Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Nem bánom, de le is írom! :)

Nagyon sokszor ellensúlyozta a meghagyottakat! Nekem mindig az volt az elvem, hogy legyen kiegyensúlyozott a beszélgetés, de jelezni kell a túltolóaknak, hogy nem helyes.

Hogy mi a helyes, ezt itt semmiképpen nem én döntöm el, és csak jeleztem a gondolataimat Nektek, mint betolakodóan írva!

Át kellene gondolni a meghozott döntést a 'boki' Bizpol. kizárásánál.

Az újra éledő erő:

Csak nem értem, hogy ezek a szóhasználatokat/szófordulatokat nem moderáljátok ki, már, ha ki akarnátok!

https://forum.htka.hu/threads/biztp...vjetunió-utódállamai.536/page-809#post-565820

Nem is érdekel már, kár volt magamat jól felbosszantani. :(
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Figyelem!
Érdeklődnék, hogy készül-e valaki a következő kiállításokra:
1, 2019.június 25-30 (közönség számára 26-tól) Kubinkában a Patriot Parkban (Moszkva mellett)között megrendezésre kerülő Armija-2019(Army-2019) nemzetközi haditechnikai kiállítás
2, 2019. június 26-30 között megrendezésre kerülő 9. Nemzetközi haditengerészeti szalon(Szentpétervár)
3, 2019 augusztus 27- szeptember 1 között megrendezésre kerülő MAKSZ-2019 (légi - kozmikus szalon) Kubinka(Moszkva mellett)

Ha igen, bizonyos feltételek mellett anyagilag támogatnám az utazás egy részét.
Részletek PU-ban.
Boki
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Rövid hírek. Készül egy légvédelmi tüzérséges cikk, ami a tavaly augusztusi UAV vitából kezdődött, de ha már lehetőség is van rá, akkor kicsit kibővítettem is. Számokkal és modellel fogja megmutatni, hogy mi a helyzet, és a melléklet része lesz, amivel mindenki számolhat saját szájíze szerint azzal a feltételezéssel azt, és amit akar.

Remélem kellően gondolatébresztő lesz.
Tényleg most már közel a vég, de egy dolog biztos. A tavaly augusztusi vállalás tarthatatlan, a 2 havonta egy írást sem tudom tartani még akkor se, ha rövidebbeket írok.
Igazság szerint azt kell hogy mondjam, hogy tőlem is egyre kevesebb anyag várható majd a jövőben, ami hosszabb időszakban 0 is lehet.
Ez van.
 

rathelor

Member
2011. március 10.
40
31
18
Erőforráshiány. A HTKA szeretettel várja a tagokat a szerkesztőségbe. Ha minden 10. kommentelő csak heti egy hírt fordít le összefoglalva, akkor minden hírhalom 10 oldal hosszú lenne.
Egyébként a hírfordítás/cikkgyártás hogyan működik jelenleg?
Van mondjuk egy Jane's előfizetés és abból szemezget mindenki (esetleg egy backlog, hogy mit kellene fordítani) vagy mindenki ott vadászgat, ahol tud és fordítja ami éppen érdekli?
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként a hírfordítás/cikkgyártás hogyan működik jelenleg?
Van mondjuk egy Jane's előfizetés és abból szemezget mindenki (esetleg egy backlog, hogy mit kellene fordítani) vagy mindenki ott vadászgat, ahol tud és fordítja ami éppen érdekli?
Bevallom nem tudom hogyan csinálják a szerkesztők. De hogy kell az ember, az biztos.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Bevallom nem tudom hogyan csinálják a szerkesztők. De hogy kell az ember, az biztos.
Tudom, hogy volt erre felhívás, de itt a fórumon is? Azért kérdezem, mert ( bár neked már elmondtam), itt sokan vannak akik tudnak angolul és ők a szakmai "zsargont" is értik, ami pl nekem nem megy, hiába a fordítás esetleg, ha ahhoz kell minimum egy szakmai lektor. Mert az kell szerintem. Írnak, hozzászólnak itt sokan, linkelnek, de ha erről lenne szó akkor nincs lelkesedés? :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 026
113
Tudom, hogy volt erre felhívás, de itt a fórumon is? Azért kérdezem, mert ( bár neked már elmondtam), itt sokan vannak akik tudnak angolul és ők a szakmai "zsargont" is értik, ami pl nekem nem megy, hiába a fordítás esetleg, ha ahhoz kell minimum egy szakmai lektor. Mert az kell szerintem. Írnak, hozzászólnak itt sokan, linkelnek, de ha erről lenne szó akkor nincs lelkesedés? :(
Nincs. Nekem sincs, és megértek mindenkit aki nem azért jön fel hogy műfordíthasson egy kicsit. Tudom hogy szemét vagyok, de legalább őszinte.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Nincs. Nekem sincs, és megértek mindenkit aki nem azért jön fel hogy műfordíthasson egy kicsit. Tudom hogy szemét vagyok, de legalább őszinte.
Gondolhatod, hogy egyrészt nem minősítenék senkit emiatt, másrészt ezt a kérdést mint "kibic" tettem fel.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Három napja ULIPPO "'kollégánk" újfent rátért visszatért a patkányozós stílusra. Jeleztem is a moderátor felé, az automata boldogan vissza is igazolta a vételt - azóta semmi!! Most mindenkinek lehet büntetlenül patkányozni újra, vagy csak U.-nak jutott ilyen "demokrácia"?!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
En mar tok buszke voltam, hogy senki nem allt neki hoborogni a topikban. Lemaradtam valamirol?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Három napja ULIPPO "'kollégánk" újfent rátért visszatért a patkányozós stílusra. Jeleztem is a moderátor felé, az automata boldogan vissza is igazolta a vételt - azóta semmi!! Most mindenkinek lehet büntetlenül patkányozni újra, vagy csak U.-nak jutott ilyen "demokrácia"?!!
Egy másik topikban már megírtam, julinka mindent szabad valamiért, aztán ha nagyon eldurvul kap 1 tessék-lássék büntit esetleg véglegesen kitiltják 2 hónapra.... :D A magyar biztpolban meg semmi kivetni való nem volt szerintem, jött egy új 444-es és elkezdte tolni a bicót de az sem volt vészes.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Egy másik topikban már megírtam, julinka mindent szabad valamiért, aztán ha nagyon eldurvul kap 1 tessék-lássék büntit esetleg véglegesen kitiltják 2 hónapra.... :D A magyar biztpolban meg semmi kivetni való nem volt szerintem, jött egy új 444-es és elkezdte tolni a bicót de az sem volt vészes.
ProPatriára gondolsz mint 444-es? Nem hiszem,hogy az lenne,inkább pro NATO. Írtunk egymásnak privátban, olvasottnak,és inteligensnek tűnik,jól érvel. Orosz ellenes,de allá tudja támasztani,hogy miért. Jobb mintha, ,,csak-mert'' tótumfaktum lenne. A bezárást én sem értem,de talán az eszkaláció megakadályozása volt az ok.
 
Status
Not open for further replies.