Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Én csak azt szeretném tudni, majdnem laikusként, bár kisgyerek korom óta érdekel az űrutazás, hogy miért zavar valakit, illetve miért olyan szkeptikus Musk mars kolonizálási törekvésével kapcsolatban? Nem nekünk is érdekünk a technológia fejlesztése? Musk egy nagyszerű ember, egy született zseni! Ilyenek viszik előre az emberiséget. Saját pénzből építi, nem az államkasszát, vagy a zsebünket húzza le! Csodálatos dolog lenne megélni minden olyan pillanatot mint pl a Mars utazás. Én simán mennék velük...
Vagy a holdra eljutás újra. Bázisok építése, csillagközi űrhajók építése nukleáris meghajtóval esetleg, vagy Ion-al, ami csak az föld vonzáskörzetében használ kémiai meghajtást. Közvetítéseket látni más bolygókról. új lehetséges, számunkra még nem látható életformákat felfedezni stb!! Ok...lehet túl sok sci-fit nézek, de szerintem nem.
Én nagyon lelkes vagyok...megértem a spacejunkies-es fiúkat is amikor visítottak a legutolsó Starship indításnál...
Az se jó válasz, hogy Musk törődjön a Föld problémáival ne álmokra szórja a pénzt... Miért?? Törődjenek a kormányok, ők okozták. Másrészt meg mindenki arra költi a lóvéját, amire akarja...
1. ha van egy nagy (a Satur V-nél nem sokkal nagyobb) rakétád, ami mondjuk "olcsón" üzemel, attól még 1000 Mars irányú indítás még mindig Istentelenül drága, főleg hogy vagy 5000 tankoló indítás kell hozzá. Ráadásul a Mars kolonizációhoz nem csak rakéta kell, sok igen drága apróság, pl. Mars bázis, amivel a Spacex szemérmesen nem foglalkozik, majd a partnerek, akik megveszik a szállító kapacitását.
2. a Marson életben maradni nehezebb és sokkal drágább, mint a Mariana árok mélyén vagy az Everest tetején. Vagy egy atomháború után a Földön.
3. Csillagközi utazás még egy darabig csak olyan terv szintjén fog működni, ami a vágyálmokat gyűjti egybe.
Kutatóbázist lehet lerakni a Holdra, Marsra, Európára, van az Antarktiszon is vagy a tenger alatt itthon is, de oda emberi kolóniát telepíteni csak azért, hogy ott is éljen ember nagyon nem tűnik reálisnak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Én csak azt szeretném tudni, majdnem laikusként, bár kisgyerek korom óta érdekel az űrutazás, hogy miért zavar valakit, illetve miért olyan szkeptikus Musk mars kolonizálási törekvésével kapcsolatban? Nem nekünk is érdekünk a technológia fejlesztése? Musk egy nagyszerű ember, egy született zseni! Ilyenek viszik előre az emberiséget. Saját pénzből építi, nem az államkasszát, vagy a zsebünket húzza le! Csodálatos dolog lenne megélni minden olyan pillanatot mint pl a Mars utazás. Én simán mennék velük...
Vagy a holdra eljutás újra. Bázisok építése, csillagközi űrhajók építése nukleáris meghajtóval esetleg, vagy Ion-al, ami csak az föld vonzáskörzetében használ kémiai meghajtást. Közvetítéseket látni más bolygókról. új lehetséges, számunkra még nem látható életformákat felfedezni stb!! Ok...lehet túl sok sci-fit nézek, de szerintem nem.
Én nagyon lelkes vagyok...megértem a spacejunkies-es fiúkat is amikor visítottak a legutolsó Starship indításnál...
Az se jó válasz, hogy Musk törődjön a Föld problémáival ne álmokra szórja a pénzt... Miért?? Törődjenek a kormányok, ők okozták. Másrészt meg mindenki arra költi a lóvéját, amire akarja...
mert semmi realitása nincs annak hogy a marsra menjen valaki meghalni mert ott élni nem lehet ott minden meg akar ölni a sugárzás a légkör a hőmérséklet a gravitáció egyszerűen minden de már az oda való út is gyilkos. a marsnál az óceánok feneke is alkalmasabb környezet az emberi életre.
idegen életformák ? hol? ahova eltudnánk jutni ott nincs ha mégis lenne ilyen az valószínűleg kiirtana minket de minimum semmi hasznot nem hozna.

létezik e idegen életforma? azt sem tudjuk mi az az élet... fejlődés hova? minél jobban fejlődünk annál több gondot okozunk magunknak amit meg kell oldanunk. ez magávalhozza azt hogy a fejlődés magában hordozza az összeomlást mert minden eggyes fejlődési lépcső a korábbinál több megoldani szükséges problémát generál miközben a korábbi problémák sincsenek megoldva és így halmozódik.

van e bármi keresnivalónk a föld vonzáskörzetén kívűl? nincs és a természet ezt nem is fogja engedni egyszerűen ezen a bolygón alakultunk ki és még ehhez a bolygóhoz sem tudtunk 100% ba alkalmazkodni az élet folyamatosan fejlődik a bolygón bekövetkezett minimális változások hatására fajok pusztulnak ki amik ugyanolyan földi organizmusok mint mi magunk vagyunk emberek ha az űrbevágysz ennek tudatosúlnia kell benned mi sem vagyunk mások mint az összes többi közeli vagy távoli rokonunk mert a földön minden élő a rokonunk. az űrutazásra a legalkalmasabb életforma a legfejletlenebb életformák gombák virusok baktériumok egysejtűek. nem mi mi már túlságosan speciaéizálódtunk a földi életre. minél fejlettebb egy élőlény annál kevésbé alkalmas az űrben való utazásra. tehát amelyik életforma eléri azt a fejlettségi színtet hogy önálóan olyan eszközt hozzon létre ami alkalmassá teszi az űrbéli távolságok leküzdésére ő maga a bonyolúltsága összetetsége folytán annál alkalmatlanabb lessz arra.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Én csak azt szeretném tudni, majdnem laikusként, bár kisgyerek korom óta érdekel az űrutazás, hogy miért zavar valakit, illetve miért olyan szkeptikus Musk mars kolonizálási törekvésével kapcsolatban? Nem nekünk is érdekünk a technológia fejlesztése? Musk egy nagyszerű ember, egy született zseni! Ilyenek viszik előre az emberiséget. Saját pénzből építi, nem az államkasszát, vagy a zsebünket húzza le! Csodálatos dolog lenne megélni minden olyan pillanatot mint pl a Mars utazás. Én simán mennék velük...
Vagy a holdra eljutás újra. Bázisok építése, csillagközi űrhajók építése nukleáris meghajtóval esetleg, vagy Ion-al, ami csak az föld vonzáskörzetében használ kémiai meghajtást. Közvetítéseket látni más bolygókról. új lehetséges, számunkra még nem látható életformákat felfedezni stb!! Ok...lehet túl sok sci-fit nézek, de szerintem nem.
Én nagyon lelkes vagyok...megértem a spacejunkies-es fiúkat is amikor visítottak a legutolsó Starship indításnál...
Az se jó válasz, hogy Musk törődjön a Föld problémáival ne álmokra szórja a pénzt... Miért?? Törődjenek a kormányok, ők okozták. Másrészt meg mindenki arra költi a lóvéját, amire akarja...
Pontosan.
Elkurvázhatná a pénzét, ehelyett fejleszt és több ezer embernek ad munkát.
 
  • Imádom
Reactions: sixtus

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
mert semmi realitása nincs annak hogy a marsra menjen valaki meghalni mert ott élni nem lehet ott minden meg akar ölni a sugárzás a légkör a hőmérséklet a gravitáció egyszerűen minden de már az oda való út is gyilkos. a marsnál az óceánok feneke is alkalmasabb környezet az emberi életre.
idegen életformák ? hol? ahova eltudnánk jutni ott nincs ha mégis lenne ilyen az valószínűleg kiirtana minket de minimum semmi hasznot nem hozna.

létezik e idegen életforma? azt sem tudjuk mi az az élet... fejlődés hova? minél jobban fejlődünk annál több gondot okozunk magunknak amit meg kell oldanunk. ez magávalhozza azt hogy a fejlődés magában hordozza az összeomlást mert minden eggyes fejlődési lépcső a korábbinál több megoldani szükséges problémát generál miközben a korábbi problémák sincsenek megoldva és így halmozódik.

van e bármi keresnivalónk a föld vonzáskörzetén kívűl? nincs és a természet ezt nem is fogja engedni egyszerűen ezen a bolygón alakultunk ki és még ehhez a bolygóhoz sem tudtunk 100% ba alkalmazkodni az élet folyamatosan fejlődik a bolygón bekövetkezett minimális változások hatására fajok pusztulnak ki amik ugyanolyan földi organizmusok mint mi magunk vagyunk emberek ha az űrbevágysz ennek tudatosúlnia kell benned mi sem vagyunk mások mint az összes többi közeli vagy távoli rokonunk mert a földön minden élő a rokonunk. az űrutazásra a legalkalmasabb életforma a legfejletlenebb életformák gombák virusok baktériumok egysejtűek. nem mi mi már túlságosan speciaéizálódtunk a földi életre. minél fejlettebb egy élőlény annál kevésbé alkalmas az űrben való utazásra. tehát amelyik életforma eléri azt a fejlettségi színtet hogy önálóan olyan eszközt hozzon létre ami alkalmassá teszi az űrbéli távolságok leküzdésére ő maga a bonyolúltsága összetetsége folytán annál alkalmatlanabb lessz arra.
Van annak realitása, hogy az ember hosszú távon űrutazzon de ahhoz sokkal jobb életfenntartó rendszerek (gravitáció, sugárzás) kellenek, mint amilyenek vannak. Tervek persze vannak, csak az ára meghaladná az emberiség erőforrásait.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113
mert semmi realitása nincs annak hogy a marsra menjen valaki meghalni mert ott élni nem lehet ott minden meg akar ölni a sugárzás a légkör a hőmérséklet a gravitáció egyszerűen minden de már az oda való út is gyilkos. a marsnál az óceánok feneke is alkalmasabb környezet az emberi életre.
idegen életformák ? hol? ahova eltudnánk jutni ott nincs ha mégis lenne ilyen az valószínűleg kiirtana minket de minimum semmi hasznot nem hozna.

létezik e idegen életforma? azt sem tudjuk mi az az élet... fejlődés hova? minél jobban fejlődünk annál több gondot okozunk magunknak amit meg kell oldanunk. ez magávalhozza azt hogy a fejlődés magában hordozza az összeomlást mert minden eggyes fejlődési lépcső a korábbinál több megoldani szükséges problémát generál miközben a korábbi problémák sincsenek megoldva és így halmozódik.

van e bármi keresnivalónk a föld vonzáskörzetén kívűl? nincs és a természet ezt nem is fogja engedni egyszerűen ezen a bolygón alakultunk ki és még ehhez a bolygóhoz sem tudtunk 100% ba alkalmazkodni az élet folyamatosan fejlődik a bolygón bekövetkezett minimális változások hatására fajok pusztulnak ki amik ugyanolyan földi organizmusok mint mi magunk vagyunk emberek ha az űrbevágysz ennek tudatosúlnia kell benned mi sem vagyunk mások mint az összes többi közeli vagy távoli rokonunk mert a földön minden élő a rokonunk. az űrutazásra a legalkalmasabb életforma a legfejletlenebb életformák gombák virusok baktériumok egysejtűek. nem mi mi már túlságosan speciaéizálódtunk a földi életre. minél fejlettebb egy élőlény annál kevésbé alkalmas az űrben való utazásra. tehát amelyik életforma eléri azt a fejlettségi színtet hogy önálóan olyan eszközt hozzon létre ami alkalmassá teszi az űrbéli távolságok leküzdésére ő maga a bonyolúltsága összetetsége folytán annál alkalmatlanabb lessz arra.
Ez is egy szempont, viszont nem változtat azon hogy az ember mindig is vágyott az csillagokba, az ismeretlenbe, és ez mindig így fog maradni, a fejlődésünk nem áll meg, hanem az élet törvényei szerint halad tovább. Az hogy mit hozunk ki belőle, rajtunk múlik..
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ez is egy szempont, viszont nem változtat azon hogy az ember mindig is vágyott az csillagokba, az ismeretlenbe, és ez mindig így fog maradni, a fejlődésünk nem áll meg, hanem az élet törvényei szerint halad tovább. Az hogy mit hozunk ki belőle, rajtunk múlik..
De nem a néptömegek (kolonizáció). Akiknek a megélhetés is napi probléma.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113
1. ha van egy nagy (a Satur V-nél nem sokkal nagyobb) rakétád, ami mondjuk "olcsón" üzemel, attól még 1000 Mars irányú indítás még mindig Istentelenül drága, főleg hogy vagy 5000 tankoló indítás kell hozzá. Ráadásul a Mars kolonizációhoz nem csak rakéta kell, sok igen drága apróság, pl. Mars bázis, amivel a Spacex szemérmesen nem foglalkozik, majd a partnerek, akik megveszik a szállító kapacitását.
2. a Marson életben maradni nehezebb és sokkal drágább, mint a Mariana árok mélyén vagy az Everest tetején. Vagy egy atomháború után a Földön.
3. Csillagközi utazás még egy darabig csak olyan terv szintjén fog működni, ami a vágyálmokat gyűjti egybe.
Kutatóbázist lehet lerakni a Holdra, Marsra, Európára, van az Antarktiszon is vagy a tenger alatt itthon is, de oda emberi kolóniát telepíteni csak azért, hogy ott is éljen ember nagyon nem tűnik reálisnak.
Az gondolom a pénz itt másodlagos. A társ cégek valóban kifizetik. Az első 1-2 űrhajó úgyis csak ellátmányt, épületeket és berendezéseket vinne. A gravitáció ott 1/3-a a földének...tök kellemes, és nem kell ugrabugrálni. Viszont még nem a súlytalanság ami miatt ha nem edzel napi 2 órát az űrben, minden színű bajod lesz. A sugárzás kiküszöbölhető egy vékony vízréteggel is akár az űrhajó burkolatában(vizelet, szennyvíz minden idemegy. Légkör...hát az sehun se jó... Viszont az oxigént ki lehet vonni ott is, nem kel vinni, mert tartalmaz egy keveset, bár a nagy része nitrogén, meg CO2.
Viszont ezeken a gondokon már nagyon előrehaladott állapotban dolgoznak. 10 éven belül full kész, és szállítható lesz a megoldás. Csak oda kell üzemanyag. A visszatéréshez vagy előállítják ott, vagy visznek. Továbbá a Space-Jump vagy mi a fene hold körüli bázison tankolnak. Onnantól nem kell sok üzemanyag, hisz nincs szinte gravitáció, amit le kell győzni! Az élelmet is meg tudod ott termelni. Zöldséget, gyümölcsöt mindenképp, bár a mars talaja alkalmatlan rá elvileg, de nyilván van más megoldás.
Nem tudom... én így látom. A legnagyobb gond szerintem a sugárzás nyilván. genetikai elváltozásokat, rákot okoz, de megfelelő űrruha és mondjuk egy bebaxás után nem a padon alszok éjszaka a Marson, az megoldhatja.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Én csak azt szeretném tudni, majdnem laikusként, bár kisgyerek korom óta érdekel az űrutazás, hogy miért zavar valakit, illetve miért olyan szkeptikus Musk mars kolonizálási törekvésével kapcsolatban? Nem nekünk is érdekünk a technológia fejlesztése? Musk egy nagyszerű ember, egy született zseni! Ilyenek viszik előre az emberiséget. Saját pénzből építi, nem az államkasszát, vagy a zsebünket húzza le! Csodálatos dolog lenne megélni minden olyan pillanatot mint pl a Mars utazás. Én simán mennék velük...
Vagy a holdra eljutás újra. Bázisok építése, csillagközi űrhajók építése nukleáris meghajtóval esetleg, vagy Ion-al, ami csak az föld vonzáskörzetében használ kémiai meghajtást. Közvetítéseket látni más bolygókról. új lehetséges, számunkra még nem látható életformákat felfedezni stb!! Ok...lehet túl sok sci-fit nézek, de szerintem nem.
Én nagyon lelkes vagyok...megértem a spacejunkies-es fiúkat is amikor visítottak a legutolsó Starship indításnál...
Az se jó válasz, hogy Musk törődjön a Föld problémáival ne álmokra szórja a pénzt... Miért?? Törődjenek a kormányok, ők okozták. Másrészt meg mindenki arra költi a lóvéját, amire akarja...
 
  • Vicces
Reactions: sixtus

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113
De nem a néptömegek (kolonizáció). Akiknek a megélhetés is napi probléma.
Belátható időn belül nem is fognak menni néptömegek oda, és nyilván nem lesz menetrendszerinti járat, de sokan eljutnak oda, és el is kell. De ettől még Musk dönti el hogy mire költi a pénzét... Nem az ő dolga megoldani az emberiség problémáit. Nekem se mondja meg senki ha elmegyek valahova, akkor egy hajlékonynak adom a pénzem vagy bemegyek egy kocsmába, vagy fel adok egy lottót, ami aztán tényleg értelmetlen...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Az gondolom a pénz itt másodlagos. A társ cégek valóban kifizetik. Az első 1-2 űrhajó úgyis csak ellátmányt, épületeket és berendezéseket vinne. A gravitáció ott 1/3-a a földének...tök kellemes, és nem kell ugrabugrálni. Viszont még nem a súlytalanság ami miatt ha nem edzel napi 2 órát az űrben, minden színű bajod lesz. A sugárzás kiküszöbölhető egy vékony vízréteggel is akár az űrhajó burkolatában(vizelet, szennyvíz minden idemegy. Légkör...hát az sehun se jó... Viszont az oxigént ki lehet vonni ott is, nem kel vinni, mert tartalmaz egy keveset, bár a nagy része nitrogén, meg CO2.
Viszont ezeken a gondokon már nagyon előrehaladott állapotban dolgoznak. 10 éven belül full kész, és szállítható lesz a megoldás. Csak oda kell üzemanyag. A visszatéréshez vagy előállítják ott, vagy visznek. Továbbá a Space-Jump vagy mi a fene hold körüli bázison tankolnak. Onnantól nem kell sok üzemanyag, hisz nincs szinte gravitáció, amit le kell győzni! Az élelmet is meg tudod ott termelni. Zöldséget, gyümölcsöt mindenképp, bár a mars talaja alkalmatlan rá elvileg, de nyilván van más megoldás.
Nem tudom... én így látom. A legnagyobb gond szerintem a sugárzás nyilván. genetikai elváltozásokat, rákot okoz, de megfelelő űrruha és mondjuk egy bebaxás után nem a padon alszok éjszaka a Marson, az megoldhatja.
Szerintem az a baj, hogy elbatelizálódnak az erőforrások és a fejlesztési idők. Hurráoptimizmus. Mint a fúziónál. Elontime mellett lehetne emlegetni az Eloncost-ot is. Másrész honnan tudod, mit tesz 1/3 gravitáció hosszú távon?
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113
Szerintem az a baj, hogy elbatelizálódnak az erőforrások és a fejlesztési idők. Hurráoptimizmus. Mint a fúziónál. Elontime mellett lehetne emlegetni az Eloncost-ot is. Másrész honnan tudod, mit tesz 1/3 gravitáció hosszú távon?
Igazad van! Azé tudom meeee vótam ott sokat! Azé na! :D (ennél meggyőzőbb érv sztem nem kell) :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Jóvan mindannyian izék vagytok, ragadjatok a földhöz :D Nincsenek álmaitok :D (és itt nem a januári gázvégszámla elszámolásáról beszélek, hogy menni fog e, vagy 5 évvel fiatalabb autóról.
Pont olyan beszélgetni itt veletek, mint Mikivel az ukrán topikban :p
Álmodozni szabad, meg Sci-Fi-t nézni, én is szeretem őket. De még a Sci-Fi filmek/sorozatoknak is alapvető kelléke egy csodahajtómű minimum (a Raptor teljesen földhözragadt), amire a mi életünkben nem nagyon van reálisan esély.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Az gondolom a pénz itt másodlagos. A társ cégek valóban kifizetik. Az első 1-2 űrhajó úgyis csak ellátmányt, épületeket és berendezéseket vinne. A gravitáció ott 1/3-a a földének...tök kellemes, és nem kell ugrabugrálni. Viszont még nem a súlytalanság ami miatt ha nem edzel napi 2 órát az űrben, minden színű bajod lesz. A sugárzás kiküszöbölhető egy vékony vízréteggel is akár az űrhajó burkolatában(vizelet, szennyvíz minden idemegy. Légkör...hát az sehun se jó... Viszont az oxigént ki lehet vonni ott is, nem kel vinni, mert tartalmaz egy keveset, bár a nagy része nitrogén, meg CO2.
Viszont ezeken a gondokon már nagyon előrehaladott állapotban dolgoznak. 10 éven belül full kész, és szállítható lesz a megoldás. Csak oda kell üzemanyag. A visszatéréshez vagy előállítják ott, vagy visznek. Továbbá a Space-Jump vagy mi a fene hold körüli bázison tankolnak. Onnantól nem kell sok üzemanyag, hisz nincs szinte gravitáció, amit le kell győzni! Az élelmet is meg tudod ott termelni. Zöldséget, gyümölcsöt mindenképp, bár a mars talaja alkalmatlan rá elvileg, de nyilván van más megoldás.
Nem tudom... én így látom. A legnagyobb gond szerintem a sugárzás nyilván. genetikai elváltozásokat, rákot okoz, de megfelelő űrruha és mondjuk egy bebaxás után nem a padon alszok éjszaka a Marson, az megoldhatja.
nem akarlak lelombozni de a starship sem fog 10 éven bellül embert vinni az űrbe nem hogy ilyen problémákat megoldjanak. és ha meg is tennék minek hogy elmodhassuk hogy a főldtől távol x km re is meghalt már ember?
az emberi szervezet túl fejlett és összetett ahhoz hogy az űrben tartós életet éljen ugyan ez igaz idegen égitestekre is.
minél bonyolultabb egy szerkezet extrém behatásokra annál valószínűbben fog meghibásodni minél bonyolultabb egy szervezet extrém behatásokra annál valószínűbben fog "meghibásodni" ha valaki szar életre vágyik ahol minden meg akarja ölni ahhoz nem kell az űrbe vagy más bolygóra mennie az megoldható itt a földön is.
hogy az ember hova vagy mire vágyik egy dolog egy másik hogy a földi vágyait sem tudja kielégíteni. miből gondoljuk hogy az űr bármire is megoldást jelentene. nem jelent megoldást csak további bonyodalmakat okoz. ez nem azt jelenti hogy ne vizsgáljuk a körülöttünk levő világot mert bár nagy kézzelfogható haszna nincs ennek a tudásnak mégis számos embert köt le. aki addig sem mással foglalkozik. hisz az emberi cél nem más mint a belénk kódolt dominancia mindenek felett valakinek ez a hajlama jobban előjön míg másoknak kevésbé de mindenkiben benne van. az hogy minden úgy alakuljon ahogy akarom... mitöl lett jobb a világ a nagy földrajzi felfedezésektől? az hogy tudjuk hogy az óceánnak van másik partja is kinek tett jót? a felfedezőjének kolonbusznak? nem szerencsétlen lett a felfedezése miatt az ottalált embereknek nem írmagjuk is kipusztították az odamenő europaiaknak szenvedtek mindentől az ittmaradtaknak szenvedtek mindattól amit behurcoltak onnan vagy a közelkeletieknek nem elértéktelenedett az arany romokba dőltek gazdaságok. ki járt jól azzal hogy europa felfedezte amerikát egy szűk rétegen kvül senki sem járt jól majd hosszútávon ez a szűk réteg sem járt jol mert a mérhetetlen zsákmány amit milliók halállával szereztek visszaütött és romlásba döntötte őket és leszármazottaikat. ki járt jól azzal hogy afrika fel lett fedezve europaiak által? az europai ember jól járt ? se rövid se hosszútávon nem járt jól hát az ottlakók jól jártak? nemjártak jól felborították az életüket addig ők vadásztak később rájuk vadásztak.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Álmodozni szabad, meg Sci-Fi-t nézni, én is szeretem őket. De még a Sci-Fi filmek/sorozatoknak is alapvető kelléke egy csodahajtómű minimum (a Raptor teljesen földhözragadt), amire a mi életünkben nem nagyon van reálisan esély.

Nukleáris űrvontató​

Oroszország nagy méretű és teljesítményű, nukleáris meghajtású űrvontató tervezésén és építésén dolgozik.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113

Nukleáris űrvontató​

Oroszország nagy méretű és teljesítményű, nukleáris meghajtású űrvontató tervezésén és építésén dolgozik.
Na tessék...és arról a múlt heti hírről ne is beszéljünk hogy Kína karnyújtásnyira van a hidegfúziós reaktor működőképes felépítésétől.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Na tessék...és arról a múlt heti hírről ne is beszéljünk hogy Kína karnyújtásnyira van a hidegfúziós reaktor működőképes felépítésétől.
Atya, gatya, a nagy kapacitású nukleáris hajtómű is olyan, mint a fúziós erőmű. Még 20 év és lesz mondják 50+ éve. A hidegfúzió meg majd akkor lesz, a féreglyukon érkező földönkívülien odaadják a terveket. :) De még akkor sem, mert hülyék leszünk (vagy a köbükunokáink lesznek) felfogni a tudásukat.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 018
14 840
113
Atya, gatya, a nagy kapacitású nukleáris hajtómű is olyan, mint a fúziós erőmű. Még 20 év és lesz mondják 50+ éve. A hidegfúzió meg majd akkor lesz, a féreglyukon érkező földönkívülien odaadják a terveket. :) De még akkor sem, mert hülyék leszünk (vagy a köbükunokáink lesznek) felfogni a tudásukat.
Na tessék...veletek aztán lehet előremutató dolgokról beszélgetni.... nem is tudom hogy minek ez a topik, ha mindenki az űrkutatás ellen van? :D Amúgy is csak azt láttam itt hogy ha valamit kilőnek fikázva van, hogy minek???? Ha felrobban azért szar, ha nem robban azért :D Van egy olyan érzésem hogy némelyek szerint meg kellett volna állni még csak nem is Galilei, hanem Giordano Bruno szintjén, nekünk ott hogy mi van úgysem számít de ennyi erővel akkor az is mindegy hogy a föld lapos, és 4 elefánt tartja :D
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Na tessék...veletek aztán lehet előremutató dolgokról beszélgetni.... nem is tudom hogy minek ez a topik, ha mindenki az űrkutatás ellen van? :D Amúgy is csak azt láttam itt hogy ha valamit kilőnek fikázva van, hogy minek???? Ha felrobban azért szar, ha nem robban azért :D Van egy olyan érzésem hogy némelyek szerint meg kellett volna állni még csak nem is Galilei, hanem Giordano Bruno szintjén, nekünk ott hogy mi van úgysem számít de ennyi erővel akkor az is mindegy hogy a föld lapos, és 4 elefánt tartja :D
Lehet nem látszik rajtam, de nagyon szeretném látni, hogy az ember eljut a Marsra vagy a holdi kutatóbázis havi tudományos beszámolóját olvasni. De ennek sajna van nálam egy határideje, amit nem biztos, hogy tartani fognak, nem vagyok annyira optimista, mint itt egyesek.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Na tessék...veletek aztán lehet előremutató dolgokról beszélgetni.... nem is tudom hogy minek ez a topik, ha mindenki az űrkutatás ellen van? :D Amúgy is csak azt láttam itt hogy ha valamit kilőnek fikázva van, hogy minek???? Ha felrobban azért szar, ha nem robban azért :D Van egy olyan érzésem hogy némelyek szerint meg kellett volna állni még csak nem is Galilei, hanem Giordano Bruno szintjén, nekünk ott hogy mi van úgysem számít de ennyi erővel akkor az is mindegy hogy a föld lapos, és 4 elefánt tartja :D
A 4 elefánt viszont egy nagy teknőcön álldogál
the-flat-earth-fallacy.jpg