UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Sokat gondolkodtam az Ufo kérdésről, és látom szépen marjátok papajoe-t. Hm...
Igazából ezekről a dolgokról azt sem tudjuk léteznek e? Nem, hogy azt mondjuk ez tuti baromság. Mi van akkor, ha ez az ezoterika dolog tényleg összefügg mondjuk akár az Ufokkal, akár az anyagáramlással? Mi van, ha a téridő és dimenzió ugrás egy mindenhol jelen lévő őserő, álltal valósítható meg? Valahogy úgy gondolom, minden összefügg mindennel. Akár valami Mátrixos dolog is lehet az igazság. Annyira keveset tudunk ezekről a dolgokról, hogy butaság lenne bármely feltevést elvetni.
A vallásokról úgy gondolom, alapból nem rossz dolgok. Közük is lehet az Ufokhoz. Nézzük az Inkákat, Majákat. Kőbe vésett asztronauták, rakétaszerű járművek, az indiai ősi írások, az atlantiszi repülő szerkezetek leírásai. Olyan, mintha az idegenek itt lettek volna, ők pedig építettek rá egy vallást, amit később az egyház mint szervezet rontott meg. Mi van, ha az idegenek nem is idegenek, hanem a jövőbeni emberek, akik feltalálták az időutazást. Ha jól megnézzük, a felépítésük alapján lehet. Szőrtelenek, nincs fül, de van nagy szem, apró termet. Az evolúció alapján pont ilyesmi történik velünk. Annyira nem tudjuk. Nyugodtan járjuk körbe. Misinator hozzászólása nagyon tetszett. Mi volt előtte és azelőtt stb.
Nekem erről mindíg az Időutazó c. film jut eszembe. A ciklusos élet, a kipusztulás utáni újjáteremtődés, más alapokon, de hasonlóan élve. Előfordulhat, hogy egy ősi civilizáció megkapta az idegenektől a varázslat képességét. Mennyi mítoszban szerepel. Annyi, de annyi minden ismeretlen még.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 392
113
A fény sebességnél a foton gyorsabb. Tudom a fényt is a foton alkotja. De mivel impulzus nem egyenes vonalban halad mint a fény... és egyáltalán nem mindegy milyen fenyrol is van szó. Tudom Einstein... de akkor is. A radiohullam vagy röntgen hullám is ugyan az mint a fény elektromagneses sugárzás. De a részecskék útja frekvenciatol függően lehet hosszabb vagy rövidebb.....
Két ellentétes irányba mozgó radiohullam a vakumba mindenféle más viszonyítási alap nélkül... ??? Valamelyik állni fog a kettő közül akkor a másik 2x es fs el távolodik??? Viszonyitas kérdése (tehát ez is az is belemagyarazas) vagy a vakumba x sebessegel haladó tárgyból fenyt bocsaljtasz ki a haladasi iranyba annak a ténynek a sebessége xsebessege+fenysebessege= máris gyorsabb mint a fenysebesseg....
(Volt idő amikor a 30 km/h t halálos nak tartottak...) a f enysebesseget nap mint nap elérjük villanytkapcsolsz telefonalsz (na jó ezeket nem vakumba teszed de a lényeg lenyeg)...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 009
113
galland

Attól b@romság az ezoteria, hogy bármiféle igazolt alap nélkül állít dolgokat amik az esetek döntő többségében nem valósak, ellenben az ezoteria hívei azt képzelik, hogy valamilyen "titkos tudás" birtokában vannak, ami valójában a saját hülyeségük/képzelet világuk. Az ezoteria nem más, mint egy miszticizmuson alapuló vallás féleség, amin az emberiség nagy része már az ókorban túllépet.... Ez egy ősközösségi időkből visszamaradt valami. Ennek megfelelően is tekintek rá.

A tény az, hogy nagyon keveset tudunk a világról ami körül vesz minket, és az is tény, hogy soha nem fogunk tudni mindet, ugyanis jelenlegi tudásunk szerint az univerzum/multiverzum végtelen, a mi agyunk és eszközeink kapacitása pedig véges. De amit nem tudunk arra nem add választ az ezoteria, mert az csak egy önámítás. El kellene fogadnunk azt, hogy nem tudhatunk mindent. Ennyi.
És jó lenne ha mese gyártás helyet megpróbálnánk valóban megismerni a körülöttünk lévő világ azon részét, amelyet korlátaink ellenére megismerhetünk. Mindezt racionálisan, igazolhatóan vagyis tudományos alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and 2ndt

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 392
113
Nézőpont kerdese minden az ezoteria is. Bármit is takarjon a kifelyezes...
Egy foton ami köztudottan egy "fenysebessegel" elorre halado reszecske. Vagy egy bármilyen más elemi reszecske ami mozog (rezeg( a semmibe viszonyitasi alap nélkül nem mozog hanem áll teljes nyugalmi állapotba van ami lehetetlen de ebben az esetben mégis lehetséges... miközben egy örökmozgó (amit mindig keresnek kutatnak ki tudja miaota és közben minden mi fizikai örökmozgó...) viszonyitas kerdese minden... mindenre van válasz és megoldás mindenben van igazság és hamissag nézőpont kerdese az egész és a viszonyitase.
Nem olyan bonyolult de mégis az.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 121
113
Itt a térugrásról készült titkosított kép.

brazil-napkutya-1024x576.jpg


Hipperűrből ide tartanak:

starmap-zeta-ret.gif


Ez egy tükörtojás,nem térugrás.:p
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 121
113
Sokat gondolkodtam az Ufo kérdésről, és látom szépen marjátok papajoe-t. Hm...
Igazából ezekről a dolgokról azt sem tudjuk léteznek e? Nem, hogy azt mondjuk ez tuti baromság. Mi van akkor, ha ez az ezoterika dolog tényleg összefügg mondjuk akár az Ufokkal, akár az anyagáramlással? Mi van, ha a téridő és dimenzió ugrás egy mindenhol jelen lévő őserő, álltal valósítható meg? Valahogy úgy gondolom, minden összefügg mindennel. Akár valami Mátrixos dolog is lehet az igazság. Annyira keveset tudunk ezekről a dolgokról, hogy butaság lenne bármely feltevést elvetni.
A vallásokról úgy gondolom, alapból nem rossz dolgok. Közük is lehet az Ufokhoz. Nézzük az Inkákat, Majákat. Kőbe vésett asztronauták, rakétaszerű járművek, az indiai ősi írások, az atlantiszi repülő szerkezetek leírásai. Olyan, mintha az idegenek itt lettek volna, ők pedig építettek rá egy vallást, amit később az egyház mint szervezet rontott meg. Mi van, ha az idegenek nem is idegenek, hanem a jövőbeni emberek, akik feltalálták az időutazást. Ha jól megnézzük, a felépítésük alapján lehet. Szőrtelenek, nincs fül, de van nagy szem, apró termet. Az evolúció alapján pont ilyesmi történik velünk. Annyira nem tudjuk. Nyugodtan járjuk körbe. Misinator hozzászólása nagyon tetszett. Mi volt előtte és azelőtt stb.
Nekem erről mindíg az Időutazó c. film jut eszembe. A ciklusos élet, a kipusztulás utáni újjáteremtődés, más alapokon, de hasonlóan élve. Előfordulhat, hogy egy ősi civilizáció megkapta az idegenektől a varázslat képességét. Mennyi mítoszban szerepel. Annyi, de annyi minden ismeretlen még.


Azok természetes képződmények,látszik rajtuk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 121
113
galland

Attól b@romság az ezoteria, hogy bármiféle igazolt alap nélkül állít dolgokat amik az esetek döntő többségében nem valósak, ellenben az ezoteria hívei azt képzelik, hogy valamilyen "titkos tudás" birtokában vannak, ami valójában a saját hülyeségük/képzelet világuk. Az ezoteria nem más, mint egy miszticizmuson alapuló vallás féleség, amin az emberiség nagy része már az ókorban túllépet.... Ez egy ősközösségi időkből visszamaradt valami. Ennek megfelelően is tekintek rá.

A tény az, hogy nagyon keveset tudunk a világról ami körül vesz minket, és az is tény, hogy soha nem fogunk tudni mindet, ugyanis jelenlegi tudásunk szerint az univerzum/multiverzum végtelen, a mi agyunk és eszközeink kapacitása pedig véges. De amit nem tudunk arra nem add választ az ezoteria, mert az csak egy önámítás. El kellene fogadnunk azt, hogy nem tudhatunk mindent. Ennyi.
És jó lenne ha mese gyártás helyet megpróbálnánk valóban megismerni a körülöttünk lévő világ azon részét, amelyet korlátaink ellenére megismerhetünk. Mindezt racionálisan, igazolhatóan vagyis tudományos alapon.


100%-ig egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and honved

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 121
113
Én szívesen venném. :) Amúgy is, szerintem a vallások (x évvel ezelőtt lefektetett babonás, vagy hatalmi érdekeket szolgáló dogmák igen nagy része) baromság. És bocs, ha ezzel sértek bárkit is, de igazából nem érdekel.


A napokban ismét összeszedem a gondolataimat :rolleyes: ,és elküldöm privátban,akit érdekel,elkéri majd magának,mert ez valóban csak alig kapcsolódik az ismeretlen repülő tárgyakhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 488
25 426
113
[QUOTE="... a vakumba x sebessegel haladó tárgyból fenyt bocsaljtasz ki a haladasi iranyba annak a ténynek a sebessége xsebessege+fenysebessege= máris gyorsabb mint a fenysebesseg....[/QUOTE]
Ez sajnos nem igaz. Nem tárgy a topicnak a fizika ismertetése.
Még ez sem tudja:
6af8_1_big.jpg


A fénysebesség feletti sebesség csak a gondolat, mert csettintek egyet, és máris az M31-en (hétköznapi nevén a Androméda-galaxis)
m31_gendler_1955.jpg

vagyok.
:):)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 544
8 969
113
Mi voolt rébusz?Világosan leírtam, mi az ember hármassága,teljesen érthetően írtam a csakrákról,a bolygónk galaxisunkban betöltött szerepéről,az ittlétünk céljáról,értelméről.Wolframnak világosan leírtam,hogyan,mivel érdemes elkezdeni,hogy elérjen oda,ahol már más érzékkel is érzékeli a világot,amiben élünk,bő 1 évtizede elkezdtem,mert érdekelt a dolog,azóta elértem valahová,sok mindent látok amit ti nem,sok mindent be tudok harmonizálni a testemben/ bárkiében,aki kéri,napi rutin az említett energia megcsapolása,másoknak való áramoltatása,van tudásom,és tapasztalatom mindarra amiről beszélek,azért mondtam,hogy nem osztom az észt olyanról,amihez nem értek.
Ha elkezded amit wolframnak írtam,hagy ne ismételjem meg,te is eljutsz oda,vagy ameddig akarsz,ha megállítod az agyad,meghallhatod a nagyfőnököt,elérhetsz olyan infókat,tudást,amit le vallásoztok.Semmi különleges nincs ebben,csak venni kell a fáradtságot,időt,pénzt,és kész,rátok vár minden.Nincs + 1 fejem,végtagom,vagy különleges képességem,ez mind tanulható,elsajátítható,mindenkiben benne van,minden ember képes rá.
Olvass vissza.
Egyébként magam is pont ilyen szkeptikus voltam,majd azért is kipróbáltam,és elkezdett működni,ennyi az egész.

Ha szuperhős lennél Flash lenne a neved, mert a képességed az, hogy anyag nélkül is be tudod lőni magad.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Tiszteletem.

(A zárójeles résszel egyetértek. Az új know how lenyomta a jövőképpel nem rendelkezőket.)

Mindig nyitott voltam mások gondolataira, de a mit "papajoe" felvezetsz, nem ide való. Nincs megfogható, a való világhoz közvetlenül köthető eleme. Nem látom értelmét én sem - mint ahogy korábban jelezték -, hogy itt ezzel kellene bővebben foglalkozni. Ne nyissunk erre az oldalra szárnyaló gondolatoknak topicot. Néha el lehet kalandozni, de hosszan nem kellene.

Ennek jegyében, lassan jön a BÚÉK:
Hazai UFO
"Óhhh doktor úr, stb"

https://forum.htka.hu/threads/zenebutik.502/page-22

:D

Egyetértek. :) De az ő véleménye is érdemel teret. Na persze a fölényeskedést (bizonyíték nélkül) én sem csípem ám...

Tegnap,egy titkos helyről,az rtl klub híradójából tudom,hogy meghalt egy tudósnő,akinek legnagyobb felfedezése volt,hogy van valamilyen sötét energia,meg sötét anyag,ami mindent irányít,és ellát energiával,és,hogy kb a 4-5%-át látjuk az egész világnak,mármint az anyagi része annyi,amit látunk.
Hogy mik vannak.

:D

Hogy mik vannak... :O Erről beszéltem amúgy. Rohadtul keveset tudunk még. De ezt a tudomány és a tudósok/kutatók normálisabb része el is ismeri. :) Pont ilyen az EM-Drive is. ;)

Az az igazi vicc amúgy, hogy nekem ez a zeneszám mindig is tetszett XD

Nekem csak a csaj(ok). :D Húúú, de rég volt már...

Azok természetes képződmények,látszik rajtuk.

Ne ferdíts! :p A faragások nyilván nem természetes képződmények és ilyet senki nem is mondott (az más kérdés, hogy bárki azt lát/láttat beléjük, amit akar...). A szibériai gránittömbök viszont esélyesen (kvázi biztosan) természetesek. ;) Ha meg nem, hát, írtam már, hogy mi lenne a bizonyíték. ;)

A napokban ismét összeszedem a gondolataimat :rolleyes: ,és elküldöm privátban,akit érdekel,elkéri majd magának,mert ez valóban csak alig kapcsolódik az ismeretlen repülő tárgyakhoz.

Megkaptam, köszi itt is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 488
25 426
113
Egyetértek. :) De az ő véleménye is érdemel teret. Na persze a fölényeskedést (bizonyíték nélkül) én sem csípem ám...



Hogy mik vannak... :O Erről beszéltem amúgy. Rohadtul keveset tudunk még. De ezt a tudomány és a tudósok/kutatók normálisabb része el is ismeri. :) Pont ilyen az EM-Drive is. ;)



Nekem csak a csaj(ok). :D Húúú, de rég volt már...



Ne ferdíts! :p A faragások nyilván nem természetes képződmények és ilyet senki nem is mondott (az más kérdés, hogy bárki azt lát/láttat beléjük, amit akar...). A szibériai gránittömbök viszont esélyesen (kvázi biztosan) természetesek. ;) Ha meg nem, hát, írtam már, hogy mi lenne a bizonyíték. ;)



Megkaptam, köszi itt is. :)
Mélyen szántó vagy, így kora reggel. :):)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 392
113
[QUOTE="... a vakumba x sebessegel haladó tárgyból fenyt bocsaljtasz ki a haladasi iranyba annak a ténynek a sebessége xsebessege+fenysebessege= máris gyorsabb mint a fenysebesseg....
Ez sajnos nem igaz. Nem tárgy a topicnak a fizika ismertetése.
Még ez sem tudja:
6af8_1_big.jpg


A fénysebesség feletti sebesség csak a gondolat, mert csettintek egyet, és máris az M31-en (hétköznapi nevén a Androméda-galaxis)
m31_gendler_1955.jpg

vagyok.
:):)[/QUOTE]

A speciális relativitas elméletet nem lehet se cáfolni se bizonyítani mert amivel elvegezned a tesztet gravitaciot general ahogy te magad is ergo egy ....
Csak kepzelges...
A relazivitas elméletben is több hiba van.
Mint a súlytalan foton... ha valami van annak tömege is van... gravitáció kérdése az egész.... amúgy is már megbukott mert felfedezték a feketelyukakat amiknek a gravitacioja a fényt is magába vonza egy tömeg nélküli anyagra(ami nem létezhet mert akkor nem anyag) nem hathatna a gravitáció (tomegvonzas)
A spec relativitas elmélet az éter téren is megbukott mert a sötét energia és sötét anyag létezik.
A spec relativitas elmelet majd minden eleme kuka mára...
A fény sebessége meg igen is függ a fotonok frekvenciajatol és a kibocsaljto sebessrgetol...csak a méret függvénye és nezoponte... ha a földön forgasirányba kilosz egy lövedéket akkor a föld forgasi sebessegevel gyorsabb mint az általad mert sebesség míg ha az ellenkező iranyba teszed mind ezt annyival lassabb lessz (most a fold pályáján mozgást nem nézem mert csak bonyoloitana a plt) a te szemszögéből ugyan akkora a lövedékek sebessege devalójában nem ha más szemszögből nézed mind ezt...
És ez cáfolja is a fenysebesseg közeli sebessege máshogy télleg az idő...
Az atom órák reptetesevel és a műholdak órai nak csúszással az a gond hogy a gravitacio hát az atomok bomlasara... tehát jó hogy más lessz az eredmény mintha egy vizoraval mernel az egyik normál atmoszféra nyomason a másik 1,5 atmoszferan csepegne egy tartalybol...
Az egyik legfontosabb befolyasolo tényezőt változtatják a gravitacio különbséggel...