Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Nincs olyan funkció,hogy megjegyzi a fórum,mit olvastam utoljára,és amikor újra rákattintok,onnan folytathatom?Pl a su 35 topik valami 270 oldalnál jár,elkezdtem olvasni,a harmadánál járok kb, de mindig visszadob az elejére,ha újra olvasnám,onnan,ami már nekem nem számít új hsz-nek,nem értem,miért nem tudja,mi az új hsz nekem,és mi nem.
Ötlet?
Az összes topik ilyen,amit még nem olvastam végig.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Nincs olyan funkció,hogy megjegyzi a fórum,mit olvastam utoljára,és amikor újra rákattintok,onnan folytathatom?

Pedig tudja. 1-1 topikba belépve, ha van olvasatlan komment, akkor az oldalszámok után kell legyen egy olyan gomb, hogy "Ugrás az első olvasatlanhoz"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A kerdes talan jobb helyen lenne ebben a topikban.
Mindenki mondja el, hogy mi az elképzelése hátha sikerül közösen lefektetni valamilyen alapelveket.
Szerintem is PC-t kellene hanyagolni. Jan. 20-an ugyis vege a pc vilagnak. :)

A durva kepek mehetnenek a "spoiler" ala, "18+" megjegyzessel.

Ulippo amnesztiaja utan nem tudom mit lehetne vele kezdeni. Marmint lennenek otleteim... Megszavaztad neki a szabadulast, akkor neked is viselned kell a dontesed kovetkezmenyeit. Nyilvan tudtad, hogy nem lesz tul nepszeru az intezkedesed es neki sem fog megjonni az esze a te kedvedert. A forum bezarasa a legrosszabb megoldas mind kozul. Ha nem tudsz kitalalni semmit ami mukodhetne, akkor majd terjunk vissza az en otleteimre. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem is PC-t kellene hanyagolni. Jan. 20-an ugyis vege a pc vilagnak.

PC téren elég minimalista voltam eddig is, teljes népcsoportok kiírtása, negatív minősítése az ami megakadt a szűrőmön. A férgezéssel meg az a bajom, hogy elfedhati a valós infót, meg rontja a fórum minőségét. Csak senki ne használja boxzsáknak a fórumot ahol a napri frusztrációit kiélheti.

Ulippo amnesztiaja utan nem tudom mit lehetne vele kezdeni. Marmint lennenek otleteim... Megszavaztad neki a szabadulast, akkor neked is viselned kell a dontesed kovetkezmenyeit.

Mindenki számára akartam egy második esélyt, nem csak neki. Viszont neki is lehet véleménye, amely nem kell annyira PC legyen. Ameddig nem kezd el embereket elküldeni melegebb éghajlatra felőlem leírhatja őket. A véleménye miatt nem fogok senkit kitenni (max ha teljes népcsoportok kiírtása, vagy negatív minősítése).

A forum bezarasa a legrosszabb megoldas mind kozul.

Rendben, annyira nem is kötöttem az ebet a karóhoz.
Beszéljük meg, hogy akkor mi maradjon és mi nem az Ukrán topikban. Úgy érszem, hogy az ukrán/szakadár belpolitika már túl tág, le kéne szűkíteni kizárólag a harcokra és az azokhoz szorosan kapcsolódó hírekre.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De ulipponak nem véleménye van Mack, hanem napi kvótája.

Szerintem az ukrán biztpolba beletartozik:

-fegyveres összetűzések (belügyi jellegű is) a forradalom előtti ukrán területeken+a Fekete-tenger uki vonatkozású eseményei (itt a haditengerészeti mozgások is beletartoznak)
-csoportok/közösségek megmozdulásai (tüntetések, a békés figyelemfelhívás/erődemonstráció egyéb formái)
-kritikus infrastruktúra
-környező országok gyaníthatóan Ukrajna miatt hozott intézkedései (pl. a lengyel gerillanevelde)

STBSTB.

Ami nem:
-politikusok ígéretei
-politikusok protokolleseményein elhangzottak
-politikusok általi bejelentések
-politikusok átvágta szalagok övezte sajtóesemények (kivéve mikor technikát adnak át, de az is csak akkor kerüljön be ha van képes anyag az átadott eszközökről)
-apolitikus feltáró oldalak által készített grafikonok, ábrás ismertetőanyagok, nagy leleplező képek a gonosz ellenség tevékenységéről (ezek a feldolgozott, fogyasztásra előre megrágott infók már jó eséllyel több politikai szűrőn átmentek mire kiadják- bármely harcoló vagy támogató fél adja is ki azokat)
-politikus haknik
-politikus hőgyek
-politikus tőgyek
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
De ulipponak nem véleménye van Mack, hanem napi kvótája.

Szerintem az ukrán biztpolba beletartozik:

-fegyveres összetűzések (belügyi jellegű is) a forradalom előtti ukrán területeken+a Fekete-tenger uki vonatkozású eseményei (itt a haditengerészeti mozgások is beletartoznak)
-csoportok/közösségek megmozdulásai (tüntetések, a békés figyelemfelhívás/erődemonstráció egyéb formái)
-kritikus infrastruktúra
-környező országok gyaníthatóan Ukrajna miatt hozott intézkedései (pl. a lengyel gerillanevelde)

STBSTB.

Ami nem:
-politikusok ígéretei
-politikusok protokolleseményein elhangzottak
-politikusok általi bejelentések
-politikusok átvágta szalagok övezte sajtóesemények (kivéve mikor technikát adnak át, de az is csak akkor kerüljön be ha van képes anyag az átadott eszközökről)
-apolitikus feltáró oldalak által készített grafikonok, ábrás ismertetőanyagok, nagy leleplező képek a gonosz ellenség tevékenységéről (ezek a feldolgozott, fogyasztásra előre megrágott infók már jó eséllyel több politikai szűrőn átmentek mire kiadják- bármely harcoló vagy támogató fél adja is ki azokat)
-politikus haknik
-politikus hőgyek
-politikus tőgyek

Vannak még aktív posztolók, lehet nekik ai kvótájuk van.
És akkor mi van?
Posztoljanak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Az ukri topikba sikerült még beszúrnom a véleményem, tartom, és emelem a fenti silurus-i hsz-el. ;)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kompromisszumos javaslat:
Nincs tobbe nepcsoportok kiirtasa. A szabalyokat sem jatszuk ki, tehat nincs az, hogy hagyunk egy parat mutatoba, mint az indianoknal. Tenyleg nincs nepirtas, mert az csunya dolog. :)
Az "allatozas, fergezes" pedig maradhat, mert minden felnott ember a helyen tudja kezelni az ilyen megjegyzeseket. Ennyi elvarhato egy forum olvasojatol. Ezek egyszerre fejezik ki az ember frusztraciojat es velemenyet is. Nem uszito, sot, szerintem vicces. :)

Viszont neki is lehet véleménye, amely nem kell annyira PC legyen. Ameddig nem kezd el embereket elküldeni melegebb éghajlatra felőlem leírhatja őket.
Ez a pc hozzaallas sajnos konnyen kijatszhato. Szvsz. ennel sokkal egyenesebb, ha elkuldik az embert a francba. (Januarig csak kibirom valahogy.:))

le kéne szűkíteni kizárólag a harcokra és az azokhoz szorosan kapcsolódó hírekre
Nem mindig vannak harcok. Illetve - ertheto okok miatt - mostanra egyik fel sem tori magat, hogy tajekoztasson minden akciorol. Felek ha az uki topik ujra a regi lesz, akkor az eler minket is. :confused:
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ne foglalkozzunk az Ukránok és a szakik belpolitikájával?
Gondolom akkor ne foglalkozzunk az USA belpolitikájával. Meg Trumppal,meg Cintonnal.
Ne foglalkozzunk az orosz belpolitikával. Meg Putyinnal, Duginnal, Szurkovval.
Ne foglalkozzunk Moldova belpolitikájával, meg hogy a belpolitika miatt ott már arról beszélnek hogy az Eurázsiai unió az nem is olyan rossz alternatíva.
Ne foglalkoztzunk az EU belpolitikájával sem, mert a migráns helyzet EU-n belül történő eseményei szigorúan belpolitika.
Ne foglalkozzunk Merkellel Németországban , Hollandéval Franciaországban.
Gondolom.

Kezdem megérteni Montezumát.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mindenki számára akartam egy második esélyt
Na várjunk csak. Én az új fórummotor elindulása után, amikor Ulippo visszatért, kérdeztem, hogy amnesztiát kapott vagy miért jöhetett vissza? Erre ha jól emlékszem azt írtad, hogy nem tudod, de biztos az új motor miatt jöhetett vissza. -Legalábbis én így emlékszem, nem jól? Amit meg most írtál az meg másra utal. De eredmény szempontjából mindegy.

De ha az ok-okozatot nézzük:
Ha valaki végleges bant kapott, annak nyilván oka volt. Ha ezt Te feloldottad, vagy az esetleges műszaki probléma után nem erősítetted meg ismét, akkor ki is a hibás, hogy pl. az ukrajnai topic milyen lesz? Bocsánat, de ez ugyan úgy a Te sarad is.


Egyébként talán sokkal jobb lenne, ha inkább-egy-egy hozzászólást törölnél, ha olyannak találsz, egyszerűbb lett volna a legutóbbi ukrán bezárásnál is azt a 2-3 hozzászólást kitörölni. (Ezzel szemben pont az oda nem illő tartalmat hagytad ott...)

Nincs olyan lehetőség, hogy valakit 24 órára letiltani a hozzászólás lehetőségéről? Az is egy megoldás lehetne, csak legyen az illető felé jelezve, hogy meddig tart a letiltása.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Na várjunk csak. Én az új fórummotor elindulása után, amikor Ulippo visszatért, kérdeztem, hogy amnesztiát kapott vagy miért jöhetett vissza? Erre ha jól emlékszem azt írtad, hogy nem tudod, de biztos az új motor miatt jöhetett vissza. -Legalábbis én így emlékszem, nem jól? Amit meg most írtál az meg másra utal. De eredmény szempontjából mindegy.

Igen, ez így volt. Tcat dolgozott az új motorral én meg felvetettem neki mint javaslatot. Aztán nem beszéltünk többet a témáról én meg nem tudtam, hogy az új motor miatt van, vagy azért mert elfogadta a javaslatomat.

De ha az ok-okozatot nézzük:
Ha valaki végleges bant kapott, annak nyilván oka volt. Ha ezt Te feloldottad, vagy az esetleges műszaki probléma után nem erősítetted meg ismét, akkor ki is a hibás, hogy pl. az ukrajnai topic milyen lesz? Bocsánat, de ez ugyan úgy a Te sarad is.

Ez is igaz, viszont úgy a szír mint az ukrán topik, Ulippó nélkül is drasztikus mélységekbe sűllyedt. A szír mintha rendbejött volna, marad még az ukrán.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igen, ez így volt. Tcat dolgozott az új motorral én meg felvetettem neki mint javaslatot. Aztán nem beszéltünk többet a témáról én meg nem tudtam, hogy az új motor miatt van, vagy azért mert elfogadta a javaslatomat.



Ez is igaz, viszont úgy a szír mint az ukrán topik, Ulippó nélkül is drasztikus mélységekbe sűllyedt. A szír mintha rendbejött volna, marad még az ukrán.

Habár Uli' és köre tevékenységéről meg van a magam véleménye, de mégsem feltétlenül egy személyre, vagy egy körre hegyezném ki a dolgot, hisz legutóbb sem azért zártad le az ukránt, de gondolhatsz Zsolt és Molni' vitáira -a gyógyszer bármikor elgurulhat, akár mindenféle rossz szándék nélkül is, főleg ha nem pörög látványosan a téma. Hozzászólás törlésbe, meg 24 órás letiltásban még soha nem halt még bele senki, csak akkor ezt határozottan és korrektül kell csinálni, nem kell tutujgatni senkit, és figyeld az ok-okozatot.
Ja és tudatni a delikvensekkel, hogy törölve lett a hsz-ük.
Biztos lesz, amit megreklamálnak, biztos lesz, amit máskor ki se törölnél, de ahol fát vágnak, ott hullik a forgács.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Téma volt pár hete, hogy a kepfeltoltes.hu mivel megszűnik, így arhiválják a képeket, de megváltoznak a linkek. Azzal kapcsolatban valami megoldást sikerűlt-e kapni vagy ezerszámra el fognak tűnni képek a fórumról?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Téma volt pár hete, hogy a kepfeltoltes.hu mivel megszűnik, így arhiválják a képeket, de megváltoznak a linkek. Azzal kapcsolatban valami megoldást sikerűlt-e kapni vagy ezerszámra el fognak tűnni képek a fórumról?

Az archív URL-en is csak kb. 2 hétig lesznek elérhetőek a képek, utána végleges bye-bye. Azaz december 15-től tonnaszámra lesznek mindenhol hiányzó képek, de az URL-ek módosítása is felesleges.

Képfeltöltés.hu
november 9., 12:31 ·
Fontos üzenet az üzemeltetőktől
A Képfeltöltés.hu 2016. december végén megszűnik. Új fotókat november 15-ig lehet feltölteni, az eddig feltöltött fotók december 15-ig elérhetőek, utána az alábbi címen: archiv.kepfeltoltes.hu (de itt csak kb. két hétig)
Köszönjük az eddigieket:
Tamás és Balázs
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az archív URL-en is csak kb. 2 hétig lesznek elérhetőek a képek, utána végleges bye-bye. Azaz december 15-től tonnaszámra lesznek mindenhol hiányzó képek, de az URL-ek módosítása is felesleges.
Nem tudsz valami megoldást találni a hátralevő 5-6 napban amivel meg tudnád oldani ezt a problémát? Pl a fórumon levő kepfeltoltes.hu-s linkeken levő képeket letölteni az egészet, feltölteni egy másik szerverre, és a fórumban a linkeket kicserélni az új szerveren levőkre. Persze nem kézzel, de szoftból talán megoldható.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
No, akkor egy régi adósság rendezése :)

Tuningot kaptak a beágyazható médiatartalmak, így nem igen lesz olyasmi, amit nem tudtok ilyen formán megosztani :)
Itt a teljes lista: https://github.com/s9e/XenForoMediaBBCodes

De pár minta a korábban kértekre: facebook és twitter posztok/videók, VK videó.
Ugyanannyi a teendő, mint példul eddig a youtube linkekkel: tegyétek egy új sorba az URL-t.

Facebook

Twitter

VK
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Feljelentem magamat!

Kéretik a Szíriai topicból a #39453 hozzászólásból értelemszerűen törölni határozottan - általam nem ismert okból ( :D:D ) az ott megjelenő + linket.

Maradok tisztelettel, a sarokban kukoricán térdelve. :):)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas