Ukrán haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
A neves évforduló felvonulásának botránya után megtalálta a kritikus hangot... az az ukrán újság, ami addig jó ízűen nyalt az Oplot M2-nek, olyan szavakat használva például, hogy "új tank".


Most nagy oknyomozó újságíró lett, hogy a tank prototípusa tényleg lerobbant a felvonulás próbáján. És minden dicsérő szó köddé változott és előbányászta az összes rosszat róla.

1, Amiről ritkán szoktunk említést tenni, hogy közel egy évtizeddel ezelőtt a kijevi kormány nem csak megrendelt 10 darabot (óriási tétel egyébként) az Oplotból, de ki is fizette az előleget. (Szóval amikor arról van szó, hogy csődeljárás, meg az embereknek több hónapos hátralékkal nem fizetik ki a bérüket, igazából még mindig hiányzik 50 millió dollárnyi tank, amit saját tőkéjéből elő kellene tudnia állítani, mert a lóvé már ki van fizetve érte. Plusz elvileg 1,8milliárd hrivnyával tartozik az államnak.)
2, Hirtelen rájöttek az újságnál, hogy "az új tank" semmi fejlesztést nem tartalmaz, nem rendelkezik majd nagyobb harcértékkel, csupán az orosz import alkatrészektől akarnak megszabadulni. Jobban jártak volna, ha nyugati felszerelést próbálnak meg integrálni helyettük.


Összegzés: Amit már eddig is tudtunk. Van egy minőséget gyártani nem tudó gyáruk, aki megmutatta már a szovjet időkben is az oroszoknak, hogyan kell tankot tervezni. Ha meg akarják tartani, akkor tetemes veszteséget termel, összességében bele kerül költség szintjén a hk flotta annyiba hosszú távon, mintha Leopárdokat rendszeresítenének. (Csak nem az árcédulán lesz látható, hanem elengedett adók, költségvetésből finanszírozott tank modernizációk, stb.)
Ha hagyják csődbe menni, akkor sem lesz pénzük új páncélosokat vásárolni.

Távlatilag kitekintve egyik sem jó megoldás nekik, mert kis tételben állítanak elő tankokat, erre alkatrészgyártó kapacitást fenntartani felesleges. Amint erre rájönnek, Európa egyik legnagyobb páncélos haderejét viszont Mzárolni kell és ezt a háború végéig egészen biztosan nem tudják megtenni.
Miért nem modernizálják a náluk maradt töménytelen szovjet tankot? Arra érdemes lenne egy gyárat fenntartani. Nyizsníj Taglilban is ráálltak a T-72 B3 gyártására, pedig az nem kellett az orosz hadseregnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Miért nem modernizálják a náluk maradt töménytelen szovjet tankot? Arra érdemes lenne egy gyárat fenntartani. Nyizsníj Taglilban is ráálltak a T-72 B3 gyártására, pedig az nem kellett az orosz hadseregnek.

Bocsi, ez hosszú lesz valószínűleg, de két mondatban nem hiszem, hogy össze tudnám foglalni. Mert a kérdésedhez meg kell nekünk érteni azt a csődtömeget, ahogy az ukrán helyzetet látom. És nem azért látom nagyon lenézően így, mert előítéletes vagyok, hanem mert ők már a függetlenné válás első pillanatától egy kényszerpályán voltak, bár egy zseniálisabb vezetés meg tudott volna hozni jóval hamarabb fájdalmas lépéseket, de ezekre nem került sor. És nem szimpla akarom-nem akarom kérdés emiatt nekik az egész hadsereg és az egész hadipar.

1, '91-ben a teljes ipar 20%-át fogta le a Vörös Hadsereg ellátása. Ez nem tűnik soknak, ha van mögötte 80% egészséges szerkezetű civil termelés, de ha a GDP arányos 2% költéshez hasonlítod, akkor már érezhető egy jelentős túltervezés. A kommunista időkben ez nem maga az ország volt, hanem egy népességszám tömörült határmenti régiója. (Ahogy egyébként Ukrajna neve valójában a határvidék szavukból ered.)
Amikor átgondolja az ember, hogy a nálunk is bekövetkezett gazdasági összeomlás idején a '90-es években hát miért nem írták le járulékos veszteségként ezeket az akkor még nem elavult cégeket? (Lehet vitatkozni a termelés idejétmúlt eszközparkjáról, de az előállított fegyver olcsó és hatékony volt még abban a korban.)
A válasz abban keresendő szvsz, hogy a dolgozók 60%-át foglalkoztatta az a 20% GDP hadi termelés. (Ami jelzi a későbbi fétisüket is, hogy már a marxista gazdaságfilozófiában mesterségesen alá voltak árazva a fegyverek, nem volt reális a profit ráta. Nem véletlen, hiszen minden fegyvereladás belföldre és külföldre csak politikai kérdés volt, nem gazdasági. És a politika érdeke a minél olcsóbb fegyver minél nagyobb tömegben.)
A harmadik általam fontosnak tartott paraméter az 1 millió ember fegyverben a kilencvenes évek elején. Ami nincs benne a 60% foglalkotatottban.

Áttekintés a szabadság első pillanataiban: A SZU idejében egy atomháborús stratégia jól átgondolt része volt, hogy a leendő fronthoz viszonylag közel, nagy népességű területen hozzák létre a Vörös Hadsereg szükségleteihez kellő kapacitásokat. És egyfajta őrvidékként a helyi lakosság nagy hányada szolgált a seregben. Ehhez a birodalomnak megvolt a megfelelő bánya termelése Szibériában.
Viszont Ukrajna függetlenné válásának első pillanatától kezdve ez a tekintélyt parancsoló örökség egy teher volt, amit mozgatni és fenntartani kellett volna. De már "csak" 40millióan, akiknek jóval több, mint a fele -választást lehet nyerni vele- érdekeltek voltak ebben az egy kérdésben. És sem kielégítő bánya kapacitás, sem a fegyverkezést támogatni tudó reál gazdaság nem öröklődött a dicső múltból.

2, A narancsos-forradalomig az 1 milliós haderő le lett építve 200ezresre. Ez már önmagában jelzi, hogy valamit nagyon meg kellene változtatni az ezt kiszolgáló infrastruktúrán. Az egyetlen járható út az lett volna, ha export piacot találnak legalább egy jelentős részüknek, ezzel az értékeiket megőrzik és az ország többi problémájával tudtak volna foglalkozni.
Ennek nem volt realitása. A hidegháború lezárultával csökkent a kereslet világ szinten is. Az országot meghatározó szektor válsága egyszerre szakadt a nyakukban a többi (civil) szektor problémáival. Nem kell részleteznem, a haderő csökkentése munkanélküliséget eredményezett, a raktáron lévő fegyvereket próbálták elpasszolni, hogy az átalakításhoz némi tőkét szerezzenek. Viszont a hadsereg tartalékainak kipucolása konkurált a termeléssel, aki eleve kevesebb hazai megrendelést kapott. (A Fegyvernepper című film jól szemlélteti, milyen méreteket öltött a felhalmozott háborús készlet szétlopása.)
A hadsereg és a hadipar munkanélküliséget növelő lépéseihez kapcsolódott még, hogy a reál szektorban is be kellett zárni a nem takarékosan működő gyárakat. A tervgazdálkodás balfogásait kellett idehaza, nálunk orvosolni (és ez is borzasztó fájdalmas volt), de náluk ezt egy folyamatos piaci zsugorodás mellett kellett volna modernizálni, hiszen ha a katona nem kap többé zsoldot, az AK összeszerelő sor Igorja sem visz többé haza lóvét, akkor csökken a boltokban a kereslet és növekszik a szociális segélyekre szánt pénz.


Itt a táblázatban láthatod, hogy Ukrajna egy főre jutó GDP-je 2015-ben alig haladta meg a '91-es értéket. Még Szerbia is jobban áll és állt nála két elvesztett háború után, pedig 2015-ig Kijev nem viselt hivatalosan háborút.
Szóval a kérdésedre a válaszom, hogy szimplán forráshiány miatt nem modernizálták sem a tankokat, sem a hadsereget úgy általában. Számukra az ideális az lett volna, ha ezt megteszik, és egy USA-val minőségben továbbra is versengő gazdasági szegmens lett volna, miközben a polgári szféra válságát lassan kezelni tudják. Erre -meglátásom szerint- nem volt esély. Maga a hadipar pusztán a bányák hiánya miatt importot generált. Elhibázott döntések sora rakódott hozzá, mint például az azonos típusokkal megjelenő orosz konkurenciát alacsony árral próbálták kiütni a nyeregből. (Ebből az lett, hogy bármit adtak el az ukránok, az bevételt generált Moszkvában legalább az energiahordozók és a nyersanyag eladásával. Viszont a ruszkik rendre köröket vertek rájuk, a kőolajból, aranyból, a fa dömping áruból finanszírozták a K+F-et.)

3, Krím elcsatolása és a jelen: Ha logikusan átgondoljuk az előzőeket, az egyébként karosszékben ülve teljesen retardált hülyeség narancsos forradalmuk meg a hibrid háború Oroszországgal egy nagyon gonosz logika mentén teljesen érthető és racionális.
40 millióan élnek, de csak annyi értéket termelnek ki pénzben egy évben, mint mi 10-en. Sehol nem indokolt nekik 200ezres hadsereg. Az meg, hogy a tank gyár letermel összesen egy zászlóalj mennyiséget Thaiföldnek, az meg nem fogja még az üzemet sem fenntartani, nem hogy gazdasági alapot teremtsen több ezer tank flotta fenntartására.
Nekem nagy a félelmem, hogy uralkodóvá vált egy suttogó propaganda náluk, hogy a háború megold minden gondot. Ha háború van, felpörög a gazdaság, az emberek újra dolgoznak és szép lassan mindent helyre lehet hozni. Egyetlen mozaik darab hiányzott, hogy miért tudná az állam kifizetni a megrendeléseket, ha előtte is csődben volt. A választ pedig megtalálták, hogy majd az USA valószínűleg fizetni fogja, csak legyen valaki, aki hajlandó harcolni az Orosz Föderáció Fegyvereserőivel. (Pont a legnagyobb fegyvergyártó fogja fizetni az olcsó konkurencia fenntartását.)
Ez ránk, magyarokra, nézve borzasztóan veszélyes, mert egy esetleges béke a keleti határszélen azt is jelentheti, hogy új ellenséget kell keresni. (Ez persze koránt sem ilyen egyszerű, mert mi NATO tagok vagyunk, de én egy percig nem zárom ki, hogy Beloruszba bele rúgnak egyet, ha hirtelen rájuk szakad a Béke.)
Bár ez csak egy spekulatív feltételezés volt a részemről, semmi bizonyíték nincs a 3-as pontban elmondottakra. Annyit tudok mondani biztosra, hogy a közben bekövetkező -de ki nem mondott- államcső miatt felvettek IMF mentőcsomagot/hitelt, ennek ellenére folyamatosan túlköltekeznek. Bármi is volt a tervük, amikor beleugrottak Oroszországtól való függés felszámolásába, az egészen biztosan nem teljesült.

Hibák és lehetőségek: Amióta nyugat-barát kormányok váltogatják egymást, borzasztó furcsa dolgok történnek, amiket csak stratégiai hibáknak tudok tulajdonítani. (Vagy korrupció és nyugati befolyás.) Külföldről is vásárolnak fegyvereket olyan kategóriában, amik nekik megvannak és épp csődeljárással bezárják a gyárat. (Fegyverek Tátra hordozó platformon, miközben bezárják a Krazt. Vagy külföldön gyártanak hajókat, miközben a hadihajókat is már épített hajógyárukat szintén beszántják.)

Én a helyükben nem arra fordítottam volna az energiájukat, hogy ne hazai termeléssel váltsam ki például az Oplot M2-ben a ruszki alkatrészeket, hanem a legmodernebb nyugati technológiát raktam volna beléjük és eltoltam volna az egész fejlesztést, hogy később is a világpiacról szerezzek be modulokat, és csak azt a hazai gyártó kapacitást tartottam volna meg, ami versenyképes bármilyen szinten.
Visszautalva a korább mondottakra, ez szimplán pénzforrás hiánya miatt nem teljesül, valószínűleg. El is költik a pénzt, ha jól emlékszem 5%-ot, de nem is haladnak előre. A BMP-1-esekre is felraktak 30milis gépágyút, 1000 Le-s motort. Ezekben a paraméterekben ott vannak a Lynxnél. De ez akkor lesz egy modern IFV, amikor majd a hercegnő megcsókolja a békát. Közben a BMP-4-es új gyártásnál kiadja a páncélteknő összehegesztését egy másik cégnek, mert a tankgyárnak gyakorlatilag majdnem nulla a kapacitása; a gyártó oldalán a lánctalpakat eladásra ajánlja, de javítási munkákhoz nyilvános tendereken próbál mástól -néha külföldről- vásárolni. Ténylegesen ők sem tudják, hogy mit és mennyi időre tudnának legyártani.

Jövő: Én abban bízok, hogy bármennyire is sokat költenek el most a hadseregre, már most látszik, hogy számos gyáruk szimplán kuka lesz. Ezt megtehették volna a '90-es évek elején. Néhány iparág a haditermelésben viszont életképesnek tűnik. Rakétában nagyon bíznak, a Bayraktarral és a török támadó helikopterrel való együttműködésből kiforrhat egy nemzetközi versenyekben is helyét megálló cég.
Egyelőre mindent felemásan csinálnak. A háború lezárása gazdasági érdekük lenne, de nem teszik, de nem is erőltetik. Megrendelnek olyan gyáraktól olyan típusok élettartalmának meghosszabbítását és sokszor ezekbe megy a K+F pénz is, amiket háború után ki kell majd dobálni és a gyártó cég is le fogja húzni a rolót.
 
W

Wilson

Guest

NATO-Ukrajna: bijou, elesek​

6348687_900.jpg




A DNR tréfamestere

A minap egy ukrán katonával beszélgettem, aki időnként megosztja az információkat. Elküldte az idei gyakorlatokról készült diaképeket. A gyakorlat elképzelése szerint az ukrán hadsereg az orosz fegyveres erők támadását verte vissza Fehéroroszország területéről. Továbbá elmondta, hogy a ZSU összes gyakorlatát összefoglalja,az, hogy amikor az orosz hadsereggel összecsapnak, a NATO azonnal a segítségükre siet és mindenkit legyőz. De miután az amerikaiak elárulták szövetségeseiket Afganisztánban, az ukrán katonák aggódni kezdtek. Egyre kevésbé hisznek a NATO segítségében.

6346353_900.jpg


6347355_900.jpg

6347708_900.jpg

6347910_900.jpg

6348240_900.jpg


Qs


Colonelcassad









ljcounter
001001.gif
lj-counter
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Továbbá elmondta, hogy a ZSU összes gyakorlatát összefoglalja,az, hogy amikor az orosz hadsereggel összecsapnak, a NATO azonnal a segítségükre siet és mindenkit legyőz. De miután az amerikaiak elárulták szövetségeseiket Afganisztánban, az ukrán katonák aggódni kezdtek.

Ezeknek konkrétan nincs ki a négy kerekük!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 953
39 779
113
Természetesen lehet az is, de nem hiszem, mivel állandóan Zelenszkijjék nyugatra rohangálnak,állandóan katonai támogatásért és a NATO-t könyörögnek...
Kapnak az ukránok olyan Nato-t a seggükbe, hogy beleződülnek. Merthogy, ha az oroszok megunják tökölést, meg a patkány Zelensky szarkeverését és megindulnak Kijev felé, nekünk aztán kutyakötelességünk lesz bevonulni Kárpátaljába, hogy kiépitsük a védelmi állásokat a Kárpátok hágóin, megvédve ezzel a NATO keleti végeit.
A harcok végeztével, mivelhogy Ukrajna nagyhirtelen eltűnt a térképről, Kárpátalját nem lesz kinek visszaadni, így aztán szépen nálunk felejtődik.
.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Kapnak az ukránok olyan Nato-t a seggükbe, hogy beleződülnek. Merthogy, ha az oroszok megunják tökölést, meg a patkány Zelensky szarkeverését és megindulnak Kijev felé, nekünk aztán kutyakötelességünk lesz bevonulni Kárpátaljába, hogy kiépitsük a védelmi állásokat a Kárpátok hágóin, megvédve ezzel a NATO keleti végeit.
A harcok végeztével, mivelhogy Ukrajna nagyhirtelen eltűnt a térképről, Kárpátalját nem lesz kinek visszaadni, így aztán szépen nálunk felejtődik.
.

Én sokkal jobban szeretem azt vizionálni, hogy Magyarország megvédte végül Ukrajna függetlenségét -egyetértünk- a Kárpátok lábáig. Gondolj bele, hogy egy hozzánk csatolás milyen hatással lenne például nemzetközileg! És belpolitikailag hogyan reagálnák le az ottani ukrán szélsőségesek, hogy a magyar polgári törvénykönyv és hivatalos magyar nyelv hatálya alatt kell a továbbiakban élniük?
Ezzel szemben ha Hegyi-Karabah vagy egy sor befagyott konfliktus mintájára mi biztosítjuk, hogy a kijevi kormány Munkácsra költözzön, hirtelen nem egy 40 milliós szomszédunk lenne és nem egy számukra elhanyagolható méretű magyar kisebbségük. Gyakorlatilag ugyan úgy békefenntartó csapatokat állomásoztatnánk a területükön, ha egy pillanatra nem Budapest döntései alapján irányítják a minivé zsugorodott államukat, akkor bármikor bekövetkezhet még az idecsatolás.
Én azzal számolok, hogy egy ilyen háború KKE egészében gazdasági megtorpanással járna. Ha mi nem leszünk a harcok végével ténylegesen határosak Oroszországgal, akkor hamar konszolidálni tudjuk a helyzetünket, a függetlenné váló Kárpátalja meg nem. Kérek egy évtizedet és a magyar szolgálatok megszervezik, hogy az ukránok maguk mondják ki a csonka bábállam feloszlatását és Magyarországhoz csatolását!

Ami nem vicces, hogy ha nem képesek hamarosan megoldani a problémáikat, akkor az évtized végére simán előállhat olyan helyzet, hogy a jelenlegi Ukrajna fennállása mellett is egy ilyen mozgalom képes teret nyerni. Talán nem véletlen, hogy Kijev adminisztratív eszközökkel akadályozta a segélyszállítmányok bejutását. És nyíltan azzal vádolta Hazánkat, hogy "humanitárius agressziót" indított ellenük. Nehéz nem úgy értelmezni néhány kijelentésüket, hogy a mai napig belülről sokkal reálisabbnak látják egy nagyon vegyes lakosságú Kárpátalja elszakadási törekvéseit, mint ahogy ez Budapestről ma látszik.
És ezzel számolnunk kell a jövőben, még ha ma öngyilkosság is lenne ennyire kis haderővel ilyen húrokat pengetni.
 
W

Wilson

Guest
Az ukrán védelmi minisztérium három helyhez kötött hidroakusztikus állomást vásárol a német Atlas Elektroniktól

images-3.jpeg

A MenaDefense forrás szerint az ukrán védelmi minisztérium és a német Atlas Elektronik cég 2021 júliusában szerződést írt alá három, víz alatti szabotőrök felderítésére szolgáló helyhez kötött hidroakusztikus állomás szállításáról. Három ukrán haditengerészeti támaszponton - Odesszában, Mikolajivban és Mariupolban - egy-egy állomást telepítenek. A szerződés költségeit állomásonként körülbelül 2 millió euróra becsülik.

Nem ez Ukrajna első vásárlása a német hadiipari komplexumtól. 2019-ben Ukrajna már vásárolt két Cerberus Mod2 ultrahangos búvár felderítő rendszert az Atlas Elektronik UK-tól 900 000 dollárért. Az ukrán haditengerészet 58181 Kentavr kétéltű támadóhajó projektjéhez szánták őket.

Ugyanakkor az új szerződés sokkal jelentősebb, és előrelépést jelent az ukrán védelmi minisztérium import politikájában. Ez kérdéseket vet fel a források forrását illetően, mivel korábban az Ukrajnával kötött nagy védelmi szerződéseket hitelből valósították meg.

Egy másik érdekes pont az, hogy a forrás szerint az ukránok nemcsak a németekkel, hanem a franciákkal (Thales cég) is tárgyaltak, és bár a francia fél nagyon kedvező feltételeket ajánlott, valamiért mégis úgy döntöttek, hogy német védelmi rendszereket vásárolnak.

Ennek a vásárlásnak a célja sem egyértelmű. Bár a GAS védelmi rendszer, ez egy újabb lépés az ukrán haditengerészet modernizációs programjában, amelyet az elmúlt években aktívan folytattak. Ennek apoteózisa volt az Ada típusú korvettek beszerzése Törökországtól és a Sandown típusú aknaszedőké az Egyesült Királyságtól. Mindez további feszültséget teremt egész Európa számára a Fekete- és az Azovi-tengeren, és továbbra is kérdéses, hogy Ukrajnának miért van szüksége egyáltalán ilyen nagyszabású beruházásokra a haditengerészeti infrastruktúrába.

Ez a hír több kérdést is felvet. Az első és legérdekesebb kérdés az, hogy miért éppen a németeket választották, akik korábban nem vettek részt jelentős fegyverexportban Ukrajnába. Beszélhetünk Franciaország szerepének csökkenéséről, amely a Majdan utáni időszakban az európai országok közül a legnagyobb ukrajnai fegyverexportőrként végzett az élen, és Avakov volt belügyminiszter is szorosan kötődött hozzájuk.

Ebben az összefüggésben érdekes Németország egészének álláspontja is, amely Angela Merkel kancellár személyében aktívan kiállt a kelet-ukrajnai konfliktus gyors, békés megoldása mellett, most pedig valójában Kijev militarizálását támogatja.

Végezetül, nem teljesen világos, hogy mi a szerződés valódi értéke; a 6 millió eurós összeg nagyon alacsonynak tűnik. És azonnal felmerül a kérdés, hogy honnan szerzett az ukrán védelmi minisztérium ilyen jelentős összegeket egy olyan eszközre, amelyre jelenleg nincs szükség. Vagy ha az eszköz vételárát a németek állják, akkor nem kevésbé érdekes, hogy mit ígértek cserébe nekik az ukránok.

Colonelcassad
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 699
113
Mindez további feszültséget teremt egész Európa számára a Fekete- és az Azovi-tengeren, és továbbra is kérdéses, hogy Ukrajnának miért van szüksége egyáltalán ilyen nagyszabású beruházásokra a haditengerészeti infrastruktúrába.

A cikkben ezt a mondatot nem igazán értem. Miért ne lenne szükségük rá?

1, Nem keresném ki azt a cikket, ami foglalkozott olyan export dolgokkal, mint hogy Egyiptom évről-évre elég jelentős gabonát vásárol fel tőlük. Mint tengeri ország, abból indulnak ki, hogy nekik védeniük kell a kereskedelmi útvonalaikat. Krím elcsatolásakor a haditengerészetük lebőgött. És azt vissza akarják építeni, sokkal modernebbre.
2, Egy lehetséges támadás fő irányát délen várják, a Kígyó-szigetet kulcspozíciónak érzik, hogy meg tudják-e tartani. Ha azt egy váratlan orosz partraszállás elfoglalja, akkor le tudják onnan zárni az egész Azov-tengert. (Már így is technikailag bármikor megtehetik és ezt bizonyították is.) A harcok legintenzívebb időszakában gyakran cikkeztek arról még nyugaton is, hogy Moszkva teljesen ésszerű törekvése lenne, hogy a Krímet szárazföldön összekösse az ország központi részével, ne csak egy tengerszoroson átívelő híddal.
3, Az említett 3 kikötőből 2 az Azovi-tengeren van, szinte közvetlenül az ellenséges határszakasz mellett.
4, Az USA ott áll a hátuk mögött és manipulál. Neki nem első sorban az az érdeke, hogy a szárazföldi csapatok minél gyorsabban vissza tudják foglalni a két keleti megyét, hanem gazdaságilag ellehetetlenítsék a ruszkikat. A jelenlegi haditengerészeti fegyverkezési verseny a Fekete-tengeren tökéletes erre. Nagy-Britannia örömmel kapott az alkalmon, és leselejtezett fregattokat ad el Romániának, aknaszedő hajókat Ukrajnának, hogy ebből kompenzálja a saját haditengerészetének megújítását. Oroszországnak meg rajtuk kívül ellensúlyoznia kell még az Egyiptom ellen roham tempóban fegyverező törököket szintúgy!
Ha nem önmagában nézzük Moszkva hajóhadát és hasonlítjuk össze ezekkel az országokéval a Fekete-tengeri Flottát, miközben a Balti-flottájával szemben álló lengyel flotta szintén jelentős befektetéseket eszközöl egy teljesen új eszközpark beszerzésére, Csendes-óceánon az USA-val és Kínával néz szembe...
Az oroszoknál is be lett ígérve már nagyon rég, hogy korszerűsítenek mindent, de ez borzasztó nehéz és lassan halad a pénzügyi nyomás miatt.
 
W

Wilson

Guest
A cikkben ezt a mondatot nem igazán értem. Miért ne lenne szükségük rá?

1, Nem keresném ki azt a cikket, ami foglalkozott olyan export dolgokkal, mint hogy Egyiptom évről-évre elég jelentős gabonát vásárol fel tőlük. Mint tengeri ország, abból indulnak ki, hogy nekik védeniük kell a kereskedelmi útvonalaikat. Krím elcsatolásakor a haditengerészetük lebőgött. És azt vissza akarják építeni, sokkal modernebbre.
2, Egy lehetséges támadás fő irányát délen várják, a Kígyó-szigetet kulcspozíciónak érzik, hogy meg tudják-e tartani. Ha azt egy váratlan orosz partraszállás elfoglalja, akkor le tudják onnan zárni az egész Azov-tengert. (Már így is technikailag bármikor megtehetik és ezt bizonyították is.) A harcok legintenzívebb időszakában gyakran cikkeztek arról még nyugaton is, hogy Moszkva teljesen ésszerű törekvése lenne, hogy a Krímet szárazföldön összekösse az ország központi részével, ne csak egy tengerszoroson átívelő híddal.
3, Az említett 3 kikötőből 2 az Azovi-tengeren van, szinte közvetlenül az ellenséges határszakasz mellett.
4, Az USA ott áll a hátuk mögött és manipulál. Neki nem első sorban az az érdeke, hogy a szárazföldi csapatok minél gyorsabban vissza tudják foglalni a két keleti megyét, hanem gazdaságilag ellehetetlenítsék a ruszkikat. A jelenlegi haditengerészeti fegyverkezési verseny a Fekete-tengeren tökéletes erre. Nagy-Britannia örömmel kapott az alkalmon, és leselejtezett fregattokat ad el Romániának, aknaszedő hajókat Ukrajnának, hogy ebből kompenzálja a saját haditengerészetének megújítását. Oroszországnak meg rajtuk kívül ellensúlyoznia kell még az Egyiptom ellen roham tempóban fegyverező törököket szintúgy!
Ha nem önmagában nézzük Moszkva hajóhadát és hasonlítjuk össze ezekkel az országokéval a Fekete-tengeri Flottát, miközben a Balti-flottájával szemben álló lengyel flotta szintén jelentős befektetéseket eszközöl egy teljesen új eszközpark beszerzésére, Csendes-óceánon az USA-val és Kínával néz szembe...
Az oroszoknál is be lett ígérve már nagyon rég, hogy korszerűsítenek mindent, de ez borzasztó nehéz és lassan halad a pénzügyi nyomás miatt.
Ez egy orosz cikk fordítása és ez megmagyarázza az általad idézet mondatot:)
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon
W

Wilson

Guest

A Külügyminisztériumnak nincs szüksége, és Ukrajna Védelmi Minisztériumának amerikai rakétavédelmi rendszerekre van szüksége​

amerykanska-systema-pro-patriot_large.jpg

Az Amerikai Patrióta Rakétavédelmi Rendszer nyílt forráskódú

Ukrajnának nem kell amerikai rakétavédelmi rendszert beszereznie , mivel már saját harceszközöket dolgoz ki, és más államokkal is tárgyal a technológia elérhetőségéről.

Ezt állította a külügyminiszter Ukrajna Dmytro Kuleba a levegő a Freedom of Speech programot.

Ez a technológia nem feltétlenül az Egyesült Államokból származik, vannak más országok, amelyek birtokolják. És tárgyalunk a hozzáférésről ” - mondta a miniszter.
Ukrajna képes létrehozni saját hatékony rakétaelhárító (ABM) rendszerét, amely magában foglalhatja a Barak 8, Patriot és mások rakétaelhárító rendszereket.
Korábban ismertté vált, hogy az Ukrajnai Védelmi Minisztérium mérlegeli annak lehetőségét, hogy rakétavédelmi rendszereket vásároljanak a fegyveres erők számára, hasonlóan az izraeli "Vaskupola" -hoz , amelyet Izrael használ a Hamasz csoport rakétatámadásának visszaszorítására.

65079261de35a7d791793fb7f18d941fdbd5a53f.jpg


Szeptember 6 -án Kijevben Andriy Taran ukrán védelmi miniszter találkozott az amerikai kongresszus delegációjával, amelynek tagjai Lindsay Graham, John Barrasso, Ben Sess, Thomas Taberville és William Timmons kongresszusi képviselő voltak.

A honvédelmi miniszter szerint az ukrán fél az amerikai kongresszus tiszteletreméltó küldöttségének mostani látogatását fontos jelzésnek tekinti az amerikai parlamenti képviselők kétoldalú támogatásának a Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai látogatása során elért megállapodások iránt. . Andriy Taran emlékeztetett arra, hogy a múlt héten számos kétoldalú megállapodást írtak alá a védelmi szféra kétoldalú együttműködése terén Ukrajna és az Egyesült Államok között .


19502dc146bde63f05c325134738d37d39df4ac0.jpg



Ukrajna védelmi minisztere szerint államunk minden szakaszában kézzelfogható és fontos amerikai segítséget kap: az ígéretes modell jövőképének kialakításától az Ukrajnai Fegyveres Erők fejlesztésében és képességeinek megerősítésében, valamint az képességeik fejlesztése. Ebben az összefüggésben az amerikai parlamenti képviselőket megalapozott javaslatokkal terjesztették elő Ukrajna legsürgetőbb problémáival kapcsolatban az Orosz Föderáció fegyveres agressziójának visszaszorítására irányuló képességeinek megerősítése érdekében.

A beszélgetés során az amerikai delegáció képviselői külön kiemelték annak fontosságát, hogy segítséget nyújtsanak Ukrajnának légvédelmi és rakétaelhárító képességeinek fejlesztésében .

8261d7a45b5a46d58e5f5d57035eaaefcc1e2dd5.jpg


Andrei Taran szerint a kommunikáció részletes és rendkívül professzionális volt, mert az amerikai kongresszus küldöttsége a nemzetbiztonsági, védelmi és hírszerzési kérdésekkel kapcsolatos bizottságokat képviselő parlamenti képviselőkből állt.

„A mai találkozó kétségkívül fontos hozzájárulás lesz a közigazgatás és az amerikai kongresszus későbbi közös döntéseihez, amelyek hozzájárulnak Ukrajna szuverenitásának és területi integritásának helyreállításához” - foglalta össze az ukrán védelmi miniszter.


Colonelcassad
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
Status
Not open for further replies.