Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mellesleg Molni, ne nagyon bírálj senkit az írásképével kapcsolatban, beleolvastam a haditechnikai összefoglalód előzetesébe és tele van nyelvhelyességi és központozási hibákkal...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azert elotte nezd mar meg, hogy kik mondjak ezt. ;)

Persze, tudom, hogy nem mindenki véleménye egyezik meg Molni véleményével, viszont ő az egyik legnagyobb tekintély (jogosan vagy alaptalnul, de ez van) a HTKA-n, tehát joggal feltételezem, hogy véleménye nagyban tükrözi a szerkesztőség és a moderátor értékítéletét is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Továbbá, kíváncsi lennék, ha a BIZTPOL topikok megszűnnének, vajon hanyad részére csökkene a HTKA látogatottsága?

Nincs rálátásom ezekre az adatokra, de Tcat nem olyan rég kicsit utánanézet és egy elég érdekes dolgot tapasztalt.
A kommentek nagyobb részét a biztpol generálja, viszont a látogatottság nagyobb része a hadtechnél van.
Szóval van egy csendes többség, akik nem szólnak hozzá a fórumhoz de őket a hadtech érdekli a biztpol kevésbé.
A biztpol topikban meg van egy zajos kissebbség, akik nagyon pörögnek, viszont a látogatók rájuk kevésbé kíváncsiak.
Ami számomra fontos ebből, ha a biztpol topikból elkezdem kitakarítani azokat az emberkéket, akik lényegében hozzá sem szólnak a hadtech témákhoz és gyakorlatilag szítani a gyűlöletet járnak oda, meg durcizni, alapjában véve nem ártok a fórum összlátogatottságának.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Persze, tudom, hogy nem mindenki véleménye egyezik meg Molni véleményével, viszont ő az egyik legnagyobb tekintély (jogosan vagy alaptalnul, de ez van) a HTKA-n, tehát joggal feltételezem, hogy véleménye nagyban tükrözi a szerkesztőség és a moderátor értékítéletét is.
Elfelejtetted, hogy seperc alatt kitiltottak az osszes biztpol topikbol.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 527
20 559
113
Nincs rálátásom ezekre az adatokra, de Tcat nem olyan rég kicsit utánanézet és egy elég érdekes dolgot tapasztalt.
A kommentek nagyobb részét a biztpol generálja, viszont a látogatottság nagyobb része a hadtechnél van.
Szóval van egy csendes többség, akik nem szólnak hozzá a fórumhoz de őket a hadtech érdekli a biztpol kevésbé.
A biztpol topikban meg van egy zajos kissebbség, akik nagyon pörögnek, viszont a látogatók rájuk kevésbé kíváncsiak.
Ami számomra fontos ebből, ha a biztpol topikból elkezdem kitakarítani azokat az emberkéket, akik lényegében hozzá sem szólnak a hadtech témákhoz és gyakorlatilag szítani a gyűlöletet járnak oda, meg durcizni, alapjában véve nem ártok a fórum összlátogatottságának.

A fenti állításod alapján Ulippo repül? :D :D :D
 
M

molnibalage

Guest
Mellesleg Molni, ne nagyon bírálj senkit az írásképével kapcsolatban, beleolvastam a haditechnikai összefoglalód előzetesébe és tele van nyelvhelyességi és központozási hibákkal...
Remek, korrektort kerestem, de nem találtam. Jelentekzel? Vár 400 oldal. Egyébként azért az írásomat sv kommentkéhez mérni azért elég meredek...
 
M

molnibalage

Guest
Remek, korrektort kerestem, de nem találtam. Jelentekzel? Vár 400 oldal. Egyébként azért az írásomat sv kommentkéhez mérni azért elég meredek...
Egy barátom ismerőse hivatásos korrektor, de nem vállalta el, mikor meglátta a terjedelmet. Hobbiból ezt nem csinálják meg.
 
M

molnibalage

Guest
Teljesen komolyan megkérdezném, hogy ha a BIZTPOL-os topikok "gumiszobák", és ha a valódi tartalom nem ott található, akkor igényt tartotok-e az én írásaimra?

Lehet róla akár a fórum-motor segítségével is népszavazást rendezni, ha gondoljátok. Ha az jön ki, hogy nincs az írásaimra szükségetek, mert az "gumiszoba" meg nem "valódi tartalom", akkor elmegyek innen.
Most te is előadod a dráma királynőt...? Ez valami újhullámos divat a HTKA-n...? :confused:

Részemről ugyanis én minek öljek bele időt és energiát az írásba, ha egyesek legumiszobázzák a BIZTPOL topikokat, és becsmérlik az ott található írások tartalmát?
Én már nem olvasom, de egy fecske nem csinál nyarat. Amikor utoljára véletlenül beleolvastam és Pantsiros hülyeség mellett mást is láttam, akkor nekem az jött le, hogy nincs változás. Bűzös mocsár az egész. 2-3 havonta néha randomra benézek ide oda és olyan szintű dolgokat látok, hogy örülök, hogy bannolva vagyok onnan ezért semmiféle ok nincs a követésre. Náculástól, zsidózástól, konteózástól kezdve van minden, mi szem szájnak indegere és mikor minimális HT vonulat van, akkor is sikerül hülyeséget írni...

Anno pengeélen táncolt a BIZTPOL rész, mert olyan szinten mocsár lett, hogy az oldal gazdáit is zavarta. Azzal hagyták meg, hogy minden gáz ellenére néha azért vannak hasznos infók is. Én igen szomorúnak tartom, hogy a HTKA idáig süllyedt.

Ezenkívül, Mack, kérném, hogy vedd észre a "gumiszoba" szó mélyen sértő, pejoratív értelmét, és ezáltal az oda írók személyes méltóságának megsértését is!
Hiába van egy nagy szobában néhány értelmes ember, attól még gumiszobára emlékeztet engem az egész. Ha olvasnám nincs időm a sok szemét közül előtúrni a tartalmat. Ehhez képest nézd meg, hogy a technikai részben milyen durva dolgokat lehet olvasni és miket kaparnak elő az emberek a SG.hu HT topikjával együtt. Kicsit nagy a kontraszt...


Továbbá, kíváncsi lennék, ha a BIZTPOL topikok megszűnnének, vajon hanyad részére csökkene a HTKA látogatottsága?
Az ugye megvan, hogy a kevesebb néha több? Az Air Power blogon és itt is volt egy futóbolond. Gyárotta a kommentek, nőtt az oldal látogatottsága, de a flémtől jobb lesz egy topik, mert csak tombolnak egyesek...? Tacsk0 vagy ki volt.
 
M

molnibalage

Guest
Honnan gondolod, hogy nincs lövésem se róla mi mire képes?
Ez nem rád vonatkozott konkrétan, pusztán rá kívántan világítani arra, hogy azért a kijelentésed ebben a formában minimum megmosolyogató. A kalapács is akkor jó, ha van aki forgassa és van terv és ötlet, hogy mit akarsz vele csinálni és tudod, hogy mire nem jó a kalapács.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Remek, korrektort kerestem, de nem találtam. Jelentekzel? Vár 400 oldal. Egyébként azért az írásomat sv kommentkéhez mérni azért elég meredek...

Persze, szebben írsz mint ssvenom. Ezt el kell ismerni. Értékelem a 400 oldalas munkádat is, mondtam, hogy igyekszem megtanulni is.
Szívesen segítek mint korrektor.
 
M

molnibalage

Guest
Nincs rálátásom ezekre az adatokra, de Tcat nem olyan rég kicsit utánanézet és egy elég érdekes dolgot tapasztalt.
A kommentek nagyobb részét a biztpol generálja, viszont a látogatottság nagyobb része a hadtechnél van.
Szóval van egy csendes többség, akik nem szólnak hozzá a fórumhoz de őket a hadtech érdekli a biztpol kevésbé.
A biztpol topikban meg van egy zajos kissebbség, akik nagyon pörögnek, viszont a látogatók rájuk kevésbé kíváncsiak.
Ami számomra fontos ebből, ha a biztpol topikból elkezdem kitakarítani azokat az emberkéket, akik lényegében hozzá sem szólnak a hadtech témákhoz és gyakorlatilag szítani a gyűlöletet járnak oda, meg durcizni, alapjában véve nem ártok a fórum összlátogatottságának.
Lám, lám, pontosan erre tippeltem. Ja, és ennek fényében a gumiszoba hasonlat bizony ül...
 
M

molnibalage

Guest
Persze, szebben írsz mint ssvenom. Ezt el kell ismerni. Értékelem a 400 oldalas munkádat is, mondtam, hogy igyekszem megtanulni is.
Szívesen segítek mint korrektor.
Küldhetem az akutális változat linkjét?

Egy másik bölcsész barátom annyit elvállalt, hogy random helyekről adtam neki 2x5 oldal mintát és az alapján láthatom, hogy mi az ami nem tetszik annak, aki korrektorként (is) dolgozik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az ugye megvan, hogy a kevesebb néha több? Az Air Power blogon és itt is volt egy futóbolond. Gyárotta a kommentek, nőtt az oldal látogatottsága, de a flémtől jobb lesz egy topik, mert csak tombolnak egyesek...? Tacsk0 vagy ki volt.

Persze, egyetértek. De ugyanakkor továbbra is fenntartom, hogy a BIZTPOL is sok látogatottságot hoz, plusz a két dolog, a hadtech meg a biztpol kiegészítik egymást. Megfelelő színvonal esetén persze. Múltkor, amikor próbáltam arra célozni, hogy egy BIZTPOL-osnak (egy diplomatához hasonlóan) illene tudnia legalább 3 idegen nyelven is a BIZTPOL szakmaiságának növelése volt a célja. (Ahogy hadtechben kell a fizika, a biztpolban kellenek az idegen nyelvek.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Küldhetem az akutális változat linkjét?

Egy másik bölcsész barátom annyit elvállalt, hogy random helyekről adtam neki 2x5 oldal mintát és az alapján láthatom, hogy mi az ami nem tetszik annak, aki korrektorként (is) dolgozik.

Persze, de csak kötelezettségek nélkül tudom vállalni. Itt-ott beleolvasok, tudok tenni néhány észrevételt. Nem vagyok hivatásos korrektor, ez alapján döntsd el, van-e rám szükséged.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Persze, egyetértek. De ugyanakkor továbbra is fenntartom, hogy a BIZTPOL is sok látogatottságot hoz, plusz a két dolog, a hadtech meg a biztpol kiegészítik egymást. Megfelelő színvonal esetén persze. Múltkor, amikor próbáltam arra célozni, hogy egy BIZTPOL-osnak (egy diplomatához hasonlóan) illene tudnia legalább 3 idegen nyelven is a BIZTPOL szakmaiságának növelése volt a célja. (Ahogy hadtechben kell a fizika, a biztpolban kellenek az idegen nyelvek.)

Ezzel egyetértek és igen, a biztpol is jelentős látogatottságnak örvend. Viszont nem kell bármit bevállalni és mindent elnézni.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 509
113
...
Ami számomra fontos ebből, ha a biztpol topikból elkezdem kitakarítani azokat az emberkéket, akik lényegében hozzá sem szólnak a hadtech témákhoz és gyakorlatilag szítani a gyűlöletet járnak oda, meg durcizni, ....

Na erre most sokan félre nyeltek szerintem...1-2 ember törlésével megelőzhettél volna minden gondot de nem, mert elfogult vagy irányukban!
Ha uli további 100-200 embert fog felhergelni mind ki fogod rúgni??? Hát gratulálok...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Szerintem senki se hergelődjön. Ha úgy véli, hogy valami nem odaillőt lát/olvas, akkor jelentse nekem.