Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Milyen verziójú IE-t használsz? Ha jól sejtem IE11-nél régebbi verziót, ugye?

Ha igen, akkor azért nem megy, mert amikor a napokban az SSL tanúsítványt beállítottam a domain névre a webszervert az aktuális ajánlásokkal összhangban úgy állítottam be, hogy csak a modern, erős titkosítási algoritmusokat engedje. Ez sajnos azzal jár, hogy Internet Explorer esetében kell minimum egy IE11. (Bár ha Win7-et használsz, akkor egy gyors beállítással menni fog akár IE8-al is - lásd majd lentebb.)

Érint egy kevés Android usert is a dolog: akik nem Chrome-ot, Operát, vagy Firefox-ot használnak telón/tableten, hanem a beépített böngészőt, azoknál legalább Android 4.4 kell legyen.

Mivel azonban a statisztikák alapján százalékosan igen kevesen olvassák az oldalt 11-esnél régebbi IE-vel és 4.4-esnél régebbi Android "gyári" böngészőt is az olvasóknak kevesebb, mint 2 százaléka használ ezért úgy döntöttem, hogy az ajánlás szerinti protokoll verzió lesz beállítva.

Ha legalább win7-et használsz, de azon IE11-nél régebbit:

Internet Explorer -> jobb felső sarokban valahol ott van a fogaskerék ikon -> Internetbeállítások -> Speciális fül -> TLS 1.2 használatának bepipálása

https://knowledge.geotrust.com/support/knowledge-base/index?page=content&id=INFO3299
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Szoktam androidon is követni a HTKA-t, de sajnos az elmúlt napokban fogta magát szimultán az Androidos böngészőm és a mobilos Chromemom is és nem hajlandóak megjeleníteni az oldalt. Mit tanácsoltok?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Milyen verziójú IE-t használsz? Ha jól sejtem IE11-nél régebbi verziót, ugye?

Ha igen, akkor azért nem megy, mert amikor a napokban az SSL tanúsítványt beállítottam a domain névre a webszervert az aktuális ajánlásokkal összhangban úgy állítottam be, hogy csak a modern, erős titkosítási algoritmusokat engedje. Ez sajnos azzal jár, hogy Internet Explorer esetében kell minimum egy IE11. (Bár ha Win7-et használsz, akkor egy gyors beállítással menni fog akár IE8-al is - lásd majd lentebb.)

Érint egy kevés Android usert is a dolog: akik nem Chrome-ot, Operát, vagy Firefox-ot használnak telón/tableten, hanem a beépített böngészőt, azoknál legalább Android 4.4 kell legyen.

Mivel azonban a statisztikák alapján százalékosan igen kevesen olvassák az oldalt 11-esnél régebbi IE-vel és 4.4-esnél régebbi Android "gyári" böngészőt is az olvasóknak kevesebb, mint 2 százaléka használ ezért úgy döntöttem, hogy az ajánlás szerinti protokoll verzió lesz beállítva.

Ha legalább win7-et használsz, de azon IE11-nél régebbit:

Internet Explorer -> jobb felső sarokban valahol ott van a fogaskerék ikon -> Internetbeállítások -> Speciális fül -> TLS 1.2 használatának bepipálása

https://knowledge.geotrust.com/support/knowledge-base/index?page=content&id=INFO3299

Á kösz. Épp írtam most. Akkor ez az oka.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
1-2 hete már írtam, de se válasz nem jött se a probléma nem oldódott meg. Előbb-utóbb a követett topikok között néhány (vagy lehet ha hosszú távon az összes) új bejegyzései nem kerülnek be az értesítésekbe. Ha a téma követésének befejezésére kattintok, aztán újra a követésre, akkor ez megoldja valameddig a problémát. De az a baj, hogy lehet ha nem veszem észre, hogy az adott témába érkeztek új hosszászólások, csak épp nem kaptam értesítést róla. Most pl a Szíria csinálta ezt meg, furcsa is volt, hogy nem történik ott semmi. Ezenkívül nem tudom, hogy hány követett topik van még így, mert nem egyszerre áll le és nem mindig ugyanaz, habár a Szíria topiknál legalább második alkalom ez.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113
A szíriai fórumon az előképen látszott a link, de utána nem. Kéretik törölni a #35053 és 35054 hozzászólást. Nem az én hibám. :):):)

Egyébként a link ez lett volna:

Embedded media from this media site is no longer available
 

h0ly

New Member
2013. augusztus 4.
18
0
1
Sziasztok!

Nem tudok hozzászólni a Gondolatok a légi harcászatról topichoz, mert nem küldi el az üzenetemet a szövegszerkesztő felület. Gondolkodik, tölt jobb felül egy visszajelző, majd nem történik semmi. hiába rövidítem-rövidítem, nem megy át, és ha ki-be jelentkezek, akkor a legelső verziója jelenik meg a HSZ-emnek a boxban, szürkével. Tudtok segíteni, hogy ez miért van? Win 10, Google Chrome és Edge alatt is.

Köszönöm! H0lyhead
 

h0ly

New Member
2013. augusztus 4.
18
0
1
Az Android 6.0-ás telefonomról végül meg tudtam osztani egy rövidített verziót, de ettől függetlenül talán ez még jó feedback lehet arról, hogy az említett számítógépen valami nem volt kóser a kommentrendszerrel. Üdv.: H0lyhead
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Megint nem küldi rendesen az értesítéseket. Ma még valamelyik topiknál volt vele problémám, most a Csajok topiktól nem jött értesítés, hogy van új hozzászólás, pedig egy órája még küldte rendesen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 135
15 761
113
Nem lehetne megoldani, hogy a hozzászólások elküldés után egy rövid ideig - akár csak 1 - 5 percig - szerkeszthetően legyenek?
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mack, te nem érzed Ulippo hurkolt-csővű gépfegyveres-békegalambos avatara és aközött feszülő ellentmondást, hogy azzal dicsekszik, hogy az ukránok milyen új tankokat állítanak csatasorba?

Az önmérséklettel kapcsolatban meg annyit, hogy nem voltam dühös, csak cinikus.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egyébként nyugodtan törölheted a felhasználónevem (ne csak ban-old, töröld, légyszi), legalább több időm marad.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Eddig csak egy ember volt kitéve, de gondolom mindenki számára világos, hogy az egy különleges patológiás eset volt. Ezen kívül csak kommenteket ritkítottam, meg ideig-óráig leállítottam a topikokat, meg ilyenek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Eddig csak egy ember volt kitéve, de gondolom mindenki számára világos, hogy az egy különleges patológiás eset volt. Ezen kívül csak kommenteket ritkítottam, meg ideig-óráig leállítottam a topikokat, meg ilyenek.
Boldog lennék, ha kellemesen csalódnék, de ez nyilván az én egyéni szociális problémám. :)