Nekem tetszik egyébként! Hat a kínai agitprop!
Akkor jőjjön még néhány kép
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nekem tetszik egyébként! Hat a kínai agitprop!
Miért nem AIRBUS?Antonov tervezo-iroda munkája.
Kérdezd meg toluk miért nem az Airbushoz fordultak és miért az Antonovhoz, hogy megtervezzék ay Y-20-at.Miért nem AIRBUS?
Kérdezd meg toluk miért nem az Airbushoz fordultak és miért az Antonovhoz, hogy megtervezzék ay Y-20-at.
De szokásod szerint tagadhatod, van aki tapsol hozzá .
Nekem azért a cockpit ablakok/szélvédő kialakítása máshonnan ismerős
Amit belinkeltél az egy utasszállító.
Szerintem úgy történt, hogy miután eldöntötték, hogy legyen sajás stratégiai szállítógépük, a megbízott tervezőcsapat bevont mindenkit akit csak lehetett és tudott, hogy segítsék a munkájukat. Ezért nem hihetettlen egyáltalán amit Boki mond. Elképzelhető, hogy kértek és kaptak segítséget az Antonov cégtől, viszont ismerve az európaiakat főleg az Airbus kínai érdekeltségeit az sem kizárt, hogy az Airrbustól is kaptak fű alatt segítséget.
Ami a saját hajtóművet illeti tesztelik. Fennebb látsz róla képet egy teszt Il-76-oson.
Csak a példa kedvéért linkeltem. Hogy már az oroszok is hasonlót csinálnak.
Ja, láttam a saját hajtóművet. De miért nem azzal szerelik már, miért az orosszal... Költői amúgy.
Mert nem teszel új sárkányba új hajtóművet. Ez nincs kőbe vésve, sok példa van mikor új sárkánnyal új hajtóműveket teszteltek de ezzel a megoldással minimalizálhatod a potenciális hibaforrásokat.
Nekem úgy tűnik, hogy az első ezredet orosz hajtóművekkel szerelik majd fel és azokkal fognak repkedni 2-3 esetleg 4 évig. Az alatt az idő alatt rengeteg üzemeltetési tapasztalatuk lesz és a saját hatjóművet is kellően letesztelik majd (Y-20 sárkánnyal is).
Aztán a következő évtized elején elkezdik majd a saját hajtóműves gépek építését. Olyan 200+ tervezett darabszámról lehet olvasni.
Teljes hírzárlat.Tényleg, WS-15-tel mi van?
Nem csak az új szállítógépen, hanem az új 5 gen vadászon is és lényegében a J-15 és J-10B/C is azokat használja.
Ironikus vagy sem, de egy csomó rizikófaktort ki lehet küszöbölni ezzel a megoldással.
Teljes hírzárlat.
Hát, lehet így is nézni... (Persze nem tudom az igazságot, de nekem még mindig nagyon úgy tűnik, hogy Kínának egyszerűen nem sikerült felnőnie ebben az amcsi/orosz/EU trióhoz.)
Igen, erről van szó. Kb. 10 éve lett kész és kezdett elterjedni a WS-10, még eléggé ez elején járnak hajtóműgyártás terén, messze nincs annyi tapasztalatuk mint a többieknek ezért óvatoskodnak amennyire csak lehet.
Viszont ugyanez az óvatoskodás jellemző rájuk minden téren úgy hajógyátás mint harckocsigyártás terén is. Nagyjából ugyanezt az apró és óvatos lépések politikáját lehet ott is felfedezni
Ok, és ezt a tervet miért csinálták? Maguknak, vagy azért mert a kínaiak felkérték őket és fizettek érte?
És igen, erről beszélek "elozetes tervét és muszaki jellemzoit". Szügség volt egy kiindulási alapra ahonnan el lehessen indúlni. Ha nincs tapasztalatod stratégiai szállítógépek tervezésében hatalmas baklövéseket lehet elkövetni, ha nulláról csak egy üres papírlapból kezded az egészet. Sokkal jobban jársz, ha valaki jártasabb segítségét kéret. (lásd Indiát, mindent ők akartak nulláról Arjun harckocsi, Tejas repülő)
Először nekiállsz és nagyon konkrétan meghatározod, hogy mik az igényeid és az elképzeléseid a géppel kapcsolatban, aztán valakivel, vagy valakikkel elkészíttetsz előzetes terveket amelyekben meg is mondják neked, hogy milyen főbb műszaki jellemzőkre van szügséged.
Aztán nekiállsz tervezni és lehet még bevonsz olyan gyártókat akik nagyon jók mindenféle ötvözetekben, kopozitokban stb (Airbus).
Viszont az előzetest tervtől míg eljutsz a kész gépig beletellik egy kis időbe meg energiába.
1., Szerinted hányszoros áron dolgozik az Antonov-tervezőirodához képest az Airbus-gárda?!!Miért nem AIRBUS?