1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFO

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - fip7 által indítva @ 2013. január 16..

1. jani22

jani22 Well-Known Member

2. jani22

jani22 Well-Known Member

0:47-től gömbvillám!

3. megazez

megazez Well-Known Member

Amit 4:30-nél említ "underwater tornado"-t azt nem úgy hívják, hogy vortex/whirlpool - örvény -? Az pedig elég átlagos jelenség, kár érte a rare kifejezést használni.

tomippo and jani22 like this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

gacsat, jani22, fip7 and 1 other person like this.
  5. fip7

fip7 Well-Known Member

Brutálisan nagy ez az orosz gömbvillám :eek:
    Én egyszer láttam élőben még nagyon régen, szerintem akkora sem volt, mint az öklöm. Ez meg.... o_O

jani22 likes this.
  6. jani22

jani22 Well-Known Member

Számomra ismeretlen jelenség volt eddig. Pedig érdeklődő fajtának tartom magamat. Ennek fényében is, nem tudok állást foglalni a megnevezésében. Engem az döbbentett meg, hogy oly nagyon hideg lett és tömeges megfagyást okozott.

https://oceansailing.blog.hu/2014/02/24/whirlpool_orveny_jelenseg_--_vortex

https://www.google.com/search?q=vor...=chrome..69i57j69i58&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Azzal tisztában vagyok (nagy vonalakban), hogy az ár-apály jelenség nagy dolgokat tud okozni, pláne, ha érdekes a szárazföldi talapzat. Régebben láttam műholdfelvételeken hatalmas örvényléseket, de azt valószínűleg a Coriolis erő okozta.

megazez likes this.
  7. megazez

Én ezt villamos ívnek nézem 2 vezető között, nagyon távol van, azonos sebességgel azonos magasságon.
    Mint a videóban 3. és 2. eset

Nemerson likes this.
  8. jani22

jani22 Well-Known Member

Jó neked, hogy láttál, talán én is, de nagyon bizonytalan vagyok benne. De a Faterom szintén nagyon régen ( a gömbvillámok is régen jobbak voltak :D ), de tuti azt látta Miskolcon a Búza téren, ahol függőlegesen levert vasúti sínek voltak az elválasztó kerítések. Elmondása szerint 1 kékesen világító gömb ugrált az egyikről a másikra, közben megfolyt a sín felső része. Apám nagy horgász volt, de ezt elhiszem neki. :) :)

fip7 likes this.
  9. megazez

Mi gyerekkoromban azzal játszottunk, hogy a régi hídra felmentünk és a vízben álló pillérnél létrejött örvényekbe petárdát dobáltunk.
    Amúgy itt egy vízszintes örvény a víz alatt, pár extrém-sportokat kedvelő hal használja is :D

Luthero, KoviUbi and jani22 like this.
  10. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

11. jani22

jani22 Well-Known Member

Jujj, nem semmi a videó! :)
    "pár extrém-sportokat kedvelő hal használja is" :D :D :hadonaszos: még vadásztak is rájuk!

Az életem során rájöttem, hogy a világegyetem egyik - közvetlenül a szupernóva robbanás után :D - legerodálóbb, legkártékonyabb egyede a kisgyerek. :D

Kertvárosban lakom.
    Assszonygya az egyik szomszéd igen kisgyereke: "Jancsi bácsi én már ölöm a hangyákat" Nagyobb fiúk - az alkonyatban még akkor csak ez volt a szórakozásuk - pici kavicskákat dobáltak fel a denevéreknek és vigyorogtak a rácsapások látványán. :eek::rolleyes:

Ja, hogy petárda? :D

megazez likes this.
  12. jani22

jani22 Well-Known Member

fip7, fishbed and Luthero like this.
  13. jani22

jani22 Well-Known Member

14. jani22

jani22 Well-Known Member

Nem kell rettegniük, én nem megyek. :D

"Az 51-es körzetet irányító amerikai légierő már júliusban jelezte, hogy készen állnak, ha valaki tényleg meg akarja támadni a bázisukat, és minden áron meg fogják azt védeni. Ezek után még tovább emelkedett a Facebook-eseményre jelentkezők száma.

Vannak, akik szerint a hatóságok túlreagálják a poénból készített eseményt"

https://index.hu/techtud/2019/08/21...vadaban_ufo_storm_area_facebook_esemeny_poen/

15. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Nem értem ezeket a Terraiakat! Jobb lenne nekik, ha a kecses csápjainkkal és szép, szürke, nagy fejünkkel járnánk közöttük. Amilyen csúnyák, úgysem viselnénk el őket. Két kéz, láb, egy fej, semmi csáp..... Fúj!!! :)

16. misinator

misinator Well-Known Member

Tartsanak inkább nyílt napot!
    A műholdak korában a felszín úgyis egy nyitott könyv.
    Ki kell nyitni a hangárokat, berakni az alacsony észlelhetőségű típusaikat (kísérleti rózsaszín, meg lila radarabszorbens festékkel lefújva...), pár - már aktualitását vesztett - életnagyságú makettet (pl. Aurora)
    Az egyik - véletlenül résnyire nyitva hagyott, de elkordonozott - hangárban kivehető, hogy egy stúdió, ahol a Holdra szállást, meg a Rammstein Amerika című számának Hold jeleneteit forgatták...(Egy-két pattanásos tinit hagyni véletlenül elkódorogni, akik bőszen fotózhatnak, aztán a kijáratnál mindenkinek "kisütni" a telefonját...)
    Levinni a látogatókat pár földalatti üres hangárba, ahol pl. az egyikben a Millenium Falcon kontúrja van felfestve a padlóra, meg pár rejtélyes eszköz...egy "véletlenül" ott felejtett ládában ócska, olajos fénykardok...
    A szomszéd bunkerekben meg a lelkükre kötni a földönkívülieknek, hogy most aztán tényleg kussoljanak, semmi viccmesélés, semmi kuncogás; ne kelljen lemennie megint Ronald Lee Ermey-nek egy Taser pisztollyal!
    A látogatás végén csapatmúzeum, látogatói könyv, baseball sapkák osztogatása, csoportos fényképezkedés. (A fényképek hátterében később kivehető, amint egy elszabadult Alient kergetnek Tervezők).
    Titoktartás aláíratása mindenkivel, később minden tagadása.

Én tanítsam őket!?

fip7, zeal and svajcibeka like this.
  17. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Jó humorérzékük van ezeknek az oroszoknak, hogy szerveznek az amcsiknál ilyen eseményt ;););)

fip7, jani22 and svajcibeka like this.
  18. jani22

jani22 Well-Known Member

:D

"Mi lehet az oka, hogy a fiam elkezdett sűrűn pislogni, hunyorogni? "

https://www.hoxa.hu/mi-lehet-az-oka-hogy-a-fiam-elkezdett-forum

Sajnos - úgy látom -, az érdeklődők és tenni akarók körét leszűkítetted direkt, vagy hirtelen öt/5/ lettől át átszellemülve, az általad vizionált népcsoportra!

Pedig simán van saját berkekben is Hűha-Hűha /mert így indult/, vagy távolabbról.

Esetleg felmerül mellékesen benned - a révületedben -, mások csillag szinonim ábrázolású zászlói! Konteó! :)

Pl.: a témakörben érdekeltek az UFO-k is, mármint érted-e [ ? ] zászlajukban a csillagot. :)

https://hu.wikipedia.org/wiki/SETI

Jó. :)

fip7 likes this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

No szép,pálinkás vasárnap reggelt mindenkinek,találtam egy profi videót a piramisokról,ráadásul szinkronizálva van,igaz 1 óra 40 perc,de érdemes végignézni. Egy régész csaj bejárja a bolygót,több,egymástól akár 20 000km távolságra levő,de a piramisokhoz kötődő építmény miatt,megszólalnak benne igazi,világhírű építményeket tervező/kivitelező mérnökök,picit számolgatnak a felhasznált anyag mennyiségét illetően :D ,a megmunkálásról,szállításról is szó esik,elmennek kőfejtőbe,ahol a legmordernebb technikát használják a kövek méretre vágásához :rolleyes:.
    De igazából nem ez lényeg,hanem levezeti matematikai,mértani modellekkel,hogy már akkor ismerték a metrikus rendszert az építők,a pít,az aranymetszést,hogy hogyan illeszkedik bele egy,az egyenlítőhöz 30 fokkal eltérő,de azzal megegyező hosszúságú,100km széles gyűrűbe az összes,vagyis rengeteg piramis,hogy ezek hogyan kapcsolódnak a gízaihoz,ill,hogy mitől a szfinksz egy galaktikus léptékű iránytű/naptár.
    Csupa véletlen egybeesés :D ,amit 2 derékszöggel,meg 1 ingával összedobtak pár tízezer évvel ezelőtt,ami véletlenül illeszkedik egy globális,és egy galaktikus léptékű rendszerbe.
    Csupa meglepő véletlen!:rolleyes::D
    Hja,a jó öreg evolúció...
    :D:D:D

Pattints pár doboz komlószörpöt,kellemes vasárnap reggeli mozi.;)

jani22, gergo55, zeal and 2 others like this.
  20. jani22

jani22 Well-Known Member

Mindenképpen bele fogok nézni, és akkor talán bővebben írok.

Ha az van benne, hogy a piramist az Északi Sarkcsillaghoz tájolták, akkor már kétségeim lesznek, ugyanis a Föld tengelye un. [A luniszoláris precesszió során a Föld forgástengelye, az ekliptika és az égi egyenlítő síkja 23,5°-os hajlásszögének megfelelôen, 2×23,5° = 47°-os nyílásszögû kúp palástja mentén mozog úgy, hogy egy teljes körüljárást közel 25 730 év alatt végez]

precessziós mozgást végez - mint a búgó csiga gyerekjáték - több kitérővel így a piramisok feltételezett építési idején máshol volt a sark.

http://fizikaiszemle.hu/archivum/fsz1305/VolgyesiLajos.pdf

https://hu.wikipedia.org/wiki/Gízai_nagy_piramis

:)

Ezen oldal megosztása