Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Leo...kérlek írd át a neved MacGyver-re :D :D :D ...újabb terület ahol 1/1 vagy....sorry bro ez magas labda volt...amúgy komolyan hány éves vagy?
Én olyan vadonokba jártam régebben egy barátommal, aki mindig azt mondta, hogy a MacGyver az gyenge kezdő sem lehet hozzánk képest amit mi csinálunk, a dzsungelekbe mászkálást, és a felszerelésünk is ahhoz igazodott. Volt hogy 3 napos volt egy bevetés. Ráadásul a Dráva árterében gyalog áradás idején. :p:D:D

Azt ne tudd meg hogy milyen túrák voltak életemben. Én a legnagyobb dzsungelek közepén érzem magam a legjobban. :D
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: kamm and gergo55

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Én olyan vadonokba jártam régebben egy barátommal, aki mindig azt mondta, hogy a MacGyver az gyenge kezdő sem lehet hozzánk képest amit mi csinálunk, a dzsungelekbe mászkálást, és a felszerelésünk is ahhoz igazodott. Volt hogy 3 napos volt egy bevetés. Ráadásul a Dráva árterében gyalog áradás idején. :p:D:D

Azt ne tudd meg hogy milyen túrák voltak életemben. Én a legnagyobb dzsungelek közepén érzem magam a legjobban. :D
John J MacGyver.... :D :D ...Predator+Alien combo...IS....csókolomot köszön..ELŐRE.....így nem fog gyünni Oscar bácsi
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 375
113
Valaki van még aki vissza akar pofázni nekem ? Csak kérdezem. :D

Szerencse, hogy nem lettél oktatási tótumfaktum, a napi testnevelésen is állandóan háborognak most is a szülők... hát még amikor honvédelmi ismereteket is belengettek, ugye. Militarizmus, a zóbány háborúzni akar! Puskát akar adni a gyerekek kezébe a fasiszta szörnyeteg! (lásd "könyv és puska: kész a fasiszta" - Benito Mussolini) Hoffmann Rózsa heppje az volt, hogy 3 nyelvet kell megtanítani, meg iskolai filharmonikus zenekarokról álmodozott... De nyilván lenne ennek is értelme, erdei táborozások keretében, mint régen is szokás volt.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@deze75
John J MacGyver.... :D :D ...Predator+Alien combo...IS....csókolomot köszön..ELŐRE.....így nem fog gyünni Oscar bácsi
És mit számit az te népművészeti termék, hogy itt köcsögölsz ? Ezt csak a senkik csinálják, akik így próbálják kompenzálni hogy egy nullák. Pótcselekvés. Xarrágóság... :D

Csak annyira képesek hogy patkánykodjanak. De ezzel csak azt mutatod meg mindenkinek, hogy egy senki vagy. Nem esett még le ? :)
Szerencse, hogy nem lettél oktatási tótumfaktum, a napi testnevelésen is állandóan háborognak most is a szülők... hát még amikor honvédelmi ismereteket is belengettek, ugye. Militarizmus, a zóbány háborúzni akar! Puskát akar adni a gyerekek kezébe a fasiszta szörnyeteg! (lásd "könyv és puska: kész a fasiszta" - Benito Mussolini) Hoffmann Rózsa heppje az volt, hogy 3 nyelvet kell megtanítani, meg iskolai filharmonikus zenekarokról álmodozott... De nyilván lenne ennek is értelme, erdei táborozások keretében, mint régen is szokás volt.
Részben osztom az aggályaidat. Viszont azért romlik le a népesség, mert a telefon nyomkodáson kívül nem tudnak semmit. Alacsonyan van a léc, úgy korcsosul el a társadalom is. Mindig a terhelés hozza ki a jót az új korosztályokból. Sok kőgazdag család ezért fizet horribilis összegeket, hogy az életben a küzdelemre, a tapasztalattal a szívósságra neveljék a gyerekeiket. Csak a terhelések edzik meg az embereket, igaz ez az agyra, fizikumra, személyiségre is.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: gergo55 and kamm

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 873
15 297
113
Nem tudom hova írjak erröl a témáról, hát itt teszem fel a kérdésem:szerintetek a bushcraft nak mennyire van létjogosultsága a hadseregben?

Egy kanadai vagy afrikai, dél amarikai területen még el tudom képzelni. Magyarország és európa nagy része viszont annyira sűrűn lakott hogy sokkal egyszerűbb ha a katona bushcrafttal szarakodás helyett bemegy a legközelebbi faluba és bemegy a kisboltba.
 
W

Wilson

Guest
Szerbiában az F-16 lelövése után napokig próbálták elfogni a pilótát a szerbek esélye sem buschcraftolni a pilótának. Ivóvíz szerzés, éjjeli tájékozódás és lopakodás, rejtőzködés, alvási lehetőségek, minimális élelem szerzés ismeretek (ehető füvek, bogyók, gombák) ismeretére volt szüksége maximum. Ez egy példa, miért nem segít egy frontvonalak mögé került katonán a részletes buschcraft ismeretek.

Nagyon jó dolog az a buschcraft, akik amúgy az egyszerű dolgokat sem ismerik ha a vadonban rekednek pár napra. Én nagyjából tudok mindent, sokat voltam erdőben, természetben.

Hogy mennyire nem ismerik az alapvető dolgokat az emberek, arra mesélek egy példát. Sok család köztük a miénk is elmentünk majálisozni egy tóhoz. Legtöbben a srácok horgásztak, én is. A csajok elvileg bográcsban főztek... volna. 2 egész óra att sem voltak képesek többnyire vizes pudvás botfán kívül (ami rohadtul füstölt, csak főzni nem lehetett rajta :D) összeszedni. A tó hatalmas erdőségekkel volt körbevéve, csak a két tó körül volt gondozott vágott gyep, azon kívül csak hatalmas erdő. Viszont az erdő is művelt, a száradék / letört ágaktól kipucolt volt. (egyébként fokozott természetvédelmi terület az egész, ez a Váralja melletti tavak az erdőben, azon túl több km erdő több 10 km-en. A környékről a tó melletti tűzrakóhelyen elhasználták a száradt ágakat fákat, a többit elhordták a falubeliek, a csajok meg bóklásztak körbe a tó mellett az erdőben, fát azt nem hoztak.

Hát én meguntam, mert délben enni szerettem volna. Kisfűrész, mondom nekik mostantól összesen 10 perc, és itt annyi száraz fa lesz, amivel estig főzhetnek ha akarnak. Úgy is volt. Kivágtam egy lábon száradtat amit még egyben elbírtam vállon. Az volt a trükk, hogy beljebb kellett menni +150 métert, és rögtön volt száraz fa. :) Persze én azt is meg tudtam becsülni (az alapos erdő és faismeretem miatt) mekkora az a száraz fa amit még egyedül ki is tudok vinni a tisztásig. Hát elég nehéz volt, én 80kg-ra saccoltam az egészet. Megnéztem az órám, 11 perc volt összesen. Ahogy ígértem. Levágtam 6-7 darabot nekik a törzsből, amiket indián módra egyik végüket összedugva szabályozhatóan kör alakban a tűzre raktam. Mondtam nekik ha széthúzzák a hasábokat azza csökken a tűz intenzitása. Még egy pár vékony ágat dobtam a közepére hogy gyorsan beinduljon és ne füstöljön, tudják használni mielőbb, mert parázs is alig volt.

Mindenki falusi család volt, mégsem tudtak semmit, ez a tanulság. Iskolában kötelezővé tenném az alapvető buschcraft ismeretek oktatását, gyakorlattal együtt, tűzkezelési szabályokkal hogy soha ne gyújtsanak fel semmit, természeti és természetvédelmi alap gyakorlati ismeretekkel, amelyekből vizsgázni is kéne. Akit érdekelne az alapokon felül kaphatna szakkörben profi buschcraft ismereteket is, de csak az alap oktatását tenném kötelezővé.
Abban igazat adok neked abban, (hogy saját tapasztalataim szerint) sok helyen vidéken is a fiatalabb korosztálynak már nincs sok ismerete ezzel kapcsolatban....?
 
W

Wilson

Guest
Egy kanadai vagy afrikai, dél amarikai területen még el tudom képzelni. Magyarország és európa nagy része viszont annyira sűrűn lakott hogy sokkal egyszerűbb ha a katona bushcrafttal szarakodás helyett bemegy a legközelebbi faluba és bemegy a kisboltba.
Azért Erdélyben a Kárpátokban tudok olyan területeket ahol pár napig gyalogolhatsz amíg elérsz egy lakott területet és pl a Kelemen-havasokban még nyáron is előfordulhat olyan idő, hogy nagyon jól jöhet, hogy tudsz tüzet gyújtani egy esőáztatta erdőben....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerbiában az F-16 lelövése után napokig próbálták elfogni a pilótát a szerbek esélye sem buschcraftolni a pilótának. Ivóvíz szerzés, éjjeli tájékozódás és lopakodás, rejtőzködés, alvási lehetőségek, minimális élelem szerzés ismeretek (ehető füvek, bogyók, gombák) ismeretére volt szüksége maximum. Ez egy példa, miért nem segít egy frontvonalak mögé került katonán a részletes buschcraft ismeretek.
szerbiaban meg az este kimentettek a pilotakat....nem volt mit napokig elfogni.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Szerbiában az F-16 lelövése után napokig próbálták elfogni a pilótát a szerbek esélye sem buschcraftolni a pilótának. Ivóvíz szerzés, éjjeli tájékozódás és lopakodás, rejtőzködés, alvási lehetőségek, minimális élelem szerzés ismeretek (ehető füvek, bogyók, gombák) ismeretére volt szüksége maximum. Ez egy példa, miért nem segít egy frontvonalak mögé került katonán a részletes buschcraft ismeretek.

Nagyon jó dolog az a buschcraft, akik amúgy az egyszerű dolgokat sem ismerik ha a vadonban rekednek pár napra. Én nagyjából tudok mindent, sokat voltam erdőben, természetben.

Hogy mennyire nem ismerik az alapvető dolgokat az emberek, arra mesélek egy példát. Sok család köztük a miénk is elmentünk majálisozni egy tóhoz. Legtöbben a srácok horgásztak, én is. A csajok elvileg bográcsban főztek... volna. 2 egész óra att sem voltak képesek többnyire vizes pudvás botfán kívül (ami rohadtul füstölt, csak főzni nem lehetett rajta :D) összeszedni. A tó hatalmas erdőségekkel volt körbevéve, csak a két tó körül volt gondozott vágott gyep, azon kívül csak hatalmas erdő. Viszont az erdő is művelt, a száradék / letört ágaktól kipucolt volt. (egyébként fokozott természetvédelmi terület az egész, ez a Váralja melletti tavak az erdőben, azon túl több km erdő több 10 km-en. A környékről a tó melletti tűzrakóhelyen elhasználták a száradt ágakat fákat, a többit elhordták a falubeliek, a csajok meg bóklásztak körbe a tó mellett az erdőben, fát azt nem hoztak.

Hát én meguntam, mert délben enni szerettem volna. Kisfűrész, mondom nekik mostantól összesen 10 perc, és itt annyi száraz fa lesz, amivel estig főzhetnek ha akarnak. Úgy is volt. Kivágtam egy lábon száradtat amit még egyben elbírtam vállon. Az volt a trükk, hogy beljebb kellett menni +150 métert, és rögtön volt száraz fa. :) Persze én azt is meg tudtam becsülni (az alapos erdő és faismeretem miatt) mekkora az a száraz fa amit még egyedül ki is tudok vinni a tisztásig. Hát elég nehéz volt, én 80kg-ra saccoltam az egészet. Megnéztem az órám, 11 perc volt összesen. Ahogy ígértem. Levágtam 6-7 darabot nekik a törzsből, amiket indián módra egyik végüket összedugva szabályozhatóan kör alakban a tűzre raktam. Mondtam nekik ha széthúzzák a hasábokat azza csökken a tűz intenzitása. Még egy pár vékony ágat dobtam a közepére hogy gyorsan beinduljon és ne füstöljön, tudják használni mielőbb, mert parázs is alig volt.

Mindenki falusi család volt, mégsem tudtak semmit, ez a tanulság. Iskolában kötelezővé tenném az alapvető buschcraft ismeretek oktatását, gyakorlattal együtt, tűzkezelési szabályokkal hogy soha ne gyújtsanak fel semmit, természeti és természetvédelmi alap gyakorlati ismeretekkel, amelyekből vizsgázni is kéne. Akit érdekelne az alapokon felül kaphatna szakkörben profi buschcraft ismereteket is, de csak az alap oktatását tenném kötelezővé.
Természetes, hogy ehhez IS értesz. Bár a hozzaszolasaidbol ítélve nem lehetsz több 16-nál.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: kamm and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 084
113
És amikor visszatolattàl a 40 tonnás nyerges szerelvénnyel, hogy felvedd véletlenül végig tolattál rajta, tényleg gyengék ezek a mai laptopok...:):):):)
Ez a kikötői szerelvény 60 tonnás.Meg jó,hogy Hollandia nem hegyes vidék,kevés ehez az 540es merci.
Pihepuha szőnyegre pottyant, és meggorbult.Ha nem kéne elmenteni róla a könyvtárat, keresztül is mennék rajta.Ruhellem ezt a telód potyogest
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azért Erdélyben a Kárpátokban tudok olyan területeket ahol pár napig gyalogolhatsz amíg elérsz egy lakott területet és pl a Kelemen-havasokban még nyáron is előfordulhat olyan idő, hogy nagyon jól jöhet, hogy tudsz tüzet gyújtani egy esőáztatta erdőben....

És akkor még jól jártál, mert Caucescu anno elkezdte összeterelni a C-ket Erdélybe, korábban lakatlan területekre lebaxták őket aztán csináljanak amit akarnak.
 
W

Wilson

Guest
És akkor még jól jártál, mert Caucescu anno elkezdte összeterelni a C-ket Erdélybe, korábban lakatlan területekre lebaxták őket aztán csináljanak amit akarnak.
Láttam olyan cigány karavánt amely csak lovaskocsiból állt, és az apró cigány gyerekek a szeptember végi -6 fokos reggeli fagyban anyaszült meztelenül játszottak az út szélén....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Természetes, hogy ehhez IS értesz. Bár a hozzaszolasaidbol ítélve nem lehetsz több 16-nál.
Menj játszani tovább a mesefiguráiddal kisgyerek, a felnőttek most beszélgetnek, nem érnek rá veled játszani. :D:D

(valószínűleg az apád is lehetnék kor szerint te kis xaros pujkatojás)
 
  • Hűha
Reactions: kamm
Status
Not open for further replies.