Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113
Nem kéne jelenleg MBT-ket küldeni Ukrajnába, mivel európának nem jó sem a harcok elhúzódása

Azért küldik, hogy hamarabb vége legyen.

A Leopárd 2-es hogyan növeli minőségben a harcokat, amikor a nyíllövedéke, a DM 33-as képtelen szemből átütni a T-72M1-et, nemhogy a T-72B-t ? A Challenger-hez meg honnan kerítenek nyíllövedéket egyáltalán ?

Modern hk-val jobb támadni, mint elavultabb hk-val. Ezért növeli a minőséget. Az hogy a Leo2 esélytelen bármely régi orosz hk ellen, gyanítom hülyeség. Meg ki mondta, hogy hk-k között lesz összecsapás? Vagy csak azok között?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Modern hk-val jobb támadni, mint elavultabb hk-val. Ezért növeli a minőséget.

A Leó 2-es az is 1979-es, mint bármi más. Sőt annál is vannak bőven olyan példányok / típusváltozatok, amik mindenek, csak nem modernek, még a Leó 2A4-es is annak számít.

Az hogy a Leo2 esélytelen bármely régi orosz hk ellen, gyanítom hülyeség.

Van a fekete - fehér lengyel teszt, többszörös meghivatkozással, épp hoztam anyagot róla, akkor a svéd teszt is, és az amerikaiak is sokáig jobbnak találták a saját 105-ösökeit az Abrams-re, mint beleerőszakolni az Rh-120-ast és lőszereit, 1:1, saját 120-as lett, nem német.

Szabad érdeklődnöm, a T-64B / BV T-72A / T-72B / T-80BV / U mitől régi, és sajnálod le őket, addig a Leopárdhoz magabiztosan állsz ?

Az hogy a Leo2 esélytelen bármely régi orosz hk ellen, gyanítom hülyeség. Meg ki mondta, hogy hk-k között lesz összecsapás? Vagy csak azok között?

A harckocsi természetesen multifunkciós eszköz, szerszám, vannak tankcsaták, meg gyalogságtámogatás, de amennyi harckocsit tudnak az oroszok mozgósítani, mégis az lenne az elsődleges.

Orosz oldalon pechükre csak tandemes páncéltörő rakétával találkoznak, azok ellen mire menne a Leó 2-es ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 483
79 551
113
A Leó 2-es az is 1979-es, mint bármi más. Sőt annál is vannak bőven olyan példányok / típusváltozatok, amik mindenek, csak nem modernek, még a Leó 2A4-es is annak számít.



Van a fekete - fehér lengyel teszt, többszörös meghivatkozással, épp hoztam anyagot róla, akkor a svéd teszt is, és az amerikaiak is sokáig jobbnak találták a saját 105-ösökeit az Abrams-re, mint beleerőszakolni az Rh-120-ast és lőszereit, 1:1, saját 120-as lett, nem német.

Szabad érdeklődnöm, a T-64B / BV T-72A / T-72B / T-80BV / U mitől régi, és sajnálod le őket, addig a Leopárdhoz magabiztosan állsz ?



A harckocsi természetesen multifunkciós eszköz, szerszám, vannak tankcsaták, meg gyalogságtámogatás, de amennyi harckocsit tudnak az oroszok mozgósítani, mégis az lenne az elsődleges.

Orosz oldalon pechükre csak tandemes páncéltörő rakétával találkoznak, azok ellen mire menne a Leó 2-es ?
Már megint a marhaság. Német licenc alapján készül az amerikai löveg minimális változtatásokkal.
Mire menne? Nézd meg a svéd tesztet, az A5 torony szemből 1600mm teknő 1200mm CE ellen....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 903
123 269
113
Ez a kórófejű nőszemély ténylegesen pacifista, és az ő miniszterkedését is botrányok kísérték végig, és tették is lapátra emiatt.

Urszula fonderlejen meg szimplán egy opportunista buta.

Ilyenek vezetik őket, vagy mégis kik ?

És mi a biztosíték, hogy azok a raktárak nem fognak sorozatban lángra kapni, Ukrajnában, ahol ezeket a cuccosokat tárolják majd ?
Ember komolyan mondom ez az hablatyolás valami pszcihológiai tünet ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Már megint a marhaság. Német licenc alapján készül az amerikai löveg minimális változtatásokkal.

Folyamatos tagadásban vagy a mai nap ?

Miért van, hogy az M256-os tud sokmindent tüzelni, de fordítva az Rh-120-as már nem ? És miért használnak teljes más lőszereket ?

Glenn Girona, former 19K M1 Armor Crewman at U.S. Army (1995-2004)

The M256 is designed to fire at much higher chamber pressure than the original, So the Abrams can fire German ammo safely (though not as accurately as our ballistic computers are set up with our different ammo in mind), the Leopard can fire a “Silver Bullet” (as the M829A2 came to be known) in an emergency but it is putting it’s recoil system and breech under much higher stress than designed for and the life span is unknown and could be disastrous if it fails.

Mire menne? Nézd meg a svéd tesztet, az A5 torony szemből 1600mm teknő 1200mm CE ellen....

A szemedet nem böki ki, a svéd Leó 2-esek teknőjét is pótpáncélozták komolyan, addig a lengyel Leó 2-esekét nem. És nem értem ezekkel az RHA-kal való dobálózást, a harckocsizás az nem Excel-táblázat módjára működik, főleg a kompozit korszak óta.

Anq0PPN.jpg


QMKZcmv.jpg


A törökök is Leó 2A5-öst szerettek volna, amit tovább pimpelnek, de helyette csak Leó 2A0 - A4 lett, és még azok barkácsolása is le lett tiltva.

rhgGJcx.jpg


Én örültem volna a legjobban, ha Szaúdnak eladják a Leó 2-est, az A6-ost, és bizonyíthatott volna, hogy mit bír a Kornet és társai ellen, nem pedig hitéleti tételt / kérdést csinálsz belőle. Nagyon erősen hiszel a németekben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 873
56 631
113
Ahogy mondtam...
A Die Welt is kérdez egy "szakértőt", hogy mit jelen a Leo2 majd a fronton, aki szerint ez a világ legmodernebb harckocsija és mutatja az A7 képeket. :)
Aztán A4, A5 lesz minden feature nélkül...
Várjuk meg az első képeket.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 696
14 417
113
Ahogy mondtam...
A Die Welt is kérdez egy "szakértőt", hogy mit jelen a Leo2 majd a fronton, aki szerint ez a világ legmodernebb harckocsija és mutatja az A7 képeket. :)
Aztán A4, A5 lesz minden feature nélkül...
Várjuk meg az első képeket.

A Leopárd - hívő szekta magyarázkodására leszek majd kíváncsi, miután kilövik azokat, akárcsak Kurdisztánban, és nem merik eladni a szaúdiaknak, a borítékolható végeredmény miatt.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Egyébként az a 22 tank, a mi teljes páncéloserőnk fele lesz, tehát ne nézzük le. Az első világháborúban volt 1000+ km front ahol védekeztek. Rommel 22 tankkal áttörte a brit vonalakat észak-afrikában... Az ottani harcok során viszonylag kevés páncélossal is csodákat műveltek a tengedélyhatalmak helyi katonai vezetői, amig a brit tankosokat meg szinte félévente újra kellett feltölteni és iszonyú mennyiségű hk-t vesztettek.
Észak-Afrikában volt ilyen, de a keleti fronton nem nagyon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
És itt jonn képbe Csehország és Szlovákia, akiknek már mosť szállítanak Leopardokat, és ha belegyeznénenek, akkor azok a leók azonnal mehetnének Ukrajnára azzal, hogy csak jovo evben lesznek szálitva csehország és szlovákia számára.

Hasonlóképpen mukodik most a Zuzana2-es tarackok szállítasa Ukrajnára - azok, amelyek Szlovákiának lettek volna átadva, most Ukrajnára mentek és a szlovák hadsereg számára késobb lesznek leszállítva.
Igen, csak az a különbség a Zuzanak-kal, hogy azok nem valami helyett jöttek volna, hanem extrának. A csehszlovák Leo2-esek viszont jelenleg nagyjából a dárda hegye cseh viszonylatban.
Most kicsit utánanéztem a számoknak.
A dánok jó esetben 6 harckocsit tudnának adni, mert 57-jük volt. 44-ből A7V lett, meg még 7-ből Leguan.
A maradék meg 6db.
Ráadásul azok is letárolt A5-ösök, amiket szintén a németeknek kellene még rendbe rakni.
A kanadaiak tudnának adni többet is, de szerintem náluk is nagyon szar állapotban vannak az A4-esek. Az mondjuk elég sokat elmond, hogy donorokat vettek a fenntartáshoz.
A finnek meg szerintem óvatos duhajok. De náluk sem véletlenül lett az a 100 db A6 beszerezve! Meg ugye még mindig nem NATO tagok...

Igen lehet, hogy össze tudnak trombitálni 60-80db harckocsit, de meg lennék lepve, ha ez 3-4-5 hónapon belül sikerülne. Kérdéses állapotban, kérdéses verziókban, kérdéses feltételekkel.
Mindenesetre ott a végére már tényleg mindenki a minimum alatt lenne harckocsi erővel.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 293
14 009
113
A5 se lesz szerintem max A4
Dánok csak A5DK-t tudnak adni (vagy A7V-t :p )

A dánok jó esetben 6 harckocsit tudnának adni, mert 57-jük volt. 44-ből A7V lett, meg még 7-ből Leguan.
A maradék meg 6db.
Ráadásul azok is letárolt A5-ösök, amiket szintén a németeknek kellene még rendbe rakni.
Úgy rémlik nekem, mintha még múzeumban is lenne egyikuk. :oops:
Eleinte én is így számoltam, de kozben valahol egy leopard-táblázatban láttam, hogy állitolag még csak 29 Leo volt átalakítva A7V szintre (a német munkatempó és más projektek mellet hiheto). Abban az esetben kb. 18-20 darab lehet még mindig A5DK szinten.
Ami pedig a tárolást illeti, nemtudom - én a helyukben eloszor azokat kuldeném átalkításra, hogy a modernizáció kozben mindig legyen elég harckocsim.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
Status
Not open for further replies.