UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 237
113

Igen, akkor innentől fogva hivatalos, hogy nem vagyunk egyedül?
https://www.defense.gov/Newsroom/Re...nse-on-the-release-of-historical-navy-videos/
A GOFAST videóban érdekes, hogy az eszköz BLK módban dolgozik, tehát az objektum jóval hidegebb mint a környezete. Ez elég bizarr. Nemhogy nem bocsát ki sugárzást, hanem egyenesen elnyeli. Ehhez képest valamivel repülnie kell és semmilyen energiakonverzió nem 100%-os, valamennyi veszteség mindig van, hova tűnik az átalakítás vesztesége? Valahol gyűjti, vagy valamilyen mezőt gerjeszt ami elnyeli az elektromágneses sugárzást? Ez megmagyarázhatja, hogy miért nem, vagy csak nagyon ritkán tűnnek fel a radarokon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and jani22

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 973
113
Engem nem sikerült meggyőzni arról, hogy madár van a videón. Az övé is egy vélemény.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 392
2 653
113
A nemrég kiadott videók kapcsán én is elgondolkodtam.
Négy fő kiindulási irány tudok elképzelni egy dokumentált UFO jelenség kapcsán, amennyiben kétséget kizárólag kiderült, hogy az nem fake:

1. Természeti jelenség. Néhány felsorolási jelleggel: gömbvillám, a nap földről látható képének légköri okból való torzulásai, földrengések előtti légköri fényjelenségek, különféle égitest (pl. bolygó, meteor, üstökös) illetve van egy, amit északon a tudósok vizsgának évek óta, de fogalmuk sincs mi a fene lehet, de nagyon valószínűen az is természeti jelenség (ha megtalálom, akkor linkelem), stb.

2. Élőlény. Például: madár, más eddig ismeretlen földi faj, "sárkány", "troll" (nem nevet), esetleg olyan transzhumán (boszorkány, x-men, mindegy mi), aki manipulálni tud egy, vagy több fizikai erőt (gravitáció), és vagy törvényt (pl. anyagmegmaradás). Például levitáció képessége (azért ezt írom, mert a középkorban is volt már erről feljegyzés), stb, stb, stb, stb.

3. A: Mesterséges földi szállító eszköz, B: mesterséges földi megtévesztő rendszer eredménye, C: ismeretlen civilizáció szállító (tér/idő megváltoztató) eszköze.
A - Földi ország black projektje. A lényeg szempontjából mindegy ki koordinálja. Ha kiderülne, vicces lenne.
B - Valamely kormány rendelkezik valamely eszközzel, hogy elhitesse emberrel (pl. erős elektromágneses teres kísérletek...), különféle érzékelő berendezésekkel (infravörös, illetve radar hullámok számára is), hogy valami ott van, ahol ő azt szeretné (de valójában nincs ott "semmi"). Ez háborúban nagy hasznot hozhat (pl elterelő légitámadási célokat adni, a valós kötelék meg "nyugisan" kioldja a terhet).

4. Lehet a világunk, vagy annak egy része (vagy egyes időintervalluma(i)) csak egy szimuláció. Innen kiindulva, minden az adott kisérlet, megfigyelés eszközét képezi és mi csak reagensek vagyunk a bejövő kitalált ingerekre. Ez számomra csúnya gondolat.

A fenti 4 pontból az us navy videója szerintem az 1. és a 2. csoportot csak a valószínűség számítási alapon kalkulálva kizárnám (bár a transhuman ötlet csábító :) ). Marad 3. és a 4. (ez gáz).
A 3A valószínűsége jelentős is lehet akár. A 3B valószínűsége picivel kisebb (számomra). A 3C valószínűségét én 3A-val megegyező nagyságúra tippelem.
A 4. csoportba inkább bele sem gondolnék, ha szabad (az már több, mint a science fiction).

Végkövetkeztetésem:
A megfejtés: 3A, vagy 3C? Mindenki tegye meg a tétjét, főleg annak fényében, hogy akár (egymástól függetlenül) mindkettő is igaz lehet.

ui: én még ufo-t nem láttam (legalábbis nem emlékszem rá), de belegondolva, nem is szeretnék.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A nemrég kiadott videók kapcsán én is elgondolkodtam.
Négy fő kiindulási irány tudok elképzelni egy dokumentált UFO jelenség kapcsán, amennyiben kétséget kizárólag kiderült, hogy az nem fake:

1. Természeti jelenség. Néhány felsorolási jelleggel: gömbvillám, a nap földről látható képének légköri okból való torzulásai, földrengések előtti légköri fényjelenségek, különféle égitest (pl. bolygó, meteor, üstökös) illetve van egy, amit északon a tudósok vizsgának évek óta, de fogalmuk sincs mi a fene lehet, de nagyon valószínűen az is természeti jelenség (ha megtalálom, akkor linkelem), stb.

2. Élőlény. Például: madár, más eddig ismeretlen földi faj, "sárkány", "troll" (nem nevet), esetleg olyan transzhumán (boszorkány, x-men, mindegy mi), aki manipulálni tud egy, vagy több fizikai erőt (gravitáció), és vagy törvényt (pl. anyagmegmaradás). Például levitáció képessége (azért ezt írom, mert a középkorban is volt már erről feljegyzés), stb, stb, stb, stb.

3. A: Mesterséges földi szállító eszköz, B: mesterséges földi megtévesztő rendszer eredménye, C: ismeretlen civilizáció szállító (tér/idő megváltoztató) eszköze.
A - Földi ország black projektje. A lényeg szempontjából mindegy ki koordinálja. Ha kiderülne, vicces lenne.
B - Valamely kormány rendelkezik valamely eszközzel, hogy elhitesse emberrel (pl. erős elektromágneses teres kísérletek...), különféle érzékelő berendezésekkel (infravörös, illetve radar hullámok számára is), hogy valami ott van, ahol ő azt szeretné (de valójában nincs ott "semmi"). Ez háborúban nagy hasznot hozhat (pl elterelő légitámadási célokat adni, a valós kötelék meg "nyugisan" kioldja a terhet).

4. Lehet a világunk, vagy annak egy része (vagy egyes időintervalluma(i)) csak egy szimuláció. Innen kiindulva, minden az adott kisérlet, megfigyelés eszközét képezi és mi csak reagensek vagyunk a bejövő kitalált ingerekre. Ez számomra csúnya gondolat.

A fenti 4 pontból az us navy videója szerintem az 1. és a 2. csoportot csak a valószínűség számítási alapon kalkulálva kizárnám (bár a transhuman ötlet csábító :) ). Marad 3. és a 4. (ez gáz).
A 3A valószínűsége jelentős is lehet akár. A 3B valószínűsége picivel kisebb (számomra). A 3C valószínűségét én 3A-val megegyező nagyságúra tippelem.
A 4. csoportba inkább bele sem gondolnék, ha szabad (az már több, mint a science fiction).

Végkövetkeztetésem:
A megfejtés: 3A, vagy 3C? Mindenki tegye meg a tétjét, főleg annak fényében, hogy akár (egymástól függetlenül) mindkettő is igaz lehet.

ui: én még ufo-t nem láttam (legalábbis nem emlékszem rá), de belegondolva, nem is szeretnék.

Engem az is érdekelne, hogy miért most?
..
4. verzióra szavazok, valahogy megtekerve ezt a vonalat, de nem tudom milyen módon...
A világunk nem az, aminek hisszük.
..
Az űrkutatással kapcsolatos anomáliákra és hamisításokra mi szükség?
Mi igaz hát és mi nem?
Meddig igaz, és honnantól CGI?
..
..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
A nemrég kiadott videók kapcsán én is elgondolkodtam.
Négy fő kiindulási irány tudok elképzelni egy dokumentált UFO jelenség kapcsán, amennyiben kétséget kizárólag kiderült, hogy az nem fake:

1. Természeti jelenség. Néhány felsorolási jelleggel: gömbvillám, a nap földről látható képének légköri okból való torzulásai, földrengések előtti légköri fényjelenségek, különféle égitest (pl. bolygó, meteor, üstökös) illetve van egy, amit északon a tudósok vizsgának évek óta, de fogalmuk sincs mi a fene lehet, de nagyon valószínűen az is természeti jelenség (ha megtalálom, akkor linkelem), stb.

2. Élőlény. Például: madár, más eddig ismeretlen földi faj, "sárkány", "troll" (nem nevet), esetleg olyan transzhumán (boszorkány, x-men, mindegy mi), aki manipulálni tud egy, vagy több fizikai erőt (gravitáció), és vagy törvényt (pl. anyagmegmaradás). Például levitáció képessége (azért ezt írom, mert a középkorban is volt már erről feljegyzés), stb, stb, stb, stb.

3. A: Mesterséges földi szállító eszköz, B: mesterséges földi megtévesztő rendszer eredménye, C: ismeretlen civilizáció szállító (tér/idő megváltoztató) eszköze.
A - Földi ország black projektje. A lényeg szempontjából mindegy ki koordinálja. Ha kiderülne, vicces lenne.
B - Valamely kormány rendelkezik valamely eszközzel, hogy elhitesse emberrel (pl. erős elektromágneses teres kísérletek...), különféle érzékelő berendezésekkel (infravörös, illetve radar hullámok számára is), hogy valami ott van, ahol ő azt szeretné (de valójában nincs ott "semmi"). Ez háborúban nagy hasznot hozhat (pl elterelő légitámadási célokat adni, a valós kötelék meg "nyugisan" kioldja a terhet).

4. Lehet a világunk, vagy annak egy része (vagy egyes időintervalluma(i)) csak egy szimuláció. Innen kiindulva, minden az adott kisérlet, megfigyelés eszközét képezi és mi csak reagensek vagyunk a bejövő kitalált ingerekre. Ez számomra csúnya gondolat.

A fenti 4 pontból az us navy videója szerintem az 1. és a 2. csoportot csak a valószínűség számítási alapon kalkulálva kizárnám (bár a transhuman ötlet csábító :) ). Marad 3. és a 4. (ez gáz).
A 3A valószínűsége jelentős is lehet akár. A 3B valószínűsége picivel kisebb (számomra). A 3C valószínűségét én 3A-val megegyező nagyságúra tippelem.
A 4. csoportba inkább bele sem gondolnék, ha szabad (az már több, mint a science fiction).

Végkövetkeztetésem:
A megfejtés: 3A, vagy 3C? Mindenki tegye meg a tétjét, főleg annak fényében, hogy akár (egymástól függetlenül) mindkettő is igaz lehet.

ui: én még ufo-t nem láttam (legalábbis nem emlékszem rá), de belegondolva, nem is szeretnék.



A 4. pontból indulj ki,de csak azért van így,mert hagyjuk,bele aludtunk itt mindenbe,a csík tolja a repülőt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 392
2 653
113
Engem az is érdekelne, hogy miért most?
..
4. verzióra szavazok, valahogy megtekerve ezt a vonalat, de nem tudom milyen módon...
A világunk nem az, aminek hisszük.
..
Az űrkutatással kapcsolatos anomáliákra és hamisításokra mi szükség?
Mi igaz hát és mi nem?
Meddig igaz, és honnantól CGI?
..
..

A logika szerint lényegtelen, hogy miért most.
Pl 1947-es estnél első nap "kijött" a valós történek (legalábbis az ockham borotvája elv szerint). Vagy pl ott vannak a 14. századi esetek. A lényeg a TÉNY mindig.

A hamisításokra reagálva. A mai világunkban te el tudod dönteni, hogy az információ cunamiban minek mennyi a valós információ tartalma (számodra), mennyi a befolyásolási kísérleti része, mennyi a deziformáció (illetve a hazugság)? Nekem fogalmam sincs.

A cgi-ről. Nem felejtsük, hogy 1936 ( berlini olimpiai közvetítés) előtt nem volt, kép közvetítés. De a világ nem változott azóta sokat, csak az információ mennyisége.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 973
113
Az UFO jelentése azonosítatlan repülő tárgy. A betett NAVY-s videón szereplő tárgy ennek a kritériumnak tökéletesen megfelel. Innentől kezdve valós UFO észlelés.
 
M

molnibalage

Guest
Engem nem sikerült meggyőzni arról, hogy madár van a videón. Az övé is egy vélemény.
Annál lényegesen több.
Kijön a matek, a fizika is.
Ami úgy hápog, mint egy kacsa, úgy repül, mint egy kacsa és úgy is néz ki, nos...
Az szerintem kacsa...
Repszimben kb. ezt látod, hogy An-2-est TGP-n követed, csak az nagyobb. De a távolságban a háttér stimmel.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 973
113
molnibalage

A NAVY azon az állásponton van, hogy nem tudják azonosítani a videón szereplő tárgyat. A tárgy repül. Innentől kezdve UFO, vagyis azonosítatlan repülő tárgy.
Most, hogy ez a tárgy az egy kacsa vagy egy AN-2-s az mellékes. Hiszen ha azonosítani tudták (akarták) volna, akkor tudnánk, hogy a videón szereplő dolog az micsoda. De így meg nem tudjuk, csak tippelgetünk. Van aki magasabb színvonalon tippelget, pl. a linkelt Youtubos videós, de az övé is csak egy vélemény/tipp.
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

A NAVY azon az állásponton van, hogy nem tudják azonosítani a videón szereplő tárgyat. A tárgy repül. Innentől kezdve UFO, vagyis azonosítatlan repülő tárgy.
Most, hogy ez a tárgy az egy kacsa vagy egy AN-2-s az mellékes. Hiszen ha azonosítani tudták (akarták) volna, akkor tudnánk, hogy a videón szereplő dolog az micsoda. De így meg nem tudjuk, csak tippelgetünk. Van aki magasabb színvonalon tippelget, pl. a linkelt Youtubos videós, de az övé is csak egy vélemény/tipp.
Nem jött át a videó lényege. A szigorú tekintetű idióta bácsik, akik verik az asztalt nyilvánvalóan azt hiszik, hogy ALIENS, meg Area 51 és többimiafaszom hülyeség. Amikor láthatólag ez madár.

És ez nem tipp. Mi az, ami gyakori a természetben? Madár? Jéééééééééé, hát ez nem pont úgy néz ki? ööö, de...
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 980
13 997
113
Nem jött át a videó lényege. A szigorú tekintetű idióta bácsik, akik verik az asztalt nyilvánvalóan azt hiszik, hogy ALIENS, meg Area 51 és többimiafaszom hülyeség. Amikor láthatólag ez madár.

És ez nem tipp. Mi az, ami gyakori a természetben? Madár? Jéééééééééé, hát ez nem pont úgy néz ki? ööö, de...

Na igen. Plusz mintha a két pilóta még elfojtott röhögéssel is beszélne az uforól..
Persze ha valakit a levezetett matematika nem győz meg..

Vagy 8éve Íreknél dolgoztam rövidebb ideig a déli partoknál, és egy este én is láttam ufót. Nyolszögletű narancssárga fény, válltozó dinamikával haladva, nem kivehető körvonallal. Na basszus agyaltam egy hètig, hogy hát mi lehetett, mert reptér nincs a közelben, hangját nem hallottam.
Aztán a rákövető hét ugyanazon napján megint, de ekkor jobbak voltak a látási viszonyok, és hát nem az Élienek voltak, hanem egy könnyű helikopter. Kifejezetten éles szemű vagyok mégsem tudtam korábban beazonosítani mert olyanok voltak a fényviszonyok, és a széljárás miatt a hangját nem hallani, valamint a farok villogója sem látszódott. Mondjuk szerintem minél északabbra jár az ember a fények annál különösebbek tudnak még plusszban lenni. Ezt csak ideírtam tanulságul.
Amúgy hiszek a földön kívül kialakulható fejlett civilizációkban, már csak az univerzim méretét tekintve, de fel nem foghatom, hogy mit bohóckodnának itt a földön.
Egy civ akik megugrották a csillagközi utazást, ha ide is tévednének mi a fenét akarnak a US Navytól, vagy a tehenektől akiket elrabolnak, pluss a sok ufo nonszensz...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Breaking News

Láttam egy UFO-t. Komolyan. Videóra is vettem.

Pár percig láttam. Erősen világító vörös fénypont amiben volt egy halványabb villogó kék fény is. Főleg egy helyben lebegett de csinált egyenes vízszintes és egyenes függőleges mozgást is ami nagyon gyorsnak tűnt. A távolságát nem tudtam megállapítani, de közel kellett lennie, különben tényleg irreálisan gyorsan mozgott volna.

Nem repülő volt az biztos mert főleg egy helyben állt. Nem hinném, hogy helikopter mert ilyen hirtelen manővereket még nem láttam helikoptertől. A drón tűnik az egyetlen normális verziónak, de drónon meg ilyen erős fényeket nem láttam még, szóval elég fura volt.

Pár percig bámultuk, mert elég földöntúli hangulata volt, aztán hoztam a telót és elkeztem filmezni, ekkor hirtelen eltűnt. De van róla 7 másodperc felvételem. A kamera nem haluzik és ott van rajta.

Majd holnap feltöltöm. Ez nem vicc :D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Délután jön az UFO-s videó, addig fel van dobva a kérdés a repülős szakiknak, hogy a magyar helikoptereken van-e olyan fényjelzés, hogy egy folyamatos vörös és egy villogó kék fény, illetve hogy itt egy heli megteheti-e, hogy éjszaka egyszer csak kikapcsol minden fényt.

A drón verziót elvetettem, mert egy kis aksi ilyen reflektort nem képes meghajtani, úgyhogy vagy helikopter volt vagy...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Délután jön az UFO-s videó, addig fel van dobva a kérdés a repülős szakiknak, hogy a magyar helikoptereken van-e olyan fényjelzés, hogy egy folyamatos vörös és egy villogó kék fény, illetve hogy itt egy heli megteheti-e, hogy éjszaka egyszer csak kikapcsol minden fényt.

A drón verziót elvetettem, mert egy kis aksi ilyen reflektort nem képes meghajtani, úgyhogy vagy helikopter volt vagy...
Szoltak a tartótisztjeid, hogy most hozzá kell szólnod könnyedebb témakhoz is oldandó a veled szemben kialakult ellenszenvet?
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
T

Törölt tag 1526

Guest
Az ellenszenves trollok kíméljenek, de annak az 5-6 embernek akik itt komolyan értenek a repüléshez továbbra is komolyan áll a kérdés, hogy az Airbus H145M vagy az Eurocopter AS 350 gépeken van-e olyan fényjelzés, hogy folyamatos vörös és villogó kék, illetve ezek megtehetik-e, hogy éjszakai repülés közben kikapcsolnak minden fényt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A logika szerint lényegtelen, hogy miért most.
Pl 1947-es estnél első nap "kijött" a valós történek (legalábbis az ockham borotvája elv szerint). Vagy pl ott vannak a 14. századi esetek. A lényeg a TÉNY mindig.

A hamisításokra reagálva. A mai világunkban te el tudod dönteni, hogy az információ cunamiban minek mennyi a valós információ tartalma (számodra), mennyi a befolyásolási kísérleti része, mennyi a deziformáció (illetve a hazugság)? Nekem fogalmam sincs.

A cgi-ről. Nem felejtsük, hogy 1936 ( berlini olimpiai közvetítés) előtt nem volt, kép közvetítés. De a világ nem változott azóta sokat, csak az információ mennyisége.

Én ugyanígy vagyok..., hol ilyen, hol olyan benyomás alakul ki bennem. De sokszor érzem magam becsapva, manipulálva...
Ez egy ilyen játék!
..
Roswell kapcsán is nehéz letenni a garast valamelyik verzió mellé, sok vonal van már ott is...
..
Mindenesetre szembetűnő, hogy az űrkutatás előmenetele, mintha a digitális képalkotási technika fejlődésével fordítottan arányosan viselkedne!
Hát ez van egyelőre...