Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Én FB-n nem láttam fórumot. Hiába csinálsz mondjuk egy tematikus csoportot ott egy hírfolyamod lesz, ami alá kommentelhetsz. Viszont az új hírek háttérbe fogják szorítani a régebbieket, az alatta lévő kommentekkel együtt.
A régebbi időkben a HTKA is így működött. Volt az oldal és a hírekhez hozzá lehetett szólni és volt egy fórum ami teljesen kihalt volt. Aztán sikerült meggyőzzem Tcatot, hogy kösse össze a kettőt. A hírekhez írt kommentek menjenek egyenesen a fórumba.
Szerintem forradalmasítottuk az online újságírást. Még sehol nem láttam ezt a módszert, de csak idő kérdése, hogy mindenki átvegye.
:)))))

Konkrétan az FB és YT-nek úgy kéne működnie, hogy az összes bejegyzés egy új és kereshető fórum topik az adott usernél. A HTKA ebben tényleg egyedülálló.

Azok akik szerint értelmesen lehet használni a YT vagy FB komment rendszerét, azok nem normálisak. Még olyan kurva gomb sincs, hogy bontsa ki az összes HSZ-t. Az FB teljes felülete egy rossz vicc.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 442
11 391
113
Na, ha már így megszólítottatok többen is :)

Jólesik, örülök, hogy összecsapott hozzászólásom eddig csak pozitív reakciókat váltott ki.
Összecsapott, mert csak a megérzéseimet, a félelmeimet, a jó szándékomat pötyögtem le, s küldtem el - elsőre.
Így nem is lett elég árnyalt és elég pontos.
Szeretném az esetleges félreértéseket - megint csak hirtelen - elkerülni:

Az italbár=HTKA alatt a közösségi, kommunikációs helyet értem, s nem az ital forrását;-)

Nem szeretném én sem a kocsmai szintű lesüllyedést.
Inkább a kötetlen, mit ne mondjak kedélyes diskurzust ""féltem"", ami alapja a gondolatok kimondásának.
Sajnos a viták, ellenszenvek - hovatovább lenézések - időnként kihozzák a fórumozókból a vérkommentelőt.
Ezt talán lehetne mérsékelni.
Remény persze van, hiszen az alantas mélyütések ellenére eddig is már másnap folytatták az eszmecserét az aktuális felek.
Tehát - az én szememben - eddig sem a "fight!" volt a cél a konfliktusba került felek részéről, hanem az információ-, a nézetmegosztás, a meggyőzés.
A szándék megvan, a stilizáláson (jó szót használok?) lehetne szerintem talán időnként igazítani:)

Felém nem kell szabadkoznia senkinek sem alkohol ügyben;-)
Időnként - bizonytalan - megérzésem van, de semmiképpen nem vagyok online alkoholteszter:)
Meg hogy is jönnék én ahhoz, még ha képességem lenne is hozzá? :)
Emberek vagyunk, gyarlók vagyunk, kikapcsolódni akarunk, kikapcsolódva tájékozódni.
Meg különben is: Borban az igazság!

A szakmai szempontokhoz nem tudok hozzászólni, észrevételeket tenni: Abszolút laikus vagyok.
Ja, de egyet igen.
Bár Haditechnika, de mögötte mindig ott van a konfliktuskereső ember, aki nélkül a fegyver csak kiállítási tárgy - vagy annak makettje.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Fúhh... én azt hiszem nem fogom tudni hozni a régi formámat többet. Feszélyezve érzem magam Mack miatt. Ha Mack-re gondolok, mindig Martonyi János képe jelenik meg előttem egy NATO zászló társaságában.

Mit mondasz bagolyka?
janos_martonyi_km.jpg


Fúhh... azt hiszem ez nem fog menni többet. A többieknek sok szerencsét kívánok. Good-bye and have a nice day!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote>Próbálj meg egy embert megoperálni matematikai képletekkel!
Akagi, ez epic fail komment volt. Az ugye megvan, hogy a orvostudomány az kőkemény matek? A kettős vakpróba azt szerinted mi is miért van? A műtéti módszerek között mi dönt?
A hatóanyagok dózisa és hatásmechaznizmusa az mi?

Komolyan mondom, hogy néha falnak megyek tőled minden privát és nem privát kommunkiáció ellenére...

Magyaráztad már el: Kirchhoff II. törvényét (huroktörvény)
Ugye a Dirac impulzus matematikai levezetése viszonylag egyszerű, de próbáltad már elmagyarázni egy laikusnak? Pedig a digitális technika alapja! Az okos telefonod biztos nem működik nélküle.
De hogy tisztában legyél:
Zenta: katonai elhárítás
Tündér: A katonai fürkészés, és még vannak kihelyezett fokozatai
Fácános: BM elhárítás
Budakeszi út: a BM lehallgatási központjai.
A TÜK-ről meg halvány lila fingod sincs
!
És ezeknek mi köze van ahhoz, hogy nagyot és homályosan mondogatás helyett lehet úgy beszélni, hogy kokrét számok vannak és nem az az érv, hogy "szerintem"..:? Hm...?

Már bocs, de ez a hsz részedből megint handabandázás volt.</blockquote>

<blockquote>Próbálj meg egy embert megoperálni matematikai képletekkel!
Akagi, ez epic fail komment volt. Az ugye megvan, hogy a orvostudomány az kőkemény matek? A kettős vakpróba azt szerinted mi is miért van? A műtéti módszerek között mi dönt?
A hatóanyagok dózisa és hatásmechaznizmusa az mi?

Komolyan mondom, hogy néha falnak megyek tőled minden privát és nem privát kommunkiáció ellenére...

Magyaráztad már el: Kirchhoff II. törvényét (huroktörvény)
Ugye a Dirac impulzus matematikai levezetése viszonylag egyszerű, de próbáltad már elmagyarázni egy laikusnak? Pedig a digitális technika alapja! Az okos telefonod biztos nem működik nélküle.
De hogy tisztában legyél:
Zenta: katonai elhárítás
Tündér: A katonai fürkészés, és még vannak kihelyezett fokozatai
Fácános: BM elhárítás
Budakeszi út: a BM lehallgatási központjai.
A TÜK-ről meg halvány lila fingod sincs
!
És ezeknek mi köze van ahhoz, hogy nagyot és homályosan mondogatás helyett lehet úgy beszélni, hogy kokrét számok vannak és nem az az érv, hogy "szerintem"..:? Hm...?

Már bocs, de ez a hsz részedből megint handabandázás volt.</blockquote>
" Az ugye megvan, hogy a orvostudomány az kőkemény matek"
Ezt meséld el a szerettednek mikor műtik! (Isten barmai!).
Próbálj meg doktori fokozatot elérni mielőtt a szereteted kés alá kerül! Isten irgalmazz!
Szakmai részt, viszont nem látom bizonyítottnak, mert nem látom a Dirac féle impulzus levezetését.
Vagy kezdjük az OHM törvénnyel?
Mindenki rajtad kívül reménytelen hülye?
Vagy beszélgethetünk a digitális fázis vezérelt radar technikáról, de csak szigorúan magánban! (Akire hivatkozol, az csak az üzemeltető részét ismeri piszkosul!)( H.)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Na, ha már így megszólítottatok többen is :)

Jólesik, örülök, hogy összecsapott hozzászólásom eddig csak pozitív reakciókat váltott ki.
Összecsapott, mert csak a megérzéseimet, a félelmeimet, a jó szándékomat pötyögtem le, s küldtem el - elsőre.
Így nem is lett elég árnyalt és elég pontos.
Szeretném az esetleges félreértéseket - megint csak hirtelen - elkerülni:

Az italbár=HTKA alatt a közösségi, kommunikációs helyet értem, s nem az ital forrását;-)

Nem szeretném én sem a kocsmai szintű lesüllyedést.
Inkább a kötetlen, mit ne mondjak kedélyes diskurzust ""féltem"", ami alapja a gondolatok kimondásának.
Sajnos a viták, ellenszenvek - hovatovább lenézések - időnként kihozzák a fórumozókból a vérkommentelőt.
Ezt talán lehetne mérsékelni.
Remény persze van, hiszen az alantas mélyütések ellenére eddig is már másnap folytatták az eszmecserét az aktuális felek.
Tehát - az én szememben - eddig sem a "fight!" volt a cél a konfliktusba került felek részéről, hanem az információ-, a nézetmegosztás, a meggyőzés.
A szándék megvan, a stilizáláson (jó szót használok?) lehetne szerintem talán időnként igazítani:)

Felém nem kell szabadkoznia senkinek sem alkohol ügyben;-)
Időnként - bizonytalan - megérzésem van, de semmiképpen nem vagyok online alkoholteszter:)
Meg hogy is jönnék én ahhoz, még ha képességem lenne is hozzá? :)
Emberek vagyunk, gyarlók vagyunk, kikapcsolódni akarunk, kikapcsolódva tájékozódni.
Meg különben is: Borban az igazság!

A szakmai szempontokhoz nem tudok hozzászólni, észrevételeket tenni: Abszolút laikus vagyok.
Ja, de egyet igen.
Bár Haditechnika, de mögötte mindig ott van a konfliktuskereső ember, aki nélkül a fegyver csak kiállítási tárgy - vagy annak makettje.
Ezt hívják a berkekben pozitív hozzászólásnak!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Talán kisebb lenne a zúgolódás ha a kommentekbe beleírogatást befejeznéd. Jobb helyeken pár ilyen után nem sok hiteled lenne, tudniillik más szavába sem nagyon szokás belevágni....felénk legalábbis.
Másrészt leírod a nagy színvonalemelő szózataidat majd a Fórumszabályzatnak és még a leírt agymenéseidnek is ellentmondva belerondítasz a hozzászólásokba csak mert a véleménye nem tetszik.
Na hogy van ez?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 851
56 499
113
Fúhh... én azt hiszem nem fogom tudni hozni a régi formámat többet. Feszélyezve érzem magam Mack miatt. Ha Mack-re gondolok, mindig Martonyi János képe jelenik meg előttem egy NATO zászló társaságában.

Mit mondasz bagolyka?
janos_martonyi_km.jpg


Fúhh... azt hiszem ez nem fog menni többet. A többieknek sok szerencsét kívánok. Good-bye and have a nice day!

Nagy smàjl részemről.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Segitek eldonteni az orvosi matematika vitat.

Az orvosin fel ev alap matek van. (Van ahol annyi sem.) Statisztikai alapokrol van szo benne. Akinek ment a kozepsuliban a matek annak pont semmennyi ujat nem mond. Az orvoskepzes fo profilja a klinikusok kepzese. Szamukra még a kutatoi munka rajuk eso reszeben is eleg a kozepiskolai matek. Ha jol emlekszem akkor a gyogyszereszek valamivel tobb matekot tanulnak, de nem jut eszembe egy sem aki panaszkodott volna emiatt. Szoval valoszinuleg ott sem viszik tulzasba.

Az embet analog es nem <i>digit</i>alis.

Peldaul az ujjlenyomat-olvaso, a retina- es venaszkennerek azert mukodhetnek, mert ezek a hasonlo anatomiai kepletek valojaban nagyon is kulonboznek mindenkinel. Nincs ez maskent a tobbi anatomiai es elettani dolognal sem. Hiaba van reszletes MR kep a sebesz kezeben, hiaba tudja a gyogyszer eloirt adagolasat. Ezeket csak iranymutatasnak kell tekinteni, mert mindig szembesulni fog olyan dolgokkal amikben a paciense elter az atlagostol.

On
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Felém nem kell szabadkoznia senkinek sem alkohol ügyben;-)
Időnként - bizonytalan - megérzésem van, de semmiképpen nem vagyok online alkoholteszter:)
Meg hogy is jönnék én ahhoz, még ha képességem lenne is hozzá? :)

Ha rám célzol, akkor félreérthettél. Mert pont az akartam mondani, hogy ha rólam alkalomadtán felmerül benned a gyanú az alkoholgőzösséggel kapcsolatban valamelyik hozzászólásom miatt, azt már nyugodtan veheted bizonyosságnak is. :D

Emberek vagyunk, gyarlók vagyunk, kikapcsolódni akarunk, kikapcsolódva tájékozódni.
Meg különben is: Borban az igazság!

+1


Fúhh... én azt hiszem nem fogom tudni hozni a régi formámat többet. Feszélyezve érzem magam Mack miatt. Ha Mack-re gondolok, mindig Martonyi János képe jelenik meg előttem egy NATO zászló társaságában.

Mit mondasz bagolyka?
janos_martonyi_km.jpg


Fúhh... azt hiszem ez nem fog menni többet. A többieknek sok szerencsét kívánok. Good-bye and have a nice day!

Ezt értsük úgy, hogy le akarsz lépni? Ne már... :(
Mindig élvezettel olvastam a fejtegetéseidet/elméleteidet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
haubagoi, silurusglanis, ssvenom szerintem ti nem vagytok tisztában, hogy mit jelent egy fórum moderálása, de megmutatom.
Már annyiszor hivatkoztam a sinodenfece forumára, most is ezt teszem akkor. Van itt egy topik ahova a megbüntetett embereket sorolják fel: kit, miért és mivel büntettek. 62 oldalnyi tömör bűnlajstrom. Mindenkinek ajánlom, hogy lapozgasson bele.

https://www.sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/page-62

Ha én ezt a moderálási szintet venném át, akkor tényleg az lenne amit tarzaan mond, hogy 4-5 ember maradna csak a fórumon, de nem néhány hónap, hanem néhány nap alatt.
Ezekhez képet én egy jóságos óvónéni vagyok. Leállok pöcsölni azzal, hogy kijavítom a kommenteket. Elmagyarázom, hogy konkrétan mi a bajom, akár többször is, mindenkinek személyesen. Megfogom a kezecskéteket és megpróbállak egy szebb és jobb útra téríteni. Nem engedem meg, hogy a sarokba, a játékok közé kakáljatok és azt sem, hogy ha ez már megtörtént akkor a falra kenegessétek. Inkább feltakarítom én az egészet. Aki meg odaszart nem rúgom seggbe, hanem elmagyarázom neki, hogy ezt helytelen. Sőt arra biztatom, hogy ő ennél többre képes.
Szóval igen silurusglanis, belejavítok a kommentekbe és igen elvárom mindenkitől, hogy felnőjön a fórumozási kultúra egy magasabb szintjére. Nincs több uszítás, pálya széléről történő bekiabálás, kis sunyi retorikus kérdések. Ha van véleményed azt fogalmazd meg rendesen.
2241-004-8DAFDDF2.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem ez egy vállalható irányvonal. A gyakorlatban meg majd megmutatja, hogy életszerű-e, mennyire járható út. Egyenlőre még azért van némi bizonyítási vággyal megáldott kezdő pedagógus életérzés. De a leírt cél jó, csak a mérték is legyen az.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 394
113
<b>Én a hozzászólásokba bele javítást nem érzem helyes iránynak. </b>Ugyanis az egy szellemi termék, amit így meghamisítasz. Ez Kínában persze senkit nem zavar, de itt Európában a szellemi tulajdon védelmére igencsak érzékenyek az emberek. Én is.
Azt el tudom fogadni ha valaki kimoderál egy részt és odaírja, hogy moderálva (<i>Gergely alkalmazta is ezt, helyesen</i>) vagy kitörli az egész hozzászólást. De azt, hogy bele javítgatunk más hozzászólásába finoman szólva aggályos...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 796
46 985
113
<b>Én a hozzászólásokba bele javítást nem érzem helyes iránynak. </b>Ugyanis az egy szellemi termék, amit így meghamisítasz. Ez Kínában persze senkit nem zavar, de itt Európában a szellemi tulajdon védelmére igencsak érzékenyek az emberek. Én is.
Azt el tudom fogadni ha valaki kimoderál egy részt és odaírja, hogy moderálva (<i>Gergely alkalmazta is ezt, helyesen</i>) vagy kitörli az egész hozzászólást. De azt, hogy bele javítgatunk más hozzászólásába finoman szólva aggályos...

HA átírná azt amit írsz, akkor teljesen jogos lenne az amit reklamálsz/reklamáltok szerintem. DE ahogy én eddig láttam, csak hozzá told az eredeti iromány végéhez gondolatokat/iránymutatást.

Gondolom ahogy le is írta, NEM ez lesz az általános, ez most NEKI is, NEKÜNK is egy "betanuló" időszak.

Magam részéről semmi bajom sincs azzal, hogy az ilyen "Dögöljön meg az össze amerikai" meg "Húzzák a kecskék faszára a rohadt fejlevágós összes buzi arabot" szintű hozzászólások moderálásra kerülnek, s azért idéztem most ezeket, mert azért aki ismer innen, nagyjából tisztában van vele, hogy az amerikai külpolitikai irányvonal jelenleg, és a szélsőséges radikális iszlamista csoportok hogy finoman fogalmazzak, nekem sem tartoznak a kedvenceim közé, de azért akkor sem ugyan az a kettő. Sokan meg nem veszik a fáradtságot, hogy elkülönítsék pl. a politikusok/neokonok/fegyverlobbik szűk csoportját az átlag jóravaló dolgos rendszerető emberektől, és úgy pl. gombafelhőt/halált kívánnak nyilvánosan kb. 320 millió embernek néha. Vagy mondjuk én biztos vagyok benne, hogy nem minden arab szokott kecskével hálni.

Ez nem helyes, s még most ki sem lett vágva érte senki, a betanuló-szoktató fázisban csak hozzá lett toldva ügyesen Mac által, hogy ezt azért ne.

Szerintem eddig jól tolja, kb. ezt csinálnám én is. Hozzáteszem, NEM irigylem, mert nagyon nem lehet könnyű tagból moderátorrá válni egy érzelmekkel/elfogultsággal túlfűtött oldalon...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Addig alig néhány hozzászólásba javítottam bele. Főleg csúnyább szavakat húztam keresztül és minden esetben megjegyzést fűztem a hsz alá ahol kifejtettem, hogy mi a bajom és alá is írtam, hogy -Mack-. Volt olyan is, ahol magával a tartalommal volt bajom, de ott mondjuk nem is volt komoly tartalom, csak egy röpke bekiabálás.
Volt néhány komment is amit töröltem, kettőt pl azért mert az egyik egy az egyben bemásolt orosz szöveg volt a másik meg angol. Viszont ezekben az esetekben is szóltam, hogy elvárás a magyar nyelvet használata. Pár szóban foglalják össze a tartalmat és linkeljék be az eredetit. Akit nagyon érdekel az majd googel fordítót használ ha másképp nem megy.
Boki esetében vagy három kommentet töröltem, de ezekre ő kért meg privátban, mert rossz helyre írta őket:)

Szerintem ez egy vállalható irányvonal. A gyakorlatban meg majd megmutatja, hogy életszerű-e, mennyire járható út. Egyenlőre még azért van némi bizonyítási vággyal megáldott kezdő pedagógus életérzés. De a leírt cél jó, csak a mérték is legyen az.

Igen, valami olyasmi. Eléggé "szoftosan" kezelem a dolgot és inkább lemegyek pedagógusba mintsem az egyszerűbb utat válasszam mint a SDF-on.
Ja és igen, lapozgassatok bele minél többen, hogy lássátok milyen elvárások vannak más helyeken.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az irányra írtam, hogy jó, a módszerek meg más kérdés. Szerintem nem rossz dolog, ha a színvonal emelkedik, csak az módszereiben etikusan történjen.

Mack! Ahogy fip7 is írta, nagyon zavaró ha bele van javítgatva a kommentekbe. Értem a célját, hogy terelgesd a népet, értsük a határokat, de akkor ezt tedd úgy, hogy jól elkülönüljön a moderátor észrevétele és a hozzászólás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Tessék, itt egy példa a szír topikból. Keresztülhúztam az eredeti szöveget és aláírtam, hogy mi a bajom, aztán aláírtam, hogy én voltam. Az eredeti szöveg a továbbiakban is olvasható maradt.

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292461/#Comment_292461
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 796
46 985
113
Az irányra írtam, hogy jó, a módszerek meg más kérdés. Szerintem nem rossz dolog, ha a színvonal emelkedik, csak az módszereiben etikusan történjen.

Mack! Ahogy fip7 is írta, nagyon zavaró ha bele van javítgatva a kommentekbe. Értem a célját, hogy terelgesd a népet, értsük a határokat, de akkor ezt tedd úgy, hogy jól elkülönüljön a moderátor észrevétele és a hozzászólás.
+1
Belejavítani valóban nem illik. Írd inkább utána, én eddig ilyet láttam csak, az eredetit RÉSZEIBEN megváltoztatni az nem szép. Mögé feketével elkülönítve jöhet a megjegyzés, és szerintem senki(értelmes) nem fog reklamálni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem változtattam részeiben. Keresztülhúztam és utána írtam, hogy mi a gond.
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit szóltok ehhez?
https://www.sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/page-62