Jó, hát a németek feltaláltak valamit, amit úgy hívnak: jól működő elővárosi tömegközlekedés. Az egykori angol kolóniákon ilyen max a keleti parton maradt nyomokban.
Jó, hát a németek feltaláltak valamit, amit úgy hívnak: jól működő elővárosi tömegközlekedés. Az egykori angol kolóniákon ilyen max a keleti parton maradt nyomokban.
Képtelen vagyok megérteni, hogy miért nem inkább erre költik az állami támogatásokat. Akár az ingyenességig fokozhatnák a városi és agglomerációs tömegközlekedés támogatását, cserébe a városi gépjárműközlekedésre kivetett magas útdíjért, össztársadalmilag sokkal több haszna lenne.Jó, hát a németek feltaláltak valamit, amit úgy hívnak: jól működő elővárosi tömegközlekedés. Az egykori angol kolóniákon ilyen max a keleti parton maradt nyomokban.
Magánügy.Itt majdnem lenyeltem a kanalat röhögés közben![]()
Látszik, hogy igazi hülye vagy. Kultúra? Broadway mennyi állami támogatást kap? Vagy Hollywood? Mégis nyereséges mindkettő. Egészségügy? Svájcban nemrég népszavazást tartottak, hogy állami legyen az egészségügy vagy magán. A "hülye" svájciak a magánra szavaztak, biztos nem értenek hozzá. Oktatás: a világ oktatási intézményei közül sok magánkézen van, és miért gondolja sok államista, hogy ha nem ők osztják a pénzt, hanem embereknél hagyják, azok nem tudnának maguktól megfelelő oktatási intézményeket üzemeltetni, akár sokkal jobban mint az állam. Szóval ülj le egyes.Ez megint hatalmas marhaság. Vannak az életnek olyan területei ahol az állami támogatás nélkül az elért társadalmi vívmányokat eltörölnék a piac farkastörvényei. A kultúra, az egészségügy, az oktatás állami támogatás nélkül csak a gazdag kevesek kiváltsága lenne, vagy egyáltalán nem lenne, a tömegközlekedés méregdrága lenne, a munkaerőpiacon az érvényesülne aki a leginkább hajlandó kizsákmányolni magát, vagyis a legtöbbet hajlandó dolgozni a legkevesebbért. Gyakorlatilag ez az ipari forradalom korának megfelelő viszonyokat teremtene. Nagyon kis dúsgazdag "elit", hatalmas nyomorgó munkásosztállyal.
Gratulálok. Megint nem az éjszaka a legsötétebb...
![]()
Magánügy.
Látszik, hogy igazi hülye vagy. Kultúra? Broadway mennyi állami támogatást kap? Vagy Hollywood? Mégis nyereséges mindkettő. Egészségügy? Svájcban nemrég népszavazást tartottak, hogy állami legyen az egészségügy vagy magán. A "hülye" svájciak a magánra szavaztak, biztos nem értenek hozzá. Oktatás: a világ oktatási intézményei közül sok magánkézen van, és miért gondolja sok államista, hogy ha nem ők osztják a pénzt, hanem embereknél hagyják, azok nem tudnának maguktól megfelelő oktatási intézményeket üzemeltetni, akár sokkal jobban mint az állam. Szóval ülj le egyes.
Objektíven. Aha. Linkelem a statisztikát, ami szerint a legbiztonságosabb a nuki úgy, hogy minden mai szemmel röhejesen elavult erőmű is benne van és mindemellett a legtisztább.Itt legfeljebb te erőlködsz. Az atomerőműveknek baleset esetén sokkal nagyobb a lehetséges károkozása mint a hagyományos erőműveknek, de ezt te nem vagy képes elismerni. Amúgy egyáltalán nem vagyok atomerőmű ellenes csak szeretem objektívan mérlegelni a dolgokat.
De, az vagy.Én 180 cm és 110 kg vagyok és nem vagyok kövér.
Te is.192cm, 115kg
Off a villamos témához, de talán pont a finnek nem engedélyezik a magán oktatási intézményeket, ők pedig benne vannak a top 3-ban az biztos, de lehet az övéké a legjobb oktatási rendszer jelenleg. A lényege az egésznek, hogy ha tetszik ha nem, minden országban van egy módosabb és ezáltal befolyásosabb réteg, akik alakítják a dolgokat. Ha nekik megengednék, hogy magán iskolába járassák a kölyköket - mert minden szülőnek fontos, hogy az ő gyereke jól képzett és sikeres legyen - akkor lesz néhány nagyon fasza magániskola, szuper felszereltséggel, nagyon jó oktatókkal, rengeteg pénzért. Ez a felső tízezernek fontos lenne, a közoktatás meg nem lenne az, mivel nem oda jár a gyermek. Viszont ha nem engedik meg a magán iskolákat, kénytelenek vagy elküldeni a gyermeket külföldre tanulni már kiskorától (amit ugy-e nagytöbbségük nem vállal be) vagy normál állami sulikba járatják őket. Itt meg visszajön az a rész, hogy a szülő minőségi oktatást akar a gyerekének, így az állami oktatást kényszerítik ki, hogy minőségi legyen. Szerintem jó módszer.Oktatás: a világ oktatási intézményei közül sok magánkézen van, és miért gondolja sok államista, hogy ha nem ők osztják a pénzt, hanem embereknél hagyják, azok nem tudnának maguktól megfelelő oktatási intézményeket üzemeltetni, akár sokkal jobban mint az állam. Szóval ülj le egyes.
Ez ami nettó hülye kijelentés volt, mert de. Tökéletes műszaki állapotban levő autókban halnak meg naponta emberek százai.
Vannak az életnek olyan területei ahol az állami támogatás nélkül az elért társadalmi vívmányokat eltörölnék a piac farkastörvényei.
Én is akkora vagyok pont mint fip, de tényleg nem vagyok kövér, csak a hasam nagy.Off
De, az vagy.
Te is.
Hehe!
On
A máj lesz ott a hunyóÉn is akkora vagyok pont mint fip, de tényleg nem vagyok kövér, csak a hasam nagy.
Csakhogy legyen egy kis szakmázás is. Épül a világ legnagyobb energiatárolója, vanádium akkumulátorral Kínában: https://electrek.co/2017/12/21/worl...mw-800mwh-vanadium-flow-battery-rongke-power/
Vajon sikerül valamelyest megoldani a nem 7/24-es megújulók tárolási problémáját? Vagy lyukra futnak a kínaiak?
Na de ugye ezt kell kihelyettesíteniük. Belefulladnak a szmogba. Többnyire szénerőművet használnak.Nekik minden megoldás jó megoldás, jelenleg nagyrészt dízel teherautókkal szállítják a szenet az erőművekbe...
Mert saját szenük van bőven, olajból-gázból meg behozatalra szorulnak, a vízierőmű és az atomerőmű kínai méretekben meg egyformán nagyon sok kellene, ezek ráadásul időben hosszú és pénzben is nagyon drága beruházások.Na de ugye ezt kell kihelyettesíteniük. Belefulladnak a szmogba. Többnyire szénerőművet használnak.
Igen, próbálkoznak széllel, nappal de ugye ezekhez kéne a fenti tároló.Mert saját szenük van bőven, olajból-gázból meg behozatalra szorulnak, a vízierőmű és az atomerőmű kínai méretekben meg egyformán nagyon sok kellene, ezek ráadásul időben hosszú és pénzben is nagyon drága beruházások.
Könyörgök, a szél az vagy van vagy nincs, a napocska is jó ha süt, de "előfordul" ugye hogy sötét van, felhő van, egy ország ipari rendszerét (aminek egy része ráadásul folyamatos üzemben dolgozik, éjszaka a + világítás miatt eleve több energiaigénnyel) nem lehet tervezhetetlen energiatermelő rendszerekre alapozni.Igen, próbálkoznak széllel, nappal de ugye ezekhez kéne a fenti tároló.
Így van, de szerintem a fenti teleppel ezt akarják valahogy kiküszöbölni.Könyörgök, a szél az vagy van vagy nincs, a napocska is jó ha süt, de "előfordul" ugye hogy sötét van, felhő van, egy ország ipari rendszerét (aminek egy része ráadásul folyamatos üzemben dolgozik, éjszaka a + világítás miatt eleve több energiaigénnyel) nem lehet tervezhetetlen energiatermelő rendszerekre alapozni.
Így van, de szerintem a fenti teleppel ezt akarják valahogy kiküszöbölni.
Ezzel együtt igaz az állításom, de oda se neki...A baleset nem normál üzem.
A te érvelésed volt a hibás, mert az emberi hiba is a technológiai kockázat része. Csernobil is a nukleáris kockázathoz tartozik.