Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
arra tettem javaslatot, hogyan próbáljuk visszaszorítani azt a terjedő gyakorlatot, hogy Google nyersfordítást másolunk be a hozzászólásokba anélkül, hogy kijavítanánk benne a magyarul helytelen, gyakran érthetetlen mondatokat.
Ez tul sok ido azoknak akik tobb hirt is megosztanak.
A guglis fordito lett a gyors megoldas arra, hogy cim nelkul vagy idegen nyelven senki se posztoljon. De ekes magyarsagot azert ne varjunk mar! Nem csak angol (vagy orosz) forrasbol dolgoznak a sracok. Es elek a gyanuval, hogy még picit torik az arabot es a a pastut stb... De nagyon igyekeznek igy is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ha nem érted, akkor ne foglalkozz vele :) Röviden: arra tettem javaslatot, hogyan próbáljuk visszaszorítani azt a terjedő gyakorlatot, hogy Google nyersfordítást másolunk be a hozzászólásokba anélkül, hogy kijavítanánk benne a magyarul helytelen, gyakran érthetetlen mondatokat.
+
Lenne egy olyan javaslatom, hogy hozhatnánk egy olyan szabályt, hogy idegen nyelvű cikkek/videók címét vagy az eredeti nyelven (angol, orosz, német stb.) vagy lehetőleg pontos magyar fordításban - és nyelvtanilag helyesen - lehessen közölni a fórumban.
Ebből valahogy elég máshogy jött le. A Google fordító szinte mindent helyesen rak át angolra. Innentől fogva nem igazán értem, hogy ki és miért másol bármit be magyarul, technikai részben nem is láttam. Gondolom biztpol részlegben ennyire "magas" a "színvonal"...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Mindenki nem ért angolul a még azok közül sem akik a tech részéért olvassák az oldalt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Mindenki nem ért angolul a még azok közül sem akik a tech részéért olvassák az oldalt.
Akkor sem értem, hogy egyesek miért akarják agyonszabályozni a fórumot... Ha valaki igénytelen, az legyen az ő baja, magáról állítja ki a bizonyítványt. Ezzel az erővel tartalmi hülyeségek miatt is kitilthatnál fórumról embereket...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 080
9 189
113
Szerintem bőven elég, ha az érintett, gondolom biztpol topicokban odaírja az illető, hogy Google fordítón átzavart szöveg + odateszi az eredeti fórum komment / hír / cikk / stb. linkjét. Ettől még persze ösztökélhetitek egymást, hogy legyen átírva rendesen magyarra, de ezt előírni nem látom értelmét.

Azonkívül a sok hibás mondat látványa rombolja a magyar nyelvet.

No igen, rondának valóban ronda. Ezért lehetne odaírni, hogy Google-féle szenvedés. Bár a Google fordítási szösszeneteiről elég egyértelmű, hogy nem magyar anyanyelvű, vagy a szomszédos országokban élő magyar írta, így az általad említett romboló hatás szerintem nem áll fent. De ez az én magánvéleményem persze.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 889
31 447
113
Ha beállítom valakinek a követését az mire jó? Arra számítottam, hogy ha ír valamelyik fórumba, akkor kapok értesítést róla, de úgy néz ki nem erre van.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha beállítom valakinek a követését az mire jó? Arra számítottam, hogy ha ír valamelyik fórumba, akkor kapok értesítést róla, de úgy néz ki nem erre van.
Rámész a profilodban a Tartalomfolyamra, ahol a követett emberek hozzászólásaiból álló falat tudod olvasgatni. Sem többet, sem kevesebbet.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 537
113
Nem akarok értesítést kapni arról,hogy ki lájkolja amit írok.Hogy lehet ezt megoodani?

Meg úgy általában semmiről nem akarok értesítést kapni csak a magán levelekről meg ha valaki idézi amit írtam.

ui.:Ki a bűbánatot érdekel az,hogy hányan lájkolják a hozzászólásait???
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem akarok értesítést kapni arról,hogy ki lájkolja amit írok.Hogy lehet ezt megoodani?

Meg úgy általában semmiről nem akarok értesítést kapni csak a magán levelekről meg ha valaki idézi amit írtam.

ui.:Ki a bűbánatot érdekel az,hogy hányan lájkolják a hozzászólásait???
Nem kötelező megnézni, én is csak azokat a visszajelzéseket keresem hogy melyik hsz.-emre válaszoltak, hátha folytatni kell a témát, esetleg vissza is kérdezhettek amire azért illik válaszolni.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 747
9 474
113
A Fórumoknál véletlenül ráklikkeltem a Fórumok bejelölése olvasottként pontra, de a kijövő ablakban kissé el van csúszva a két gomb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 454
14 361
113
Csináld meg ha gondolod, de nyithatunk szavazást is. A fórummotor képes erre is :D
 
M

molnibalage

Guest
Neee, a kantin Mo. még eladható szakmai diskurzusnak (valójában pufferzóna :D ), de ebből parasztgyalázat lenne.
Nem politikai kérdésekről lenne a dolog, bármilyen hülyeségről. Pl. milyen színű pólót vagy inget nem veszel fel soha, vagy bármi hülyeség vagy félig lökött dolog.
 
Status
Not open for further replies.