1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Villamosenergia-termelés, energiagazdálkodás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Batka által indítva @ 2013. május 4..

1. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

notaricon likes this.
  2. notaricon

notaricon Well-Known Member

Képtelen vagyok megérteni, hogy miért nem inkább erre költik az állami támogatásokat. Akár az ingyenességig fokozhatnák a városi és agglomerációs tömegközlekedés támogatását, cserébe a városi gépjárműközlekedésre kivetett magas útdíjért, össztársadalmilag sokkal több haszna lenne.

Luthero, fip7 and sirdavegd like this.
  3. Robur

Robur Well-Known Member

Magánügy.
    Látszik, hogy igazi hülye vagy. Kultúra? Broadway mennyi állami támogatást kap? Vagy Hollywood? Mégis nyereséges mindkettő. Egészségügy? Svájcban nemrég népszavazást tartottak, hogy állami legyen az egészségügy vagy magán. A "hülye" svájciak a magánra szavaztak, biztos nem értenek hozzá. Oktatás: a világ oktatási intézményei közül sok magánkézen van, és miért gondolja sok államista, hogy ha nem ők osztják a pénzt, hanem embereknél hagyják, azok nem tudnának maguktól megfelelő oktatási intézményeket üzemeltetni, akár sokkal jobban mint az állam. Szóval ülj le egyes.

4. notaricon

notaricon Well-Known Member

Itt válaszoltam mert ez már itt nagyon off lett.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Objektíven. Aha. Linkelem a statisztikát, ami szerint a legbiztonságosabb a nuki úgy, hogy minden mai szemmel röhejesen elavult erőmű is benne van és mindemellett a legtisztább.

Nálad az "objektíven" szó értelmezése, hogy teszel a számokra...? :eek:

nyugger, Luthero and Ooorky like this.
  6. zeal

zeal Well-Known Member

Off
    De, az vagy. :p
    Te is. :)

Hehe! :D
    On

antigonosz likes this.
  7. joker

joker Well-Known Member

Off a villamos témához, de talán pont a finnek nem engedélyezik a magán oktatási intézményeket, ők pedig benne vannak a top 3-ban az biztos, de lehet az övéké a legjobb oktatási rendszer jelenleg. A lényege az egésznek, hogy ha tetszik ha nem, minden országban van egy módosabb és ezáltal befolyásosabb réteg, akik alakítják a dolgokat. Ha nekik megengednék, hogy magán iskolába járassák a kölyköket - mert minden szülőnek fontos, hogy az ő gyereke jól képzett és sikeres legyen - akkor lesz néhány nagyon fasza magániskola, szuper felszereltséggel, nagyon jó oktatókkal, rengeteg pénzért. Ez a felső tízezernek fontos lenne, a közoktatás meg nem lenne az, mivel nem oda jár a gyermek. Viszont ha nem engedik meg a magán iskolákat, kénytelenek vagy elküldeni a gyermeket külföldre tanulni már kiskorától (amit ugy-e nagytöbbségük nem vállal be) vagy normál állami sulikba járatják őket. Itt meg visszajön az a rész, hogy a szülő minőségi oktatást akar a gyerekének, így az állami oktatást kényszerítik ki, hogy minőségi legyen. Szerintem jó módszer.

fip7 and zeal like this.
  8. beta

beta Well-Known Member

A baleset nem normál üzem.

A te érvelésed volt a hibás, mert az emberi hiba is a technológiai kockázat része. Csernobil is a nukleáris kockázathoz tartozik.

Robur likes this.
  9. beta

beta Well-Known Member

Igen. Például az atomenergia.

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Én is akkora vagyok pont mint fip, de tényleg nem vagyok kövér, csak a hasam nagy. :D

Loken, joker, fip7 and 1 other person like this.
  11. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

A máj lesz ott a hunyó :D

Loken, vilmoci, svajcibeka and 3 others like this.
  12. Robur

Robur Well-Known Member

13. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Nekik minden megoldás jó megoldás, jelenleg nagyrészt dízel teherautókkal szállítják a szenet az erőművekbe...

14. Robur

Robur Well-Known Member

Na de ugye ezt kell kihelyettesíteniük. Belefulladnak a szmogba. Többnyire szénerőművet használnak.

15. emel

emel Well-Known Member

Mert saját szenük van bőven, olajból-gázból meg behozatalra szorulnak, a vízierőmű és az atomerőmű kínai méretekben meg egyformán nagyon sok kellene, ezek ráadásul időben hosszú és pénzben is nagyon drága beruházások.

nyugger and fip7 like this.
  16. Robur

Robur Well-Known Member

Igen, próbálkoznak széllel, nappal de ugye ezekhez kéne a fenti tároló.

17. emel

emel Well-Known Member

Könyörgök, a szél az vagy van vagy nincs, a napocska is jó ha süt, de "előfordul" ugye hogy sötét van, felhő van, egy ország ipari rendszerét (aminek egy része ráadásul folyamatos üzemben dolgozik, éjszaka a + világítás miatt eleve több energiaigénnyel) nem lehet tervezhetetlen energiatermelő rendszerekre alapozni.

18. Robur

Robur Well-Known Member

Így van, de szerintem a fenti teleppel ezt akarják valahogy kiküszöbölni.

19. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Ha a telep megvan akkor már csak az ország területének kétszeresét kell telerakni nap és szélerőművekkel és meg is van a folyamatos működéshez szükséges energia.

20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezzel együtt igaz az állításom, de oda se neki...
    Jo lenne befejezni" mert ez igy erosen trollkodas...

Ezen oldal megosztása