Tu-22M Backfire (Tupoljev, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ha orosz technikáról van szó, akkor nem Molnit kell kérdezni, aki Code One-ból meg angol nyelvű fordításokból az íróasztal mellöl próbálja a gonosz medve titkait fürkészni, hanem Allesmor Orbannát (L.M.) aki orosz forrásmunkákat olvas eredeti nyelven és nem elfogult egyik irányban sem..

Senki sem Isten és senki sem ismeri teljesen a katonai repülés, és hadiipart ténylegesen mélységében.

Az R-27EA valószínűleg létezik, de ténylegesen gondolom nem áll rendszerben, egyetlen repülőgépre függesztve sem láttam képet. Igaz R-77-et sem nagyon orosz légierős jeteken. Az mindenesetre releváns, hogy sem a Szu-35 sorozatgyártású gépeken, sem a PAK-FA képeken nincs... Márpedig valahogyan integrációhoz valamenyi darabszám kéne, hogy a Lipeckben kitalálják hozzá a megfelelő harcászati eljárásokat.

Tolmácsolom:
Úgy vélem nem kellene minősíteni azt, akiről láthatólag halvány gőzöd sincs...
1. Nem olvasom a Code One-t, talán ha a címplaját láttam. Életemben nem volt kezemben egy sem. Igazság szerint azt sem tudtam, hogy még létezik... Tudod mikor olvastam angol havi lapot utoljára nagyon rövid ideig rendszeresen? Kb. két éve, 2013 őszén. Nincs rá időm. Ha valami érdekel, akkor célzottan utána nézek és kérdezek, de nem vagyok olyan, aki havi szinten sanszosan az Avax oldalon elérhető összes repülős magazint átnyálazza. Abból születnek komoly részben az AS első három oldalas hírei. Onnan tudom, hogy mikor 2-3 hónapig én is olvastam az átfedés baromi magas volt úgy, hogy én csak kettő magazint olvastam.
2. A repszimes fórumokon ismerek oroszokat és képzeld PM-be beszélek mással is, akiről te nem tudsz... Tudoz azon a világon túl is vannak dologok, amiket te nem látsz... Azért, mert neked sztereoptíp gondolataid vannak, az nem jelenti azt, hogy én nem vagyok képben az adott téma kapcsán még, ha orosz is. Képzeld, egy rakás orosz oldalt el lehet olvasni, mert a Google fordító csont nélkül átrakja angolra.

3. Ezen felül, az a fegyver, amit nem látsz gépen rendszeresen vagy soha az nincs rendszerben. Pont. Hagyuk már az olyan ökörségeket, hogy "zárolt készlet, meg háború esetén előveszik" marhaságokat. Egy fegyverrel békeidőben is operálni kell, hogy az bevethető legyen. A személyzetnek fel kell rakni, nézni kell, hogy repteve is megbízható és talán élesben is ki kell próbálni legalább lőtéren.
4. Szerinted amit mondtam azt kitől származik? Kettőt találhatsz...
Szóval no offense, de talán próbáld már kevésbé minősíteni vitapartnered a nagy nyilvánosság előtt főleg úgy, hogy gyakorlatilag lekpöd. Nagy szavak attól, aki a BVR-t kb. ötször írta BWR-nak mikor már szóltam, hogy ne írjuk a szezont a fazonnak. Nem értem, hogy honnan veszik magunak olyan sokan a bátorságot, hogy ennyire csont nélkül szólogassanak be, mikor láthatólag gőzük nincs arról, hogy ki vagyok és a monitor mögül ülve a fotelagyturkászt és Uri Gellert megszégyenítő képességekkel próbálnak profilt alkotni rólam. Annak fényében meg főleg, hogy mit raktam le a HTKA közösségnek az asztalra és még mit fogok... Hányszor kell még elmondani, hogy amikor én mondok valamit az nagyon sokszor nem a személyes véleményem, hanem X ember kollektív tudása. Annyi a különbség köztük és köztem, hogy ők nem kommentelnek én meg igen...
ÜdvBalázs
 

Galcom

Well-Known Member
2010. július 2.
973
3 431
93
A Tu-22M-el kapcsolatban, tény, hogy a 46. légihadseregnél az 1990-es években csak két ezred (185. gárda Poltava, és a 840. Novgorod voltTu-22M-el felszerelve,
a többi K-val ami a régi, teljesen más "blinder" NATO kódú, de Raduga robotrepülőgépekkel felszerelt bombázók volt.

Hello, gyakran rossz forrásokra építesz. Személyeskedés és sértő szándék nélkül mondom - ezért nem olvasom az írásaidat.

<b>13 Division Poltava 46 Army</b>
185 Regiment Poltava (81)Tu-22M3
226 Regiment Poltava (67)Tu-16K
184 Regiment Priluki (84)Tu-22M3, (87)Tu-160
52 Regiment Shaikovka (82)Tu-22M2

<b>15 Division Ozernoye 46 Army</b>
251 Regiment Belaya Tserkov (68)Tu-16K
341 Regiment Ozernoye (68)Tu-22K
260 Regiment Stryy (89)Tu-22M3

<b>22 Division Bobruisk 46 Army</b>
200 Regiment Bobruisk (86)Tu-22M3
203 Regiment Baranovichi (68)Tu-22K
121 Regiment Machulishchi (66)Tu-22K

<b>326 Division Tartu 46 Army</b>
132 Regiment Tartu (84)Tu-22M3
840 Regiment Solzsy (80)Tu-22M3
402 Regiment Balbasovo (83)Tu-22M3

A fentiekből némelyik átfegyverzés alatt állt. Persze időszakfüggő.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
65508d1433278245-a_vorobyov_tu-22m3_rf-91140_48_1600.jpg

37477d1332944386-dp_tu-22m3_01_1024_2.jpg