Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy rakás kínai haditechnikás cikket csak a neten keringő képek alapján írtam. Egy csomó paramétert meg következtettem más típusokból.
Na és?
Amíg közlöd az olvasóval, hogy sehol nincs konkrét infó és fenntartod a hibázás lehetőségét, szerintem nincs gond. Ha majd lesznek konkrét adatok akkor frissítesz.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A tagok egyéni stílusa viszont nincs a fórumszabályzatban rögzítve.

Kicsit túltolod ezt az adminkodást Mack, csak szólok, hogy ezzel lesz szétzilálva a fórum és nem a nézeteltérésekkel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kétlem, hogy szétzilálnám. Viszont a színvonal egy ideje lecsökkent és egy rakás értelmes ember aki az elején még itt volt elszéledt. Egyszerűen azért mert nem volt kedvük Vérpistikés szintre lemenni.
A stílussal semmi bajom, addig ameddig nem lesz bántó.
Különböző fórumokra több mint 10 de talán inkább 15 éve regisztráltam és úgy érzem, hogy van tapasztalatom e téren.
Volt szerencsém teljesen moderálatlanokhoz és nagyon profin moderáltakhoz. Pl a fent említett sinodefencesre 10 éve reggeltem.
A helyzet az, hogy mindegyik változat működik. Úgy a moderált mint a moderálatlan, csak az egyiknek egy a célközönsége a másiknak, meg más. Ez idővel kialakul, viszont a választóvonal hatalmas. Az aki egy moderált fórumban érzi jól magát, annak az elején nagyon fura lesz a másik és idő kérdése és otthagyja (velem is ez volt).
A szétzilálás szerintem akkor következne be, ha hirtelen elkezdeném bannolni az embereket. Egyelőre ilyesmiről szó sincs. Mindenkinek szólok, hogy mi a bajom. Ha látom, hogy kezd elfajulni egy beszélgetés akkor egy ideig a topikot zárom le egy kis ideig stb.
Úgy tervezem, hogy ezt egy, két hétig csinálom majd. A kitiltások utána jönnek majd. Viszont azt remélem, hogy akik leléptek azok szép lassan visszaszállingóznak majd.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 835
113
Szerintem egy próbát megér, ha tudod csinálni akkor jobb, mintha nem lenne semmi. Persze szubjektív a moderálás, lesz akinek tetszik, lesz akinek nem. Sok sikert!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Miért érzem azt, hogy Mack moderátori színrelépésével "Atlantista hatalomátvétel" (vagy visszavétel?) történt a HTKA-n?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Halkan mondom, hogy van egy ellenfórum, pár nap beizzítani.
Nem én csináltam, nem is az enyém, csak jelzem a létét.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem tudom, talán azért mert egy olyan "politikailag korrekt" stílust akarsz bevezetni a fórumban (finoman fogalmaztam a rákényszeríteni helyett), amelyről mindannyian tudjuk, hogy hazug és álszent, továbbá már az USA-ban is egyre többeknek nem tetszik.
Félreértés ne essék, nem a csúnya beszéd és a káromkodás tiltásáról van szó, hanem olyanokról, mint pl. amikor nem lehet nevén nevezni bizonyos Szíriában tevékenykedő fejlevágós egyedeket, ill. azt a bizonyos tevékenységet, amikor valakik túlterjedő vonzalmat és empátiát éreznek Európán kívüli népcsoportok iránt, akik éppen tömeges helyváltoztatást végeznek Európa irányába.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 442
11 393
113
Tisztelt Mackensen!

Először is gratulálok a megbízatásodhoz!

Ahogy olvasgattam az utóbbi percekben az első lelkesedésben és buzgóságban gazdag munkásságodat, kezd megfogalmazódni bennem pár gondolat.
A szándékodat értem, s respektálom.
Viszont nagyon nagy fába vágtad a fejszédet.
Csak bele ne szoruljon...
A fórumon kialakult egy vita"kultúra", ami olyan-amilyen. Néha személyeskedő, néha nem kicsit személyeskedő, néha meg egész komoly és építő, információ gazdag.
A vitakultúra forrása az aktív fórumozók személyisége, indulatossága, alkoholtartalma stb. /Néha egyes esti hozzászólások gyanút ébresztenek bennem/
A hozzászólók igen nagy része gyaníthatóan nagykorú - kialakult személyiséggel.
Szerte az országból, világból, különböző szocializáltsággal, képzettséggel, műveltséggel - na meg előítélettel, értékrenddel.
Ezeket az embereket Te már nem fogod megváltoztatni.
Mi több, ötven éves kor felett a pszichoterápia sem használ. /Ha gondolod, privátban megadom az utolsó mondat - szakmai - forrását/
Szóval nem fogod megváltoztatni, maximum elveszed a kedvüket a hozzászólásoktól, a fórumaktivitástól.
A véleményalkotástól.
Ez pedig visszaüthet a fórum - jó értelemben vett - népszerűségének.
Az én szememben a HTKA - meg egyéb fórumok, amiket úgy ahogy követek - egy <b>jó értelemben vett</b> virtuális italbár, ahol eszmét cserélhetünk.
Még akkor is - sőt akkor igazán - ha a való életben szóba sem állnánk egymással , vagy repkednének a székek, biliárdasztalok...
Ha Te egy lélektani határon túl fogod moderálni ezeket a <del>borgőzős</del> diskurzusokat, akkor egy darabig hatni fog a pisszegésed, de előbb utóbb a vitázó felek - már csak ilyen a mediátorok élete - minden vélt sérelmükkel, problémájukkal hozzád fognak fordulni.
Ezt előbb utóbb lehet nem fogod győzni, elveszítheted az egészséges morális kontrollt a gyülevész had felett.
Aztán végül ellened is fordulhatnak...
Ez persze egy olyan eshetőség, mint a nukleáris armageddon:
Nem valószínű, de lehet.

Szóval jó szándékod ellenére nem lennék a helyedben.
Elcsépelt, de a pokolba vezető út, de hisz Te is tudod! :)

Maradok tisztelettel:
misinator
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Inkább határozzuk meg, mi a kiindulópont és mit akarunk?
A kiindulópont a haditechnika. Ez az oldal erről szól és a hozzá rendelt fórum is.
Nyilván ha valamilyen konfliktusról tárgyalunk hozzácsapódik a katonapolitika, nemzetközi jog stb.
De minket az érdekel, hogy pl az oroszok milyen gépeket használnak, milyen fegyverekkel. Milyen fegyvereket nem használnak. Miért?
Egy szóval sem mondtam, hogy ne nevezd meg a fejlevágós embereket. De! Nevezd meg! De úgy nevezd meg, hogy azokat utólag be lehessen azonosítani. Sőt nagyon örvendenék, hogy miután sikerül beazonosítanod őket utánajárnál, hogy mekkora erőt képviselnek? Milyen fegyvereik vannak? Hogyan jutottak hozzájuk? Kik a kiképzőik? Ki pénzeli őket? Hol a bázisuk?
Ezeket nyugodtan mind leírhatod. Sőt, nem csak én, hanem mindenki hálás lenne, ha ezt megtennéd.
Viszont az, hogy te nagyon utálod őket és ennek néha hangot adsz, kevés. Esetleg még megtoldod, hogy qúrvaUSA, meg szaudiak.
Nők lapja fórumába elmegy, de ide nem.
Tehát ismétlem, az összes fejlevágós társaságot beazonosíthatod és az összes általuk elkövetett háborús bűnt felsorolhatod. Nagyon klassz lenne, ha írnál egy hosszabb elemzést róluk, térképekkel táblázatokkal ellátva.
És igen, az USA szerepe. Ha átrágod maga a wikileakson és találsz erre utaló bizonyítékokat, akkor oszd meg azokat is.
A minőség alatt ezt értem.
Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Elnézést Mack, de az általad leírt minőségű adatszolgáltatás már munkaviszonyt és fizetséget kíván.
Ilyen mélységű munkát normális ember ingyen nem végez.
Főleg úgy nem, hogy nem tudni kinél landolnak az adatok.

Tudományosan felírva az információs "csereügylet" eddig a következőképpen nézett ki:

Hozzászóló véleménye =
tiszta információ + érzelmi véleményformálás (csúnya szóval manipuláció).

Namármost, a tiszta információ az a fórum üzemeltetőinek a nyeresége, a hozzászólóé meg az, hogy van egy felület, amelyet felhasználhat arra, hogy a fórum olvasóinak véleményét (a "közvéleményt") formálhassa.

Te nem mást kérsz, minthogy a fórumozó mondjon le arról, hogy érzelmileg formálja, befolyásolja a fórumot olvasók véleményét, és csak tisztán információt, adatokat szolgáltasson.

Nos, ez így nem deal.

És ez így nem fórumozás, hanem a legősibb szakmák közül az egyik.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nagy fába vágtad a fejszédet Mack, olyan vitakultúrát akarsz a fórum nagy részére ráerőltetni, ami a természetüknél fogva idegen dolog. Nem részletezem inkább, de karakteres embertípus...

Megjegyzem, bár nagy meglepetésemre sose kaptam bant azt hiszem, de ha kapok, sose lesz bennem megbotránkozás, az eddigi moderátorok meg a jelenlegiek is korrektek voltak, el fogom fogadni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 414
113
panoz

Engem is meg lep, hogy nem kaptál még bant, pedig elég gyakran írsz be szándékosan teljesen üres, de provokatív hozzászólásokat. Például:
"A határon túli magyaroknak nincs joga szavazni, mert ingyenélő haszonlesők."
"Vagy az oroszok alig várják, hogy leatomozzák Magyarországot stb... "
<i>(nem szó szerinti idézetek)</i>

Mivel pár fórumtárssal ellentétben én nem gondolom azt, hogy az a hobbid, hogy gyógyszerekre iszol majd kommentelsz, így szándékos provokációt sejtek a háttérben.
Az okát viszont nem tudom/nem sejtem...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Tisztelt Mackensen!

Először is gratulálok a megbízatásodhoz!

Ahogy olvasgattam az utóbbi percekben az első lelkesedésben és buzgóságban gazdag munkásságodat, kezd megfogalmazódni bennem pár gondolat.
A szándékodat értem, s respektálom.
Viszont nagyon nagy fába vágtad a fejszédet.
Csak bele ne szoruljon...
A fórumon kialakult egy vita"kultúra", ami olyan-amilyen. Néha személyeskedő, néha nem kicsit személyeskedő, néha meg egész komoly és építő, információ gazdag.
A vitakultúra forrása az aktív fórumozók személyisége, indulatossága, alkoholtartalma stb. /Néha egyes esti hozzászólások gyanút ébresztenek bennem/
A hozzászólók igen nagy része gyaníthatóan nagykorú - kialakult személyiséggel.
Szerte az országból, világból, különböző szocializáltsággal, képzettséggel, műveltséggel - na meg előítélettel, értékrenddel.
Ezeket az embereket Te már nem fogod megváltoztatni.
Mi több, ötven éves kor felett a pszichoterápia sem használ. /Ha gondolod, privátban megadom az utolsó mondat - szakmai - forrását/
Szóval nem fogod megváltoztatni, maximum elveszed a kedvüket a hozzászólásoktól, a fórumaktivitástól.
A véleményalkotástól.
Ez pedig visszaüthet a fórum - jó értelemben vett - népszerűségének.
Az én szememben a HTKA - meg egyéb fórumok, amiket úgy ahogy követek - egy <b>jó értelemben vett</b> virtuális italbár, ahol eszmét cserélhetünk.
Még akkor is - sőt akkor igazán - ha a való életben szóba sem állnánk egymással , vagy repkednének a székek, biliárdasztalok...
Ha Te egy lélektani határon túl fogod moderálni ezeket a <del>borgőzős</del> diskurzusokat, akkor egy darabig hatni fog a pisszegésed, de előbb utóbb a vitázó felek - már csak ilyen a mediátorok élete - minden vélt sérelmükkel, problémájukkal hozzád fognak fordulni.
Ezt előbb utóbb lehet nem fogod győzni, elveszítheted az egészséges morális kontrollt a gyülevész had felett.
Aztán végül ellened is fordulhatnak...
Ez persze egy olyan eshetőség, mint a nukleáris armageddon:
Nem valószínű, de lehet.

Szóval jó szándékod ellenére nem lennék a helyedben.
Elcsépelt, de a pokolba vezető út, de hisz Te is tudod! :)

Maradok tisztelettel:
misinator

Kb. én is így látom.
Szóval elég nagy felelősség ez, ha valaki komolyan veszi és jól akarja csinálni. Vagyis hogy ha a kissé elvont "globális" objektivitásra törekvést kellően el tudja vonatkoztatni a személyes értékrendjétől.
És még vannak a problémás esetek is, akik nagyon értékesek, viszont a stílusuk... Neveket nem mondok, mindenki gondoljon azokra, akikre csak akar. Na őket úgy sem lehet megváltoztatni, tehát (persze azért bizonyos keretek között) szerintem inkább el kell fogadni őket, hisz a tőlük kapott információ bőven "ellensúlyozza" az esetleges jellemhibáikat.


A vitakultúra forrása az aktív fórumozók személyisége, indulatossága, alkoholtartalma stb. /Néha egyes esti hozzászólások gyanút ébresztenek bennem/

Kikérem magamnak a puszta gyanút! Én általában be szoktam ismerni, ha nem teljesen tiszta a tudatom. :p :D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
És még vannak a problémás esetek is, akik nagyon értékesek, viszont a stílusuk... Neveket nem mondok, mindenki gondoljon azokra, akikre csak akar. Na őket úgy sem lehet megváltoztatni, tehát (persze azért bizonyos keretek között) szerintem inkább el kell fogadni őket, hisz a tőlük kapott információ bőven "ellensúlyozza" az esetleges jellemhibáikat.
...

Így van, mivel a fórumozók nem fizetségért dolgoznak, a fórumozók által adott információkért cserébe tessék elfogadni a fórumozók személyiségét, személyes nyűgjeiket, stílusukat, plusz az esetleges érzelmi viszonyulásukat is az adott témához.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="wolfram">
...
És még vannak a problémás esetek is, akik nagyon értékesek, viszont a stílusuk... Neveket nem mondok, mindenki gondoljon azokra, akikre csak akar. Na őket úgy sem lehet megváltoztatni, tehát (persze azért bizonyos keretek között) szerintem inkább el kell fogadni őket, hisz a tőlük kapott információ bőven "ellensúlyozza" az esetleges jellemhibáikat.
...

Így van, mivel a fórumozók nem fizetségért dolgoznak, a fórumozók által adott információkért cserébe tessék elfogadni a fórumozók személyiségét, személyes nyűgjeiket, stílusukat, plusz az esetleges érzelmi viszonyulásukat is az adott témához.</blockquote>

Nem, nem nem. Nem így kellene.
Hogy lefordítsam a "közös nyelvre".
A fórumozók nyűgje, gyűlölete, meg korlátlanul eleresztett ideológiája olyan mint amikor bejön egy csomó migráns egy szép reményű országba, és a destruktív migránsideológiájukkal meg felcsatolható "gyűlölet"pokolgépeikkel élhetetlenné teszik az őket vendégül látó országot.

Egy kis polkorrektség egekbe röpíthetné ezt a fórumot, és nem csak egy újabb kuruc szintjén tekintene a sajtó erre a honlapra, hanem hivatkozható szakmai forrásként.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
panoz

Engem is meg lep, hogy nem kaptál még bant, pedig elég gyakran írsz be szándékosan teljesen üres, de provokatív hozzászólásokat. Például:
"A határon túli magyaroknak nincs joga szavazni, mert ingyenélő haszonlesők."
"Vagy az oroszok alig várják, hogy leatomozzák Magyarországot stb... "
<i>(nem szó szerinti idézetek)</i>

Mivel pár fórumtárssal ellentétben én nem gondolom azt, hogy az a hobbid, hogy gyógyszerekre iszol majd kommentelsz, így szándékos provokációt sejtek a háttérben.
Az okát viszont nem tudom/nem sejtem...

Egyszerű az ok, én korábban sokkal kifinomultabb voltam itt. De miután sok éve már elöntötte a fekália ezt a fórumot viszont érdekesnek találom a haditechnikát, nem hagytam magam hogy megfulladjak hanem megtanultam úszni benne. És ha kell Hosszú Katinkaként szelem a habokat még ha gutaütést kap a Vörös Tér akkor is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="wolfram">
...
És még vannak a problémás esetek is, akik nagyon értékesek, viszont a stílusuk... Neveket nem mondok, mindenki gondoljon azokra, akikre csak akar. Na őket úgy sem lehet megváltoztatni, tehát (persze azért bizonyos keretek között) szerintem inkább el kell fogadni őket, hisz a tőlük kapott információ bőven "ellensúlyozza" az esetleges jellemhibáikat.
...

Így van, mivel a fórumozók nem fizetségért dolgoznak, a fórumozók által adott információkért cserébe tessék elfogadni a fórumozók személyiségét, személyes nyűgjeiket, stílusukat, plusz az esetleges érzelmi viszonyulásukat is az adott témához.</blockquote>
...
Egy kis polkorrektség egekbe röpíthetné ezt a fórumot, és nem csak egy újabb kuruc szintjén tekintene a sajtó erre a honlapra, hanem hivatkozható szakmai forrásként.</blockquote>

Pill. a HTKA lap <> HTKA fórum. Te azt kívánod elérni, hogy <b>a sajtó</b> a fórum egyes hozzászólásait szakmai forrásként hivatkozhassa?
Azt ugye tudod, hogy pl. az origós kommentek alapján már jó páran Szíria, Ukrajna stb. témákban eddig is a HTKA fórumot tartották - no nem a sajtó - hanem az "egyszerű emberek" a legmegbízhatóbb információforrásnak?
A sajtó pedig a HTKA-n megjelent cikkeket eddig is hivatkozhatta, a cikkek stílusa, formátuma ennek megfelelő. A fórum meg egy teljesen más műfaj. Szerintem.
Vagy úgy gondolod, hogy a fórum hozzászólásai hiteltelenné teszik magát a lapot?
Kinek, melyik politikai erőnek a szempontjából? :)
Lemaradtam valamiről, kormányra készülünk vagy mi van? :)