Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 435
25 084
113
Ajjaj! :eek:

A csepeli polgármester gondolkozásából:

- "hogy szerinte nincsen tudományosan megcáfolva a chemtrail-elmélet, de leszögezte, hogy ez nem azt jelenti, hogy hisz is benne. Hozzátette, hogy az amerikaiak használtak vegyszeres permetezést a vietnámi háborúban, ezért miért ne lehetne most is alkalmazni azt. Továbbá felhozta, hogy nem tartjuk-e furának, hogy a repülők olykor húznak kondenzcsíkot, olykor pedig nem.

- "Azt is megemlítette, hogy ő azt is furának találja, hogy a koronavírus, hogyan lehet vírus, hiszen a vírusokat nem lehet antibiotikummal kezelni, míg a baktériumokat igen."

Van még gyíkemberezés is.

 
M

molnibalage

Guest
Ajjaj! :eek:

A csepeli polgármester gondolkozásából:

- "hogy szerinte nincsen tudományosan megcáfolva a chemtrail-elmélet, de leszögezte, hogy ez nem azt jelenti, hogy hisz is benne. Hozzátette, hogy az amerikaiak használtak vegyszeres permetezést a vietnámi háborúban, ezért miért ne lehetne most is alkalmazni azt. Továbbá felhozta, hogy nem tartjuk-e furának, hogy a repülők olykor húznak kondenzcsíkot, olykor pedig nem.

- "Azt is megemlítette, hogy ő azt is furának találja, hogy a koronavírus, hogyan lehet vírus, hiszen a vírusokat nem lehet antibiotikummal kezelni, míg a baktériumokat igen."

Van még gyíkemberezés is.

És bazdmeg erre az emberre bármit rábíznak...

A gondolkozás szót nem értem, mert ezek szerint ennek az embernek agya nincs vagy nem használja értelmes célra...

Bár szerintem gerincet sem biztos, hogy találnánk...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ajjaj! :eek:

A csepeli polgármester gondolkozásából:

- "hogy szerinte nincsen tudományosan megcáfolva a chemtrail-elmélet, de leszögezte, hogy ez nem azt jelenti, hogy hisz is benne. Hozzátette, hogy az amerikaiak használtak vegyszeres permetezést a vietnámi háborúban, ezért miért ne lehetne most is alkalmazni azt. Továbbá felhozta, hogy nem tartjuk-e furának, hogy a repülők olykor húznak kondenzcsíkot, olykor pedig nem.

- "Azt is megemlítette, hogy ő azt is furának találja, hogy a koronavírus, hogyan lehet vírus, hiszen a vírusokat nem lehet antibiotikummal kezelni, míg a baktériumokat igen."

Van még gyíkemberezés is.

És akkor csodálkoznak egyesek, hogy mi a bajom a két oldallal. Mert volt jobbikosként alpolgi egy fideszes kerületben. Ezek után azt hiszem tényleg bilibe lóg a kezem, amiatt, hogy itt valaha is költünk az oktatásra.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Oroszországban néhány helyen valamiért megállt a fejldődés. Megmosolyogni jó, de azért kemény hogy ezt még mindig ugyanebben a formában gyártják.

A világ egyik legszebb autója. Bár ezzel a modernista hűtőmaszk meg óracsoport nem valami szép. Meg nyilván szubjektív, de hozzám sokkal közelebb áll ez a formavilág és "funkcionalista" szemlélet, mint a modern autóipari termékek.
Egy rendes melós autó, amibe bevágja az ember a cuccot és beül sáros bakancsba. Helyén kell kezelni, nem futja, vagy nincs igénye mindenkinek G-merci meg Land Rover melós autónak.
Azt meg nem értem, hogy miért kell egy férfinak néha ilyen 7-9 évesek által az iskolai udvaron előadott fejhangon üvöltve bemutatni egy autót? (Vagy bármit.) Meg nincs benne sminktükör... ahhhha...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 905
15 405
113
A világ egyik legszebb autója. Bár ezzel a modernista hűtőmaszk meg óracsoport nem valami szép. Meg nyilván szubjektív, de hozzám sokkal közelebb áll ez a formavilág és "funkcionalista" szemlélet, mint a modern autóipari termékek.
Egy rendes melós autó, amibe bevágja az ember a cuccot és beül sáros bakancsba. Helyén kell kezelni, nem futja, vagy nincs igénye mindenkinek G-merci meg Land Rover melós autónak.
Azt meg nem értem, hogy miért kell egy férfinak néha ilyen 7-9 évesek által az iskolai udvaron előadott fejhangon üvöltve bemutatni egy autót? (Vagy bármit.) Meg nincs benne sminktükör... ahhhha...

Soha nem tudtam a Niva imádatot megérteni, a 80-as években még oké, nem volt más, akkor viszonylag modern is volt. Azt is totál megértem hogy ugyanezeket a 80-as években gyártott nívákat a mai napig használják, mert nem kár érte, a ganét ki lehet vele hordani a föld végébe, és az erdőgazdaságban sem érdekel senkit, ha ezt gyilkolják. Erre teljesen jó meg racionális választás. Sőt nosztalgiafaktort is megértem, mert milyen jókat veretett vele fiatalon, és a traktoroslány is meghálálta, ha hazavitték vele, még ezt is megértem.

De hogy valaki mi a bánatért venné meg 2020-ban 80-as évek szovjet iparának színvonalán készült valamit (amin tényleg még az olyan vérciki dolgokat sem sikerült megoldani, hogy ne legyen félméteres holtjátéka a kormányak, vagy ne a megközelíthetetlen hátsó ülésről lehessen nyitni a csomagtartót, mert nincs rajta egy nyomorult nyitóomb) 4-5 millió forintnak (!) megfelelő összegért, azt már totál nem értem. Ennyiért azért már lényegesen jobb dolgokat lehet venni, nem feltétlenül divatosra elkurvult gémercit vagy landrovert. De azt sem, hogy 50(!) év alatt hogyan lehetséges egyáltalán, hogy a Niva nem fejődött az ég világon semmit sem - ugyanaz a szovjet ergonómia és büdösműanyagok vannak, mint régen.

Ezzel azért lehet nem vagyok egyedül, most olvasom hogy leálltak a gyártásával, mert Oroszországban se nagyon vitték már..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 027
54 063
113
nekem az egyik meg automehanikus.
szoktak hozni neki ilyet. van egy, felismerem mert javitottak a festesen, es tudom hogy eleg surun van ott javitason.
eleg jokat szokot karomkodni amikor javitja :D



Mert nem ismeri a szovjet technikát, 19 évesen, 3 hónap után, a már akkor 30+ éves T100 dózerrel, szemre szinteztem focipályákat,úgy, hogy a gréderbol az összes gázolajat el tudtuk adni, de nem ám amolyan kispolgári, nyeke, nyóka módon, hogy már hidraulikus tolólappal,a f szt, a jó, öreg csorlossel, amivel okinaván egyengették a reptérnek való dzsungelt, mielott még el adták volna az 1940 körüli cat d6 dózer licencét a szovjet eknek.
Érezni kell, ezeknek még lelkuk van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
De hogy valaki mi a bánatért venné meg 2020-ban 80-as évek szovjet iparának színvonalán készült valamit (amin tényleg még az olyan vérciki dolgokat sem sikerült megoldani, hogy ne legyen félméteres holtjátéka a kormányak, vagy ne a megközelíthetetlen hátsó ülésről lehessen nyitni a csomagtartót, mert nincs rajta egy nyomorult nyitóomb) 4-5 millió forintnak (!) megfelelő összegért, azt már totál nem értem. Ennyiért azért már lényegesen jobb dolgokat lehet venni, nem feltétlenül divatosra elkurvult gémercit vagy landrovert. De azt sem, hogy 50(!) év alatt hogyan lehetséges egyáltalán, hogy a Niva nem fejődött az ég világon semmit sem - ugyanaz a szovjet ergonómia és büdösműanyagok vannak, mint régen.
Azért, mert szerelhető. Otthon, S.K., mindenféle nagyobb múhelyháttér nélkül is. Azért akkor, mikor már szakszervíz nélkül lassan egy izzót sem tudsz cserélni az újabb autókon, nem elhanyagolható faktor. Igen, még anyagilag is ki lehetne számolni, hogy mennyi idő és pénz mondjuk mindenért elmenni a legalább egy órára levő szervizbe, mennyiért cserélik kia pilácsot... És eltelt vele fél nap, ami kiesett a munkából. -Csak, hogy szélsőséges dolgot hozzunk. Cserébe esélyesebb, hogy szerelni is kell -de ez nem mindenkinek nyűg. :)
Az ára valóban horribilis ahhoz képest, hogy Lada Niva, de meg kell nézni az új autó árakat, ez valahol a nagyon-nagyon alja. És ráadásul még az a faktor is benne van, hogy akár lehet egy új veterán autód. :)
Nem találtam most így hírt, hogy leállt a gyártás, de elképzelhető, hisz bemutatták az "utódját" illetve szerintem Nyugat-Európába sem tudják nagyon értékesíteni az emissziós szabályok miatt és nyilván a gyártósor is már eléggé leamortizálódott. Na meg azért lássuk be; mára az autóvezetés, pláne ennek egy ilyen kis szegmense egyre inkább szubkulturális dologgá kezd válni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
nekem az egyik meg automehanikus.
szoktak hozni neki ilyet. van egy, felismerem mert javitottak a festesen, es tudom hogy eleg surun van ott javitason.
eleg jokat szokot karomkodni amikor javitja :D
Jó, hát ismerősöm meg a BMW szerelése közbe szokta emlegetni a németeket és azok politikai meggyőződését a 30-as, 40-es években. Más meg a csigaevő francia k... édes anyucikáját szokta mormolgatni szerelés közben. Ez már csak ilyen műfaj. De ezek nem mai autók. A maiak meg már totál nemzet és gendersemleges egyen dolgok, már rendesen káromkodni sem lehet velük, meg már nincs is nagyon hol -mert nem lehet őket sör mellett, baráti társaságban az udvar közepén szerelni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 054
2 759
113
Azért, mert szerelhető. Otthon, S.K., mindenféle nagyobb múhelyháttér nélkül is. Azért akkor, mikor már szakszervíz nélkül lassan egy izzót sem tudsz cserélni az újabb autókon, nem elhanyagolható faktor. Igen, még anyagilag is ki lehetne számolni, hogy mennyi idő és pénz mondjuk mindenért elmenni a legalább egy órára levő szervizbe, mennyiért cserélik kia pilácsot... És eltelt vele fél nap, ami kiesett a munkából. -Csak, hogy szélsőséges dolgot hozzunk. Cserébe esélyesebb, hogy szerelni is kell -de ez nem mindenkinek nyűg. :)
Az ára valóban horribilis ahhoz képest, hogy Lada Niva, de meg kell nézni az új autó árakat, ez valahol a nagyon-nagyon alja. És ráadásul még az a faktor is benne van, hogy akár lehet egy új veterán autód. :)
Nem találtam most így hírt, hogy leállt a gyártás, de elképzelhető, hisz bemutatták az "utódját" illetve szerintem Nyugat-Európába sem tudják nagyon értékesíteni az emissziós szabályok miatt és nyilván a gyártósor is már eléggé leamortizálódott. Na meg azért lássuk be; mára az autóvezetés, pláne ennek egy ilyen kis szegmense egyre inkább szubkulturális dologgá kezd válni.
Nem konkrétan a niva, de magyarországról '18-19 körül vonult ki a lada, kòzbe harmadannyi kocsit sem tudtak eladni mint a dácia, ami azért jelent valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Bleroka
T

Törölt tag 2361

Guest
Jó, hát ismerősöm meg a BMW szerelése közbe szokta emlegetni a németeket és azok politikai meggyőződését a 30-as, 40-es években. Más meg a csigaevő francia k... édes anyucikáját szokta mormolgatni szerelés közben. Ez már csak ilyen műfaj. De ezek nem mai autók. A maiak meg már totál nemzet és gendersemleges egyen dolgok, már rendesen káromkodni sem lehet velük, meg már nincs is nagyon hol -mert nem lehet őket sör mellett, baráti társaságban az udvar közepén szerelni.
en mikor kerdezem melyik a jobb kocsi, van olyan amit ritkabban hoznak neki szerelni mint a tobbit, mindig azt mondja ugyan az a szar mind :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én a mai napig ellennék egy modernizált kocka ladával.
-Csöndesebb, gazdaságosabb motor
  • légkondi
  • elektromos ablakok
  • kényelmesebb ülés.
Nem kell a sok flic flanc, hogy A-ból B-be elmenjek. Tudom, igénytelen állat vagyok, mert nem kell tacsszkrín hibrid. :p
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 054
2 759
113
Én a mai napig ellennék egy modernizált kocka ladával.
-Csöndesebb, gazdaságosabb motor
  • légkondi
  • elektromos ablakok
  • kényelmesebb ülés.
Nem kell a sok flic flanc, hogy A-ból B-be elmenjek. Tudom, igénytelen állat vagyok, mert nem kell tacsszkrín hibrid. :p
Ezt az autòt itthon is gyártják suzuki swift néven. Ennyivel támogatni lehetne a hazai ipart (csak nehogy éhen haljanak az autòszerelők).
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 008

Guest
Ezt az autòt itthon is gyártják suzuki swift néven. Ennyivel támogatni lehetne a hazai ipart (csak nehogy éhen haljanak az autòszerelők).
Volt szutyim, soha többet! Az autó szerelő mondta, hogy ő szívesen..... mert ő kapja a pénzt de baráti jó tanács, szabaduljak meg tőle azonnal! :p
Szóval igazad van, kiegészítenem a listát.... normális minőség és szerelhetőség. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
Status
Not open for further replies.