UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
<blockquote rel="fip7">...
Ez nem csűrés csavarás.
Dehogynem. :)
Én kérdeztem, hogy hol állítanak olyat, hogy mi vagyunk az egyetlen intelligens lény az univerzumban.
Te pedig hoztál egy olyan idézetet ami nem erről szól.
Szóval szerintem inkább te akarsz olyat belemagyarázni a dologba ami nincs ott :)
Grr....! Rugoztatsz foloslegesen.
Teremtes konyve (mek.oszk.hu):
"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."
Nyilván. :)
"...
Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."
LOL

Az intelligencia es az univerzum szavakig el sem jutott a tortenet. Egy isten, egy fold, sajat kepere teremtett emberek blabla. Tarthatatlan vilagkep. Meg csak kis zold figurak sem kellenek hozza, hogy vallalhatatlan legyen.</blockquote>

Zeal, ezek szimból<del>e</del>umok.
Görögkatolikus lelkész ismerősöm mondta, hogy magyarázhatták volna a népnek az ókorban, hogy tudat, meg ego stb. /már ha volt rá szavuk/, nem értették volna.
A jámbor, ilyen témákban gondolkodni kényelmes embereknek könnyen érthető szavakkal kellett leírni egy komplex és lehetőleg zárt filozófiai, pszichológiai rendszert.
Ha valaki elkezdett gondolkodni a témában, abból ugye mindig csak a baj volt...

Napjainkban is - amikor a tudomány számos területen olyan működő dolgokat tud produkálni, ami különböző vallási tanításokkal ütközik - az emberek jelentős részének szüksége van arra , hogy számára kidolgozott erkölcsi, világnézeti, szemléletbeli zsinórmércét állítsanak fel, mégpedig anélkül, sőt pont azért, hogy neki ezeken ne kelljen törnie a fejét.
Elég macerás tud lenni kidolgozni egy saját világképet...

Említett sógorommal szoktunk ezeken jót vitázni; honnan tudják, hogy egy csont 14000 éves, csak rámondják, meg hogy hogyan néz ki a Föld űrbéli környezete stb.
Ilyenkor szoktam elvenni tőle a GPS-es mobiltelefonját, mondván, ha kételkedel benne, ilyen istentelen kütyüt nincs jogod használnod, hiszen a tanításokkal ellentétes, tehát: bűn.
Aztán persze sértődötten visszakéri :)

Félreértés ne essék, nem akarok senkit vallási érzékenységében megsérteni, hiszen erkölcsi tartást ad, adhat, másrészt - magam is végig(?)jártam a világnézeti utamat, ami számos ellentmondást mutatott fel; tehát nem működött.

Egy konkrét példa: Évtizede annak, hogy meghalt egy jóbarátom, beszélgettünk róla egy másik görögkat. lelkésszel.
Jön a szokásos válasz: Isten akarata, Isten bölcsességét nem érjük fel stb.
Kérdésem: Miért kellett elvennie az életét - elég bizarr halállal -annak az embernek, aki gyermekaltató orvos volt, szabadidejében mentőorvosi szolgálatot látott el - ezt helikopteren is. A munkája, a hivatása az élete volt.
A tragikus napon költözött be végleg a hitellel vett házba, majd vitte haza a kórházból a pár nappal korábban született gyermekét.
Ezután tett még egy utat az anyósához, amikor is közúti baleset következtében, a másik hibájából meghalt a legjobb barátja, kollégája - szó szerint - karjaiban.
Ilyen embernek kell Istennek elvennie, ráadásul így, ekkor a földi életét!?
Erre lelkészünk reagálása:
Isten útjai kifürkészhetetlenek.
Akkor honnan tudja, hogy ez volt akarata? Hiszen a részletek ismeretében ez már számára sem volt vállalható magyarázat.
Ja, hogy ha igy akarom akkor széna, ha meg úgy szalma.
Na ekkor dobta le nálam végleg a tárcsa gépszíjat...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
fip7
Persze, csurheted-csavarhatod. Eppen ebben jok a vallasok. Bármit és annak az ellenkezojet is le lehet vezetni beloluk kenyunk-kedvunk szerint. Maskulonben már rég tul tudtunk volna lepni rajtuk. :/

<blockquote rel="papajoe">
A külsőségekre is vonatkozik,és csak addig játszol alacsonyabb ligában,amíg fel nem ébredsz,de akkor már nem itt fogsz alkotni,legalábbis nem sokáig.
Ugye tudod, hogy ugyanezt igerik a vallasok is, de bizonyitek az ott sincs. Csak a szobeszed, meg a "latomasok". :)</blockquote>



Hagyjuk a vallásokat,meg a hitet,hagyatkozzunk a tudásra,ami megtapasztalásra támaszkodik.
A biblia egy kulcs,vagy kód fejtő könyv,de nem mindenkinek,mert: "legyen szemetek a látásra,és fületek a hallásra" ,aki még nem tart ott,nincs szeme a látásra,füle a hallásra,annak nem szól a biblia.
Nem mellesleg mára már annyiszor átírták,és fordították x nyelvről y-ra,hogy rendesen körül kell benne nézni,hogy megtaláld amit keresel,de benne van,azért van,hogy a kereső találjon.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
<blockquote rel="zeal"><blockquote rel="fip7">...
Ez nem csűrés csavarás.
Dehogynem. :)
Én kérdeztem, hogy hol állítanak olyat, hogy mi vagyunk az egyetlen intelligens lény az univerzumban.
Te pedig hoztál egy olyan idézetet ami nem erről szól.
Szóval szerintem inkább te akarsz olyat belemagyarázni a dologba ami nincs ott :)
Grr....! Rugoztatsz foloslegesen.
Teremtes konyve (mek.oszk.hu):
"Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet."
Nyilván. :)
"...
Legyenek világító testek az égbolton, s válasszák el a nappalt az éjszakától."
LOL

Az intelligencia es az univerzum szavakig el sem jutott a tortenet. Egy isten, egy fold, sajat kepere teremtett emberek blabla. Tarthatatlan vilagkep. Meg csak kis zold figurak sem kellenek hozza, hogy vallalhatatlan legyen.</blockquote>

Zeal, ezek szimból<del>e</del>umok.
Görögkatolikus lelkész ismerősöm mondta, hogy magyarázhatták volna a népnek az ókorban, hogy tudat, meg ego stb. /már ha volt rá szavuk/, nem értették volna.
A jámbor, ilyen témákban gondolkodni kényelmes embereknek könnyen érthető szavakkal kellett leírni egy komplex és lehetőleg zárt filozófiai, pszichológiai rendszert.
Ha valaki elkezdett gondolkodni a témában, abból ugye mindig csak a baj volt...

Napjainkban is - amikor a tudomány számos területen olyan működő dolgokat tud produkálni, ami különböző vallási tanításokkal ütközik - az emberek jelentős részének szüksége van arra , hogy számára kidolgozott erkölcsi, világnézeti, szemléletbeli zsinórmércét állítsanak fel, mégpedig anélkül, sőt pont azért, hogy neki ezeken ne kelljen törnie a fejét.
Elég macerás tud lenni kidolgozni egy saját világképet...

Említett sógorommal szoktunk ezeken jót vitázni; honnan tudják, hogy egy csont 14000 éves, csak rámondják, meg hogy hogyan néz ki a Föld űrbéli környezete stb.
Ilyenkor szoktam elvenni tőle a GPS-es mobiltelefonját, mondván, ha kételkedel benne, ilyen istentelen kütyüt nincs jogod használnod, hiszen a tanításokkal ellentétes, tehát: bűn.
Aztán persze sértődötten visszakéri :)

Félreértés ne essék, nem akarok senkit vallási érzékenységében megsérteni, hiszen erkölcsi tartást ad, adhat, másrészt - magam is végig(?)jártam a világnézeti utamat, ami számos ellentmondást mutatott fel; tehát nem működött.

Egy konkrét példa: Évtizede annak, hogy meghalt egy jóbarátom, beszélgettünk róla egy másik görögkat. lelkésszel.
Jön a szokásos válasz: Isten akarata, Isten bölcsességét nem érjük fel stb.
Kérdésem: Miért kellett elvennie az életét - elég bizarr halállal -annak az embernek, aki gyermekaltató orvos volt, szabadidejében mentőorvosi szolgálatot látott el - ezt helikopteren is. A munkája, a hivatása az élete volt.
A tragikus napon költözött be végleg a hitellel vett házba, majd vitte haza a kórházból a pár nappal korábban született gyermekét.
Ezután tett még egy utat az anyósához, amikor is közúti baleset következtében, a másik hibájából meghalt a legjobb barátja, kollégája - szó szerint - karjaiban.
Ilyen embernek kell Istennek elvennie, ráadásul így, ekkor a földi életét!?
Erre lelkészünk reagálása:
Isten útjai kifürkészhetetlenek.
Akkor honnan tudja, hogy ez volt akarata? Hiszen a részletek ismeretében ez már számára sem volt vállalható magyarázat.
Ja, hogy ha igy akarom akkor széna, ha meg úgy szalma.
Na ekkor dobta le nálam végleg a tárcsa gépszíjat...

</blockquote>



Nézem a meccset,ezért csak tőmondatokban.
Mindenre van racionális magyarázat,nem isten vette el az életét,egyik ember sem jó,vagy rossz,mindenki a dolgát teszi.
Pici Magyar nyelv:én vagyok.
Én vagy ok.
A vagyásomnak én vagyok az oka,ami vagyok,aki vagyok,ahol vagyok,amilyen vagyok:én vagy ok!
Te/mi,a barátod az egyetlen teremtmény az egész teremtésben,akinek van szabad akarata,az összes többi faj,élőlény,"csak" tárgy,játékszer,csak azért vannak,hogy a nagyfőnök,és mi se unatkozzunk.Csak mi létezünk örökké,minden más múlik,változik,csak mi éljük túl a test eldőlését,és megyünk tovább,ez a fenntartható fejlődés,értünk van,nekünk az egész.
Mondjuk ez már erős haladó,közép haladó szint.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
zeal

Vagyis még mindig nem sikerült megtalálnod azt a részt a bibliában ami kizárja más intelligens lények létezését.
Egyszerűbb lenne ha csak szimplán beismernéd, nem kell mellé beszélni :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
fip7
Nem utal mas intelligens lenyekre egy szoval sem. Gondolod veletlenul maradt ki belole? :))
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tessék fip7, igazi dokumentumfilm, megtortent esemenyek alapjan. :))
https://www.youtube.com/watch?v=BS1gncH2BpQ
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
zeal

<i>"Nem utal mas intelligens lenyekre egy szoval sem. Gondolod veletlenul maradt ki belole? :))"</i>

Magyarán sehol sem írnak olyat, hogy nincs rajtunk kívül más intelligens lény.
Sőt ezt a részt kiemelném:
<i>"Nem utal mas intelligens lenyekre egy szoval sem"</i>
Akkor kezdjük megszámolni a rajtunk kívüli más intelligens lényeket a bibliából:
Isten
Angyalok
Szeráfok
Démonok
Sátán
Csak ennyi fajta jut most hirtelen eszembe. Ez azért jó pár fajta intelligens lény, ami nem ember.


<i>" Tessék fip7, igazi dokumentumfilm, megtortent esemenyek alapjan. :))"</i>

Nagy kedvencem ez a film :)
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Aki még nem olvasta, olvassa el eléggé tanulságos.
Ezékiel könyve - látomása?
http://abibliamindenkie.hu/uj/EZK/1/

Részlet:

"Ezékiel paphoz, Búzí fiához a káldeusok országában, a Kebár-folyó mellett, és megragadta őt ott az Úr. 4 Láttam, hogy forgószél jött észak felől, nagy felhővel és egymást érő villámlással, körülötte fényözönnel. A közepéből, a villámok közül mintha ezüstös csillogás tündöklött volna. 5 Négy élőlény alakja volt ott. Ilyennek látszottak: emberhez hasonló alakjuk volt, Jel 4,6 6 de mindegyiknek négy arca, és mindegyiknek négy szárnya volt. 7 Lábaik egyenes lábak voltak, de lábfejük olyan volt, mint a borjúláb. Ragyogóak voltak, mint a fénylő réz. 8 Szárnyuk alatt négyfelől emberi kezek voltak. Mind a négynek több arca és szárnya volt. 9 Szárnyaik összeértek, egyiké a másikéhoz. Nem kellett megfordulniuk, amikor jártak, mindegyik előre nézve tudott menni. 10 Ilyen volt az arcuk: volt emberarcuk, de volt oroszlánarca is mind a négynek jobbról, bikaarca is volt mind a négynek balról, és volt sasarca is mind a négynek. Jel 4,7 11 Ilyen volt az arcuk. Felső szárnyaik ki voltak terjesztve, ez a két szárny összeért, egyiké a másikéval, kettő pedig eltakarta a testüket. Ézs 6,2 12 Mindegyik előre nézve tudott menni. Ahova a lélek akart menni, oda mentek, nem kellett megfordulniuk, amikor jártak. 13 Ilyenek voltak az élőlények: külsejük olyan volt, mint az izzó parázs, és az élőlények között mintha égő fáklyák lobogtak volna. Tűz ragyogott, és a tűzből villámok cikáztak. Jel 4,5 14 Az élőlények úgy suhantak ide-oda, akár a villám. 15 Amint néztem az élőlényeket, megpillantottam egy-egy kereket a földön az élőlények mellett, mind a négy előtt. 16 A kerekek úgy voltak elkészítve, hogy ragyogó drágaköveknek látszottak, és mind a négy egyforma volt. Úgy készültek, hogy mindegyik kerék közepében egy másik kerék látszott. 17 Amikor jártak, négy irányban tudtak menni; nem kellett megfordulniuk, amikor jártak. 18 A kerekek abroncsai magasak és félelmetesek voltak, és mind a négy abroncs körös-körül tele volt szemekkel. 19 Amikor az élőlények jártak, a kerekek is jártak mellettük, és amikor az élőlények fölemelkedtek a földről, a kerekek is fölemelkedtek. 20 Ahová a lélek akart menni, oda mentek: oda, ahová a lélek akarta. És a kerekek is fölemelkedtek velük, mert az élőlények lelke irányította a kerekeket. 21 Ha azok jártak, ezek is jártak, ha azok megálltak, ezek is megálltak; és ha fölemelkedtek a földről, fölemelkedtek a kerekek is, mert az élőlények lelke irányította a kerekeket. 22 Az élőlények feje fölött mintha boltozat lett volna, amely félelmetesen csillogott, akár a jég, és ki volt feszítve a fejük fölött. Jel 4,6 23 A boltozat alatt ki voltak terjesztve szárnyaik, egyiké a másiké felé. Mindegyiknek volt másik két szárnya is: ezekkel eltakarták a testüket elöl is, hátul is. 24 Amikor jártak, olyannak hallottam szárnyaik zúgását, amilyen a nagy vizek zúgása, mint a Mindenható hangja. Hangjuk zúgása olyan volt, mint egy tábor morajlása. Amikor megálltak, leeresztették szárnyaikat. Jel 1,15 ; 14,2 ; 19,6 25 És egy hang hallatszott a fejük fölött levő boltozatról, amikor megálltak, és leeresztették szárnyaikat. 26 A fejük fölött levő boltozaton fölül egy zafírfényű trónus alakja látszott, a trónus alakja fölött pedig emberhez hasonló alak látszott"

Vagy ez már NASA-t is említ.

http://boldognapot.hu/blog/ezekiel-urhajoja-foldonkivuliek-a-bibliaban-2/
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
https://www.google.hu/search?q=ezekiel+spaceship&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwin5daD5sjNAhVEVxQKHVmbCcEQsAQIIg&biw=1280&bih=926
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
https://www.google.hu/search?q=ezekiel+spaceship&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwin5daD5sjNAhVEVxQKHVmbCcEQsAQIIg&biw=1280&bih=926
Köszi. :)

Volt még valami spéci, többszintes, balkonos ( :) ) templomnak álcázott szerelőműhely. Mármint efféle van összege gereblyézve az elmélethez és ehhez igazítva készítette el a NASA mérnök a szerkentyűt. Elég bénára sikeredett a rep. eszköz. Én többet nézek ki az "angyalok"-ból. :)

Valójában Aladdin is lehet a kulcsember, mivel látta az űrlények irányítóközpontjának helyét, és a technika beszerelésének első fázisát.

https://youtu.be/0BJkg8XS_lk

De ez teljesen tökéletes megoldás a kérdéskörre:

"Nem figyeltek a folyadék háztartásra, nem mérték a vércukrukat, nem volt diagnosztizálva az alaplap hibájuk, tetejében még képesek voltak napokig téblábolni a sivatagban étlen-szomjan.
Aztán csodálkozunk, hogy miket láttak :)"

:))
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
"nem volt diagnosztizálva az alaplap hibájuk"

Ezen még mindig. XD

Örülök, hogy bejött!
Ha már egy embernek mosolyt csalt arcára a pötyögésem, már megérte :)

Amúgy este elalváskor skiccszerűen összeállt a fejemben, hogy lehetne egy Ezekiel spaceshipre emlékeztető lakóházat megformálni. Ma már a részleteken törtem a fejem.
Eredetileg a Világok harca tripodája gondoltam, de az macerásabb.
Az Ezekiel projectnél, ha keresztény gondolkodású az építési osztály hivatalnoka, már meg is van a pressziós felület:)

Jó ez a vírus, ami elkapott, ütősek a hallucinációk:)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A megboldogult Slágerrádión egyszer élőben közvetítettek egy UFO észlelést hajnalban Bocskorék.

Aztán betelefonált az "UFO" kapitánya, hogy a Telekom felkérésére repkednek az országban az ezüst színű léghajóval, az oldalán egy hatalmas T-Mobile felirattal...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
zeal

Vagyis még mindig nem sikerült megtalálnod azt a részt a bibliában ami kizárja más intelligens lények létezését.
Egyszerűbb lenne ha csak szimplán beismernéd, nem kell mellé beszélni :)


Nem is kerestem olyan részt benne,nyilvánvaló,hogy vannak más intelligens lények,fajok,mikor mondtam mást?

https://www.youtube.com/watch?v=SZ8IlRDZOMI

Van benne valami babák? hogy egy idegen lőtte szét?



Ez egy jó videó,mindkét eset felettébb érdekesha,van az Oroszoknak cucc,amivel utolérnek egy 50M-al repülő tárgyat,és kilövik,ha nincs,akkor ki lőtt?Milyen lövedék az,ami 50M-nál ennyivel gyorsabban halad?
Mitől robbant fel a meteor?Tele volt dinamittal?Mitől nem tudott a szétlőtt "meteor" szépen szétesni,és elégni darabokban,mint addig,mitől durrant akkorát,mint egy kisebb atom?
Stb,stb.....?
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Sok lazább szerkezetű meteorit robban szét a légkörben, ezen nem kell csodálkozni. Valószínűleg ilyen lehetett a tunguz meteorit is.