Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A német kormány elképzelései szerint Németországnak a fosszilis energiahordozókról át kell állnia a megújuló energiaforrásokra. 2030-ig az összes megtermelt energia felének, 2050-re a 80 százalékának szél, nap és más megújuló energiaforrásokból kell származnia. A költségbecslések szerint azonban az átállás a következő 25 évben már ezer milliárd euróba fog kerülni.
Schmidt aggodalmait osztja a BDI is, Németország legbefolyásosabb ipari szövetsége. A szervezet szerint nem maradhatnak tovább csendben, miközben “idealisták tönkreteszik az ország energiapolitikáját”. A szövetség tagjai nem csak a költségektől félnek (amikben jelentős szerepe van a megújuló energiaforrások költségvetési támogatásának), hanem azt mondják, veszélyben van a német ipar nemzetközi versenyképessége is.
A német vegyipari társaság szerint elszabadultak az energiaárak. A német elektromos áram ára gyorsabban növekszik, mint máshol Európában, és már kétszer annyiba került, mint az Egyesült Államokban. Mivel Amerikában a palagáz egyre nagyobb kitermelése miatt a gázpiaci árak a német árak negyedére estek, több német vegyipari cég is azt fontolgatja, hogy az Egyesült Államokba költözik.
A tóriumos, MSR erőművek előtt is állnak még megoldandó problémák, de messze kevesebb, kisebb bonyolultságú, jobban belátható problémák, mint a fúzió esetében
<blockquote>Magyarországon nincs nukleáris fűtőelemgyártás, így attól a néhány országtól tudunk beszerezni, akik képesek ilyet előállítani.
Szerintem innentől ez 100%-ban import, és jelentősen növeli az ország importfüggőségét. Így sok jelzőt tudnék rá ragasztani, de azt, hogy "röhejesen gyenge" azt biztosan nem.
bagira
Szia!
Megkerestem neked a 2013-as törvényt. Ebben elég sok minden le van írva:
http://www.parlament.hu/irom39/11101/11101.pdf
Itt pedig minden nyilvános adat elérhető a törvénnyel kapcsolatban: http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=39&p_izon=11101
Hát igen, de a 4 jelenlegi blokkot nem akarják leállítani.
Szóval ők 2 Gw/e meglévő és legalább 2.4 Gw/e új kapacitással számolnak. Az összesen 4.4 Gw/e ami elég sok.
.Általában az éjszakai fogyasztásunk 3 Gw/e körül mozog, a nappali meg 4-5 Gw/e (néha 6)
Bár én jobban örülnék annak ha leállítanák üzemidejük végén a jelenlegi blokkokat.
Meg így nem lenne aránytalanság az energiamixben. Lenne értelme bevonni némi vízi és geotermikus energiát is a rendszerbe. (Az én általam olvasott tanulmányokban kb. 200-200 Mw/e kiaknázható teljesítményt tartanak gazdaságosnak mindkét esetben. )
<b>Az orosz fél azonban ebbe nem kíván beleegyezni</b>.</i>