Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@panoz
A polkorrektség az érdemi információáramlás gátja. Ne kelljen már mindenkire mindig tekintettel lenni.
Itt mindenkinek megvan a véleménye, és azt kell mondjam elfogulatlanul nézve is nagyon-nagyon jól informált a közösség pl. Szíria kapcsán-de most mondhattam volna bármit.
A sajtó mindig céllal ír, és akiket te szeretnél, hogy idézzenek minket nem a béke, nem az ország érdekeinek a pártján állnak. De a tényszerű tájékoztatás sem hozzájuk köthető.
Mindemellett idéztek már a fórumról, és nem volt benne köszönet (kiragadott szöveg épp a nem kell helikopterbeszerzés irányvonalat erősítette).
Másrészt szakmai témákban hogy hova röpítené tovább nem egészen értem, mert egyrészt nincs köze a kettőnek egymáshoz, másrészt egy pont után vagy nincs megszerezhető infó, vagy lenne csak nem fórumtéma.
Juteszembe szakmaiság és polkorrektség....Bagoly mondja. De nem a hau...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Egy kis <b>polkorrektség</b> egekbe röpíthetné ezt a fórumot, és nem csak egy újabb kuruc szintjén tekintene a sajtó erre a honlapra, hanem hivatkozható szakmai forrásként.

Az a "kis polkorrketség" amire annyira vágysz itt már sok éve, az origó/index/444, stb. "színvonalára" rántaná le a fórumot. Persze tudom, vannak, akiknek ez a céljuk minden olyan felülettel, ahol véleményt lehet cserélni...
(A kuruc fóruma meg a másik véglet, a közös pont pedig az, hogy az érzelmek és az ideológia mindkét helyen általában felülírja a konkrét tényeket)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Hijnye, micsoda aktivitás lett ebben a kis félreeső topicban hirtelen. :)

Mack fentebb leírta, mi az elképzelése. Ez alapján én egyáltalán nem érzem úgy, hogy bármiféle merényletre készülne a fórum ellen.

Nem lesznek itt továbbra sem gátak az információáramlás előtt. Nem kell polkorrektkedni, nevén kell nevezni a dolgokat - ám ha ezzel kapcsolatban az van kérve, hogy igyekezzünk a lehetőségeinkhez mérten szofisztikáltan tenni ezt, az azért még csak nem a világvége!

Kicsit talán magasra pozicionálná a lécet? Bizonyos értelemben talán, de ettől ez még igaz:

Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.

Szóval nyilván nem kell doktori disszertációnak lennie 1-1 hozzászólásnak, de ne is vagdalkozzunk, höbörögjünk a nagyvilágba csak úgy önmagában, mert annak tényleg semmi értelme.

A fórumon kialakult egy vita"kultúra", ami olyan-amilyen. Néha személyeskedő, néha nem kicsit személyeskedő, néha meg egész komoly és építő, információ gazdag.
A vitakultúra forrása az aktív fórumozók személyisége, indulatossága, alkoholtartalma stb. /Néha egyes esti hozzászólások gyanút ébresztenek bennem/
A hozzászólók igen nagy része gyaníthatóan nagykorú - kialakult személyiséggel.
Szerte az országból, világból, különböző szocializáltsággal, képzettséggel, műveltséggel - na meg előítélettel, értékrenddel.
Ezeket az embereket Te már nem fogod megváltoztatni.

Ez pontosan így van, de egy bizonyos (kocsma)szint alá azért mégse kéne süllyedni.

Ha Te egy lélektani határon túl fogod moderálni ezeket a <del>borgőzős</del> diskurzusokat, akkor egy darabig hatni fog a pisszegésed, de előbb utóbb a vitázó felek - már csak ilyen a mediátorok élete - minden vélt sérelmükkel, problémájukkal hozzád fognak fordulni.

És ebben is van igazság.

Az elkövetkező napokban, hetekben biztos lesz némi extra súrlódás a csapásirány miatt. Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy továbbra is itt legyen megbeszélve a dolog, itt legyenek bedobva vélemények, javaslatok. Közös cél, hogy kialakuljon egy egészséges egyensúly, a színvonal pedig emelkedjen ezáltal is.

És akkor most mindenki nyugodjon le a pics@ba, mert kénytelen leszek szólni GrGLy-nek, hogy fejezze mán be azt a nukleáris banhammert azt dobja ide középre :)

Mi van Gergellyel , lemondott a moderátori funkciójáról?

Nem mondott. Remélhetőleg nem is akar. Bár nem is tudna, hiszen a "cég" nem ereszti, aki egyszer ide bekerült a csapatba... :)

Ám komolyra fordítva a szót: munkahelyi szintugrás miatt perpillanat a korábbinál is jobban leterhelt, így egy ideje nem igen volt jelenése aktívan moderátorkodni.

Szóval Ő most a félaktív fegyverünk, avagy Arany János után szabadon: Repül a banhammer: ki tudja, hol áll meg? Ki tudja, hol áll meg s kit hogyan talál meg?

Szóval legyetek óvatosak, nagyon-nagyon óvatosak! :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Nyugodjatok meg, senkinek sem akarom megváltoztatni az amúgy már rendben kiforrott személyiségét. A véleményét sem akarom, hogy megváltoztassa.
Pár hét és letisztulnak majd a dolgok.
Aki türelmetlen és ezt nem tudja kivárni, az fussa át ezt a fórumot és akkor lesz róla egy képe, hogy miről is beszélek.

https://www.sinodefenceforum.com/

Ide nem csak a Kárpát-medencéből jönnek emberek különböző háttérrel, hanem az egész bolygóról.
 
M

molnibalage

Guest
Mack fentebb leírta, mi az elképzelése. Ez alapján én egyáltalán nem érzem úgy, hogy bármiféle merényletre készülne a fórum ellen.
Én sem.


Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.
As hagyján, és mikor ehhez még olyan "tények" és "műszai háttér párosul" - lásd BIZTPOL részen a 200 Patsir és társai kommenteket - akkor színvonalról igen nehéz beszélni. Annak sok értelme tényleg nincs.

Szóval nyilván nem kell doktori disszertációnak lennie 1-1 hozzászólásnak, de ne is vagdalkozzunk, höbörögjünk a nagyvilágba csak úgy önmagában, mert annak tényleg semmi értelme.
Amen.

Ez pontosan így van, de egy bizonyos (kocsma)szint alá azért mégse kéne süllyedni
Amen no.2.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
<blockquote>Mack fentebb leírta, mi az elképzelése. Ez alapján én egyáltalán nem érzem úgy, hogy bármiféle merényletre készülne a fórum ellen.
Én sem.


Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.
As hagyján, és mikor ehhez még olyan "tények" és "műszai háttér párosul" - lásd BIZTPOL részen a 200 Patsir és társai kommenteket - akkor színvonalról igen nehéz beszélni. Annak sok értelme tényleg nincs.

Szóval nyilván nem kell doktori disszertációnak lennie 1-1 hozzászólásnak, de ne is vagdalkozzunk, höbörögjünk a nagyvilágba csak úgy önmagában, mert annak tényleg semmi értelme.
Amen.

Ez pontosan így van, de egy bizonyos (kocsma)szint alá azért mégse kéne süllyedni
Amen no.2.</blockquote>

Akár ezek a változások még jók is lehetnek, csak akkor azt is be kell látni majd, hogy a velünk egyet nem értőt nem illik elküldeni a kurva anyjába, ill. legyökkettőzni. Ha ez is változik, akkor tisztán javulni fog a fórum, és elfelé mozdul majd a kocsma szinttől. Szorítok hogy így legyen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 247
15 984
113
Inkább határozzuk meg, mi a kiindulópont és mit akarunk?
A kiindulópont a haditechnika. Ez az oldal erről szól és a hozzá rendelt fórum is.
Nyilván ha valamilyen konfliktusról tárgyalunk hozzácsapódik a katonapolitika, nemzetközi jog stb.
De minket az érdekel, hogy pl az oroszok milyen gépeket használnak, milyen fegyverekkel. Milyen fegyvereket nem használnak. Miért?
Egy szóval sem mondtam, hogy ne nevezd meg a fejlevágós embereket. De! Nevezd meg! De úgy nevezd meg, hogy azokat utólag be lehessen azonosítani. Sőt nagyon örvendenék, hogy miután sikerül beazonosítanod őket utánajárnál, hogy mekkora erőt képviselnek? Milyen fegyvereik vannak? Hogyan jutottak hozzájuk? Kik a kiképzőik? Ki pénzeli őket? Hol a bázisuk?
Ezeket nyugodtan mind leírhatod. Sőt, nem csak én, hanem mindenki hálás lenne, ha ezt megtennéd.
Viszont az, hogy te nagyon utálod őket és ennek néha hangot adsz, kevés. Esetleg még megtoldod, hogy qúrvaUSA, meg szaudiak.
Nők lapja fórumába elmegy, de ide nem.
Tehát ismétlem, az összes fejlevágós társaságot beazonosíthatod és az összes általuk elkövetett háborús bűnt felsorolhatod. Nagyon klassz lenne, ha írnál egy hosszabb elemzést róluk, térképekkel táblázatokkal ellátva.
És igen, az USA szerepe. Ha átrágod maga a wikileakson és találsz erre utaló bizonyítékokat, akkor oszd meg azokat is.
A minőség alatt ezt értem.
Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.

Nekem volt már szerencsém több, korábban pörgő fórumon átélne ezt.

Mármint azt, hogy egy korábbi felhasználó moderátori tisztet kapott, és -akár a legnagyobb jószándék mellett - változtatásokat eszközölt.

A vége minden esetben az lett, hogy első lépésben a felhasználók egy része kikopott a fórumról, majd utána a többiek is takarék üzemmódra váltottak, és kb. fél év alatt eljutottak arra a szintre, hogy a fórum 3-4 ember játszótere lett naponta 4-5 hozzászólással miközben korábban az óránkénti átlag is jóval magasabb volt enné.

Szerintem a facebook meg a disquss korában inkább örülnötök kéne annak, hogy van egy viszonylag jól pergő fórumotok.

A htka-n kialakult egy virtuális közösség. Néha elmegy innen valaki, néha jönnek újak. A durván kirívó eseteken kívül szerintem hagyni kéne mindenkit úgy, ahogy van. Akinek valaki munkássága nem tetszik, ott az ignore funkció. Nem kell Harris hadnagyosat játszani senkinek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Amint látod nem álltam neki kitenni embereket (nem is áll szándékomban). A moderálás meg a hangvételre és a stílusra korlátozódik.
Ez a minimum szerintem mindenki számára könnyen betartható.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem a facebook meg a disquss korában inkább örülnötök kéne annak, hogy van egy viszonylag jól pergő fórumotok.
Az FB motorja egy rakás szar. 20 feletti Hsz esetén követhetetlen az egész. Valahol vicc, hogy egy ekkora oldalnak (+ YT), akkora fos felülete van, ami "pistike első honalja" fórumához elégéséges képességekkel bír.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Látom Mack felhúzta a gumikesztyűt és munkába állította a vécékefét. Sok sikert és kitartást kívánok hozzá.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote>Mack fentebb leírta, mi az elképzelése. Ez alapján én egyáltalán nem érzem úgy, hogy bármiféle merényletre készülne a fórum ellen.
Én sem.


Az, hogy döfköditek a kést az asztal lapjába és elismételgetitek, hogy ezek mekkora pondrók, semmilyen színvonalat nem képez.
As hagyján, és mikor ehhez még olyan "tények" és "műszai háttér párosul" - lásd BIZTPOL részen a 200 Patsir és társai kommenteket - akkor színvonalról igen nehéz beszélni. Annak sok értelme tényleg nincs.

Szóval nyilván nem kell doktori disszertációnak lennie 1-1 hozzászólásnak, de ne is vagdalkozzunk, höbörögjünk a nagyvilágba csak úgy önmagában, mert annak tényleg semmi értelme.
Amen.

Ez pontosan így van, de egy bizonyos (kocsma)szint alá azért mégse kéne süllyedni
Amen no.2.</blockquote>
Balázs!
Te hozod a színvonalat? Gyök kettővel?
Nem bántani akarlak! Minden tiszteletem, ami az interneten megjelent és összefoglaltad! De nem Te vagy a bölcsek kövének őrzője! Fogd, már fel, hogy más is tud valamit a "dolgokról", nem csak az , ami az interneten megjelenik. Tudod, minkét oldal visszatart kemény információkat, amit nagyon kevés ember ismer!
Soroljam neked a fő "nevezetéséget" a fővárosban, ami már nem esik publikációs tilalom alá?
Zenta utca
Budakeszi út I, II.
Fácános
Tündér utca
Én mindegyikben megfordultam "párszor"!
Ezen kívül még van pár nem felszabadított terület.
Tudom! Már megint nem mondok semmit, csak vagdalkozom!
Figyelsz?
Egyik gyermekem elég magas beosztású katonatiszt. Különleges beosztása miatt ő sem nagyon bőbeszédű velem szemben sem!
Te vetted a fáradságot, és utána néztél a megadott elérhetőségemnek. Ha veszel annyi fáradságot, és van összeköttetésed Szolnokon, egyből kiderül, hogy kiről van szó.
(Pedig, egy mezei közgazdász végzettséggel rendelkezik).
Ha, ráleltél, magánban várom a válaszod!
Még valami:
Magánban már megbeszéltünk egy-két dolgot!
A nagy nyilvánosság előtt meg marad az egy mondatos hozzászólás, annak akivel elszáll a"ló"!
PS:.
Inkább a Macky, mert talán nem olyan indulatos, pedig nála is előfordul néhány stilisztikai hiányosság:
- Megszólítás
- a szótag végén a hosszú ú!
(Tán sokat ittam?). Misinator? :))
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezt a vérpistikét kikérem magamnak. A tegezést, a nemecsekelést,meg mindent!

Remélem a színvonal emelkedni fog. Van mit javítani.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Aki türelmetlen és ezt nem tudja kivárni, az fussa át ezt a fórumot és akkor lesz róla egy képe, hogy miről is beszélek.
https://www.sinodefenceforum.com/
...
Ott picit mar tultoljak a polkorrektseget. Es most nem a kinaiakat erzekenyen erinto temak ignorasara gondolok. Viszont egy jo dolgot talaltam, amit igazan at lehetne venni: A nagy meretu kepfajlok nincsenek engedelyezve.
 
M

molnibalage

Guest
De nem Te vagy a bölcsek kövének őrzője!
Nem is mondtam. Viszont pontosan azt mondtam, hogy a kő darabkái az múlt vonatozásában sőt, részben a jelenre vonatkozóan is elérhető. Számszerűen.

Fogd, már fel, hogy más is tud valamit a "dolgokról", nem csak az , ami az interneten megjelenik. Tudod, minkét oldal visszatart kemény információkat, amit nagyon kevés ember ismer!
Soroljam neked a fő "nevezetéséget" a fővárosban, ami már nem esik publikációs tilalom alá?
Zenta utca
Budakeszi út I, II.
Fácános
Tündér utca
Én mindegyikben megfordultam "párszor"!
Ez megint olyan komment, hogy mit kezdjen vele az ember?

Magánban már megbeszéltünk egy-két dolgot!
A nagy nyilvánosság előtt meg marad az egy mondatos hozzászólás, annak akivel elszáll a"ló"!
?
Egyszerűen szimplán arról van szó, hogy a TÜK-os része a kommentednek irreleván. Annak ellenére is baromi sokat lehet tudni és kiszámolni. A bibi az, hogy mivel a többség ehhez nem ért, akkor látjuk azt, amit a TVC kapcsán. Kb. 3 embert leszámítva mindenki érzelemből dolgozott, 3-an meg számokkal. Erről szólt a kommentem. És ehhez nem kell az, hogy mindenféle rejtélyes objektumba mászkálj, puztán a fizika nevű tudományt kellene gyakorolni..
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote>De nem Te vagy a bölcsek kövének őrzője!
Nem is mondtam. Viszont pontosan azt mondtam, hogy a kő darabkái az múlt vonatozásában sőt, részben a jelenre vonatkozóan is elérhető. Számszerűen.

Fogd, már fel, hogy más is tud valamit a "dolgokról", nem csak az , ami az interneten megjelenik. Tudod, minkét oldal visszatart kemény információkat, amit nagyon kevés ember ismer!
Soroljam neked a fő "nevezetéséget" a fővárosban, ami már nem esik publikációs tilalom alá?
Zenta utca
Budakeszi út I, II.
Fácános
Tündér utca
Én mindegyikben megfordultam "párszor"!
Ez megint olyan komment, hogy mit kezdjen vele az ember?

Magánban már megbeszéltünk egy-két dolgot!
A nagy nyilvánosság előtt meg marad az egy mondatos hozzászólás, annak akivel elszáll a"ló"!
?
Egyszerűen szimplán arról van szó, hogy a TÜK-os része a kommentednek irreleván. Annak ellenére is baromi sokat lehet tudni és kiszámolni. A bibi az, hogy mivel a többség ehhez nem ért, akkor látjuk azt, amit a TVC kapcsán. Kb. 3 embert leszámítva mindenki érzelemből dolgozott, 3-an meg számokkal. Erről szólt a kommentem. És ehhez nem kell az, hogy mindenféle rejtélyes objektumba mászkálj, puztán a fizika nevű tudományt kellene gyakorolni..</blockquote>
Balázs!
Te számok mentén próbálsz kő kemény dolgokat lemodellezni ezerrel. Szíved joga! De van a reál ismereteken kívül természettudomány is. Mondjuk, az emberek ismeretét! Próbálj meg egy embert megoperálni matematikai képletekkel! Mind a kettő nagyon-nagyon fontos és az egyik sincs meg a másik nélkül!
Te is tisztában vagy, 2x2 néha öt verzióval.
Magyaráztad már el: Kirchhoff II. törvényét (huroktörvény)
Ugye a Dirac impulzus matematikai levezetése viszonylag egyszerű, de próbáltad már elmagyarázni egy laikusnak? Pedig a digitális technika alapja! Az okos telefonod biztos nem működik nélküle.
De hogy tisztában legyél:
Zenta: katonai elhárítás
Tündér: A katonai fürkészés, és még vannak kihelyezett fokozatai
Fácános: BM elhárítás
Budakeszi út: a BM lehallgatási központjai.
A TÜK-ről meg halvány lila fingod sincs!
Maradok tisztelettel: K. József
PS.:
Rohanok, mert lemaradok a következő sörömről! (Misinator?)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 247
15 984
113
<blockquote>Szerintem a facebook meg a disquss korában inkább örülnötök kéne annak, hogy van egy viszonylag jól pergő fórumotok.
Az FB motorja egy rakás szar. 20 feletti Hsz esetén követhetetlen az egész. Valahol vicc, hogy egy ekkora oldalnak (+ YT), akkora fos felülete van, ami "pistike első honalja" fórumához elégéséges képességekkel bír.</blockquote>

Lehet, hogy az, de ennek ellenére amióta elterjedtek, az emberek átálltak rájuk, és a klasszkus fórumok többségének lőttek.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Én FB-n nem láttam fórumot. Hiába csinálsz mondjuk egy tematikus csoportot ott egy hírfolyamod lesz, ami alá kommentelhetsz. Viszont az új hírek háttérbe fogják szorítani a régebbieket, az alatta lévő kommentekkel együtt.
A régebbi időkben a HTKA is így működött. Volt az oldal és a hírekhez hozzá lehetett szólni és volt egy fórum ami teljesen kihalt volt. Aztán sikerült meggyőzzem Tcatot, hogy kösse össze a kettőt. A hírekhez írt kommentek menjenek egyenesen a fórumba.
Szerintem forradalmasítottuk az online újságírást. Még sehol nem láttam ezt a módszert, de csak idő kérdése, hogy mindenki átvegye.
:)))))
 
M

molnibalage

Guest
Próbálj meg egy embert megoperálni matematikai képletekkel!
Akagi, ez epic fail komment volt. Az ugye megvan, hogy a orvostudomány az kőkemény matek? A kettős vakpróba azt szerinted mi is miért van? A műtéti módszerek között mi dönt?
A hatóanyagok dózisa és hatásmechaznizmusa az mi?

Komolyan mondom, hogy néha falnak megyek tőled minden privát és nem privát kommunkiáció ellenére...

Magyaráztad már el: Kirchhoff II. törvényét (huroktörvény)
Ugye a Dirac impulzus matematikai levezetése viszonylag egyszerű, de próbáltad már elmagyarázni egy laikusnak? Pedig a digitális technika alapja! Az okos telefonod biztos nem működik nélküle.
De hogy tisztában legyél:
Zenta: katonai elhárítás
Tündér: A katonai fürkészés, és még vannak kihelyezett fokozatai
Fácános: BM elhárítás
Budakeszi út: a BM lehallgatási központjai.
A TÜK-ről meg halvány lila fingod sincs
!
És ezeknek mi köze van ahhoz, hogy nagyot és homályosan mondogatás helyett lehet úgy beszélni, hogy kokrét számok vannak és nem az az érv, hogy "szerintem"..:? Hm...?

Már bocs, de ez a hsz részedből megint handabandázás volt.