Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
Semmit nem állít át. Újat épít. A poliol üzem is ez pl. Az, hogy az import kőolaj mennyisége milyen termékbe csavaródik át, az más tészta. De tudomásom szerint a meglevő AV üzemekkel nem lehet termékportfóliót váltani. A termelést az adott termékből tudod változtatni, de ennyi.

Egy F-16 gyártósoron sem tudsz buszt gyártani, kivéve, ha építesz egy új gyártósort. Kb. ennyire lehet egy gázolaj / benzin gyártására alkalmas technológiával alapvetően más terméket gyártani. Semennyire. Eleve a tároló tartályok miatt is nehéz lenne, mert vannak olyan köztes és vegyipari alaptermékek, amiket nyomás alatt = gömbtartályban tárolsz és nem atmoszférikus állóhengeres tartályokban.
Ezért írtam:
Szerinted a Mol miért kezdi átállítani a lehetőségein belül a finomítóit motor üzemanyagokról vegyipari alapanyagokra?
Bár most lesz egy érdekes felfutás a dízelben, mivel a hajókat át kell állítani a nyersolajról. Ugyannakkor rájöttek, hogy értelmesebben is fel lehet használni az olajat.
De csak nézd meg, hogy mennyi embert foglalkoztat az energiaiparban az atomenergia, és mennyit a megújulók.
De maga a R&D is sokkal több lehetőséget rejt, a szerteágazó irányok kapcsán.
Az INA 2 veszteséges feldolgozójából az egyiket meg aszfaltgyártásra állítják át, a másikat meg 600M -ért korszerűsítik, és a fűtőolaj helyett tulajdonképpen fullban dízelt fognak termelni. És ez persze nem az európai dízel autók kálváriájának miatt van így, hanem a hajózási környezetvédelmi normák változásának.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Hogy te mit tartasz környezet pusztítónak az a te dolgod. De hogy közgazdasági ismereteid nem nagyon vannak, az látszik.
Szerinted milyen különbségek vannak egy fejlett és egy fejlődő ország gazdasági részarányaiban?
A munkaerő hiány pedig Európában relatív, és nem abszolút. Azaz megvan a munkaerő, csak nem a szükséges képzettségű, rugalmasságú.
Az EU-ban 12,5M ember munkanélküli. Illetve ennél jóval több, mert ez a januári adat amikor még nem volt COVID válság, és extrém alacsony volt a munkanélküliek száma.
De nyugodtan megnézheted, hogy 5-6-7 évvel ezelőtt hány cég foglalkozott mondjuk PV panelek telepítésével. Erről @ogretankHU szerintem nálam jobban fel fog tudni világosítani.
És a melós aki pv-t csavaroz össze (mert kínában készült), sokkal több értéket ad hozzá, mint aki olajat bányászik az északi tengeren (az EU-ban készült fúrótornyon). Ugye?

Amőgy eléggé csaucseszkui érvelés az, hogy mivel az energiahordozó kitermelés a fejletlen gazdaságokra jellemző, ezért ne csináljuk. Gondolom a mezőgazdaságról is ezt gondolod. Olyan nem lehet, hogy azért, mert kisebb a hozzáadott értéke, jobb ha magunk meg tudjuk csinálni (profitábilisen!), mintha másnak vagyunk kiszolgáltatva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
És a melós aki pv-t csavaroz össze (mert kínában készült), sokkal több értéket ad hozzá, mint aki olajat bányászik az északi tengeren (az EU-ban készült fúrótornyon). Ugye?
Nemzetgazdasági szinten mindenképpen.

Amőgy eléggé csaucseszkui érvelés az, hogy mivel az energiahordozó kitermelés a fejletlen gazdaságokra jellemző, ezért ne csináljuk. Gondolom a mezőgazdaságról is ezt gondolod. Olyan nem lehet, hogy azért, mert kisebb a hozzáadott értéke, jobb ha magunk meg tudjuk csinálni (profitábilisen!), mintha másnak vagyunk kiszolgáltatva.
Hát figyelj. Nézd meg az amerikai palaolaj kitermeléssel foglalkozó cégek kilátásait. Hogy termelni tudnak, vagy sem, az az éppen aktuális olajártól függ.
Te meg szoftverfejlesztőként, mennyire sz@rod le egy-egy stratégiai nyersanyag árfolyamának ingadozását?
Az hogy egy államnak van, vagy nincs energiahordozó termelése, tartaléka, az egy adottság. Németországnak - és úgy általában az Európai országoknak - nincsen.
Akkor miért várjuk el tőlük, hogy olyan megoldást válasszanak, amellyel a gazdaságukat kiteszik egy ellenséges (ugyebár az EU tagállamok nagy része NATO tag is!) ország monopol helyzetének? Erről szól ez elektromos autókra és a megújulókra való átállás is. Nem mellesleg összességében sokkal élhetőbb is lesz a környezetük.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már környezetet védünk, most jutott eszembe, hogy utána számoljak:

Tavaly E5-ös benzinnel ~6,2 liter volt a fogyasztásom nyári gumival, ami ~5,9 liter benzin + 0,3 liter növényi trutymó.
Idén 6,6 jött ki konstans, ami egyfelől ~6%-kal több Co2 kibocsájtás, másfelől ugyanúgy 5.9 liter benzint égetek el százon, csak most már 0,7 liter trutymóval.
Egy olyan motorral amit eleve E10-re terveztek.

Na ez az uniós környezetvédelem tökéletes bemutatója :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hogy te mit tartasz környezet pusztítónak az a te dolgod
Az, hogy én miért gondolom, hogy ez rossz, az valóban az. Tök mindegy, hogy emberbaráti szándekból, vagy azért, mert ez az egyetlen bolygó ahol kapni sört. Az, hogy környezetpusztító az viszont nem kérdés, hanem TÉNY.
De hogy közgazdasági ismereteid nem nagyon vannak, az látszik.
Amúgy vannak, és nagy részét a modern elméleteknek röhelyesnek is tartom. Ahol egy passziánszgép nagyobb hozzáadott értéket jelent egy egyenletben, mint a melós aki a szallagon a semmiből megcsinálja a valamit, ott rohadt nagy gondok vannak. (És ebből a szempontból a mérnök is melós. Parkoló pályára is kerülnek lassan, és okos közgazdászok, meg designerek döntenek helyettük)
Szerinted milyen különbségek vannak egy fejlett és egy fejlődő ország gazdasági részarányaiban?
Amúgy ebben az a mókás, hogy Norvégia, ami jelentős részben gázexportból él ugyanúgy posztindisztriális társadalom, mint Bulgária, és a Magyar gazdaság szerkezete közelebb áll a Némethez, mint bezzegSzlovákiáé. (Náluk többek között ezért van BezzegMagyarország)
megvan a munkaerő, csak nem a szükséges képzettségű, rugalmasságú.
Szerencsére egy naperőmű vagy egy szélkerékfarm üzemeltetéséhez a borsodi rézbodzaszedők is megfelelnek, nem kell a jól képzett munkaerő, így pont onnan fogja felszívni az embereket. Ja hogy nem egészen ez a helyzet, és onnantól kezdve, hogy az adott területen munkaerőhiány van extrém mód lényegtelen, hogy de amúgy van 10 millió munkanélküli szabadbölcsész vagy nincs. Ez is közgazdaságtan, ha már itt tartunk...
Nemzetgazdasági szinten mindenképpen
Azt ugyan miért, ha szabad érdeklődnöm?
Te meg szoftverfejlesztőként, mennyire sz@rod le egy-egy stratégiai nyersanyag árfolyamának ingadozását?
Pont ugyanannyira mint a palaolaj termelők, mert ezek a stratégiai nyersanyagok elég sokat számítanak az árakban...
Akkor miért várjuk el tőlük, hogy olyan megoldást válasszanak, amellyel a gazdaságukat kiteszik egy ellenséges (ugyebár az EU tagállamok nagy része NATO tag is!) ország monopol helyzetének?
Akkor nem értem, most visszatérünk a fa tüzeléshez? Mert amúgy a drágalátos "zöld" technológiád kínai monopólium. Ők meg ellenség...
Nem mellesleg összességében sokkal élhetőbb is lesz a környezetük.
Feltéve, hogy az elpusztított bolygó élhetőbb...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha már környezetet védünk, most jutott eszembe, hogy utána számoljak:

Tavaly E5-ös benzinnel ~6,2 liter volt a fogyasztásom nyári gumival, ami ~5,9 liter benzin + 0,3 liter növényi trutymó.
Idén 6,6 jött ki konstans, ami egyfelől ~6%-kal több Co2 kibocsájtás, másfelől ugyanúgy 5.9 liter benzint égetek el százon, csak most már 0,7 liter trutymóval.
Egy olyan motorral amit eleve E10-re terveztek.

Na ez az uniós környezetvédelem tökéletes bemutatója :D
Ugye onnan indulunk amúgy, hogy van egy probléma: globális felmelegedés.
Erre kéne megoldás.
Mi az ésszerű megoldás?
Figyi, ha x érték felett van az energiatermelésed károsanyag kibocsájtása (beleértve a szenet is), akkor a gatyád is kifizeted bűntetésnek.
Mi az EUs válasz? Legyen x százalék megújuló és pont. Az, hogy amúgy Ausztriában, ahol az egy főre eső nagy esésű folyók száma kettő erre valóban a vízenergia a helyes megoldás, de mondjuk Németországban, ahol se nap, se szél nem igazán van, már nem ez lenne, az kit érdekel? És ezt nevezzük környezetvédelemnek.
Amikor a nem kicsit környezetszennyező ritkaföldfém bányásztatod Afrikába rakod, majd átviszed bunkerolajjal fűtött hajókon Kínába, ahol tiszta ivóvizet használsz el a napelemed elkészítéséhez, és visszahozod európába bunkerolajjal. Utána letarolsz három erdőt, és építesz egy olyan erőművet, ami éjjel nullát termel, de cserébe kivontad ezt a területet a természetből.
Ahelyett, hogy végiggondolnád, hogy amúgy, egyébként adott területen, minek is van a legkisebb környezet károsító hatása, és azt nyomatnád...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 048
10 117
113
[QUOTE="pöcshuszár, post: 765946, member: 2476"
Az hogy egy államnak van, vagy nincs energiahordozó termelése, tartaléka, az egy adottság. Németországnak - és úgy általában az Európai országoknak - nincsen.
Akkor miért várjuk el tőlük, hogy olyan megoldást válasszanak, amellyel a gazdaságukat kiteszik egy ellenséges (ugyebár az EU tagállamok nagy része NATO tag is!) ország monopol helyzetének? Erről szól ez elektromos autókra és a megújulókra való átállás is. Nem mellesleg összességében sokkal élhetőbb is lesz a környezetük.[/QUOTE]
Ebben igazad van, a német naperőművet kiegyensúlyozó lengyel szén szerencsére nem szolgáltatja ki őket ellenséges hatalomnak. Bár a német naperőművet kiegyensúlyozó gáz azért de, kiszolgáltatja őket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
Az előző hozzászólás demagógiáira nem nagyon értelme mit válaszolni...
Csak egyet emelnék ki.

Akkor nem értem, most visszatérünk a fa tüzeléshez? Mert amúgy a drágalátos "zöld" technológiád kínai monopólium. Ők meg ellenség...

Ne beszélj már marhaságot! Ha Kínával összebalhéznak az európai országok, akkor majd Kína jól azt mondja, hogy juszt se szállítok nektek több PV panelt.
Azonnal összeomlik a német gazdaság gondolom!
Gondolom a Siemens és Bosch cégek meg karba tett kézzel végignézik a német gazdaság összeomlását. Márpedig össze is omlana, mert a második napon leállna a teljes napenergia termelés az országban.
Lehet leírni demagóg dolgokat csak marhaság...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
[QUOTE="pöcshuszár, post: 765946, member: 2476"
Az hogy egy államnak van, vagy nincs energiahordozó termelése, tartaléka, az egy adottság. Németországnak - és úgy általában az Európai országoknak - nincsen.
Akkor miért várjuk el tőlük, hogy olyan megoldást válasszanak, amellyel a gazdaságukat kiteszik egy ellenséges (ugyebár az EU tagállamok nagy része NATO tag is!) ország monopol helyzetének? Erről szól ez elektromos autókra és a megújulókra való átállás is. Nem mellesleg összességében sokkal élhetőbb is lesz a környezetük.
Ebben igazad van, a német naperőművet kiegyensúlyozó lengyel szén szerencsére nem szolgáltatja ki őket ellenséges hatalomnak. Bár a német naperőművet kiegyensúlyozó gáz azért de, kiszolgáltatja őket.[/QUOTE]
A volumen a lényeg. Ha alaperőművi szintig szénhidrogéneket használnak (a közlekedésről fűtésről már nem is beszélve), akkor az kiszolgáltatottá teszi őket. Mert nem tudnak elegendő pótlást hirtelen beszerezni, ha bármilyen kellemetlen geopolitikai helyzet alakul.
Elektromos áram, és ezen belül a megújulók meg pont erre biztosítanak szépen lassan megoldást. Mert az árammal nem csak világítani lehet, de fűteni, és most már közlekedni is egyre inkább. Persze lehetne mindezt atomenergiával is, de mivel a második világháború után alárendelt szerepbe kerültek és a maghasadásos technológiával nem nagyon lehetett foglalkozniuk, így olyan nagy lemaradásba kerültek, amit már nem is akarnak behozni. De ha a Rosatomtól vagy az amerikaiaktól vesznek erőműveket, akkor ugyan úgy függésbe kerülnek. Ráadásul az atomenergiát Németországban alapvető társadalmi elutasítás övezi. És ez már Fukisima előtt is így volt.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze lehetne mindezt atomenergiával is, de mivel a második világháború után alárendelt szerepbe kerültek és a maghasadásos technológiával nem nagyon lehetett foglalkozniuk, így olyan nagy lemaradásba kerültek, amit már nem is akarnak behozni. De ha a Rosatomtól vagy az amerikaiaktól vesznek erőműveket, akkor ugyan úgy függésbe kerülnek. Ráadásul az atomenergiát Németországban alapvető társadalmi elutasítás övezi. És ez már Fukisima előtt is így volt.

Kína árul atomerőművet is nem csak napelemtáblát (messze elmarad a megrendelésállományuk az oroszokétól, de már magabiztos 2. helyezettek).
Meg volt egykor egy francia atomipar is...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 048
10 117
113
Ebben igazad van, a német naperőművet kiegyensúlyozó lengyel szén szerencsére nem szolgáltatja ki őket ellenséges hatalomnak. Bár a német naperőművet kiegyensúlyozó gáz azért de, kiszolgáltatja őket.
A volumen a lényeg. Ha alaperőművi szintig szénhidrogéneket használnak (a közlekedésről fűtésről már nem is beszélve), akkor az kiszolgáltatottá teszi őket. Mert nem tudnak elegendő pótlást hirtelen beszerezni, ha bármilyen kellemetlen geopolitikai helyzet alakul.
Elektromos áram, és ezen belül a megújulók meg pont erre biztosítanak szépen lassan megoldást. Mert az árammal nem csak világítani lehet, de fűteni, és most már közlekedni is egyre inkább. Persze lehetne mindezt atomenergiával is, de mivel a második világháború után alárendelt szerepbe kerültek és a maghasadásos technológiával nem nagyon lehetett foglalkozniuk, így olyan nagy lemaradásba kerültek, amit már nem is akarnak behozni. De ha a Rosatomtól vagy az amerikaiaktól vesznek erőműveket, akkor ugyan úgy függésbe kerülnek. Ráadásul az atomenergiát Németországban alapvető társadalmi elutasítás övezi. És ez már Fukisima előtt is így volt.[/QUOTE]
Jó, de egyelőre Lengyelország és Franciaország az akkumlátor, mi lesz ha nem lesznek azok?
Egyenlőre napra-szélre alapozni nem lehet, biomasszára meg nem érdemes. (még ha nálunk az is viszi megújulokból a primet, aztán a pécsi erőmű nem győzi elnyeli az erdőt)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Te meg szoftverfejlesztőként, mennyire sz@rod le egy-egy stratégiai nyersanyag árfolyamának ingadozását?
Nem szarom le, mert közvetlen hatással van az életemre a termékek és szolgáltatások árában.
Az hogy egy államnak van, vagy nincs energiahordozó termelése, tartaléka, az egy adottság. Németországnak - és úgy általában az Európai országoknak - nincsen.
Arról azért az EU is tehet, hogy az angolokat elüldözte, a Norvégok meg sosem akartak csatlakozni, nem? Viszont szerintem mindkettő országgal továbbra is lehet majd üzletelni, ahogy az oroszokkal, szaudiakkal is lehet. Az atomenergiával pedig még jobb lenne a helyzet, több évre elég energiahordozót lehetne kb stadionnyi helyen tárolni, tenyésztő reaktorokhoz üzemanyag is lenne bőven.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Nem szarom le, mert közvetlen hatással van az életemre a termékek és szolgáltatások árában.

Arról azért az EU is tehet, hogy az angolokat elüldözte, a Norvégok meg sosem akartak csatlakozni, nem? Viszont szerintem mindkettő országgal továbbra is lehet majd üzletelni, ahogy az oroszokkal, szaudiakkal is lehet. Az atomenergiával pedig még jobb lenne a helyzet, több évre elég energiahordozót lehetne kb stadionnyi helyen tárolni, tenyésztő reaktorokhoz üzemanyag is lenne bőven.
Khöm, egy családi ház területe elég sok évhez. Egy stadionnyi hely töredékén elfér minimális magassággal a jenki atomipar teljes üzemanyag hulladéka...
Tehát ennyi az üzemanyag helye.
 
T

Törölt tag 1945

Guest

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Persze lehetne mindezt atomenergiával is, de mivel a második világháború után alárendelt szerepbe kerültek és a maghasadásos technológiával nem nagyon lehetett foglalkozniuk, így olyan nagy lemaradásba kerültek, amit már nem is akarnak behozni.
A németeknek komoly atomiparuk volt, amit megbaszott a zöld hülyeség. Komoly kutatásaik voltak a tenyésztő reaktorok terén is, tóriumos reaktor kutatásuk is volt. Ezeket mind leállítottak, hogy majd a fúzió, és a nap/szél energia. Volumenben nem voltak egy Francia/Orosz szinten, de 15-20 éve még technológiailag pariban voltak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Khöm, egy családi ház területe elég sok évhez. Egy stadionnyi hely töredékén elfér minimális magassággal a jenki atomipar teljes üzemanyag hulladéka...
Tehát ennyi az üzemanyag helye.
Tudom, de megfelelő izolációval, biztonságosan tárolva (emberi hozzáféréstől is, kis adagokban, stb), sokszoros redundanciuával, védhetően, azért kell több hely, ha nem csak a hasadóanyag térfogatát nézzük. Ilyesmire gondoltam.
 
M

molnibalage

Guest
1, Általában marha nehéz valamit megértetni valakivel, aki anyagilag érdekelt abban hogy ne értse meg.
2, Vallásosakat meg hiába próbálsz meg érvekkel meggyőzni, mivel ők egyszerűen csak hisznek benne.

A fentiek közzül tetszőleges választható...
:rolleyes:
Majd, ha megint felbasszák az agyam, akkor lehet, hogy lépésről lépésre ebből lesz egy Energetikai Összefoglaló. De mára ennyi elég volt.
Az árakkal nem szórakoztam, mert lerágott csont. A PV-sek rinyálása vegytiszta indikátor. Ha nem dobják össze rá a pénzt adóból az egész napmarhulás nettó csőd, legalábbis ahol a grid elérhető és a 45 szélességi kör felett.

Hawaai, ahova mindent szállítani kell és az Egyenlítő táján van, oda igenis való a napenergia. Magyarország nem ilyen hely, ahol a fejlett iparral bíró nyugat nagy része sem.

Tudom, de megfelelő izolációval, biztonságosan tárolva (emberi hozzáféréstől is, kis adagokban, stb), sokszoros redundanciuával, védhetően, azért kell több hely, ha nem csak a hasadóanyag térfogatát nézzük. Ilyesmire gondoltam.
Nem kell. Az üzemanyag reaktorba helyezése előtt egy sokszoros fémkapszulába zárt lényegében 0 aktivitású nehézfém. Nem igényel semmit. A kezedben és párnád alatt is tarthatod a fűtőelem pasztillát.

nuclear_fuel_pellet.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Majd, ha megint felbasszák az agyam, akkor lehet, hogy lépésről lépésre ebből lesz egy Energetikai Összefoglaló. De mára ennyi elég volt.
Az árakkal nem szórakoztam, mert lerágott csont. A PV-sek rinyálása vegytiszta indikátor. Ha nem dobják össze rá a pénzt adóból az egész napmarhulás nettó csőd, legalábbis ahol a grid elérhető és a 45 szélességi kör felett.

Hawaai, ahova mindent szállítani kell és az Egyenlítő táján van, oda igenis való a napenergia. Magyarország nem ilyen hely, ahol a fejlett iparral bíró nyugat nagy része sem.


Nem kell. Az üzemanyag reaktorba helyezése előtt egy sokszoros fémkapszulába zárt lényegében 0 aktivitású nehézfém. Nem igényel semmit. A kezdben és párnád alatt is tarthatod a fűtőelem pasztillát.

nuclear_fuel_pellet.jpg
Terroristáktól, stb. védeni kell, hogy ne lopják el, ne használják rossz célra.