelyik a férje idegeire megy féltékenykedéssel, vagy amelyik teljesen deprimált állapotban tengeti az életét, és minden felnőtt társaságért visítva könyörög?
Azt tudod, hogy a bölcsöde nem internátus?
Volt már olyan tapasztalatod, amikor az oviban még a középső csoportos - de van, hogy a nagycsoportos - is örjöngve nem akarja elengedni az anyját az óvodából? Na azok a gyerekek egész biztosan nem voltak bölcsödések. A bölcsöde kiválló lehetőség az elválasztási problémák kezelésére. De segít például a szobatisztaságra szokásban is. Mivel a csordaszellem ilyen korban igen intenzív. Ha egy 2 éves látja, hogy a társa - aki már szobatiszta - ráül a bilire, akkor ő is rá fog ülni. Hagy kérdezzem még azt is meg, hogy hány 2 éves gyereknek való mondókát, verset, körjátékot, dalt ismersz? Csak mert bölcsödei dolgozók elég sokat! És ők sem akarnak ám megőrülni. Nekik is jobb, ha foglalkoztatják a kölyköket.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 057
10 166
113
Melyik anyu? Amelyik a 3. otthon töltött év felénél már vagy az alkoholizmusba borul, vagy amelyik a férje idegeire megy féltékenykedéssel, vagy amelyik teljesen deprimált állapotban tengeti az életét, és minden felnőtt társaságért visítva könyörög?
Azt tudod, hogy a bölcsöde nem internátus?
Volt már olyan tapasztalatod, amikor az oviban még a középső csoportos - de van, hogy a nagycsoportos - is örjöngve nem akarja elengedni az anyját az óvodából? Na azok a gyerekek egész biztosan nem voltak bölcsödések. A bölcsöde kiválló lehetőség az elválasztási problémák kezelésére. De segít például a szobatisztaságra szokásban is. Mivel a csordaszellem ilyen korban igen intenzív. Ha egy 2 éves látja, hogy a társa - aki már szobatiszta - ráül a bilire, akkor ő is rá fog ülni. Hagy kérdezzem még azt is meg, hogy hány 2 éves gyereknek való mondókát, verset, körjátékot, dalt ismersz? Csak mert bölcsödei dolgozók elég sokat! És ők sem akarnak ám megőrülni. Nekik is jobb, ha foglalkoztatják a kölyköket.
A kisgyerek ha lehet legyen az anyjával.
Bilire meg a szülők szoktatnak, ne legyen már ez más feladata. És 10 + éve már nem a kétéves hanem a féléves gyereket kezdjük bulizni tanítani. Mik ezek a marhasagok amiket írsz? Ezek a nagyanyám dumai
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 836
7 340
113
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 509
46 476
113
A kisgyerek ha lehet legyen az anyjával.
Bilire meg a szülők szoktatnak, ne legyen már ez más feladata. És 10 + éve már nem a kétéves hanem a féléves gyereket kezdjük bulizni tanítani. Mik ezek a marhasagok amiket írsz? Ezek a nagyanyám dumai
Ezt meg az irgalmatlan élettapasztalat íratta le veled, mi?
Tudod, hogy mi a különbség közted, meg nagyaanyád (meg esetleg köztem) között?
Hogy neki már sikerült felnevelnie minimum 1 gyereket.
(Nálam van egy 14, egy 11, meg egy 6 éves a leltárban. Utóbbit holnap reggel minden probléma nélkül fogom leadni mosolygósan az óvodába.)
A bilire szoktatás nem más feladata. De a bölcsödében ez a folyamat automatikus. Mi több a gondozók 1 hetes pontossággal előre meg tudják jósolni, hogy a gyerek mikor válik szobatisztává. Van benne némi tapasztalatuk.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 049
113
A suszter maradjon a kaptafánál. Amint olyan területre téved amihez nem ért, rögtön hatalmas butaságokat beszél.

Bevallom nem vagyok a terület szakembere, és nem is néztem utána.
Én élveztem olvasni a cikket, véleményt, értékelést nem --nagyon-- mondtam a dologról.

Nekem nem hagzott rosszul, érdekes gondolatmeeat egy sokfélképpen értelmezhető, kevés adattal rendelkező korról és nem ismert folyamatairól.

Egészítsd ki! Az is érdekel.


.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jani22

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 870
30 562
113
.

Nézzünk a kibb@szott-sok gumi-csont helyett inkább egy témát, ami valóban fontos, és még élvezetes is: :hadonaszos: :


:) :) :)

.
Kezdjük ott, hogy az emberi "fáj" rasszai külön fejlődési fázisokon mentek keresztül, a környezeti hatásoknak megfelelően. Nagy valószínűséggel minden kontinensen kialakult/kifejlődött embercsoportokból a leginkább helyi szinten életrevaló terjedt el, a többieket beolvasztották, kipusztították, kihaltak maguktól. A majom-félék viselkedési mintáit kézenfekvő átültetni emberi környezetbe, de nem feltétlenül helyes következtetés. Párhuzamosan, egyszerre, egy földrajzi egység területén több, különböző fejlettségi fokon álló embercsoport is élhetett, akár egymástól teljesen függetlenül.
MIdén tiszteletem a professzor úré, de picit leegyszerűsíti a cikkben a dolgokat, a könyvet nyilván nem tudom...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Melyik anyu? Amelyik a 3. otthon töltött év felénél már vagy az alkoholizmusba borul, vagy amelyik a férje idegeire megy féltékenykedéssel, vagy amelyik teljesen deprimált állapotban tengeti az életét, és minden felnőtt társaságért visítva könyörög?
Azt tudod, hogy a bölcsöde nem internátus?
Volt már olyan tapasztalatod, amikor az oviban még a középső csoportos - de van, hogy a nagycsoportos - is örjöngve nem akarja elengedni az anyját az óvodából? Na azok a gyerekek egész biztosan nem voltak bölcsödések. A bölcsöde kiválló lehetőség az elválasztási problémák kezelésére. De segít például a szobatisztaságra szokásban is. Mivel a csordaszellem ilyen korban igen intenzív. Ha egy 2 éves látja, hogy a társa - aki már szobatiszta - ráül a bilire, akkor ő is rá fog ülni. Hagy kérdezzem még azt is meg, hogy hány 2 éves gyereknek való mondókát, verset, körjátékot, dalt ismersz? Csak mert bölcsödei dolgozók elég sokat! És ők sem akarnak ám megőrülni. Nekik is jobb, ha foglalkoztatják a kölyköket.
Mikor megszülettem nem volt napsugár,
Irány a bölcsőde, a csorda vár!
A bili szartam, akár egy gép,
A dadus mondta: anya alkesz rohadék!

16 tonnát raksz, és mennyi a bér?
Egy nappal vénebb vagy a bölcsidíjért.
Szent Péter engem ne hívj, én nem mehetek!
Az állam megvéd, ezért a gyárba kell menjek!



Jó szar körökben mozogsz, azt kell mondjam.
Hány bölcsis dalt guglizzon ki anyu?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 509
46 476
113
Hány bölcsis dalt guglizzon ki anyu?
Látod! Itt a probléma. Miért anyut akarod gugliztatni? "Tőled" kérdeztem, hogy mennyi ilyen dalt és mondókát ismersz? Te miért nem akarsz googlizni? Miért akarod anyut otthon csuklóztatni a 2,5 évessel?

De ha nekem nem hiszel, akkor itt egy másik gyakorló anya alaposan összeszedte az előnyöket, hátrányokat.
Ha megfigyeled a hátrány fiókban csak olyan dolgokat említ, ami elsősorban az anyuka lelkivilágának probléma.
Ráadásul a csaj megtehette volna, hogy otthon tartja a kölyköt, és mégsem ezt tette.
A szűklátókörűség, a 0 tapasztalat, és a szorgalom együtt elég káros együttálást eredményez. Még hülye versikék gyártására is sarkallja az embert.
Ahogy a mellékelt ábra is mutatja nem azért kell a gyereket bölcsödébe, meg óvodába adni, mert attól nagyobb lesz a GDP, hanem azért, mert segít a gyerek fejlődésében.
Nem véletlenül találták ki 3 évesen a kötelező óvodába járást is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 964
19 279
113
Ráadásul a csaj megtehette volna, hogy otthon tartja a kölyköt, és mégsem ezt tette.
Én is hallottam ilyet ismeretségi körből (egy partin mutattak be nekik, aztán megtudtam a racsingautók háttértörténetét is). CSOK-ból vett M3 BMW-t neki apu. A gyereküket idegesítőnek tartják, alig várják, hogy bölcsibe adhassák. Egy befektetési jegyként tekintenek rá. Mondjuk Iláj (Eli)-nek nevezik, hogy Amerikában piacképes neve legyen... Bocs, nem akartalak doxxolni.

Mégy vissza ignoreba. Pár technikai témában egyet tudtam veled érteni, de ezt az emberellenes sátánista ner-nwo sovinizmust amit tolsz nem tudom elviselni nyomdaképtelen kommentár nélkül.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 509
46 476
113
Én is hallottam ilyet ismeretségi körből (egy partin mutattak be nekik, aztán megtudtam a racsingautók háttértörténetét is). CSOK-ból vett M3 BMW-t neki apu. A gyereküket idegesítőnek tartják, alig várják, hogy bölcsibe adhassák. Egy befektetési jegyként tekintenek rá. Mondjuk Iláj (Eli)-nek nevezik, hogy Amerikában piacképes neve legyen... Bocs, nem akartalak doxxolni.

Mégy vissza ignoreba. Pár technikai témában egyet tudtam veled érteni, de ezt az emberellenes sátánista ner-nwo sovinizmust amit tolsz nem tudom elviselni nyomdaképtelen kommentár nélkül.
Ööö te akarsz magától értetődően anyunak extra programot adni a gyerekdalok guglizásával, meg "az asszonynak otthon a helye" mentalitással kinyilatkoztatni és én vagyok soviniszta? Hoppá!
:rolleyes:

De tudom javasolni, hogy azután, hogy engem ignore-ra pakoltál menj el szépen egy bölcsöde bejáratához (fingod nincs, hogy hol lehet ilyen a közeledben - gondolom - de azért te óriási kisgyermek szakértő vagy
:)
), és a dél körül elkezdődő kiszállingózó, babakocsis plüssállatos anyukákat kérdezd már meg róla, hogy szerintük rosszat tettek-e gyerekükkel azzal, hogy 2 éves kor után beadták a bölcsödébe!
Mert neked van egy olyan ismerősöd, aki - szerinted - gyűlöli a gyerekét.
Esetleg kérdezd meg @molnibalage nevű kollégát, hogy mi változott az életében, mit lát másképpen mióta családapa lett. Számításom szerint már náluk is megvan minimum 1 gyerek. A "szemétládának" volt pofája felvenni a megelőlegező CSOK-ot! Kérdezd meg azt is, hogy milyen idegállapotban van ahhoz képest, hogy itt rendszeres dühöngésben élte az életét. És az a stressz szint hol van ahhoz képest, mint amikor nem tudod elaltatni a kölyköt, vagy rohangász utána a játszótéren, mert minden pillanatban ön és közveszélyes. Esetleg minden igyekezete ellenére mégis orra esett a gyerek a hintáról.
Nincs is lazább dolog, mint amikor éppen jelentkezel be a sürgősségin, és próbálod lebetűzni a gyerek tajszámát.
Azért hozom mindig elő szerencsétlent, mert ő ebbel a szempontból állatorvosi ló volt. (Pusza innen is, ha olvasod! :) )
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.