En nem az elmult 10 evrol beszeltem hanem a jelenrol es a kozeljovorol.
Egyenlore kina produkal. Usa bizonyos szinteken produkal de semmi ujat nem csinal. Ugyan ez az oroszok. Japan eu inkabb stagnal...
Szep es jo a starship de eggyenlore 0.
Eputeszmernokre atvive.
Az eggyik epiteszmernok regebbi stilusba tervez hazakat amik megvalosulnak miga masik papiron nagyon modern hazakat tervez de a legelorre haladottabb munkaja is makett amellett regi hazakat tervez nemi sporolos megoldassal...
En nem latom azt a hatalmas nagy elonyt a papiron tervezo es a valosagban is kivetelezett tervezo kozt
Ha képes lennél rá, hogy ne csak űrhajókba, vagy űrállomásokban mérd az űrkutatást, láthatnád, hogy a Naprendszerünk kutatását, legyen szó Jupiter, Szaturnus, Mars, Plútó, vagy a Naprol, és aszteroidákról, az azokra irányuló komolyabb küldetések mind a NASA, JAXA, ESA-hoz tartoznak. És akkor még a földmegfigyelő műholdak garmadáját nem számoltuk, nem említve a földkörüli teleszkopokat, (és az épülőket) amik nélkül szegényes lenne az ismeretünk az univerzumról, más bolygókról.
Felsorolni is nehéz lenne az elmult 20-30 év Nyugati felfedezéset, eredményeit. De nagyon kell keresni, hogy bármi érdemit találj az Oroszoktól. Kína még másolós fázisban, ahogy tette ezt évtizedekik a többi nyugati technikával is. Nem elvitatva, csak reálisan nézve az érdemeiket, eredményeket.
Lehúzod a Starshipset, mert még csak éppen elkezdték fejleszteni, ok. De akkor ugyanígy kezeld a beigért orosz, kínai projekteket is.
Látva az űriparban előretörő kereskedelmi szereplőket, és a velük elindult átalakulást, amiben az USA nagyon is élen jár, csak az nem látja a súlypontokat aki nem is akarja. Több tőkét, és "agyat" mozgat meg ami látszik az innovációban is, és csak idő kérdése, hogy látszódjon az új eredményekben is.
Az oroszok se véletlen dörgölőznek kínához, mert egyedül csak mégjobban lemaradnának.