Ukrajna (bel és külpolitika, gazdaság, minden ami nem kapcsolódik közvetlenül a konfliktushoz)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Hihetetlenül szemellenzősen nézzitek a világot.És vágyaitokat rakjátok a tények helyére.

Ez rólad cseppet sem mondható el, igaz? Érdekes, hogy szerinted azok a szemellenzősek, akik nem az usa érdekeire épülő világban látják a jövőt. Az hogy Te tudod, hogy kinek-kinek itt mi a vágya az meg egy elég kül. képesség, ...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 531
113
Kedves Celebra! Én a neveden szólítalak, elvárom, hogy Te is megadd a tiszteletet, és ne Csipetezz!
Te meg vagy győződve az igazadról, rendben van. Én pedig tudom és a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mily kevés elég mily sok ellen.
Maradjunk ennyiben.
Várom megkövetésed!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ez rólad cseppet sem mondható el, igaz? Érdekes, hogy szerinted azok a szemellenzősek, akik nem az usa érdekeire épülő világban látják a jövőt. Az hogy Te tudod, hogy kinek-kinek itt mi a vágya az meg egy elég kül. képesség, ...
Jogos a pont.Nekem is vannak elveim,amik meghatározzák a világlátásomat.És különben nem vagyok oda az usákért sem.De ha választani kell,és kell,inkább vagyok a Pax Americana emberi jogokat biztositó védernyője alatt,mint a keleti zsarnokság inliberális önkényuralmának kiszolgáltatott muzsikja.
És mielött elkezdődne a libsizés,nem vagyok az.A nyugati libsiket is inkább elküldeném egy kis szibériai tapasztalatszerző körútra.Jó dolgukban már nem tudják,mit csináljanak
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Jogos a pont.Nekem is vannak elveim,amik meghatározzák a világlátásomat.És különben nem vagyok oda az usákért sem.De ha választani kell,és kell,inkább vagyok a Pax Americana emberi jogokat biztositó védernyője alatt,mint a keleti zsarnokság inliberális önkényuralmának kiszolgáltatott muzsikja.

Én ezt értem. Olyanról hallottál, hogy valaki sem az egyik sem a másik alá nem szeretne tartozni, hanem az akar lenni ami, azaz magyar. Vagyunk itt páran ;)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Kérdés: tudja valaki, hogy mi van akkor ha egy NATO tagállam megtámad valakit, de beszopja és a háború a saját területére terjed át? Akkor sem érvényes a NATO szerződés(Azt tudom, ha NATO tagállam támad akkor nem érvényes.)?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kedves Celebra! Én a neveden szólítalak, elvárom, hogy Te is megadd a tiszteletet, és ne Csipetezz!
Te meg vagy győződve az igazadról, rendben van. Én pedig tudom és a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mily kevés elég mily sok ellen.
Maradjunk ennyiben.
Várom megkövetésed!
Bocsánat,nem sértésnek szántam.valamelyik régi Robin Hood filmben igy forditották magyarra a LittleJohant.
Vannak helyzetek,amikor kevessek tudnak nagyott tenni.De sajnos a jelenlegi helyzetben a kevessek hősiességét az ukrán tüzérség gyorsan el tudná söpörni.Saját városaikra tüzérségi csapást mértek,a mieinket sem hiszem,hogy kimélnék.
Mindenképpen enyhiteni kellene a feszültséget.A legjobb esetben is csak a kárpátaljai magyarság életét keseriti a keménykedés.A legrosszabb esetbe meg jobb nem is belegondolni
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 274
113
Durva lenne nyert pozicioba feladni egy konfliktust amit nem mi kezdtunk...
Batorsag az ha van eselyed nyerni es megprobalod.
Gyavasag az ha van eselyed nyerni de nem probalod meg.
Megfontoltsag az ha van eselyed gyozni es valojaban gyava vagy megprobalni de nagyon jol megtudod magyarazni hogy miert nem teazed azt.
Vakmeroseg az amikor nincs esely gyozni de megis megprobalod.
Bolcsesseg az amikor nincs esely nyerni es ez a felismeres hatasara meg sincs probalva.
Most batrak vagyunk.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Kérdés: tudja valaki, hogy mi van akkor ha egy NATO tagállam megtámad valakit, de beszopja és a háború a saját területére terjed át? Akkor sem érvényes a NATO szerződés(Azt tudom, ha NATO tagállam támad akkor nem érvényes.)?
Lehet jogászkodni.A NATO agresszió esetén köteles sorompóba szálni.Namost az ellentámadás agresszió?Hááát......
Én ezt értem. Olyanról hallottál, hogy valaki sem az egyik sem a másik alá nem szeretne tartozni, hanem az akar lenni ami, azaz magyar. Vagyunk itt páran ;)
És mi akadála annak?Japánok,vagy a portugálok,izlandiak elvesztették önazonosságukat az ami védernyő alat?Az amerikaiak követelménye bizonyos szabályrendszer betartása-hát az nekünk is javunkra válna csak.
Másik,hogy ne áskálódjunk az érdekeik ellen.Ezt sem lenne nagy ügy betartani.Pl,Paks bővitésére volt egy kiválasztási folyamat,amiben az amerikaiak is megtették a maguk ajánlatát-nem nyertek.Még 2010 előtt eldölt,hogy az akkor még olcsóbb orosz ajánlat nyert.Nem csináltak belőle semmiféle patáliát.Görögök 99ben vettek S300ast,minden különössebb hercehurca nélkül.Szóval nem olyan veszélyessek a követelményeik,sokkal több teret hagynak az önállságnak,mint az oroszok
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jézusom!Elgurult a gyógyszeretek?Az ukránok 2nap alat szarrá vernének minket,szabadcsapatok garázdálkodnának mindenfele,a nyugat meg csak azután reagálna,hogy a kormányzatunk megbukott.Ha 3napig is eltartana,azt is megvárnák,hogy végre a Nagy Dakota eltünjön a sülyesztőbe.Ide jutottunk.
Zrinyi irta,a költő és hadvezér,Mohácsrol.
-Bár Lajos királyunk kötöt volna békét adófizetéssel.Vagy hátrált volna ki akár az országbol seregével,minthogy csatát válalt,és ottpusztult seregestül.
Könnyű okosnak lenni utolag.De a történelemben van példa minden helyzetre.Tanulni lehet belőle.Az utóbbi 28év.aminek a felében ez a zsebmussolini vezette az országot,ide juttatot minket.Gyakorlatilag egy védtelen,sulytalan,közutálatnak örvendő ország lettünk.Banánköztársaság,maffiabanda,amit csak a geográfiai elhelyezkedése tart életben.
Szálljatok le a földre.Hangos kakaskodás helyett csendes háttérmegegyezés kellet volna.Oroszok is tesznek rá,hogy velünk mi lesz.Nekik csak a szarkeverés kellet.Hibrid háború elmélete.Tessenek már elolvasni

Bár többnyire egyetértek most veled, de ez utóbbi állításaid hazugságok "Oroszok is tesznek rá,hogy velünk mi lesz.Nekik csak a szarkeverés kellet.Hibrid háború elmélete.Tessenek már elolvasni", mégpedig azért, mert a "hibrid háború elméletét" a Nyugat írta, és naná, hogy azt írta bele, hogy az oroszok mindenkit csak felhasználnak.

Ehelyett a következő igaz: azon népek/nemzetek, amelyekkel tudatosan hosszútávon jót teszünk, egyre jobban szeretnek minket, amelyekkel meg hol-így hol-úgy viselkedünk, azok meg egyre jobban utálnak minket. De az oroszok tartozhatnak az előbbi kategóriába is!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az ukrán válság két presszió szorításában vizsgálható (és oldható) meg.

Az egyik, hogy Oroszország nem engedheti meg, hogy ennyire közel hozzá egy ilyen nagy orosz lakosságarányú testvérországában NATO és nyugat-orientált berendezkedés jöjjön létre (és erősödjön meg). Így minden eszközével destabilizálja Ukrajnát, hogy ne kerülhessen szóba nyugathoz csatlakozása (NATO + EU tagsága)

A másik presszió: Ukrajna 44 milliós lakosságának nagyobbik része szeretne Európához és a nyugati világhoz csatlakozni, mely világ kész is lenne az országot (befogadni).

A két "nyomásirány" ütközik egymással, de egyelőre a putyini orosz érdek az erősebb, ezért van az, hogy Ukrajna a két világ határán "billeg". Az egészhez hozzáteszem: mindez saját véleményem, nem citálok ide újságcikkeket bizonyítékként sehonnan. Aki egyetért velem az egyetért, aki nem, az meg keressen ellenkező tényekre "bizonyítékokat". :))

Igazad, van kivéve ezt: "Ukrajna 44 milliós lakosságának nagyobbik része szeretne Európához és a nyugati világhoz csatlakozni, mely világ kész is lenne az országot (befogadni)."
Ez azért nem igaz, mert nem mindenki tiltakozik, aki nem szeretne Európához és a nyugati világhoz tartozni. Van kb. 15 millió ukrán, akik igen, meg kb. 30 millió, akik nem. Ezek közül fegyvert fogott 5 millió, hogy nem. De csendben kivár-tűr 25 millió, hogy mi lesz. Ezt a 25 milliót ne számold azokhoz, akik Európához és a nyugati világhoz akarnának csatlakozni. (Emlékezz arra, hogy a Majdant kb. mindössze 500 ezer fő csinálta, amely az ukrán lakosságnak kb. 1%-a.)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Bár többnyire egyetértek most veled, de ez utóbbi állításaid hazugságok "Oroszok is tesznek rá,hogy velünk mi lesz.Nekik csak a szarkeverés kellet.Hibrid háború elmélete.Tessenek már elolvasni", mégpedig azért, mert a "hibrid háború elméletét" a Nyugat írta, és naná, hogy azt írta bele, hogy az oroszok mindenkit csak felhasználnak.

Ehelyett a következő igaz: azon népek/nemzetek, amelyekkel tudatosan hosszútávon jót teszünk, egyre jobban szeretnek minket, amelyekkel meg hol-így hol-úgy viselkedünk, azok meg egyre jobban utálnak minket. De az oroszok tartozhatnak az előbbi kategóriába is!
Ezt a dolgot a tények cáfolják.A szövetségi rendszerek az idők folyamán változnak,és változnak az érdekeltségek is.Nincs olyan,hogy örök szövetség.A franciák támogatták Rákóczi szabadságharcát-majd a románokat Erdély elszakitásában.Angolok jó viszonyban voltak a dánokkal,hogy aztán Nelson szanaszét lője őket.Mert éppen az volt a pillanatnyi érdek.
Nem a nyugat irta a hibrid háború elméletét.Ősidők óta ismert.Oszmánok expanziv időszakukban kifejezett mesterei voltak a módszernek.
Különben amig megvolt hozzá a hatalmunk,mi is alkalmaztuk ezt mdszert is-csak már nagyon régen nincs meg hozzá a az erő.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ég a ház! - talán neki kellene állni oltani! De nem látom, hogy a Magyar vezetés így gondolná, - vagy nagyon ügyesen, a fű alatt „dolgoznak"? Remélem az utóbbi az igaz.

Nekem az a gyanúm, hogy amikor a Nyugat korrupciót meg lopást ordít, akkor valójában véve az a bajuk, hogy vannak pénzösszegek, amelyekről nem tudják, hogy Magyaro. mire költötte valójában.
 
  • Tetszik
Reactions: silversisko

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ezt a dolgot a tények cáfolják.A szövetségi rendszerek az idők folyamán változnak,és változnak az érdekeltségek is.Nincs olyan,hogy örök szövetség.A franciák támogatták Rákóczi szabadságharcát-majd a románokat Erdély elszakitásában.Angolok jó viszonyban voltak a dánokkal,hogy aztán Nelson szanaszét lője őket.Mert éppen az volt a pillanatnyi érdek.
Nem a nyugat irta a hibrid háború elméletét.Ősidők óta ismert.Oszmánok expanziv időszakukban kifejezett mesterei voltak a módszernek.
Különben amig megvolt hozzá a hatalmunk,mi is alkalmaztuk ezt mdszert is-csak már nagyon régen nincs meg hozzá a az erő.

Állításaid nem cáfolják az enyéimet, hiszen azokat, akiknek csak a pillanatnyi érdek számított, és gyakran változtatták a szövetségi rendszereiket - őket utálja is mindenki.
És az, hogy ez a történelemben gyakran fordult elő, nem azt jelenti, hogy követendő példa. Csak sajnos az országok vezetése túl gyakran változik, így az irány is változik, amelyeket az országok követnek. Főleg, amikor az országok lakói egymás kezéből kapkodják ki a kormányrudat: ne erre, arra, ne arra, erre.
De mondom, ez nem azt jelenti, hogy nem léteznek népek/nemzetek közötti barátságok. A Nyugatnak épp az a baja, hogy a magyarság érzelmileg egyre jobban kezdi megérteni az oroszokat (és az oroszok is egyre jobban szeretik a magyarokat) és a Nyugat ezt próbálja szétzúzni azzal, hogy azt hajtogatja, hogy az oroszoknak csak addig érünk valamit, amíg felhasználhatnak minket az EU és a NATO bomlasztására. Ez nem igaz, vannak hasonló gondolkodású, érzelmű népek, amelyek szerethetik egymást.
Mondok konkrét példát is: ha például az USA Kecskemétről bombázni fogja Szerbiát, és az oroszok erre megtámadnak minket, akkor te azt fogod mondani, hogy lám igazad volt, mert az oroszok mégis utálnak minket (ahogy feltételezted), én pedig azt fogom mondani ugyanerre a fejleményre, hogy nem meglepő, hiszen olyat léptünk, amellyel kiváltottuk a haragukat. A te meglátásod szerint az oroszok mindig is utáltak minket, az én meglátásom szerint meg ez attól függ, hogy mi mit teszünk velük.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekem az a gyanúm, hogy amikor a Nyugat korrupciót meg lopást ordít, akkor valójában véve az a bajuk, hogy vannak pénzösszegek, amelyekről nem tudják, hogy Magyaro. mire költötte valójában.
Nekem meg az a gyanum,hogy Orbán azért nem lép be az Eu ügyészségbe,mert az Eu ellenőrzések tényszerűen,bizonyitékokkal a Magyar ügyészségnek átadott ügyeinél anulálhatja az eljárást,de az unios ügyész már nem az ő seggnyalója lenne.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Állításaid nem cáfolják az enyéimet, hiszen azokat, akiknek csak a pillanatnyi érdek számított, és gyakran változtatták a szövetségi rendszereiket - őket utálja is mindenki.
És az, hogy ez a történelemben gyakran fordult elő, nem azt jelenti, hogy követendő példa. Csak sajnos az országok vezetése túl gyakran változik, így az irány is változik, amelyeket az országok követnek. Főleg, amikor az országok lakói egymás kezéből kapkodják ki a kormányrudat: ne erre, arra, ne arra, erre.
De mondom, ez nem azt jelenti, hogy nem léteznek népek/nemzetek közötti barátságok. A Nyugatnak épp az a baja, hogy a magyarság érzelmileg egyre jobban kezdi megérteni az oroszokat (és az oroszok is egyre jobban szeretik a magyarokat) és a Nyugat ezt próbálja szétzúzni azzal, hogy azt hajtogatja, hogy az oroszoknak csak addig érünk valamit, amíg felhasználhatnak minket az EU és a NATO bomlasztására. Ez nem igaz, vannak hasonló gondolkodású, érzelmű népek, amelyek szerethetik egymást.
Mondok konkrét példát is: ha például az USA Kecskemétről bombázni fogja Szerbiát, és az oroszok erre megtámadnak minket, akkor te azt fogod mondani, hogy lám igazad volt, mert az oroszok mégis utálnak minket (ahogy feltételezted), én pedig azt fogom mondani ugyanerre a fejleményre, hogy nem meglepő, hiszen olyat léptünk, amellyel kiváltottuk a haragukat. A te meglátásod szerint az oroszok mindig is utáltak minket, az én meglátásom szerint meg ez attól függ, hogy mi mit teszünk velük.
És hol irtam én olyat,hogy az oroszok mindigis utáltak minket?Szerintem sehol.Volt amikor szövetségben voltunk.És Levente anyja valószinüleg kijevi rusz hercegnő volt.
Az érdekek számitanak.A többi csak púder.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
azonggya, hogy...
Esősorban nem olvastam végig az elmúlt két napot, mert most estem be a székembe és maradék erőimet egy üveg mátraalji cabernenek tervezem szentelni, meg olyan nap van mögöttem, hogy kutyának sem kívánom, de a lényeg.
Magyar-cigány analógia a SZU-ban és Ukrajnában. Annak idején rengeteg bejelentett mulatóhellyel nem rendelkező magyarul beszélő roma vállalt idénymunkát a Szűzföldön (nem röhög, volt ilyen és nem szeplőtelen elsőáldozó szendék népesítették be), meg a nagy mezőgazdasági ipartelepek környékén,. Ezek a cigányok általában magyarul beszéltek éls innen gondolja sok belső ukrán hogy a cigány a magyarnak felel meg. Igenis van pejoratív értelme a szónak mert ezek vándorvérű népek nem éppenséggel a törvényesség megtestesítői voltak. Ukrajna nagyvárosainak peremkerületein pedig mai is vannak kárpátaljai romáktól népes telepek és ezek se fogják jó hírét kelteni a magyarnak.
No de másról. most jöttem meg Nagyszőlősről. Délelőtt Majnek püspökkel Juhász Hajnalka KDNP-s képviselő-aszonnyal, az új beregszászi konzullal meg sok más célebritással felavattuk a felújított St. Cecília kápolnát meg a mellé épített ravatalozót. Délután Brenzovics, Zubánics, Trócsányi ig. miniszterrel koszorúzott a Perényi szobornál a 14, aradi vértanúra emlékezve. Mindkét helyszínen rengeteg ember volt jelen. Egy-két éve ilyen alkalmakra a kötelezően kirendelt diákság mellett csak pár öreg jött el. Most a kápolna szentelésen alsó hangon volt 200 ember (és nem csak templomjáró vének) a Perényi megemlékezésen meg 3-400 fő. A fenyegetettség valahogy összehozta a magyarokat. Zubánics Laci barátom beszédében jól mondta miszerint egy esélyünk van : berendezkedni körkörös védelemre, elfeledni-félretenni egymás iránt érzett vélt vagy valós sérelmeinket és egységesen kiállni magunkért. Politikusnak, közembernek egyaránt merni kell ezek után – ha a sors úgy hozza – vállalni az aradi példát.
Sok mindent írhatnék még a rendezvényekről, de nem teszem, mert holnap vadászni megyek és ferences barátaimnak fácánokat ígértem, ha már vállalták, hogy St. Hubertusz kegyeibe ajánlanak. Szóval nem ártana holnapra pihenni is egy kicsit.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És azt is megmondom, miért nem jó ez a szemlélet. Azért, mert ha csak az érdekeket nézed, Celebra, akkor például a "mit csináljunk Kárpátaljával?" egy eldönthetetlen kérdés.
Mert egyrészt, érdekünk, hogy megszerezzük, de érdekünk az is, hogy közben ne verjenek szarrá minket. Kit hogyan érint a dolog, különbözőképpen fog reagálni erre (10 millió különböző érdek) és mivel gyakorlatilag semmit nem tudunk, hogy mi fog történni, ha megpróbáljuk, nem tudjuk eldönteni mit tegyünk. Ld. fórum vitája itt.
Így valószínűleg nem teszünk semmit, azon kívül, hogy egymást idegileg jól lefárasztjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Gyűlölöm ezt a szemléletet. Jó, akkor te menj oda, aki 1 fillérrel épp az adott másodpercben többet fizet, úgyis volt már sok ilyenre példa a történelemben.
Orbán példul tipikus példája pedig a szemléletnek.Mindig olyan ideolgiát hirdet,ahoz dörzsölöcködik,amit a pillanatnyi érdeke megkiván.
Hosszútávú érdek a becsület megtartása.De ha a pillanatnyi túlélés érdeke megköveteli,bármelyik anya qrválkodni fog a gyerekeiért.Sajnálom,ilyen a világ
 
Status
Not open for further replies.