Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Hot stagingnek nem ez a lényege, hanem hogy a második fokozat indítása előtt ne lépjen fel súlytalanság azaz az üzemanyag ne buborékosodjon, maradjon a tank aljában.

Ha 50km lassulás másodperc alatt szerinted nem jelentős, akkor szaladj neki egy fának ennyivel, és megváltozik majd a véleményed a fellépő erők kapcsán.
Nézd meg a Falcon 9 staginget. Ott is van simán ilyen lassulás, és még hot staging sincs.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
ezeknek a rakétáknak nem az a lényege hogy egy valóban működő eszköz szülessen. csak tartsa fenn az érdeklődést és a részvények egyre többet érjenek.
soha nem fog embert vinni az űrbe ez a szerkezet.
A SpaceX zárt részvèny társaság nem lehet a rèszvényeivel kereskedni. Szóval ez nem áll meg. Egyébként is ez Musk egyetlen érdemben piacképes cége, versenyképes termékkel.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Oké, de azt ugye látod, hogy az F9 második fokozata egy vékony szivar a Starshiphez képest. Más méret/tömeg/energia arány.
Lehet semmi köze nincs ennek a hibához.
A második fokozat látszólag egészségesen indult a hot staging során, hogy vele mi történt, azt talán majd egyszer megtudjuk. Lehet, leállt 1 hajtómű és ez annyira módosította a leszállás helyét, hogy inkább elpukkantották. De ez csak találgatás. Azt tudja valaki, hogy a Falcon9 1. fokozatában hogy biztosítják a nafta megfelelő helyzetét a hajtómű-újraindításhoz? Hideggáz-fúvókákkal?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
attol hogy zrt nem jelenti azt hogy a részvényeivel ne lehetne kereskedni. sőt. annyi hogy nem lépett tőzsdére x % al.
Én csiplek szittya, de amihez nem értesz ott néha sikerul Jó nagy hülyeségét mondanod!
Pontosan azt jelenti, hogy nem lehet kereskedni a reszvenyekkel! ZÁRT a tulajdonosi kör! Nem tudsz venni és eladni részvényt! Konkrétan a részvények nem hozhatóak forgalomba!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
t
Én csiplek szittya, de amihez nem értesz ott néha sikerul Jó nagy hülyeségét mondanod!
Pontosan azt jelenti, hogy nem lehet kereskedni a reszvenyekkel! ZÁRT a tulajdonosi kör! Nem tudsz venni és eladni részvényt! Konkrétan a részvények nem hozhatóak forgalomba!
több zrt nek is tagja vagyok pedig eggynek sem vagyok alapító tagja. mind1 szerintem ez a starship egy nagy átverés semmi több.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
ezeknek a rakétáknak nem az a lényege hogy egy valóban működő eszköz szülessen.
Ezek a rakéták gyakorlatilag alapkutatási eszközök. Ezek tényleg nem fognak ilyet csinálni. Majd a továbbfejlesztett verziók.
csak tartsa fenn az érdeklődést és a részvények egyre többet érjenek.
soha nem fog embert vinni az űrbe ez a szerkezet.
Melyik részével van problémád?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Ezek a rakéták gyakorlatilag alapkutatási eszközök. Ezek tényleg nem fognak ilyet csinálni. Majd a továbbfejlesztett verziók.

Melyik részével van problémád?
problémám egyikkel sincs. pénzem nincs benne és nem is lesz. de ebből a staship konceptcióból sem lessz soha semmi. hogy a megszerzett tudást értékesítik pénzéteszik a késöbbiekben vagy felhasználják más eszközökbe az kétségtelen de ez a projekt ugy bukta ahogy van de ezt már az elején tudni lehetett túl nagy lépést akartak tenni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Nem tulajdonosi delegált vagy? ;)
A ZRTnek pont az a lényege, hogy nem forog szabadon a részvénye a tőzsdén, így csak a megalakuláskori tulajdonosai tudnak vásárolni részvényeket.
bármikor tudsz venni vagy eladni zrt be részvényt annyi hogy nem a tözsdén. kereskedelmi célzattal. (bejegyzettlen névreíratlan részvények nincsenek) de minden részvény eladó máskülönben gazdát sem tudna cserélni egy zrt. (osztalék jár a részvények után tehát rész tulajdonos vagyok)
a BLÓKER ZRT be pl föld beadásával szereztem részvényeket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
problémám egyikkel sincs. pénzem nincs benne és nem is lesz. de ebből a staship konceptcióból sem lessz soha semmi. hogy a megszerzett tudást értékesítik pénzéteszik a késöbbiekben vagy felhasználják más eszközökbe az kétségtelen de ez a projekt ugy bukta ahogy van de ezt már az elején tudni lehetett túl nagy lépést akartak tenni.
Kicsit az az érzésem, ezzel kapcsolatban, mint amikor az egyszeri parasztbácsi elmegy az állatkerbe, és megáll az elefánt karámja előtt.
Hátratolja a kalapját a tarkójára, és csípőre tett kézzel, tátott szájjal hitetlenkedik: "Márpedig ilyen állat nincs is!"
:)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113
bármikor tudsz venni vagy eladni zrt be részvényt annyi hogy nem a tözsdén. kereskedelmi célzattal. (bejegyzettlen névreíratlan részvények nincsenek) de minden részvény eladó máskülönben gazdát sem tudna cserélni egy zrt. (osztalék jár a részvények után tehát rész tulajdonos vagyok)
a BLÓKER ZRT be pl föld beadásával szereztem részvényeket.
Ez a ZRT-től is függ. A SpaceX 42% Muské, de a szavazat 70%-val. És az alapító okiratban meg van.határozva, hogy csak pár befektetési alap meg tőkelezelő vehet.


Még aztán lehet Szittya a Csengeri örökösnőtől vásárol. :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
bármikor tudsz venni vagy eladni zrt be részvényt annyi hogy nem a tözsdén. kereskedelmi célzattal. (bejegyzettlen névreíratlan részvények nincsenek) de minden részvény eladó máskülönben gazdát sem tudna cserélni egy zrt. (osztalék jár a részvények után tehát rész tulajdonos vagyok)
a BLÓKER ZRT be pl föld beadásával szereztem részvényeket.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
bármikor tudsz venni vagy eladni zrt be részvényt annyi hogy nem a tözsdén. kereskedelmi célzattal. (bejegyzettlen névreíratlan részvények nincsenek) de minden részvény eladó máskülönben gazdát sem tudna cserélni egy zrt. (osztalék jár a részvények után tehát rész tulajdonos vagyok)
a BLÓKER ZRT be pl föld beadásával szereztem részvényeket.
Mondjuk nagy osztalékot az nem fog fizetni :)