M
molnibalage
Guest
Így van, egyetértek. Csak a Tési-fennsík terve idején még nem létezett ez a szabályozás...
Én 2006 táján halottam róla először asszem, és már akkor sem volt új...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Így van, egyetértek. Csak a Tési-fennsík terve idején még nem létezett ez a szabályozás...
De ez nem jelenti azt, hogy a védett területeken kívül ne lehetne bőven telepíteni még. A volt NDK területein (döntően nem a tengerparton) valahogy sikerült. Igaz ott nem tartják ezt "szuperzöld" / elvetendő gondolatnak.
A környező országok egy része (nemcsak Ausztria -1378 MW - 2012.) pedig azóta is növelik a szélerőművek beépített teljesítményét, és használják is őket.
Fa, biogáz, szél, nap azok itthon akadnak, és tudunk rá telepíteni kisebb (nem giga) erőműveket akár kapcsolt termeléssel, csak akarni kellene. Meg nem egyoldalúan támogatni és szabályozni.
<blockquote>Így van, egyetértek. Csak a Tési-fennsík terve idején még nem létezett ez a szabályozás...
<blockquote> Fa, biogáz, szél, nap azok itthon akadnak, és tudunk rá telepíteni kisebb (nem giga) erőműveket akár kapcsolt termeléssel, csak akarni kellene. Meg nem egyoldalúan támogatni és szabályozni.
<blockquote>De ez nem jelenti azt, hogy a védett területeken kívül ne lehetne bőven telepíteni még. A volt NDK területein (döntően nem a tengerparton) valahogy sikerült. Igaz ott nem tartják ezt "szuperzöld" / elvetendő gondolatnak.
bagira
Szia
Az a baj, hogy nem otthoni gépről vagyok még legalább 2 hétig ezért nem tudok küldeni a témához kapcsolódó konkrét anyagokat. Viszont a fórum régebbi oldalain rengeteg infót találsz.
Szóval a válaszokat fejből fogom nyomni
1. Rosszul érted. Ugyanis az MVM az egy állami cég. Ami hasznot termel az lényegében nettó állami bevétel. (közösségi haszon) Szóval állami pénzből épült (tőke) viszont ez a befektetés már megtérült (Az MVM profitja) és azóta is hasznot termel. Vagyis ez nem ráfizetés volt az államnak hanem iszonyatos haszon.
Így lesz az új erőmű esetén is.
Megépül, majd 20 évig fizetjük a profitból az építés költségeit, aztán a további 40 évben már csak hasznunk van. Ugyan úgy működik a dolog, mint bármilyen piaci beruházás. Nem károsítja meg a közösséget, sőt igencsak segíti.
2. Az atomerőmű beruházás nem zajlik teljes titokban. Valami 2-3 ezer forintért meg tudod venni az erőműnek küldött gazdasági hatástanulmány. Nekem is meg van. Nem titkos semmi ami közérdekű. Amúgy a parlament.hu-n minden állami döntés fönt van szó szerint, csak iszonyat nehéz megtalálni amit keresel. (Ez bármire igaz, én sem találom meg most azt amit akarok. Túl sok minden van fönt az oldalon, ömlesztve.)
3. Az oroszok nem érdekeltek összetett hitelkonstrukcióban. Az oroszok abban érdekeltek, hogy a világ minden táján folyamatos legyen beruházó. Így tudnak olcsók maradni.
Érdemes utána nézni, az oroszok az utóbbi 10 évben lényegében minden határidőt betartottak. Ráadásul ha csúszás lenne a csúszás költségeit ők fizetnék.
Magyarországon nincs nukleáris fűtőelemgyártás, így attól a néhány országtól tudunk beszerezni, akik képesek ilyet előállítani.
Szerintem innentől ez 100%-ban import, és jelentősen növeli az ország importfüggőségét. Így sok jelzőt tudnék rá ragasztani, de azt, hogy "röhejesen gyenge" azt biztosan nem.
A magam felszínes tudásával úgy gondolom, hogy a németek a maguk rendkívül alapos módján, tudatosan tértek rá erre az útra. Értsd: alaposan átgondolták az energiapolitikájukat közép- és hosszútávra is.
Éppen ezért a nagy energiafogyasztásuk mellett és szénhidrogén/nukleáris importfüggőségük miatt is úgy látták, hogy a rendszerben nagyon fontos egyik(!) elemnek kell lennie a regionális energiatermelési koncepciónak
Ehhez alakították/ alakítják a betáplálási rendszert, a rendszerirányítást, a szabályozást és a támogatást.
Többek közt azért, mert ez lehetőséget teremt K+F-re, munkahelyek létrehozására (termelési/gyártási és főleg üzemeltetési oldalon, hisz például azokat a faapríték/biogáz erőműveket el kell látni tüzelőanyaggal, ez komoly biomasszával történő gazdálkodást és foglalkoztatást jelent).
És ebbe a koncepcióba nem fért/nem fér bele az atomenergia, mert szerintük és mások szerint is többek közt környezetileg veszélyes/kockázatos.
Igaz, a fukushimai nukleáris katasztrófa felgyorsított a folyamatokat és a tervezett bezárásokat, de mind a kormányzat mind lakosság többsége kiállt mellette vállalva a magasabb áramárakat.
Ezért gondolom azt, hogy ez nem "irgalmatlan balfaszok" "zöldsége", hanem egy tudatos, átgondolt tervezéssel bíró ország döntése volt.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..