1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Type 055 - kínai cirkáló osztály

Diskurzus a(z) 'Cirkálók' témában - ghostrider által indítva @ 2016. június 12..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A lényeg, hogy ilyet nem nagyon van kitől másolni. Az első Type 052C-t 2002 táján állították szolgálatba. Tehát a fejlesztést kb akkor kezdhették el mikor a japán változat épp megjelent.

Python likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Miért vennének rombolót vagy cirkálót?Ha nagyon akarnák akkor rombolót rendeltek volna nem még hat SLBM-et...
    Nem tudom,hogy állnak szárazdokkal de szerintem 10.000 tonnáig tudnak hadihajót építeni márpedig annál nagyobb romboló nem nagyon kell.Ami bibis az a meghajtás de ha atomosra csinálják akkor szándékon kívül nincs akadája.

fip7 likes this.
  3. Mackensen

Meg ugyebár azok a piszkos anyagiak.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Erre írtam,hogy SLBM-re van pénz.

5. Mackensen

Igen, de ugyebár az egy stratégiai fegyver, míg egy romboló nem annyira. Rombolóba reaktort tenni szerintem feleslegesen drága mulatság. Akkor már inkább egy saját igényekre szabott Type-051C, mint köztes hajóosztály, míg minden részegységet kifejlesztenek a Liderhez.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Egyenlőre úgy áll,hogy akarat,megfelelő szárazdokk és hajtómű kell.A Redut elvileg már jó, de ezzel még várjuk meg a mostani tesztet.Ami tehát kardinális az a hajtómű minden más csak akarat kérdése.

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

Az F-2-esekbe, a Sasokban amerikai radarok vannak.

Igen, persze kell hozzá a megfelelő háttér, a japánok a mennyiségi hátrányukat (először a kínai, majd az orosz, amerikai, szovjet, majd napjainkban megint a kínai flotta) mindig igyekeztek minőségi előnnyel kicsit kompenzálni. Főhet is a fejük, mert Kína a mennyiségi fölény mellé kezdi őket minőségileg is beérni, akár lehagyni is.

Mackensen likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Minőségben a kínai flotta a japánt?Ne nevettesük már ki magunkat!

9. Mackensen

Olvass kicsit utána. Lassan lassan paritásban vannak minőség terén.

endre and Roni like this.
  10. arbalest

Type 052D és 055, főleg az utóbbi. Nukleáris tengók. Az új hordozók, különösen, ha elkészül majd a harmadik, ami elvileg már 80 000 tonna környéki katapultos lesz. Szóval igen, lassan minőségileg is beérik a japánokat. A fegyverzet, elektronika minőségéről, megbízhatóságáról fogalmam sincs, illetve kérdés, hogy egy átlag kínai tengerész kiképzésének alapossága eléri-e egy japánét.

endre and Roni like this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

A közelében nem járnak a japán fejlettségi szintnek.A japánok bizonyos területen még az amerikaiak előtt is járnak.Ne álomodozzatok!

12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Nuki tengoik meg mindig zajosak. NAGYON !
    Az hogy mire kepes a sajat hordozojuk csak talalgatni lehet. A gepeik kepessegerol is. Csak gondold vegig az indiai MIG-29K kalvariajat ami meg ma is tart. Minden estre a hordozo szakmat minimum 10 ev megtanulni intenziv korulmenyek kozott. A kinaiak messze vannak ettol. Ovatosan lassan haladnak nehogy valami blama tortenjen. Roviden sehol nincsnek.

FEjlodnek de azert az nem eleg hogy jol nez ki a hajo meg sok van.

13. Mackensen

Najó, de vannak neki DE meg AIP tengóik is.
    Ez ok, de a japánoknak nincs repülőgép hordozójuk.
    Ez igaz, de ebből a 10 évből már kb 6 letelt.
    Itt most igazán a rombolókról volt szó. Japánnak van három igazán mondern romboló osztállya: Atago, Kongo és Akizuki. Ezeket hasonlítsd össze a jelenlegi csúcskategóriás Type 052D és Type 055 osztályokkal. Képességeiket tekintve papíron nagyjából összemérhetőek. Lassan pedig a mennyiségük is.

endre likes this.
  14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mibol latszik hogy ez egy AESA es nem egy PESA radar ?

15. Mackensen

Mert ők azt mondták és dokufilmet is készítettek róla.

16. arbalest

Nem álmodoztam semmiröl, beszélgetünk. Nekem spec a JMSDF a kedvenc haditengerészetem, mind a hajóik kinézete, képességei, mind a rendelkezésükre álló források nagyon okos és hatékony felhasználása miatt.

Mackensen likes this.
  17. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

OKE mert en nem lattam semmit ami alapjan kilehetne jelenteni a dolgot.

18. Mackensen

Az természetesen vitatható, hogy ki áll jobbatn technológia terén, viszont az elég nyilvánvaló, hogy ha nem is előttük, de a közelében járnak a japánoknak.
    Én csak annyit mondtam, hogy összemérhető a szint.

19. arbalest

Elhiszem, hogy zajosak. A technológia, napi rutin viszont adott. Ha Japán, vagy Dél-Korea holnap bejelentenék, hogy nekiállnak a saját SSN programnak, biztos vagyok benne, hogy meglepően hamar egy jó képességű egységet építenének meg, történelmükben először. Kínának viszont évtizedes tapasztalatai vannak most már ezekkel hajótípusokkal, akkor is, ha technikailag elmaradnak pl az amerikai, vagy orosz egységektől. Ez mindenképpen előny szerintem.

Abban is igazad van, hogy nem tudjuk, mire képesek valójában a kínai STOBAR hordozók, sem a J-15-ösök. Csak találgathatunk, viszont ahogy Mack is írta, a Liaoning már 6 éve azon dolgozik, hogy kialakítsák az üzemeltetési és harceljárásokat, kijavítsák a gyermek betegségeket. Lassan, de haladnak. Szerintem a "sehol nincsenek" kijelentésed erős túlzás.

endre likes this.
  20. Mackensen

Nem sok kép van róluk mert állandóan kitakarják valamivel. A Type 052C romboló radarjáról van kép.
    és a wiki is elég bőségesen ír róla.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Type_346_Radar

Python, endre and arbalest like this.

Ezen oldal megosztása