Azért elég hosszan lehetne sorolni az ábrán szereplő az adott korban szinte 0 világtörténeti szerepet játszó államokat.
De maradjunk a "soha nem" magyaroknál, nyilván csak szubjektív sorrendben:
1. A Balkánt alig pár évtized alatt meghódító oszmánokat csaknem 150 évre megállítjuk, így nem a 15.sz-ban érik el az akkor papíron létező Német-római császárságot, a darabokban létező Ausztriát, a huszita háborúk szaggatta cseheket, hanem csak az 1520-as években, amikor V.Károly világbirodalma várja őket. Bár a 150 év alatt az oszmánok hatalma is jelentősen nőtt, az olló mégis zárult köztük és a Nyugat között, reális esélyük már nem volt a további terjeszkedésre, ezt az időt mi nyertük, csak esetenkénti támogatással.
2. A honf. előtti 500 évben itt megtelepedő hatalmas és pusztító nomád birodalmak kora - hun, bolgár, avar - véget ér. Mi már a határainkon megállítjuk az előbbiekkel egy szinten lévő, sőt a feletti besenyőket, kunokat, bár vereséggel, de a mongol terjeszkedés is a határainkon áll meg. A 10.sz. végén Nyugat végleg megszabadult a lovasnomád fenyegetéstől, ez önálló eredményünk.
3. A nyugati kereszténység felvétele az akkor már a csehekig hatoló bizánci térítés végét jelenti, az ortodoxia visszaszorul a Balkánra, előbb a német, majd a bizánci támadásokat visszaverve végleg megszűnik a közvetlen kapcsolat a nyugati és keleti császárságok között. Nem mellesleg megszakad a kapcsolat az addig összefüggő szláv tömbök között is.
4. a kalandozó hadjáratok hatására mélyreható változások indulnak meg a német társadalomban ill. államszervezetben, aminek a vége az augsburgi győző Ottó császárrá koronázása és a Német-római birodalom születése lesz.
5. A magyar-bizánci ill. magyar-oszmán balkáni vetélkedések hatása egyszerre átok és áldás a helyi népeknek, államok tűnnek - pl. horvátok - vagy épp születnek - pl. románok - ennek hatására, de tartósan erős hatalom nem tud születni, a megosztottság állandó marad, és bár már az OMM részeként, de ugyanez zajlik le a 19.sz-I.vh között is a Balkánon, immár orosz viszonylatban.
.... nem önállóan, de maghatározó résztevőként:
6. Immár egy birodalom részeként, de mégis a terhek jelentős részét hordozva mi kötjük le 1526 után is az oszmánokat jó 150 évre, aminek a vége a Hbs. birodalom felemelkedése lesz, ill. az oszmánok hanyatlása.
7. A IV. Béla hadaival szembeszálló II. Harcias Frigyes elesik, kihal a Babenberg dinasztia, az utódlási harcokat komoly magyar segítséggel Habsburg Rudolf nyeri és a morvamezei csatában eleső Ottokár halálával a cseh vezetésű Közép-Eu-i nagyhatalom álma is szertefoszlik. Rudolf Ausztria mellett a német trónt is megszerzi, megindul a Habsburgok felemelkedése.
8. A magyar rendek "életüket és vérüket" adva tartják trónon Mária Teréziát, nélkülünk talán, ellenünk - is - szinte biztosan bukott volna a Hbs.-ház.
Hirtelenjében ezek jutnak eszembe, ha a világ, vagy legalább Eu. történetét nagyban befolyásoló magyar "erőből" végrehajtott tetteinket nézzük. Nyilván van sok katonai bénázásunk, politikai döntésünk is, amik nagyban befolyásolták a történelmet. Ha Zsigmond jobban fogja a kereszteseket Nikápolynál, ha I.Ulászló nem hősködik Várnánál, ha Hedvig nem megy Ulászlóhoz és nem lesz lengyel-litván unió, ha Miksát megkoronázzuk Fehérváron és V.Károly nem spanyol, hanem magyar királyként kezdi, stb...
II. András Jeruzsálem királya lesz 1218-ban.
Csak most így álmomból ébredve.